Tanky (sucasnost)

Cokoliv s pancířem mimo NATO a VS
Odpovědět
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Ionor píše:Kornet-E je staršia, ľahšia s menším priemerom ako Spike-ER, čiže buď nefungujú zákony fyziky, alebo sú Izraelci pozadu s vývojom keď ich novšia protitanková strela pre helikoptéry ma menší účinok ako staršia pechotná zbraň ľubovolného štátu. Nemá to nič s kvalitou ruských striel, len zo zdravým rozumom.
Jenže pouvažuj, Kornet je sice pěchotní, ale je to pěkně těžká raketa, při hlavici o hmotnosti 7 kg váží 27 kg ( Spike-ER 34 kg ), to není až takový rozdíl, navíc Spike má větší dostřel, o dost víc elektroniky a ještě sebou vleče klubo optického kabelu.

Navíc jde o úplně jinou filozofii nasazení, Kornet je řešený jako co nejlevnější raketa a zničení tak musí dosáhnout " hrubou silou " často přes čelní pancíř tanku.
Spike naproti tomu spoléhá na technologii a tak tu hrubou sílu prostě nepotřebuje, protože ten silnější pancíř umí obejít. Ale jedna raketa stojí 3 mega...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Podľa toho testu čo postol Rabo od Fofanova to tak veľmi nevyzerá keďže RPG-29 si počínala lepšie, aj keď hlavicu to má z obrázkou dlhšiu a viac šípovyte tvarovanú má menší priemer ako Spike ER ktorá letí medzi 150-200m za sekundu čo môže byť aj dôvod toho dosahu, takže usúdim, že to najskôr nezistím a na ruské raklamy veľmi nedám :). Tvoj argument síce znie logicky (k hmotnosti hlavice Spike ER som sa nedostal takže vyvrátiť Ti to jednoznačne nemôžem) len to nepodkladá nasadenie.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Mě to vychází tak že bez dynamické ochrany Kornet i RPG-29 prošla vždy, s dynamickou jen někdy.
RPG-29 byla úspěšnější, ale to může být stylem útoku, protože se k tanku přibližuje po balistické dráze ( je neřízená ), Kornet jde po paprsku, takže dopadá přímo. Navíc průbojnost Kornetu je uváděna větší než 850 mm, což může znamenat hodně věcí. Nemluvě o tom, že ruské normy vůči kumulativním hlavicím jsou o něco tvrdší, takže hodnota +850 mm může pocházet z této normy, zatímco +1000 mm může být údaj podle západní normy.
Kolik váží hlavice na Spike-ER sem taky nenašel...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

Inak pozri si link na test od Raba, vcelku vyvracia tvoje tvrdenia o ochrane T-90.
Vyvrací? Prostuduj to podrobněji a uvidíš,že ne...

Edit:Těch 850mm je jednoduše vysvětlitelných,na stejné stránce fofanov stanovil odolnost T-90 540-720mm, výsledky testů a udávaná průbojnost Kornetu by tomu neodpovídali, tak to trochu zamlžil.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

Mě to vychází tak že bez dynamické ochrany Kornet i RPG-29 prošla vždy, s dynamickou jen někdy.
Bez ERA prošel Kornet jednou z pěti zásahů.(tak jsem to pochopil já)
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Aha, fakt, já sem se asi díval na tu T-80 :oops:
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

T-90: RPG-29 produced a total of 3 penetrations.
No other RPG rounds could penetrate even the stripped target.
T-90: No ATGMs could penetrate the ERA-equipped target. One Kornet ATGM penetrated the stripped target.

Čo sa komu zase nezdá, RPG-29 3 penetrácie s ERA, Kornet 1 penetrácia bez ERA, potom si môžu hádzať 1200 Rha na Kornety, dosť pochybujem, že toľko vôbec má Hellfire II, aj keď tam by som to videl pri 2kg trhaviny naviac oproti Kornetu realnejšie, alebo snaď má Hellfire II prieraznosť cez 1500mm Rha? Podľa logiky reklám na Kornet asi ano.
T-90 by potom bola prestreliteľná z ľubovolného uhla. USA asi nevie čo s peniazmi a pchá pre protitankovú muníciu pre útok zhora trhavinu na 30 rokov vývoja tankov napred :lol:.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Chcel by som sa opýtať tunajších znalcov či vedia nejaké podrobnosti o tomto type:

Objekt 187, mal byť vyvýjaný koncom 80-tych rokov, sériová výroba plánovaná od roku 1992, pre rozpad ZSSR nerealizovaná, prednosť dostal Objekt 188 zavedený ako T-90.

ObrázekObrázek

Nová zváraná veža T-90A z roku 2004 údajne pochádza práve od Objektu 187. To je asi všetko čo o ňom viem ja, našiel som to na militaryphotos.net
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Objekt 187 = T-72BM
nejaké to info
http://en.wikipedia.org/wiki/Object_187

PS: dávaj obrázky radšej na šírku pokiaľ sú také malé, nech to nežere toľko priestoru.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Ďakujem za odkaz, vyzerá to byť veľmi zaujímavý typ, trochu ľutujem že nedošlo k jeho zavedeniu. Ako je to s tou vežou nevieš?

