Heckler píše:
Ekonomicko-právní jsou jiné. Česká zbrojovka je je dnes už jen podnik vyrábějící v ČR. Majetkově je již v zahraničních rukou. Pokud by neměla české IČ a sídlo v ČR, nesmí samozřejmě u nás podnikat.
Z velke casti Ti jiz odpovedel
kopapaka. U akciove spolecnosti je dost problematicke urcit jestli jsou v tech ci onech rukach uz z toho duvodu, ze majitele akcii se nezapisuji do obchodniho rejstriku, t.j muzou byt annonymni.
Proto je nejvhodnejsi brat sidlo firmy a vyrobni kapacity. I Tvuj oblibeny H&K povazuji za Nemecky ( vcetne let 1991 az 2002 ). Jak uz jsem psal drive, CZUB vyrabi i zbrane pro USA v Uhereskem Brode.
Jinak firmy, ktere nemaji ceske ICO anebo sidlo v CR muzou obchodovat v CR.
Ad Offsety a vyroba domacich zbrani:
Ano, offsety muzou byt prospesne pro Ceske firmy, ale zbran vyvynuta a vyrobena doma muze znamenat vesti prinos.
Pocet zbrani pro Ceskou armadu neni obrovsky ale z marketingoveho hlediska ma obrovsky prinos. Usnadni to prodej toho modelu jinde, co by znamenalo dalsi sekundarni prinos pro danoveho poplatnika.
I kdyby jsme ziskali licenci na nejakou konkurenci zbran, tak jeji export by byl znacne komplikovany. Nemluve, o tom ze se cenou neda konkurovat materske firme ( krome vyrobnych nakladu je nutne pocitat s licencnima poplatkama ).