Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

A pár modelů z novější doby : Firma Hobby Master (1:72)

Obrázek McDonnell Douglas F- 4J Phantom II, VF-31, USS Saratoga, June 1972 “101”

Obrázek "RF- 4E Kai, 501st SQ, ARG JASDF "Shark Mouth"

Obrázek McDonnell Douglas RF- 4E Phantom II, 69-7448, 35+01, Luftwaffe, Aufklaerungsgeschwader 51 "Immelmann", Bremgarten AB, "Spirit of St. Louis"

Obrázek McDonnell Douglas RF- 4C Phantom II, 123 Escuadron, Ala 12, Spanish Air Force, CR12-55/12-64

Obrázek McDonnell Douglas F-4J Phantom II, VX-4 "Vandy 1", 153783, Oct 1972

Zdroj : hobbymaster (označení převzato bez úprav)
(Příště to bude asi od jiných firem)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Mimochodem mohu se vás Veliteli zeptat co vy sbíráte?
U mě je to celkem jasné už z názvu :) .
Michal
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Tak když je letos to 70 výročí Bitvy o Británii.Klikněte na obrázek pro
zvětšení
Obrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Pánové, včera měl vyjít model F/A-18F Superhornet, pokud ho někdo koupil, může sem hodit krátkou recenzi? Když ne, napiště alespoň v jakém měřítku model F/A-18F Superhornet vyšel, byly zde nejisté informace, že vyjde v měřítku 1:144. Já ten letoun neměl možnost včera vidět. (Tuto kolekci nekupuji a zatím jsem na vážkách, zda-li pokračovat v kupování kolekce "Bojová vozidla")
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Já to zatím nikde neviděl Tony,ale moc jsem nepátral.

Nebyl jste někdo na těch dnech NATO v Ostravě?
To mohlo být zajímavé,bohužel jsem lenoch líná a děsilo mě
množství lidí.Ted jsem na to koukal v telce a celkem mě to mrzí,
že jsem tam nebyl.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 17. září 2010 vyšel desátý model : americký F/A-18F Superhornet

(obrázek se nemusí shodovat s modelem)
Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com[/align]
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 17/10/2010, 11:38, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Dušan
desátník
desátník
Příspěvky: 48
Registrován: 8/2/2008, 21:54

Příspěvek od Dušan »

Na dnech NATO jsem byl celou sobotu. Bylo se na co dívat, ať ve vzduchu nebo na zemi. Trochu nepříjemné je, že letové ukázky probíhaly kolmo na dráhu letiště i na celý areál výstaviště a ještě kousek bokem- z bezpečnostních důvodů... Množství lidí je jinak skutečně znechucující. Letadla na stojánkách jsou za páskou, ale na pozemní techniku se smí lézt, a tak ji občas pod hroznem diváků není vidět.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

TonyHazard: kupuju pro malého ony modely, má z nich docela radost. Nejbytelnější se ukázal asi ten žlutej Spad a po odebrání podvozku a vrtule i Hurricane, nejchatrnější asi ta dvacetdevítka.
Za tu cenu - 130Kč - mi to přijde jako zajímavý kauf. Cesta vlakem s malým a s dvěma Fokkerama ubíhala pěkně ;-)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Na letové ukázky bylo nejlepší být vzadu u pozemní techniky. Kousek od místa, kde Poláci prezentovali své HMMWV :wink:
ObrázekObrázekObrázek
Dušan
desátník
desátník
Příspěvky: 48
Registrován: 8/2/2008, 21:54

Příspěvek od Dušan »

To jo, jenže statická letadla byla přesně na druhé straně areálu, a prodrat se z jedné strany na druhou přes hustý dav trvalo dobrých patnáct minut (a potom patnáct minut zpátky). To jsem dal jen jednou, potom už jsem se rezignovaně díval z horšího úhlu...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Já jsem nerezignoval.. Nechal jsem si nafučet prach do očí Merlinem, a pak jsem se koukal od Awacsu. A opět jsem se přesvědčil o tom, že nejlepší to mají letečtí fanoušci, co mají trojky prsa a modré oči. Ty se pak dostanou všude :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Super Hornet od Amercomu

Jako třetí v měřítku 1:100 v sérii Amercom - Vojenská letadla vyšel model amerického víceúčelového letounu Boeing F/A-18F Super Hornet. Namlsán nejen excelentním článkem kolegy píšícího pod nickem cover72 jsem se na tento model obzvlášť těšil. Jak moc jsem byl spokojen, či zklamán se dočtete v následující minirecenzi.