PS: čo sa týka obrázkov, neviem čo máš na mysli, sú predsa na šírku a z forum fota ako má byť.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

A kde je ta odolnost 1200mm? Předpokládám, že na vršku věže dost těžko. Hellfiry II totiž mj. dostaly SW úpravu, aby po startu více stoupaly i v LOBL módu a tím pádem napadaly cíl více zeshora - úprava SW vyjde podstatně levněji, než hrabání se v hlavici :wink:

Jinak na mě debata působí dojmem, že jsou vlastně tanky i bitevní vrtulníky překonané, protože budou "snadnou kořistí" - a že na bojištích budou dominovat pěšáci s přenosnými ŘS a hlavně dělostřelectvo.. Což o to, podle výrobců některé techniky a zvláště odpovídající řídící elektroniky (protivrtulníkové miny a podobné fujtajbly) by to tak i dopadnout mělo. jak to bude v reálu je otázka..
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Julesak: hľadaj.

cover72: nepríde mi, že by boli tanky a vrtulníky prekonané, s istotou ale viem, že armáda ktorá ich nemá je ľahšie prekonateľná krajinami ktoré ich majú.
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

Each weapon was fired 5 times at each target, for a total of 20 shots per weapon.

T-90: RPG-29 produced a total of 3 penetrations.

Podle mne to platí pro test s era i bez era(total podle mne znamená celkem a to je 10 střel)Proč to není rozlišeno nevím.
potom si môžu hádzať 1200 Rha na Kornety
Promiň Ionore ale ten kdo tu ignoruje všechny zdroje a stránky jsi Ty, já nic Kornetu nepřihazuji. Vem si že Invar a Invar M mají průbojnost 700-850mm za dynamickou ochranou(750-900mm bez era) a to mají ráži 125mm a hmotnost kolem 17 kg. (délku kolem 680mm)Já osobně též neumím vysvětlit proč RPG 29 dosáhl lepších výsledků než Kornet E,ale pokud dopadaly střely během testu kolem středu(stejně jako v případě testu s ERA),přijde mi vysvětlení Raba(střely dopadaly do slabých zón) celkem logické a věrohodné.
Stejně tak mi přijde logické vysvětlení Kopapaky ohledně "slabšího" výkonu Spike.


Je to ale tvoje věc čemu chceš věřit a co přijmeš,já tě přesvědčovat nebudu.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Môj názor je, že 20 rokov stará strela nebude lídrom v penetrácii. Taktiež sa mi nezdá žeby mala RPG-29 lepšie šance na zásah slabých miest ako laserom navádzaná strela ktorá taktiež môže útočiť čiastočne zhora vo voliteľnom móde. Súhlasím ale vzhľadom nato, že informácie o teste a zbraniach sú kusé a ich hodnovernosť pochybná, že je to zbytočne ďalej rozoberať.
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

Osobně na hodnotě 1000 - 1200 mm RHA u Kornetu nevidím nic zvláštního, u těžkých protitankových střel z 90. let to byl standart. Mimochodem na penetraci většiny čelních partií M1A2 je to stále málo.
Pro srovnání u PARS 3 uváděly ruské zdroje (nějaký armádní magazín, z paměti nevím název, ale mám ho někde v knihovničce) přes 1300 mm RHA. Existuje i foto kovových panelů s penetračními kanály různých evropských střel s průbojností mezi 900 až 1200 mm (z 90. let, foto bylo mimojiné v ATM).
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Warthog: mohol by si to preskenovať?
Inak PARS 3 má o 2kg čiže 1/3 ťažšiu hlavicu než Kornet, tam by som takým hodnotam veril, u Kornetu je reálne maximum skôr tých 1000mm.

Osobne som mal informácie nasledovné:

700mm RPG-7VR (Wiki uvádza 600mm Rha)
750mm RPG-29
850mm Kornet

Julesak: už to opravili, tak si to pozri.
Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

Ionor:
Mrknu se jestli to najdu. Zdá se mi, že to bylo v článku o ATGM ERYX.
Jinak koncem 90. let se uvádělo, že nejlepší hlavice HEAT mají průbojnost 8,5× průměr. Zdá se, že od té doby se vývoj moc neposunul.
Uživatelský avatar
asija
poručík
poručík
Příspěvky: 782
Registrován: 16/9/2009, 12:00

Příspěvek od asija »

Vem si že Invar a Invar M mají průbojnost 700-850mm za dynamickou ochranou(750-900mm bez era) a to mají ráži 125mm a hmotnost kolem 17 kg
coze? Era ubere na pruibojnosti HEAT jen 50mm? Myslel sem ze ucinost ERA proti HEAT je vetsi nez proti APDFS. To by mio prislo ze tam ani nema smysl davat...

(teda jestli je to dane nejakou prednalozi na oholeni ERA tak to pak chapu)
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

(teda jestli je to dane nejakou prednalozi na oholeni ERA tak to pak chapu)
9М119М1 má tandemovú boj. hlavicu
Obrázek

Páni, ten Fofanov test treba brať len ako doplnok, nie ako hlavný zdroj.
Fofanov "varil z veľmi riedkej polievky".

Neviem prečo je tu taký rozruch okolo Korneta, keď z pleca odpaľovaná raketa z kompletu Erix, alebo Dragon 2 majú prieraznosť cca 900 až 950mm a Milan 2 z roku 84 / sériová výroba / má udávaných až 1000mm, TOW posledných generácií tiež cez 1000mm / veď 1000 sa udávalo už pri starej TOW 2A / .
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

asija: pokud tam není ERA, tak se na probíjení pancíře podílí i představná kumulativní hlavice...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“