Nová česká útočná puška

Zamčeno
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Počkej HK416 je pístová a AR 15 je bez pístově , nebo se pletu?
Pokud tomu tak je tak je to nepatrný rozdíl.

Jinak souhlasím někdo si namazal a ještě namaže kapsu.

Také my je líto že stát stakovou tradicí zbrojní výroby paběrkuje ale je to tím kdo je nahoře.
Tady se např. něco vytvoří co je konkurence schopné a o co je třeba ve světě zájem . A pak se nějakej blb z US nebo EU rozhodne že se jim to nehodí do plánů a můžeme se jít klouzat . A pokud tlak není zvenku tak to pohřbí blbové od nás.
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

Ono s tím paběrkováním souvisí celý vývoj v porevoluční ČR. Vezmi kolik nadějných projektů padlo, jak se u nás uměle tlumila zbrojní výroba všeobecně, jak jsme v rámci orientace na US resp. NATO vyklidili "východní" a rozvojové trhy, atd. Vem si co za lidi tu vedli ministerstvo obrany (diletant vedle diletanta - viz. poslední pí. Dr. Parkanoová), snižování výdajů na obranu, snižování stavů armády, bohužel i profesionalizace, od které bych předpokládal důraz na kvalitu oproti kvantitě, nepovedené přezbrojování, modernizace, atd, atd. Těch aspektů jsou desítky. Jak sám reddogu zmiňuješ, je smutné, že země která i přes členství v "ostbloku" patřila mezi zbrojařské velmoci dnes paběrkuje a hledá řešení nákupem licencí překonaných technologií (viz. lic. M4...)
Veni, vidi, vici...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Je to smutné co nezničily komunisti to dodělali " novodobí kapitalisté ".

Měly jsme se vybodnout na NATO a EU , zůstat nadále suverením státem popř. neutralním státem. nerozprodat podniky do zahraničí ,atd.
A soustředit se na to co nám šlo nejlépe / strojírenství , textil , sklo , auta , zbraně , potraviny/. Prodávat všem bez ohledu na nějaké smlouvy , embarga a budovat prosperující stát.
Ponechat si armádu která by dokázala zajistit bezpečnost. Zavést CZ 805 , vyvinout OT , tank , děla , minomety , ŘS.
Vyvinout a zavést dopravní letadlo , bojový letoun , vrtulník. A následně to nabízet na trhu.
Teď máme armádu na prd a utloukly by nás čepicema . A naši dědové se otáčejí v hrobě " nestačí se divit co jsme dokázaly " . Je to ostuda.
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

jo jo reddogu, kdyby to bylo tak snadné jak píšeš, mohlo být vše jinak a lépe. Nicméně historie bývá krutá a politika je svinstvo. Takže dnes tu máme to co si zasloužíme... bohužel... :(
Veni, vidi, vici...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Já osobně se pomalu začínám stidět že tady žiju. Už tady není moc věcí na co bejt hrdej.
Dřív když jsem jel do zahraničí, jsem hrdě říkal že jsem čechoslovák ale v poslední době si to vždy hodně rozmejšlím říkat že jsem čech.

Ale stále platí že bychom měly zavést CZ805 a vyvíjet více věcí doma.
A ne se hrbit před světem.
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

No také nevím na co bych měl bejt hrdej. Bohužel se poslední dobou předvádíme před světem místama jako kašpaři. Když člověk přijede do zahraničí, smutně si uvědomí, jak jiné národy si svých tradic dokáží vážit a hrdost a vlastenectví jim cizí nejsou...
S tou CZ805A naprostej souhlas. Doufám, že tenhle projekt nezajde na úbytě a nakonec z toho vzjede armádní zakázka.
Veni, vidi, vici...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

No jiné národy se také nechovají jako náš národ.
Nejdřív jsme nadávaly na rusy a ohýbaly hřbet a teď je to stejné jen jsme vyměnily rusy za američany.

a stále se spoléháme na to že nás bude někdo chránit a pomůže nám viz. rok 38 , 68 a dnes se zase spoléháme na pomoc NATO . Ale když se někdy něco stane tak se na nás slavné NATO vybodne. Jen si řeknou chránit čechy a proč.

Jsme národ ohnutejch hřbetů. Měly bychom se narovnat!!!!!
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

jo jo pořád jsem jen někomu poklonkovali. Bohužel to platí i dnes.... :(
Veni, vidi, vici...
Karel
Příspěvky: 9
Registrován: 1/3/2007, 11:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel »

Sgt.Pierro píše:S tou CZ805A naprostej souhlas. Doufám, že tenhle projekt nezajde na úbytě a nakonec z toho vzjede armádní zakázka.
Já bych byl v tomhle celkem optimista: Vzpomeňte, jak probíhalo vyzbrojování policie - zadavatelé si stanovili dost přísný a konkrétní požadavky, a neslevili z nich ani o píď. Lidi ze Zbrojovky si moc nevěřili, ale zamakali a nakonec se povedlo pistole doladit podle zadání.

