7,62mm univerzální kulomet vz. 59

Odpovědět
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

To Tunac. Nevím co na to říct. Tak si prostě ty samopaly přeměř. Nemůžu si pomoct, rukama mi prošly desítky Sa58 a lišily se. Díky konstrukci to ale nevadí. Dokonce jsem někde slyšel, že tolerance byla 4mm.
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

kopapaka píše:
U ČZ75 když chceš vyměnit hlaveň, tak ji musíš odnést ke zbrojíři a on ti ji napasuje.
Ano přesně tak...
ČZ75 NEMÁ 100% zaměnitelné díly a zbrojovka se tím netají.
Jenže se jedná jen o to dolícování hlavně a pistole je kvůli tomu přesnější.
Například policejní jsou 100% zaměnitelné
Přinesu Ti svojí CZ75D a ukaž mi, jak má 100% zaměnitelné díly. To chci vidět.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Tolerance 4 mm? Neblázni, tolik nemá ani skoro celý jeřáb, které děláme. Za to by nás pěkně hnali. A u útočné pušky? To moselo byt, jedna bába povídala. Jinak se říká, že první zbraň s plně zaměnitelnými díly na našem území byl ZB-26 neboli 7,92mm kulomet vz. 26. To neměly ani tolik opěvované (dokonce i Hecklerem) německé druhoválečné kulomety.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

no,americké zbraně jsou zpracovány kvalitně.
Neházej vše do jednoho pytle.

Pořád by mě zajímalo kde byl ten rozdíl 3mm nebo snad 4mm.
Určitě to nebylo na funkčních plochách.
Napiš něco konkrétního.
Taky jsem jich pár už měl v ruce,ale tohle jsem neregistroval(3mm).
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

To Heckler:
Tu zamenitelnost jsme skuseli jak prostym rozebranim nekolika zbrani a opetovnym slozenim z promichanymi dily, tak i kdyz se neco vymenovalo tak se to nemuselo dolicovat. Ty 3mm se mi nezdaji ani na nefunkcnich plochach.
Ad CZ75 - co vim tak nekteri meli u CZ75 problem s nabojema s expazni strelou. Tyto naboje muzes u nas maximalne pouzit ke sportovni strelbe. Pouziti techto naboju pro sportovni strelbu je pitomost, protoze k tomuto ucelu mas naboje daleko vhodnejsi a ktere pracuji v CZ75 absolutne spolehlive.

To reddog:
Nevim kde jsi dosel k te kvalite Americkych zbrani. Kdyz se nebavim o Custom Shopech tak prumerne seriove vyrobky spise za nasima pokulhavaji, a na Svycary nebo Nemce se ani zdaleka nechytaji.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

alibaba - jen chci říct že ne všechny americké zbraně jsou nekvalitní.
Nejde tvrdit že všechno americké je nekvalitní.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

reddog píše:alibaba - jen chci říct že ne všechny americké zbraně jsou nekvalitní.
Nejde tvrdit že všechno americké je nekvalitní.
Taky nejde tvrdit ze jsou vsechny Americke zbrane spracovany kvalitne.
Hecklerova reakce byla na zbrane Colt, S&W, ... , kterych kvalitu jsem porovnaval s nasi CZ75. T.j. zbrane bezne dostupne na nasich pultech. U techto zbrani se obcas vyskytnou znacne vule nebo jine nedodelky.
Nikdy jsem netvrdil, ze vsechno Americke je nekvalitni protoze je to blbost. ( napriklad jedno auto jsem mel americke a uvazuju o nem znovu, ale v pripade pistole/revolveru pro denni noseni takove rozhodnuti neudelam ) :wink:
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

no to je jiná. :) tož 1911 to je dobrej stroj,je pravda že nové nejsou nic moc.Z tech novejch bych si taky nevybral.

jo jejich auta to je radost(Hummer) :wink: to můžu.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Heckler píše:To Tunac. Nevím co na to říct. Tak si prostě ty samopaly přeměř. Nemůžu si pomoct, rukama mi prošly desítky Sa58 a lišily se. Díky konstrukci to ale nevadí. Dokonce jsem někde slyšel, že tolerance byla 4mm.
Teď se jedná o to, co byly měřící body. Pokud to bylo i s "dřevem" tak to na funkci nemá vliv.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Pop
poručík
poručík
Příspěvky: 777
Registrován: 1/2/2009, 22:56
Bydliště: ČR

Příspěvek od Pop »

to Pátrač: Věřím, že střelba s MG-42 je požitek. Asi před třiceti lety jsem hovořil s bývalým kulometčíkem Wehrmachtu ( musel narukovat, protože měl matku Němku ). Ten MG-42 velmi chválil. Jedinou nevýhodu oproti staršímu MG-38 spatřoval v častějším zasekávání při déle trvající střelbě. Jinak potvrdil skvělý účinek na masy pěchoty RA.

