REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Včera jsem se vrhnul na projekt německého stíhače E10, tak snad jsem někomu nevlezl do zelí a snad nebude vadit jeden článek na téma něco, co nepřerostlo fázi výkresů na rýsovacích prknech.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Tak jo, dám se do toho, ale na Nobelovu cenu to nebude ani 50 stran to mít nebude. :D Ale posnažím se.

Kačermiroslav - německé vývojové /nerealizované/ plány jsou vítány.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Stuka: každej nějak začíná...
Koukni jak vypadá můj první článek a to už je upravený.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=2428
:D
sa58 píše:Ale děsně ho sráží hrozná čeština.... Píšeš to jako SMS, je tam hodně překlepů a celkové formátovaní je dost chaotické. Opravoval jsem to skoro 10 minut, přitom by stačila jen trocha pozornosti při psaní, případně instalace mnou dříve zmiňovaných slovníků do Firefoxu.

Vím, že nikdo není neomylný, já sám se peru s češtinou po celou dobu mého působení na Palbě. Ale snažím se po sobě kontrolovat text, chce to je trochu trpělivosti. Přístě na to prosím pamatuj.

sa58, admin
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Múžeš být rád - článek ti pochválili, diskuse bouřlivá /taková by mně potěšila/ a že padla výtka o češtině? To je maličkost. Einstein taky neovládal super matematiku a taky ji jiní rádi dodělali nebo mu s ní pomohli. Pěknej příklad, ne?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Já jen, že to chce zkusit...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Stuka: tak se podívej na první můj:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=2389
Formátování strašné, textu málo, obrázky vložené nemožně nezarovnaně, slohový styl záškoláka ze základky a celé je to mírně zmatené; diskuse pak žádná. Lepší? :) Většina normálních smrtelníků prostě začíná při zemi a vypracovává se. Takže žádné strachy, že by se do tebe někdo obouval - autory si rozvracet nenecháme :wink:


A zbytku tímto dávám na vědomí, že pokud se tím nezabývá nikdo jiný, pustil bych se do A-10A, tj. slavného imperialistického tankobijce. Úrovně ni délky mého "SuperHornetu" to sice ani zdaleka nedosáhne (SH byla má labutí píseň), za to mi to bude asi stejně dlouho trvat (tzn. si vyhrazuji cca 1 rok).
Naposledy upravil(a) cover72 dne 1/12/2010, 10:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Cover 72 - další co byl pochválen. Podívej se na můj první článek zde - tak se to /ne/má dělat!!! :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Jak jsem slíbil Polarfoxovi, mrknul jsem na estonský ponorky Kalev a Lembit a v nejbližších dnech je sem vrazím. Jako malou ochutnávku sem zatím šoupnu fotku jejich estonských velitelů Pontaka a Schmiedhelma. Na ní se zatím smějí a - budiž jim přáno, neb nevědí co je čeká. Oba byli popraveni NKVD....

Obrázek

... to sovětští velitelé Lembitu Poleščuk a Matijasevič se klidně smát můžou. Oba zemřeli přirozenou smrtí až v devadesátých letech...

Obrázek

... zatímco sovětský velitel Kaleva Nyrov se nesměje. Jako by tušil, že nepřežije druhou válečnou hlídku...

Obrázek

A víc zatím ani muk, počkejte si na článek! :-?
さようなら。
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

A hlavně mi dej vědět, když se v tom budeš rýpat aby Ti to zůstalo na portálu a já nemusel poslouchat nářky jak jsou modertoři zlí - přitom já jsem hodný chlapeček, zlatíčko a přímo kocourek. Prostě mě nesmíš rozčílit. Jsem už starší člověk a když se vzteknu, tak mi to škodí.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Jak jsem slíbil Polarfoxovi, mrknul jsem na estonský ponorky Kalev a Lembit
Oooo děkuji děkuji :)...jinak včera/dnes jsem až do tří do rána plodil článeček o haitském námořnictvu, dnes ho dokončím a večer hodím na své stránky, tak kdyby jsi chtěl mrknout. Na článku pro Palbu se pracuje též, ale musí být vždy správná konstelace nálady a tvůrčího vytržení .)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Přestože se mi stává že spíš publikuju něco o něčem jiném než zde oznámím, hlásím že si po Viggenu beru za úkol podobně rozebrat jeho předchůdce - SAAB Lansen. Takže tak za půl roku nejdřív... ;)
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

