Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

To Heckler: Nejak mi to vetsinou vyjde sledovat filmy v Anglictine, ( Obzvlast, kdyz si neco pucim od kolegu )
Pokud je moznost aspon trochu rozumet, tak je furt lepsi original. ( krome L.de Fune :wink: )
To Cover72: To je problem asi kazde filmu. Je to jeden pohled na udalost, ktera se stala. Podle kritik nestranny.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
k-shell
Příspěvky: 2
Registrován: 31/10/2009, 12:38

Příspěvek od k-shell »

Zdravim, jak vidim je zde spousta znalcu filmu s tematikou WW2 a proto bych si dovolil mit dotaz...Kdysi hodne davno jsem videl film o americke jednotce, ktera se na motorkach (asi Harley-Davidson ) ucastni naoko nejakeho zavodu a pak se vrhne do nejake akce.Protoze je to fakt davno nemohu si vzpomenout na nazev a detaily. Kdyby si snad nekdo na neco podobneho vzpomnel predem diky za informaci.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

k-shell píše:Zdravim, jak vidim je zde spousta znalcu filmu s tematikou WW2 a proto bych si dovolil mit dotaz...Kdysi hodne davno jsem videl film o americke jednotce, ktera se na motorkach (asi Harley-Davidson ) ucastni naoko nejakeho zavodu a pak se vrhne do nejake akce.Protoze je to fakt davno nemohu si vzpomenout na nazev a detaily. Kdyby si snad nekdo na neco podobneho vzpomnel predem diky za informaci.
No to byla pěkná blbost... Až na ty mašiny a možná dceru plukovníka...

Born to Ride - Zrozen k jízdě
http://www.csfd.cz/film/29863-zrozen-k- ... n-to-ride/

Obsah:
Grady Westfall (John Stamos) sa zrejme narodil na to, aby porušoval pravidlá. Jedno z mnohých porušení sa mu stane osudným a skončí vo väzení. Ako excelentný jazdec na motorke má však šancu dostať sa na slobodu aj inak, ako útekom. Medzičasom sa totiž plukovník Devers rozhodol premeniť jazdeckú jednotku americkej armády na motocyklovú. A Grady je ideálny kandidát na armádneho inštruktura. Zdá sa, že toto bude jediná cesta, ako sa dostať nma slobodu, ale ešte nie je všetkému koniec. Pred jazdcami stojí náročná supertajná operácia. V Španielsku generál Franco väzní amerického atómového vedca Tatea a jeho dcéru Claire. Úlohou jazdcov je ich vyslobodiť a priviesť domov...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
k-shell
Příspěvky: 2
Registrován: 31/10/2009, 12:38

Příspěvek od k-shell »

sa58 píše:
k-shell píše:Zdravim, jak vidim je zde spousta znalcu filmu s tematikou WW2 a proto bych si dovolil mit dotaz...Kdysi hodne davno jsem videl film o americke jednotce, ktera se na motorkach (asi Harley-Davidson ) ucastni naoko nejakeho zavodu a pak se vrhne do nejake akce.Protoze je to fakt davno nemohu si vzpomenout na nazev a detaily. Kdyby si snad nekdo na neco podobneho vzpomnel predem diky za informaci.
No to byla pěkná blbost... Až na ty mašiny a možná dceru plukovníka...

Born to Ride - Zrozen k jízdě
http://www.csfd.cz/film/29863-zrozen-k- ... n-to-ride/