Samozřejmě že kšeftaři s konkurenčníma pistolema hned začali remcat, ale to bylo asi tak všechno co mohli dělat. 8-)

Tady bylo krásně vidět, že TO JDE. Že se nemusí vždycky ustupovat lobistům. Jestli si tohle uvědomujou ti, kdo to mají na starosti, myslím že 805ka má šanci.
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

no doufejme že to dopadne nakonec dobře.
Veni, vidi, vici...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

No ještě je otázka , pokud to bude CZ 805 tak jaká ráže bude nejlepší.
Já osobně jsem pro něco většího než 5,56

Podvěsnej granátomet bude asi 40 mm nebo to bude nějaká nová ráže?
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

reddogu, větší ráže by byla možná lepší, ale jsem přesvědčen že půjde o standard NATO/US 5,56 mm. Granátomet bych viděl na těch 40 mm. Docela rád bych si z CZ805A zastřílel.
Veni, vidi, vici...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Tak to si asi ještě počkáš :)
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

kdo si počká, obvykle se dočká. Ale nerad bych čekal zbytečně, až naše pěvkyně z ministerstva tenhle nadějnej projekt smete ze stolu....
Veni, vidi, vici...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11951
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Já osobně se pomalu začínám stidět že tady žiju. Už tady není moc věcí na co bejt hrdej.
Dřív když jsem jel do zahraničí, jsem hrdě říkal že jsem čechoslovák ale v poslední době si to vždy hodně rozmejšlím říkat že jsem čech.
No já nevim jak ty, ale já se za svůj národ nestydím. Malovat si, že je u nás všechno shit a venku paráda,.......neblázni bordel je napříč celým světem. Případů jsou stovky, tím myslím na západ od nás (třeba bůh sjednotitel Helmut K.). Nejsme žádná výjimka. Dle mého názoru existence našeho národa po xxxx staletích v centru evropy je malý zázrak, za kterej můžeme být vděčný našim předkům. Samozřejmě, že to někdy nebylo stoprocentní, ale kde to je? Osobně se mi dost příčí polemiky ve smyslu, nikdy jsme nebojovali či nevystřelili, máme z toho mindrák a tak dál a dál, já osobně nemam žádnej mindrák a na svý předky jsem hrdej, existujou i výjimky samo, ale to všede na světě. Nic, můj názor, jsem si to nedovedl odpustit :-) , jinak CZ805 samozřejmě, ráže trochu větší, ale stejně to bude standartizovaný s NATO to dá konec konců rozum. Servus tomto
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Já si nemaluju že je venku všechno paráda a tady shit !!! A ani to netvrdím
Venku se pohybuji hodně často ! a vím jak je to venku ! A já říkám že se stidím za to je tady teď ne za historii.

Ale opravdu tady v současné době není moc věcí na co bejt hrdej!!
V historii ano tam je na co bejt hrdej ale dnes ne !!! Naši předkove měli totiž " koule "
Hele můj děda byl v 38 na hranicích a pak za války bojoval. To byl chlap
A neseděl doma za pecí i když měl rodinu.
V 68 už měl věk tak dělal komančum aspoň naschvály .
Na toho můžu bejt hrdej.

Ale tenhle bordel je k pláči.

No ale tohle nesouvisí s tématem , tak toho nechám
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11951
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Ok, tedy nezbývá nic jiného než hýřit optimismem ke světlejším zítřkům, slunce v duši, ahoj!
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Počkej HK416 je pístová a AR 15 je bez pístově , nebo se pletu?
Pokud tomu tak je tak je to nepatrný rozdíl.
Obě mají píst, jenže přímé klony AR-15 ho mají přímo u závěru, to je taky důvod proč byly a jsou porucovější.
HK416 má píst mimo pouzdro závěru, takže většina spalin které u AR-15 vletí do vnitřku pouzdra závěru, výletí ven, teda pravděpodobně do předpažbí a pak teprve ven.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

No to je teda hrozné, já žiju v představě že původní AR 15 je bezpístová konstrukce, jsem to ale blbec ! A tohle si myslí i plno jiných lidí co do toho dělaj.
Tak teď už budu chytřejší :D
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

U Stonerovy konstrukce pist jako takovy neexistuje. Plyny se odvadeji z vyvrtu az do nosice zavorniku a pusobi primo na zavornik.
To je prave nevyhoda teto konstrukce a proto hned po zavedeni vyvinuli tkzv. dorazec zaveru ( tlacitko na prave strane za vyhoznik okenkem ).
Skratka vsechen bordel co vznika horenim prachu jde primo do mechanizmu a zanasi i zavornik, i nabojova komora, atd...
Proto je US strelivo jinak laborovane ( jiny prach a vestsi tlaky ) aby i pri castecne zanesene komore aspon nejak fungoval.

Obrázek
Naposledy upravil(a) alibaba dne 10/12/2008, 22:07, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Pěchotní výzbroj“