Po vybalení z tradičně pojatého ochranného obalu se mi na stole ocitl zatím největší z modelů, jaký jsem v uvedené edici zatím zakoupil. Přestože se jedná o „stovku“, je větší než „dvaasedmdesátina“ MiGu-15. Není celkem divu, Super Hornet opravdu není žádný drobeček a ani jeho zmenšenina v daném měřítku rozhodně nepůsobí nijak titěrně.
Pro posouzení přesnosti jsem si tentokrát vzal k ruce i měřítko, a vyhledal jsem i příslušné podklady, jak na internetu, tak ve svém archívu. I když jsem setiny opravdu nehonil, mohu vcelku odpovědně říct, že model má v daném měřítku slušnou rozměrovou přesnost. Také pocitově působí velmi dobře, není nic, co by na pohled nesedělo. Rovněž naznačení paneláže odpovídá dostupným podkladům, ale když už jsem u této záležitosti, nemohu se nedostat k největšímu a bohužel hodně viditelnému nedostatku. Tou je provedení nosové části přídě, čumáku, chcete-li. Ušlechtilý klabonosý tvar přídě vlastní jak původním, tak novým Super Hornetům je totiž neuvěřitelně hrubě narušený naznačením přechodu paneláží, který jinak u skutečného letounu téměř ani není vidět. Moje první a okamžitá myšlenka byla – tady se bude tmelit! Je to škoda, jinak totiž není vcelku nic, co bych modelu vytknul. Jen upozorňuji, že stále jsme v kategorii levných kovových modelů v daném měřítku. Proto se ani nebudu vyjadřovat k provedení interiéru obou kokpitu.

Zvolený efektní marking modelu představuje letoun sloužící u VFA-11 Red Rippers a po porovnáním dostupných fotografií lze napsat, že ho zobrazuje poměrně přesně, včetně nejrůznějších čísel, znaků a nápisů. Na modelu najdete i typické výstražné červené lemování otevřených podvozkových dveří. Jen jednolitý nástřik celého letounu jedním odstínem šedé je ve skutečnosti tvořen dvěma odstíny uvedené barvy. Popravdě, nijak mimořádně rušivě tato nepřesnost nepůsobí.

Znázorněný podvěšený náklad se omezuje na tři přídavné nádrže a dvojici raket AIM-9 Sidewinder na koncích křídla. Neberu to jako chybu, ale aspoň jednu dvojici představitelů ofenzivní výzbroje bych uvítal.

Celkově mohu tento model hodnotit velmi dobře, výsledný dojem kazí na první pohled jen popsané provedení přídě.

Teď, když dovolíte, se vmísím do debaty hodnotící tuto kategorii modelů, či spíše uvedenou sérii. Především myslím, že je zbytečně vyhraněná – osobně to cítím tak, že komu se modely líbí, ten si je za těch pár korun koupí, komu ne, udělá pravý opak. Souhlasím s tím, že se nejedná o nijak brilantně propracované modely – na to je tu jiná kategorie výrobků. Rozhodně bych jim neubíral název model a souhlasím s jedním z kolegů, že na modelářských soutěžích jsou anebo byly k vidění i horší exempláře. Skutečností také již zde vyslovenou je, že fanda sbírající tyto modely se těžko může nazývat modelářem – je to sběratel. Což rozhodně není myšleno pejorativně, ostatně sběratelství je tuším nerozšířenějším koníčkem.
Naposledy upravil(a) hornet dne 20/9/2010, 18:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Svatá slova, pane kolego, svatá slova...
Jsem bohužel již také jenom sběratel a moji galerii samoručo modelů vzal čas a čert...
Chci říct jenom tohle, již dávno jest tomu kdy jsem si vysochal nějakého toho spita nebo swordsfishe vlastníma rukama. Je momentálně ta doba, kdyjsme rádi že nevybouchnem jako živitelé a naše přiblyžovadlo nás dokáže v sobotu donést na chaty a chalupy. Modelařinu jsme každý pověsil na hřebík ze svých důvodů...
Existujeme sice ještě mi pařani, kteří si své Shermany, Mustangy ,T-34-ky nebo Tygry honíme po nocích po monitorech a ono nás to fakt baví, ale někdy ten kus železa prostě musíme mít v ruce!!!
To je právě ten důvod proč tohle kupuju, a proč jsem ochotnej tomu lecos prominout!

