První kniha vzniklá díky Palba.cz

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Děkujeme všem, kteří využili exkluzivního předkupního práva první "Palbácké" knihy.
Již jsou zamluveny cca 2/3 z nabídnutých knih a více než 1/2 z toho je už i předplacena. Komplikace nastává pouze s Palbáky ze Slovenska, kteří občas zapomenou uhradit převodní poplatek ČR-SK.

Jak už jsem zmínil v předchozím příspěvku, opravdu NENÍ NUTNO SE OMLOUVAT (či mít pocit viny) že zájemce přímo nepíše či není registrován na Palbě. (viz odůvodnění výše)
PROTO byl založen kontaktní mail a PROTO nejsou primárně využívány SZ Palby. Známe poměr návštěvník/registrovaný (cca 1:3) a je tedy předpoklad, že cca 2/3 zájemců mít přezdívku na Palbě nebude.
Jako důkaz opravdu postačí, že dotyčný o nabídce ví, protože jinde presentována NEBYLA. S tím co je k nalezení jinde na NETu toto nemá nic společného a díky současné ekonomické recesi která zasáhla i "knihařský průmysl" silně pochybuji, že tam uváděné termíny mají reálný podklad.

Nabídka zde je koncipována metodou "kdo dřív přijde,ten dřív mele" - "kdo zaváhá, než...hladoví". Je tedy na každém, jak nabídku kdo využije a zbytečná stydlivost opravdu není na místě.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Příspěvek ke knize – 13.1. 2010.

Vážení kolegové, čtenáři Palba.cz. a lidé, pro které je tento web zdrojem poučení i zábavy, stejně jako pro mne.

V pondělí dne 11. 1. 2010 jsme provedli kontrolu konta v Komerční bance, kam směřují peníze za knihu ( kontrola bude prováděna 1x týdně) – Pravda o Východní frontě 1941 -1944 – knize vzniklé ryze z článků zde na Palbě - viz
Východní fronta :
http://www.palba.cz/viewforum.php?f=7
bez Finsko – Ruský konflikt.

A zjištění?
Paráda.

Tak nejenže si knihu závazně objednaly již skoro 2 třetiny možných lidí dle exkluzivních možností ( ze 150 možných), ale věřte nevěřte, celá polovina přihlášených již zaplatila žádanou částku ( cena knihy 399,- Kč a poštovné a balné 108 Kč = 507 Kč. U lidí, kteří si knihu vyzvednou je to cena knihy 399,- Kč. Pochopitelně kdo má knihu na dobírku, tak zaplatí Poště při doručení 507,- Kč) na konto v KB.
( Malé problémy se vyskytly s kolegy ze Slovenska, ale všem jsme poslali e-mail, jakým způsobem bude postupováno a také jak lze bez problému ze Slovenska zaplatit)

Děkuji tímto všem Palbákům, ať jsou to čtenáři Palby, nebo přímo aktivní přispěvatelé Palby, kteří si již knihu objednali a kteří jí již zaplatili.

Zároveň chci říci všem lidem, kolegům Palbákům, kteří Palbu čtou, nebo do ní i posílají příspěvky, nebo články, a kteří z nějakých důvodů váhají – ano – váhejte – rozmyslete si vše dobře – je to Vaše svaté právo.
Já Vám chci tímto jenom říci, že je ještě dost volných knih – s věnováním a podpisem – o které se můžete přihlásit na známém e – mailu:


Michan.palba@seznam.cz

Jen všechny prosím, aby uvedli údaje pro nás důležité:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.

Věřte i toto je pomoc Palbě – nikdo z toho nezbohatne – já tedy určitě né a ani to proto nedělám a ani doposavad jsem nic takového nedělal – naroste jen kredit našeho webu:


www.Palba.cz

Jsem s velikými díky – michan.

Ještě důležitá a chlapská slova kolegy, který je na Palbě Alfik – jak řekl, tak udělal.
Zde na tomto příspěvku si 6.1. 2010 objednal knihu – viz na konci stránky - příspěvek z 17:32

http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3832&start=60

(Normálně jí samozřejmě objednal přes e-mail: michan.palba@seznam.cz )

a již 7.1.2010 bylo 507,- Kč na kontě.

