Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Nově uvedené modely série připravované v Polsku:

- P-51B Mustang
- Douglas A-4M Skyhawk
- Fairey Swordfish Mk.I
- de Havilland Vampire FB.9
- Fairchild A-10A
- Gloster Gladiator Mk.I
- BAE Sea Harrier FRS.Mk1
- F4U-1D, VMF-323

Zdroj: http://amercom.com.pl/
Uživatelský avatar
agassi
Příspěvky: 7
Registrován: 3/9/2010, 12:13

Příspěvek od agassi »

Takže Hawker Hurricane Mk IIB je doma nevím zda modely chodí z Polska, ale poslední dobou buť nemám štastnou ruku nebo to poláci flákaj tenhle měl křivej podvozek, ale pikosekunda v dílně a je jak z továrny :lej:
zlato je tam kde ho najdeš
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 3. září 2010 vyšel devátý model : britský Hawker Hurricane Mk IIB

Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com[/align]
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 17/10/2010, 11:36, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Hurricane MkIIB z časopisu vojenská letadla

Hned po rozbalení modelu zaujme opět jeho váha, jedná se zatím o nejmasivnější kousek z kolekce a podíl plastu je zde minimální.
Patrná je snaha o více detailů tj. přistávací reflektory, poziční světla atd jsou znázorněna čistě a přesně vhodnou barvou. Mile mne překvapilo začernění vyhazovacích otvorů palubních zbraní a sání filtru na přídi.
Toto začernění ale postrádá vnitřek hlavnho chladiče, což je problém protože nemá mřížku, ale je naštěstí dost hluboký, takže stačí tenký rýsovací fix...
Malér je jen u podvozku, ten má hlavní nohy trochu tak nějak divně podražené dozadu, ale tento dojem částečně maskují kryty, které jsou v poloze správné. To a hmotnost modelu mě odradilo od pokušení si s tím nějak hrát. Časem asi jen zkrátím nohu ostruhového kola, která je jak z komára.
Na poličce vypadá Hurrouš pěkně a to je pro mne důležitější než shoda na 0,000001 mm, takže s poměrem cena/kvalita zase spokojenost.
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Podélný sklon podvozkových noh Hurrricanu je opravdu nepřesný, možná, že se pustím do opravy.
Mimochodem, nezkoušel jsi napravit nulové vychýlení SOP u MiGu-29? To mě dráždí ještě mnohem více, ale zatím jsem nenašel odvahu na nápravu. Patrně by bylo nutné použít poněkud brutální metodu na hranici destrukce s nejistým výsledkem. Ještěže u Superhorneta, dle dostupných fotek, se tato vada neopakuje.
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

hornete Já ti bohužel neporadim, 29-ku nemám, stovky jsem nekupoval ikdyž mě to ted trochu mrzí.
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

hornet - ona je někde fotka modelu SuperHornetu ve slušném rozlišení? Já viděl jen to Tonyho "Cčko"..
Hypoteticky by mělo jít SOP nahřát nad plamenem, nahnout a zafixovat - ale je otázka, co by to udělalo s barvou plastu a strukturou povrchu a nalezení správné vzdálenosti od plamene a vůbec teploty by i tak byl dost hazard.
Já to celkem ignoruju - vychýlení SOP devětadvacítky jsem nikdy moc nevnímal; zcela určitě není tak razantní, jako u rodiny Hornetů.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Pánové, na těchto stránkách můžete jmenovaná letadla porovnat, ale obrázky jsou velmi malé. http://www.militarymodels.cz/index.php? ... Path=76_79
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 9/9/2010, 17:54, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
agassi
Příspěvky: 7
Registrován: 3/9/2010, 12:13

Příspěvek od agassi »

hornet píše:Podélný sklon podvozkových noh Hurrricanu je opravdu nepřesný, možná, že se pustím do opravy.
Mimochodem, nezkoušel jsi napravit nulové vychýlení SOP u MiGu-29? To mě dráždí ještě mnohem více, ale zatím jsem nenašel odvahu na nápravu. Patrně by bylo nutné použít poněkud brutální metodu na hranici destrukce s nejistým výsledkem. Ještěže u Superhorneta, dle dostupných fotek, se tato vada neopakuje.
No možná by stálo za to ponořit zadek do horké vody plast změkne a mohlo by to jít, samozdřejmě to pujde s trochou šikovnosti i nad plamenem, ale pozor musí se použít výhradně lihový kahan a na nějakém jiném kousku plastu a nebo na dlani zjistit výšku kde už ohřívá a tam pak nachvilku model podržet nedoporučuji jiný plamen např zapalovač, svíčku a jiné ty mění výšku a ostrost plamene a navíc totálně vše okouří.
zlato je tam kde ho najdeš
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Devětadvacítku jsem si taky koupil na pumpě a popravdě, nestojí pro mě ani za těch 130 korun co jsem za ni dal a jen mě utvrdila v mém názoru na hotové kovové modely. Tedy již asi nikdy více. Ve skutečnosti je nulový rozchod SOP asi tím nejmenším, co bych této hračce vytknul. Mám ji položenou jako dekoraci na stole v práci, ale vzhledem k tomu, že mě při každém pohledu irituje, asi se ji brzo zbavím.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Pánové díky za tipy, ale obávám se, že vaše návrhy jsou patrně neproveditelné. Bavíme se o kovových, nikoliv plastových modelech, takže tvarování po zahřátí nepřichází v úvahu.