S pozdravem Váš Collombo.

edit:nejenom že neumím modelařit, Já už neumím ani psát...
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Pardon, je to sice OT,
ALE: jsem modelář, jsem zručnej, jsem možná i trpělivej, a současně jsem asi holt i sběratel kovovejch hraček, páč nehodlam svýmu klíštěti lejt barvu do plenek!!!
Bud zdráv Jersey.se :-D
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Tak jsem si SHčko konečně koupil taky. Jedná se o stroj z prvních sérií - nemá aerodynamický plůtek tepelných výměníků vzduchu a radom je ještě pro APG-73; krom toho chybí i vysouvací klika u zadního kokpitu, což může buď indikovat úplně první výrobní sérii (block 0), o čemž by vypovídala i zmínka o AYK-14 jako palubním počítači v brožuře, nebo se jednoduše nepatlali s tak malými detaily.
V doprovodném článku je pak několik značných nepřesností, ale zvláště mě pobavil fakt, že použili i dvě (mírně parafrázované) věty z mého díla - které se tak na papír dostalo dříve a masověji, než jsem čekal :D

Jinak pěkné, akorát mě trošku zamrzel podvozek - přední podvozková noha je trochu nakřivo a bílé vybarvení středů má moc malý průměr (či moc velkou hloubku); to možná dodělám.
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Bulldog zakoupen...
Zbarvením klasika (19. perut), při čelním pohledu okamžitě zaujme správně prohnuté horní křídlo, výplet a naštvou chybějící lanka ovládání křidélek, ačkoli kladky tam jsou..., no dodělám si sám.
Co zamrzí nejvíc, jsou ale kroužky po vzhazovačích Z VRCHU vop!
Rytí pozitivní a to bohužel i u ovládacích ploch.
Bejt to kit tak se toho nedotknu, ale takhle jsem ochoten se s tím smířit.
Sestaveno a nabarveno čistě, bez úletů, nic nešilhá, nic není ohnuté, dokonce ani pilot.
Ten naopak asi sežral pravítko, při podrobnějším zkoumání jsem zjistil, že
má dokonce (asi špendlíkem) namalovaná "očička" a tím i trochu vyděšený výraz :shock: ...Nechápu proč, sedí totiž tak vysoko, že musí mít určitě dva padáky.
Přeze všechno jsem rád, že ten model mám a až mě to dude jo štvát ,tak si to co půjde poopravim.
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 1. října 2010 vyšel jedenáctý model : britský letoun Bristol Bulldog

(obrázek se nemusí shodovat s modelem)

Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com[/align]
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 31/10/2010, 17:22, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 15. října 2010 vyšel dvanáctý model : francouzský letoun Mirage 2000C

(obrázky se nemusí shodovat s modelem)

Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com[/align]
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 31/10/2010, 17:24, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
agassi
Příspěvky: 7
Registrován: 3/9/2010, 12:13

Příspěvek od agassi »

Už se těším na pátek na Messerschmitt BF109F-4 sem zvědav zda bude mít na ocasu znak, ale spíš si myslím že ne :rotuj:
zlato je tam kde ho najdeš
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Právě dneska přistála zásilka z Hongkongu s modelem L-39C Albatros Czech Jet Team, OK-JET.
Sice to není a to ani vzdáleně za cenu, na kterou jste zvyklí z časopisecké edice, ale zase je to Albatros.

Obrázek

Veliteli, předchozím způsobem (jako soubor) zde není dovoleno ukládat obrázky. Na obrázky zde máme fotogalerii. Dovolil jsem si ho předělat. :) Tony
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“