Včera - 12. ledna 2010 - jsem byl BVD s.r.o ujištěn - netrpělivci - mě - řekli - prý počtvrté - že termín 25. ledna 2010 bude dodržen (a .... mám prý se nechat překvapit a raději to nebudu říkat, abych to nezakřikl...).
ObrázekObrázekObrázek
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Michane to je super, taky objednávám. Hele a je ve výtisku zmíněná naše Palba.cz jakožto fórum? Jinak jsem hrdý, že tě až sem Palba dovedla.
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Ahoj Radare veliteli – „tatíčku zakladateli“ ( moc se mě ten výraz – pravdivý výraz – „ tatíček zakladatel „ líbí a já jen doufám, že se stejně jako Lord nezlobíš)
Děkuji Ti Radare za slova uznání.
A odpověď na Tvou otázku?
Ano, v mém životopise, který je v knize uveden, je jako nejdůležitější a jediná publikační činnost uvedeno – „ jedinou“, zdůrazňuji „jedinou“ publikační činnost mám na:
www.Palba.cz

Pokud si prosím Tě Radare jak říkáš objednáš, prosím Tě, abys tak učinil na e-mailovou adresu:

Michan.palba@seznam.cz

Kam potřebuji prosím Tě zaslat tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chceš stejné, nebo jaké věnování.


Věř, že stejně jako u Lorda- dalšího „ tatíčka zakladatele" tam budeš mít speciální věnování.
( Pro ilustraci uvádím to Lordovo věnování:

Srdečně věnuji tento první výtisk Lordovi
- zakladateli Palby, protože i díky ní
a čtenářům postupně vznikalo toto dílo.
Michan.
)
)
Pokud budeš Radare chtít jiné - napiš si jaké.
Za vše děkuji ( Ty Víš i za co zvlášť – Vaší a také Tvou Trpělivost )
Michan.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Takže vážení..... konečně jdeme do finále.

Zmíněná předsérie již je vytištěná a připravuje se k expedici. Mezi středou a pátkem by mělo dojít k "autorizování"(podpisu autora) a pak mohou být knihy dodány na místo určení (dobírka/osobní vyzvednutí).

Jinak ještě několik desítek knih zbylo, takže kdo se "rozhoupe" až nyní, může nadále provést objednávku - viz úvodní článek na mail:
michan.palba@seznam.cz

U těchto pozdních objednávek je ale nutno počítat s mírnou prodlevou(cca 7.dní) než dojde k odeslání. Nebudou totiž vyřizovány po jedné,ale v týdenním objemu objednávek.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Výborně, Michane - včera odešli peníze z mého účtu. Doufám že v pořádku došli na místo určení. Pokud ano, těším se na knihu.

Nebereš předplatné na západní frontu?
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Den D se velice přiblížil – pro nás, ale i pro všechny příznivce www.Palba.cz je ten den D 25. leden 2010 – den, kdy již určitě (jsou různé náznaky – kladné náznaky – ale … nezakřikněme je) bude kniha – Pravda o Východní frontě 1941 – 1944 – na světě.

Jak jsem slíbil, podávám zprávu o kontrole prováděné v pondělí 18. 1. 2010 (stejně tak bude provedena v pondělí 25. 1. 2010 a také o ní podám zprávu).
Takže tedy:

Závazných objednávek je něco přes 2/3 našich exkluzivních výtisků.

Zbývá tedy ještě stále několik desítek knih, které si může – s věnováním a podpisem kdokoliv objednat:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).


Závaznou objednávku s adresou je třeba poslat na e-mail, aby byly knihy připraveny:

Michan.palba@seznam.cz

Uvedete prosím tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.



K té zprávě o stavu ještě dodávám:

Celkem již zaplatilo přes konto 62% těch, kteří si závazně knihu objednali.
Dalších 12% je na dobírku a 4% si knihu vyzvednou v Nakladatelství a také zaplatili přes konto.
Celkem jsme tedy přes konto obdrželi 62 + 4 = 66% peněz od těch, kteří si knihu závazně objednali, ale tady musím říci, že dalších 8% lidí řeklo v pondělí a úterý, že právě odeslalo peníze (to znamená, že na kontě budou v pondělí 25.1. při kontrole).
Také ze Slovenska dorazili již další platby v pohodě – po vyjasnění jak peníze zasílat již není vůbec problém a peníze, které dorazí jsou rozdílné jen jak se mění kurz Eura – tedy rozdíl nějaké té koruny.
Zbývá tedy (62 + 12 + 4 + 8 = 86% o těch víme) 14% lidí, kteří mají ještě zaplatit.