Plastové jsou na modelech pouze drobné součástky, podvozky, antény, pitotky, překryty kabin a podobně. V této souvislosti mohu předat svou zkušenost s lepením podvozkových noh. U dvou ze zakoupených modelů jsem měl jednu nohu ulomenou, u třetího jsem „úraz“ způsobil sám. Velice se mi osvědčilo vteřinové lepidlo Loctite – gel. Přesto, že se jedná o velmi malé plochy na lepení a samotná noha je poměrně značně zatížená vahou kovového modelu, spoje zatím drží výborně a snesou i opatrnou manipulaci, např. při úklidu.
Uživatelský avatar
agassi
Příspěvky: 7
Registrován: 3/9/2010, 12:13

Příspěvek od agassi »

A jo sem to ale lama dyt sou to kováky už to nepiju :mrgreen: takže když všechno zradilo pomůže kladivo :rotuj:
zlato je tam kde ho najdeš
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

No u 29 jsou SOP plastové, takže by to teplem asi šlo. I když dle mého názoru by bylo účelnější je prostě urvat, spodek zabrousit do požadovaného sklonu a přilepit kvalitním modelářským vteřiňákem.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Podle mýho názoru by bylo účelnější ty peníze za model investovat jinam, třeba do alkoholu :D
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

naprosty souhlas. nebo si svuj oblibeny stroj v prislusnem meritku z nejakeho vhodneho polotovaru sam postavit. kovove 'modely' by se snad ani modely zvat nemely. je to urazka modelaru.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
fowly
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 30/1/2010, 11:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fowly »

jersey.se píše:naprosty souhlas. nebo si svuj oblibeny stroj v prislusnem meritku z nejakeho vhodneho polotovaru sam postavit. kovove 'modely' by se snad ani modely zvat nemely. je to urazka modelaru.
No záleží jak u čeho, letadlo z časopisu jsem měl v ruce snad jedno, tak nemůžu posoudit, ale máme spoustu zpětných vazeb od modelářů, kteří jsou velmi příjemně překvapení kvalitou :-)
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

jersey.se píše:naprosty souhlas. nebo si svuj oblibeny stroj v prislusnem meritku z nejakeho vhodneho polotovaru sam postavit. kovove 'modely' by se snad ani modely zvat nemely. je to urazka modelaru.
S tímto názorem nemohu souhlasit. I když tuto kolekci nekupuji, měl jsem možnost vidět některé z nich (převážně dvouplošníky) a mohu prohlásit, že jsou dobře udělané. Ale nemíním se přít o této kolekci, mám na mysli kovové modely letadel všeobecně. Modely od určitých firem mají plné právo nosit označení model, určitě jsou lépe zpracované než nějaký upatlaný model z kdovýčeho od uraženého modeláře. (Skutečným modelářům, které tyto modely neurážejí, se tímto omlouvám)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Sem byl zatím líný na to reagovat,ale myslím,že každý at si sbírá co se mu líbí.
Ač smutné,ale je to realita,člověk se několik měsícu patchá s modelem spoustu hodin a když to po pár letech chce prodat dostane kulový.
U některých seriově dělaných modelhraček muže po letech dostat i mnohonásobek.
Jeden známý mě daroval v roce 1990 model panthera od firmy Tamia s doplnkama od Verlindena,který vyhrál nějakou modelářskou výstavu.Kvuli nedostatku prostoru jsem ho prodal a maximum bylo šest stovek.V témže roce jako jsem dostal panthera jsem si koupil modelhračku od firmy Timpotoys,,římana, za 300kč a minulý rok prodával za 2000kč.
,,Samozřejmě penězi se nedá všechno měřit,,
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Nojo, sběratelství je někdy šílená věc :) Někdy až mánie. A někteří komerční sběratelé neocení kvalitu. Zajímá je odfajfkovaná položka v seznamu.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Jedna kovohračka
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“