Obsah:
Grady Westfall (John Stamos) sa zrejme narodil na to, aby porušoval pravidlá. Jedno z mnohých porušení sa mu stane osudným a skončí vo väzení. Ako excelentný jazdec na motorke má však šancu dostať sa na slobodu aj inak, ako útekom. Medzičasom sa totiž plukovník Devers rozhodol premeniť jazdeckú jednotku americkej armády na motocyklovú. A Grady je ideálny kandidát na armádneho inštruktura. Zdá sa, že toto bude jediná cesta, ako sa dostať nma slobodu, ale ešte nie je všetkému koniec. Pred jazdcami stojí náročná supertajná operácia. V Španielsku generál Franco väzní amerického atómového vedca Tatea a jeho dcéru Claire. Úlohou jazdcov je ich vyslobodiť a priviesť domov...
to sa58:

to je mozny, nemohu a nechci soudit, protoze si to pamatuju fakt letme. To vis je to vic nez 10let a o to vic mam radost, ze si to muzu sehnat a pustit znova, no a pak uvidime...Nicmene dekuji Ti moc, necekal sem tak rychlou odezvu.
Uživatelský avatar
Svarboj
desátník
desátník
Příspěvky: 47
Registrován: 22/12/2008, 18:25

Příspěvek od Svarboj »

citace:
Zlatého lva v Benátkách získal válečný film Lebanon:
...."Jeho film ukazuje válku v Libanonu tak, jak ji vidí člen posádky tanku jeho průzorem. Podle agentury AFP tento snímek ukazuje válku "radikálně novým způsobem".

Film sem neviděl, ale chystám se, jak bude možnost. Vypadá dobře. Tady je trailer Lebanon.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

sedět v plechové konzervě, musí bejt strašný a je jedno jestli se jmenuje Sherman,Tiger,Centurion nebo Merkava. Než tohle, tak vždycky radši volím padák :( Ovšem na ten film půjdu...............
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

To vypadá hodně zajímavě - ikdyž si na IMDB vysloužil od jednoho z hodnotitelů dost ostrou kritiku jako "naprostá slátanina" a "nejnereálnější film o válce". Kde se to u nás bude promítat?
Uživatelský avatar
Svarboj
desátník
desátník
Příspěvky: 47
Registrován: 22/12/2008, 18:25

Příspěvek od Svarboj »

Jestli to u nás vůbec půjde netuším, spoléhám na monitor-doma-verzi. Jak moc realistický bude taky záleží na osobních požadavcích, spíš mám trochu obavy, aby se to moc neutápělo v depresivních pocitech negativně ovlivňující morálku družstva...soutěživý duch tady asi nebude :twisted: Přeci jen na takových festivalech dostávají cenu, už z principu, protiválečný filmy.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

Z novějších věcí bych doporučil sedmidílnou sérii z produkce HBO Generation Kill. http://www.csfd.cz/film/237565-generation-kill/
A nejlépe pokud ovládáte angličtinu. Ty hlášky občas nemají chybu, v češtině to tak nádherně nevyzní.

Scrat
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Rád bych připomněl seriál Tour of Duty, který svého času běžel na TV Premiera. Shrnu to - je to o četě vojáků ve Vietnamu. A k UH-1 patří Jumping Jack flash od Rolling Stones
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Chtel bych bych doporucit film Fifty dead men walking. Tento film se neodehrava v prostredi nejake regulerni valky ale je ze Severniho Irska v dobe nepokoju. Tento snimek byl vytvoren na zaklade skutecneho pribehu.
I kdyz originalni zvukova stopa je vzdy lepsi, upozornuju, ze jazyk, ve kterem jsou vedene nektere dialogy je "bloody irish". :wink:
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

To se přidám - je to hodně dobrý film.
Ale do mého "top 15" se nedostal - zato tam nedávno postoupil skvělý "Public Enemies". Dost lidí tvrdí, že je to průměrná gangsterka - jenže to není pravda. Má to výjimečnou kameru i zvuk - protože se točilo ruční kamerou a zvuk zbraní zřejmě nebyl mixovaný ve studiu, takže bojové scény leckdy působí jako syrové záběry z "dokumentů o natáčení" ostatních filmů, akorát že natočené z dobrých úhlů a sestříhané. Má to úžasný smysl pro detail - scéna, kde lupič rozstřílený FBI umírá v mrazu na poli a je vidět obláček posledního výdechu, po čemž už se jen kouří z jeho Thompsonu je parádní - a hlavně ten film krásně ukazuje, jak se zmrvil policejní systém: demonstruje, jak Hoover začal s odposlechy, vydíráním skrze nevinné rodiny podezřelých, výslechy "bez rukaviček" a jak se hlavní zbraní stala zmanipulovaná média...
mejla
vojín
vojín
Příspěvky: 11
Registrován: 27/5/2009, 07:54