Prosím a nyní jen konstatuji vyjádření Nakladatelství BVD s.r.o.:
Samozřejmě všichni musí počítat s tím, že odeslány budou ty knihy, kde bylo zaplaceno na konto a knihy, které jsou na dobírku.



Odpověď pro kolegu Pátrače.
Kolego dialog mezi mnou a Nakladatelstvím BVD s.r.o. je velice korektní.
V současné době řešíme knihu – Pravda o Východní frontě 1941 – 1944.
Můj názor, že právě po probíhající zkušenosti s touto knihou – kladné zkušenosti – může přijít nabídka například na Tebou vzpomínanou Západní frontu – nebo také michane dopiš to do Berlína z Východu jako 2. díl.
V současné době víc nevím a makáme na této knize - Pravda o Východní frontě 1941 – 1944.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Mimořádnou zprávu prostě napsat musím!

Právě jsem dostal tento e-mail - čas 13:34, kde jsem jenom vyměnil své civilní jméno za jméno michan.

Dobrý den, pane..michane...,

knihy už máme v kanceláři.
Můžete se tedy podle toho zařídit.
Mějte příjemný den.

Zdraví Dana Kavalecová
nakladatelství BVD


Probíhá výměna e-mailů, že dnem kdy se v BVD s.r.o. bude psát věnování a podepisovat knihy, které se následně zabalí a odešlou na smluvené adresy, stejně jako se odešlou knihy na dobírku. - tím dnem je úterý 26. ledna 2010. Zároveň pro kolegy ze Slovenska se knihy odvezou do Bratislavy a odevzdají se na Slovenskou poštu. Také pro Velkou Británii a další státy máme dodavatele až domů.
Až budou knihy popsány věnováním a podepsány - budou e-mailem zároveň osloveni Ti, kteří si knihy přijdou vyzvednout osobně.


Ještě stále je možnost si objednat na:

michan.palba@seznam.cz

, které údaje jsou potřebné? Tak to je u předchozího příspěvku.

Asi tušíte, že mám i velkou osobní radost.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

My máme taky radost Michane. :D
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Kontrola dne 25. 1. 2010.

Také v pondělí 25. ledna 2010 jsme prováděli slíbenou kontrolu stavu knihy – Pravda o Východní frontě 1941 – 1944.

Na úvod chci říci, že je stále ještě několik desítek volných knih, které se nacházejí v Nakladatelství BVD s.r.o., a které si s věnováním a podpisem můžete objednat na : michan.palba@seznam.cz

Lze tak učinit třemi způsoby:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).


Prosím v objednávce uvést tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.


A nyní k samotné prověrce:

Z objednaných knih není zaplaceno jen 5% - Nádhera.

Z Čech nezaplatilo jen 3 lidí a ze Slovenska 2. Nepočítám lidi na dobírku.
Trochu mrzutější je to ze Slovenska, neboť se zabalenými knihami se musí odjet do Bratislavy a předat je tam na Slovenskou poštu.
Dne 27. 1. budu muset tyto 2 kolegy vyzvat k zaplacení, aby nebyli zdržováni ze Slovenska Ti kolegové, kteří již zaplatili. Nebo se domluvíme, že se pojede nadvakrát a Ti dva počkají na případnou druhou várku, nebo příležitost.
Pochopitelně, že se budeme domlouvat i s kolegy z ČR.


Takže, kdo se ještě rozmyslel, objednejte si, věřte, že mám knihu již doma a vypadá nad očekávání dobře.

Již ve středu 27.1. 2010 dopoledne si někteří kolegové z Prahy budou knihu v Nakladatelství BVD s.r.o. vyzvedávat.

Jo a ještě kde je v knize Palba.cz ?

Tak na straně 382 je celá tato věta:

Další literární počiny ..michan.. prezentuje na internetové adrese :


www.Palba.cz
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
EASY_COMPANY
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 13/11/2005, 12:39
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EASY_COMPANY »

Skvělá zpráva, už jsem odeslal objednávku michanovi.
Obrázek

Trénink je všechno a i květák je jen vycepované zelí
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Takže všem zaangažovaným a kupcům děkujeme a přejeme pěkný čtenářský zážitek při dlouhých lednových večerech.
Osobně se také brzy stanu vlastníkem jednoho exempláře a těším se jak malé děcko.