V předchozí diskusi zde jsem zachytil nákup M-4. K tomu malou poznámku: Čína vyrábí přesnou kopii této zbraně ,,CQ-A1". Tato je k nám dovážena v ceně necelých 20 000 Kč. V rámci testu pro odborný časopis ,,Zbraně a střelivo" je odborníkem konstatováno, že, stejně jako originál M-4, je tato zbraň choulostivá na zanášení plynové trubice a pouzdra závěru karbonem a zbytky střelného prachu.
Naposledy upravil(a) Pop dne 26/4/2009, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Pop píše: V předchozí diskusi zde jsem zachytil nákup M-4. K tomu malou poznámku: čína vyrábí přesnou kopii této zbraně ,,CQ-A1". Tato je k nám dovážena v ceně necelých 20 000 Kč. V rámci testu pro odborný časopis ,,Zbraně a střelivo" je odborníkem konstatováno, že, stejně jako originál M-4, je tato zbraň choulostivá na zanášení plynové trubice a pouzdra závěru karbonem a zbytky střelného prachu.
Otazka taky je, jake strelivo pouzili v test. Urcite ne stanadadtni americke M855. Pusky a karabiny AR15 ( M15, M4 ) pri pouziti tohoto streliva maji o neco delsi interval mezi zadrzkama. Problem je, ze se napriklad vyslovene nedoporucuje pouziti tohoto streliva do SA80. Takze US musi pouzivat svoje strelivo a Briti taky svoje.
To je jeden z exemplarnich prikladu kompatibility NATO.

Zbrane a Naboje neni zrovna odborny casopis, je tam celkem dost dezinformaci nebo totalnich bludu. Obcas jsem mel pocit, ze tam psali airsoftaci, kteri jeste ve volnem case "pari" nejake pocitacove strilecky.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

V tom případě se podívejte na tohle: http://www.proarms.cz/PAR_Mk1.php
Je to česká zbraň, mimo pažby, zásobníku a spoušťového mechanismu. Systém AR15 je nahrazen pístem a celá zbraň je udělaná tak, aby byla nesmrtelná. Je o maličko dražší než M4, podstatně lépe zpracovaná a odolnější. Při testování z ní nastříleli 8500 ran bez čištění a mazání do první závady (závada díky přebíjenému střelivu). A pak že numíme udělat pořádné zbraně...
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:V tom případě se podívejte na tohle: http://www.proarms.cz/PAR_Mk1.php
Je to česká zbraň, mimo pažby, zásobníku a spoušťového mechanismu. Systém AR15 je nahrazen pístem a celá zbraň je udělaná tak, aby byla nesmrtelná. Je o maličko dražší než M4, podstatně lépe zpracovaná a odolnější. Při testování z ní nastříleli 8500 ran bez čištění a mazání do první závady (závada díky přebíjenému střelivu). A pak že numíme udělat pořádné zbraně...
Asi k nejlepsim variacim na AR15 patri LR300 od Z-M Systems u ktere je i vratna pruzina umistena nad osu hlavne. Tato verze je zcela zbavena vsech problemu AR15 ( pokud se nepouzijou puvodni zasobniky ).
O kolik jsou ale tyto zbrane drazsi nez Sa58 s predpazbim, montazni listou a pazbou vyrobenych podobne jako Brugger&Thomet, ktere pouziva ke vsi spokojenosti 601.
Pekne pro sport, ale pro armadu, kdyz uz tak neco opravdu moderniho jako napr. spomenutou G36 nebo SCAR ( a kdyz vememe i veci kolem tak vychazi nejlip CZ805 ) a ne konstrukci starou 40 let.
A
Poprosil bych Adminy aby ty prispevky mimo UK59 opravdu presunuli jinam.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Pouvažuju o tem...Ale kam bys to chtěl dat? Nebo spíš, jak to rozdělit? Některé k tématu z části jsou a některé ne. A když přesunu nebo nepřesunu ty, co k tématu jen trochu jsou, tak se ztratí souvislosti buď tady v tomto vláknu, nebo v té druhé (nové) diskusi ;-) Chvilku to eště vydrží, tak si zatím blbnite dosyta, potom to možná přesunu.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Na nějaké smysluplné vytřídění je to moc prošlehané. Už jsem nad tím uvažoval s tí že by to šlo hodit do vlákna pod názvem MOŽNÁ NÁHRADA KULOMETU v. 59 ale nenašel jsem klíč jak to udělat.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Petr1
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 5/5/2008, 20:13

Příspěvek od Petr1 »

Zmiňovali jste střelbu z kulometu vz. 59 ze stoje. Jak dobře se v této pozici natahovala zbraň? Třeba při přebíjení, když se muselo manipulovat s pažbičkou.
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

No vzhledem k tomu, že UK59 nemá předpažbí, je střelba ve stoje problém. Jedině jej držet u boku za rukojeť. Natahování bez toho, abych měl kukomet opřený nebo položený na zemi si nedokážu vzhledem ke složitosti představit. To je také jedna z věcí, která se UK59 vytýká. Pak je ještě nevýhoda podávání pásu zprava.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:No vzhledem k tomu, že UK59 nemá předpažbí, je střelba ve stoje problém. Jedině jej držet u boku za rukojeť. Natahování bez toho, abych měl kukomet opřený nebo položený na zemi si nedokážu vzhledem ke složitosti představit. To je také jedna z věcí, která se UK59 vytýká. Pak je ještě nevýhoda podávání pásu zprava.
I kdyz jsem ve stoje natahoval UK59 pouze "na sucho", nemel jsem s tim nejake zvlastni problemy. Videl jsem ho natahnout i 17-ti leteho kluka pomerne subtilni postavy, taky celkem v pohode.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

No tak jo, no. Nicméně to natahování je zbytečně složité.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Ještě jsme nevyřešili ty tolerance. Tak jak to je? Hecklere, máš slovo...
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“