Příspěvek od mejla »

sa58 píše:Tak dnes opravdu vyšel první díl skvělého filmu "IDI I SMOTRI" - JDI A DÍVEJ SE.
Druhý díl má vyjít příští týden - 20.5.

http://www.csfd.cz/film/99087-jdi-a-div ... -i-smotri/

http://img.csfd.cz/images/blank.gif

Zdravim, videl jsem casti "Jdi a divej se" na Youtube (snad se spanelskymi titulky), hlavne scena spaleni kostela je asi to nejnaturalistictejsi, co jsem kdy v TV videl. Jak je to s tim druhym dilem? Je to jen film rozdelen do 2 dilu nebo nejake volne pokracovani? Zaverecna scena se strelbou do obrazu Hitlera plna retrospektivy je konec 1.dilu nebo 2.dilu?

Diky
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Včera v noci jsem viděl na TV Barrandov japonský válečný film Z moře není návratu (Deguchi no nai umi), který se odehrává u jednotky cvičících se na Kaitenech. Takže kdo chce vidět startovní postup tohoto sebevražedného torpéda (nebo ostrý odpal z ponorky) nechť si film sežene. Na TV Barrandov bohužel jeho reprízu neplánují.

trailer
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Sakra, já jsem to zase prošvih! Dopr...ten film mám snad zakletej.
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

Já jsem poslední japonský válečný film viděl asi před 14 dny. Jmenoval se "Velká japonská válka", vyšel v edici levných DVD prodávaných v trafikách a všude možně. Nevědět nic o II.ww v Tichomoří a JV Asii, přesvědčil by mě že Japonci byli ti hodní a druzí ti zlí.
Tódžó začíná válku s pláčem, proti své vůli i přání Hirohita, v Singapuru používají Britové špinavé triky s bílou vlajkou ........
Prostě chudáci.
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
matjka
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 222
Registrován: 21/1/2009, 21:58

Příspěvek od matjka »

Dnes jsem si sehnal film Smrt čeká všude a taky jsem ho hned shlídnul a fakt je to dost dobrý film doporučuju
platon : Jen mrtví viděli konec války
Mr.Otradice
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 5/2/2010, 18:24
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Příspěvek od Mr.Otradice »

Zdravím,
právě začala nová 10 dílná miniserie na HBO The Pacific
http://www.csfd.cz/film/227787-the-pacific-pacific-the/

Zatím jsem viděl první díl - klasický rozjezd v podobě ukázek z filmových tydeníku o útoku na Pearl Harbor a dojezdem konce dílu v ponurém pekle na Guadalcanalu.

Je to podobné Bratrstvu Neohrožených, ale přeci trochu jiné (jiné bojiště, jiný nepřítel)
Kdo je slušný, byl slušný vždycky. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky; kdo mění víru, neměl žádnou; člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Pánové potřebuji pomoci s osvěžením paměti. Bavil jsem se dnes ráno s kamarádem o filmech s tématikou jaderné války a za nic na světě si nedokáži vybavit název filmu, který šel u nás v televizi počátkem devadesátých let - byl americký a pojednával situaci, kdy SSSR omylem pošle na americká města několik atomovek, a ještě počas letu střel nabídne americkému prezidentovi adekvátní protiútok na sovětská města. Mám za to, že v tom jistu hrál James Earl Jones, ale jistý si tím vůbec nejsem ...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

さようなら。
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“