Jinak dobrou zprávou je, že ještě "pár" (desítek) exemplářů zbylo, takže kdo ještě váhá, stále má možnost.
Špatnou zprávou pak je, že termín VEŘEJNÉHO prodeje je "ve hvězdách", resp. neurčitém termínu 2-3 čtvrtletí. Jak již bylo dříve řečeno, vliv ekonomické recese se odrazil i v "knihařině" a mnoho knižních titulů bylo zbržděno, včetně tohoto.
Kdo tedy spoléhá na termíny uváděné v různých online-knihkupectvích, zřejmě bude zklamán.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Doufám, že ji budu mít 1. :) nebo 2. :) Abych měl za pár let vnoučatům co vyprávět a co ukazovat :)
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Hans S. píše:Doufám, že ji budu mít 1. :) nebo 2. :) Abych měl za pár let vnoučatům co vyprávět a co ukazovat :)
A máš to Michane, teď ještě abys koupil kulatý sušenky, protože se budou i udílet medaile za pořadí, kdo jí bude mít v ruce první :D
Don't worry, pee happy.
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

# píše:
Hans S. píše:Doufám, že ji budu mít 1. :) nebo 2. :) Abych měl za pár let vnoučatům co vyprávět a co ukazovat :)
A máš to Michane, teď ještě abys koupil kulatý sušenky, protože se budou i udílet medaile za pořadí, kdo jí bude mít v ruce první :D
Sem s ní, od včerejška mám knihu doma.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Mám ji taky doma a po zběžném prohlédnutí (nedostává se mi teď času na přečtení), musím konstatovat, že jsem rád za její vydání. Opravdu jsem rád, že konečně někde vyšla kniha s velkým počtem kvalitních map a samozřejmě k tomu průběh operací jak časově následovali až do konce operace Bagration.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Taky si v ní už listuju :) Díky za moc pěkný věnování a samozřejmě i za samotnou knihu :) A budu se těšit, až se do podobné papírové podoby přerodí i Západ :)

Už jsem si v metru zvládl přečíst úvodník a pár prvních stránek. Kolem sedící dámy mi koukaly přes rameno..asi je to pro ně něco trochu jinýho, než když si čtu deník Metro :) Ten text není na čtení úplně jednoduchý, ale je to hutné..hodně hutné. Strašně moc informací. Cítím z toho, že když se budu potřebovat mrknout, jak tuhle Tigery válčily u Prochorovky, tak to tam najdu


EDIT: vida vida, Prochorovka, strana 225 - 229 :) OTak to bychom měli 8-)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Děkuji kolegům, kteří si již knihy vyzvedli za jejich vyjádření.

Mimořádnou zprávu pro Ty, kteří čekají - opravil jsem jen své civilní jméno:

Dobrý den, pane ..michane...,

dnes ve dvě hodiny odpoledne byla poštou odbavena
celá várka knih včetně dobírek a Anglie.

Dobrá zpráva pro Angličana ( pan kolega alibaba) je, že zásilka by měla
dorazit za 3 dny a ne za 14, jak jsme si původně
mysleli.

Slovensko zatím vypadá, že to tam bude muset odvézt
někdo z nás příští týden, ale přesné datum vám neřeknu.
Ozvu se, až to budu vědět na 110 %.

Mějte příjemný zbytek dne.

Zdraví D. K.



Takže již oznámili všichni - jak dva kolegové ze Slovenska tak i kolegové z ČR jak zaplatili a zaplatí..
To zmamená, že prakticky většina - mimo pár, kteří se budou na poštu dávat příští týden již poštou odešla. Stejně jako i nově objednané knihy půjdou příští týden.
Stále je možno si na :

michan.palba@seznam.cz

knihu objednat

Prosím o tyto potřebné údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.


- všechny 3 varianty objednávek jsou popsány mnou výše v příspěvcích.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Tak kniha je opravdu realitou. Právě jsem se také stal jejím vlastníkem.

Zde je fotodůkaz a protože chybí měřítko, jde o formát A4, tj v otevřeném stavu A3. Foceno je to v "euforii" a na rychlo, tak se omlouvám za kvalitu.
ObrázekObrázekObrázek

Fota jsem doplnil do úvodního článku.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Sakra kluci, to mi nedělelejte. Já ji budu mít v ruce až zítra :smutek: A Vy mě tu tak lákáte...
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“