REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Copak v té TV bylo? Já jsem na to radši ani nekoukal, páč i můj masochismus má své meze...a zdá se, že jsem udělal dobře.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Strašný tam byly hlavně herecký výkony a pokusy o tvorbu příběhů.
Již od dob Titanicu se žádnej film neobejde bez pořádný lovestory. Tady ji obstaral jakýsi pedofil, který hned na začátku našel mezi stovkama dětí malou holčičku a až do konce filmu se jí chutě věnoval. Sympatické bylo, že němečtí námořníci nebyli vykresleni jako hrdlořezové, ale to co z nich režie udělala, to byl vrchol. Všichni dumali nad takřka hamletovskými tématy, a kdyby tam byla scéna, jak Schweiger sedí s lebkou a mumlá "potopit či nepotopit, toť otázka", bylo by to komplet.
Z kapitána Turnera se snažili udělat vrchol všech námořnickejch ctností, a tak se jaksi pominulo, že to byl trouba a vplul do válečný zóny s otevřenejma vodotěsnejma přepážkama a ještě pro sichr snížil rychlost atd. atd.
Jak říkám: komedie to byla dobrá. :D
さようなら。
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Takže to nijak nevybočovalo z obvyklý kvalitativní úrovně filmů/dokumentů s tímhle zaměřením, ne? 8-)
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Destroyman:
a ještě pro sichr snížil rychlost atd. atd.
No, nevím jak ty přepážky, to už si nepamatuju, ale s tou rychlostí to bylo trošku jinak...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Turner snížil rychlost z 21 na 18 uzlů (maximálka Lusitanie byla kolem 25-26 uzlů), aby mu to vyšlo tak, že by druhý den nemusel před mělčinami Mersey Bar čekat na příliv. Měl radši plout rychle a kličkovat, což ostatně dostal nařízeno. Nu, neposlechl, měl za to, že je frajer a nikdo mu nemá co nařizovat... Takže se stalo, že Lusitania si to chvilku hasila s ponorkou po boku, protože ponorka díky Turnerově zpomalení jakž takž stíhala.
Však já si toho Turnera ještě vychutnám! :-?
Naposledy upravil(a) Destroyman dne 13/8/2009, 13:14, celkem upraveno 1 x.
さようなら。
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Zabírám si téma potopení rakousko-uherského parníku Baron Gautsch. Mám na tom téměř citový zájem. Jedna z obětí byla ze sousedního městečka a chodíval jsem od malinka se dívat na její symbolický hrob nad městem.

Také jsem dohotovil článek o Avii BH-1
Naposledy upravil(a) kacermiroslav dne 13/8/2009, 14:29, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Destroyman:
Turner snížil rychlost z 21 na 18 uzlů (maximálka Lusitanie byla kolem 25-26 uzlů), aby mu to vyšlo tak, že by druhý den nemusel před mělčinami Mersey Bar čekat na příliv. Měl radši plout rychle a kličkovat, což ostatně dostal nařízeno. Nu, neposlechl, měl za to, že je frajer a nikdo mu nemá co nařizovat... Takže se stalo, že Lusitania si to chvilku hasila s ponorkou po boku, protože ponorka díky Turnerově zpomalení jakž takž stíhala.
Těch 26 uzlů bylo se všemi kotli, ne? Mám za to, že část byla už před válkou odpojená a Lusitania pak dělala max. těch 21 uzlů.
To čekání před přístavem nechtěl právě proto, že zrovna tam byla hlášena Německá ponorka...
Jen si vzpomenout odkud to mám.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Jo, těch 26 uzlů byla "pohádka mládí", když Lusitania ještě závodila o modrou stuhu. Za války byl odpojen kotel č. 4, takže to bylo míň, ale ještě pořád dost na to, aby uplavala jakýkoli tehdejší ponorce. Pro srovnání: oněch 21 uzlů byla hladinová maximálka americkejch ponorek třídy Gato z roku 1941. A třída Gato ve svý době platila za pořádnýho "fofrníka".
Německá ponorka v oblasti hlášená samozřejmě byla. Vždyť právě U-20 den před tím potopila tři lodě. Ovšem kdo přišel na to, že bude číhat před Liverpoolem, to netuším. Každopádně Turner dostal zprávu o nepřátelské ponorce v oblasti, ne před Liverpoolem. Koneckonců Schwieger by byl cvok, kdyby se s ponorkou motal na mělčině kde se nemůže ponořit a navíc před přístavem plným válečnejch lodí. Krom toho U-20 zbyly už jen tři torpéda, takže vlastně byla na cestě domů.
No nic, vidím, že debata pod článkem bude hodně výživná, ale zatím si mastím užít zbytek dovolený.
さようなら。
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4103
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