No také jsem nakonec pro Palbu zplodil úplně něco jiného než jsem měl v merku, ale podnikl jsem invazi do sekce námořnictva po roce 1945, takže pokud by nikdo neměl nic proti, pokračoval bych v duchu Ghany a Mauricia v linii "slavné námořní zapadákovy světa" :)....takže mám případně na tak dva roky co dělat :D...na tenhle píseček se mi asi nikdo nepohrne že? :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Polarfox píše:na tenhle píseček se mi asi nikdo nepohrne že? :D
Asi ne. Teda já určitě ne. Spíš to vypadá na to, že ve vánočním shonu spáchám první článek série o pirátech. První díl bude o pirátech z Karibiku (jak jinak :twisted: ), druhý z Indického oceánu, pak bych rád udělal Berbery, Vikingy a pak se uvidí...
さようなら。
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17927
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Rád vidím, že tě můj námět nadchnul :twisted:
Musím si vymyslet co na tebe vytáhnu příště.. a už mě něco napadá :razz:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Počkej, nepřeháněj to s tou prací... ale můžeš se těšit. I to vytrhávání a jedení srdce zaživa tam bude, stejně jako grilování zajatců a tak. On i slavný objevitel Vasco da Gama rozhodně nebyl žádný humanista. Hodně rád muslimským zajatcům uřezával uši, nos a ruce. Jednou celej nápad vylepšil tím, že jim přišil uši a nos z blíže nespecifikovaných zvířat a takhle "vylepšené" je poslal zpátky k jejich vládci... :wink:
さようなら。
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

A nezapomeň i na západní pobřeží Afriky :)...možná pro tebe budu mít nějaké fotky :D
Asi ne. Teda já určitě ne.
Já si to myslel :)...a i když budu o Vánocích velmi líný tvor, tak se počet článků v sekci opticky velmi zvýší...z pohodlnosti budu zpracovávat státy s loděmi do počtu prstů na jedné ruce :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Západní pobřeží Afriky, otrokáře a tak asi sfouknu jedním vrzem do karibskejch a indickooceánskejch pirátů. Oni ti zdatnější nelovili jen v určených destinacích a jejich působnost přesahovala hranice regionu. Stejně tak šoupnu do karibskejch pirátů třeba Drakea, i když ten toho hodně naloupil i v Tichomoří... nebo Černovousa, kterej se nemotal jen v Karibiku, ale o něco severněji ve vodách a na území dnešních USA. Anebo Fleuryho, kterej krom Karibiku zkoumal pobřeží Kanady.
Ale obrázky pošli, ty se hoděj vždycky. A na ty tvoje podivínský námořnictva jsem taky zvědavej. :wink:
さようなら。
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Ale na ty piráty se těším. S tvým osobitým stylem psaní to bude myslím lahůdka :) Já si osobně možná odskočím k rekapitulaci povstaleckých bojůvek s nějakými těmi lodičkami....něco na způsob Tamilů, ale materiálu je zatím málo.

Taky bych si rezervoval článek o všech potopených lodích (v bojových akcích) od roku 1945 po současnost. Bude to vlastně díl 3 série Námořní boje po roce 1945.

A podivíni tam budou padat dle zásoby fotek...přece jen holý text je o ničem. Z parametrů si člověk kulový vybaví a je to škoda, protože některý čluny mají fakt něco do sebe a nejsou k zahození. Buď jsou to fakt moderně vypadající lodičky co by člověk dle dat neřekl a nebo naopak takový skládanky, že to je taky ošklivý až je to hezký :)
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Polarfox píše: Taky bych si rezervoval článek o všech potopených lodích (v bojových akcích) od roku 1945 po současnost. Bude to vlastně díl 3 série Námořní boje po roce 1945.
Takže tím se to s pirátama docela pěkně spojí, že? :razz:

HMS Conqueror, pokořitelka křižníku General Belgrano, 1982

Obrázek
さようなら。
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Taky se přidám, i když okrajově. Nedá mi to - i když je to všeobecně známo a mnohokrát popsáno. Myslím boj španělské Armady proti Angličanům. Nebude to dlouhý článek, ale budu se snažit napsat (aspoň pro pár čtenářů) něco nového z této témy, nebo trochu z jiného uhlu pohledu. Spíš technického, no uvidím.
ObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“