Potřebuji si na chvíli odpočinout od svých milovaných lodí, takže bych rád zkusil napsat něco z jiného soudku.

Bylo by možné na Palbu umístit článek o portugalském mořeplavci Vasco da Gamovi? Sice se nejedná o klasického válečníka, ale jeho druhá plavba do Indie, byla vlastně nepřetržitým sledem bojů proti Arabům a Indům, takže bychom jej mohli pokládat nejenom za objevitele, ale i za dobyvatele.

Také jsem si všiml, že v sekci starověk úplně chybí články o tehdejších osobnostech, takže bych zkusil zpracovat životopisy některých diadochů po Alexandru Velikém. Jako první by přišel na řadu můj oblíbenec Ptolemaios Sótér. Je samozřejmě možné, že na tomhle tématu již někdo pracuje, takže bych jej prosil, aby se mi ozval.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
jonzus
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 10/2/2009, 23:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonzus »

Jeste sem se chtel zeptat jestli by jste neprejmenovali jak sem tehda psal o K1 a K1A1 tak je tam nazev Jizni korea tanky.Jestli by jste to neprejmenovali na K1 a K1A1.

Deku.
Nestřílejte vždyt' tu jsou lidi
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

K již dřívě avizované první bitvě na Marně si ještě beru bitvu u La Cáteau
26. – 27.srpna 1914, která tomu předcházela.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Czarnian
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 124
Registrován: 5/1/2008, 15:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Czarnian »

Udelal jsem par fotek v muzeu IAF Hazerim a v Israeli Armored Corpse muzeu v Latrunu. Takze az se pristi tyden vratim a preberu je, tak bych z toho udelal takovou mensi fotoreportaz. Nebo mam spis ty fotky pridat k jednotlivym clankum?
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak se mi podařilo najít nějaké materiály o tanku(...cích ) Christie. Takže se ozvěte pokud by to už někdo dělal.
Kdy se to podaří netuším, ale snad se zadaří...
Jak se znám, tak někdy koncem roku... :D jen nevím kterého.

EDIT_1: tak už se na tom pracuje a vypadá to celkem zajímavě ( aspoň ty materiály ).
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Protože mě bylo líto, že u Československého meziválečného letectva prakticky nic z našich letadel není, můžete se těšit v blízké době na tyto články:
Avia B-135 (B-35)
Aero Ae-02
Aero A-102
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Nedělá na B-135 a B-35 Hans?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

skelet píše:Nedělá na B-135 a B-35 Hans?
někdy před rokem jsem so ho snažil do toho "uvrtat", ale nakonec jsme se dohodli, že to udělám.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

tož tak je to s Váma kutilové! :wink:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pokračuju dál v tvorbě článků na téma čs.meziválečná letadla. Další na řadě je bombardér Aero A-304 a zapomenutá stíhačka Praga E-45. Dále pracuji na Praga E-44, Letov Š-231, Praga BH-39 a Letov Š-50.
Naposledy upravil(a) kacermiroslav dne 2/9/2009, 15:21, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Zpracuji tato témata:
Hotchkiss M1909 Benet-Mercie Hotovo
Lahti-Saloranta M/26 Klidně si to někdo zaberte.


Pokud na nich někdo bude pracovat,můžeme se dohodnout.
Naposledy upravil(a) Peters dne 31/10/2009, 21:41, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Mimo legie jsem si opět "odskočil" dělám teď téma "Lieutenant General Lewis Burwell "Chesty" Puller" USMC. Mělo by to snad do neděle být.......
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“