Vtipy

Galerie, Album, výroky o válce.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

pepacz píše:pozor při sprchování
Spíš pozor při vkládání obrázků!!!
Popis jak se to má dělat je tady...
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3037
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 28/11/2010, 12:38

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Hans S. píše:znám jen tuhle:

http://www.vsechny-autoskoly.cz/dopravn ... a/letadla/

Pokud je ta kulatá značka skutečně používaná, pak se bude jednat o zákaz vjezdu kvůli letovému (možná i leteckému) provozu. Předpokládám, že by byla doplněna nějakou informační tabulí.

No tahle značka (ze zkušenosti) se vyskytuje v okolí letiště. Třeba u sportovního letiště u Olomouce ve směru na Šumperk kde dráha začíná/končí cca 100m od cesty. Takže je tam dost slušná šance potkat něco přistávajícího docela blízko nad hlavou (zažil jsem malý vrtulník - vypadal jako Robinson).
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Nad podobnou cestou přistáváme v Příbrami taky :D Ale značka tam myslím není :)
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

A já myslela (ohledně hádání značky), že jde o vtip a chyták. Kdo by to byl čekal, že mezi vtipy nebude vtip? :wink:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

No jo, jenže já hned, co jsem se podíval na tu značku, tak jsem se v duchu přenesl na letiště a zavzpomínal na přistávání přes hlavy projíždějících řidičů :) Tohle mě v duchu na letiště nepřenáší :D:

Obrázek
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Hans S. píše:...Tohle mě v duchu na letiště nepřenáší :D:

Obrázek
To se na letišti neprovozuje?


Taky jedna povedená cedule (resp. hříčka perspektivy):
Obrázek

překlad: "Kristus zemřel pro naše... Dunkinovy koblihy"
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

No, vzhledem k tomu, že na letišti tuto značku nemáme, tak by se jeden mohl dovtípit, co to znamená :) Nicméně dámské návštěvy se zpravidla nezdržují přes noc, tzn. i kdyby je některý z nás, bodrých plachtařů či motorářů snad zaujal, tak stejně není prostor :)

Ale na jedné z našich obytných buněk máme značku "zákaz vstupu bez plynové masky" :)
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

No mě by zajímalo co bylo předmětem inspirace této značky...

Obrázek
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

jersey.se píše:No mě by zajímalo co bylo předmětem inspirace této značky...
Že by tahle reklama ?
さようなら。
Lallen
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 18/1/2011, 19:54

Příspěvek od Lallen »

Niečo zo života:

Americký astronaut Neil Armstrong, který stanul jako první člověk na povrchu Měsíce, zde nepronesl jen svůj legendární výrok o "malém kroku pro člověka a velkém skoku pro lidstvo", ale (pomineme-li běžnou komunikaci s jeho druhy a řídícím střediskem v texaském Houstonu) před tím, než se vrátil zpět do modulu Apolla 11, řekl záhadnou větu, o jejímž významu se přela celá generace jeho krajanů. Před opuštěním měsíčního povrchu se totiž zadíval na vzdálenou Zemi a z jeho úst zaznělo: "Hodně štěstí, pane Gorsky!" ("Good Luck, Mr. Gorsky!").

Mnoho lidí z agentury NASA se domnívalo, že větička byla adresována jakémusi ruskému kosmonautickému rivalovi, jenže po prozkoumání všech jmen v sovětském (i americkém) vesmírném programu bylo zjištěno, že žádný člověk jménem Gorsky se v nich nevyskytuje, ani nikdy nevyskytoval. Proto byla při nejrůznějších příležitostech po dlouhá léta Armstrongovi kladena otázka, co vlastně svým nevysvětleným a nevysvětlitelným pozdravem mínil. Armstrong se však namísto odpovědi vždy jen tajemně usmál. 5.června 1995 ve městě Tampa Bay na Floridě opět přednesl Armstrongovi tuto - tehdy již 26 let starou - otázku jakýsi reportér a astronaut konečně odpověděl. V té době již byl skutečný pan Gorsky po smrti a Armstrong mu již pravdou ublížit nemohl. Malý Neil si hrál kdysi jako kluk se svým kamarádem na dvoře jejich domku baseball. Jeho přítel tehdy odpálil míček a ten přistál na zahradě jejich sousedů, manželů Gorských, přímo pod okny jejich ložnice. Neil pro něj doběhl a když se pro míček skláněl, zaslechl paní Gorskou, která křičela na svého manžela: "Orální sex! Ty chceš orální sex?! To by musel chodit sousedovic kluk po Měsíci, abys dostal orální sex!"
Lallen
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 18/1/2011, 19:54

Příspěvek od Lallen »

Pre angličtinárov malá anegdota z denníku pilota SR-71

One day, high above Arizona , we were monitoring the radio traffic of all the mortal airplanes below us. First, a Cessna pilot asked the air traffic controllers to check his ground speed. "Ninety knots," ATC replied. A twin Bonanza soon made the same request. "One-twenty on the ground," was the reply. To our surprise, a navy F-18 came over the radio with a ground speed check. I knew exactly what he was doing. Of course, he had a ground speed indicator in his cockpit, but he wanted to let all the bug-smashers in the valley know what real speed was "Dusty 52, we show you at 620 on the ground," ATC responded. The situation was too ripe. I heard the click of Walter's mike button in the rear seat. In his most innocent voice, Walter startled the controller by asking for a ground speed check from 81,000 feet, clearly above controlled airspace. In a cool, professional voice, the controller replied, "Aspen 20, I show you at 1,982 knots on the ground." We did not hear another transmission on that frequency all the way to the coast.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Lallen píše:Pre angličtinárov malá anegdota z denníku pilota SR-71

One day, high above Arizona , we were monitoring the radio traffic of all the mortal airplanes below us. First, a Cessna pilot asked the air traffic controllers to check his ground speed. "Ninety knots," ATC replied. A twin Bonanza soon made the same request. "One-twenty on the ground," was the reply. To our surprise, a navy F-18 came over the radio with a ground speed check. I knew exactly what he was doing. Of course, he had a ground speed indicator in his cockpit, but he wanted to let all the bug-smashers in the valley know what real speed was "Dusty 52, we show you at 620 on the ground," ATC responded. The situation was too ripe. I heard the click of Walter's mike button in the rear seat. In his most innocent voice, Walter startled the controller by asking for a ground speed check from 81,000 feet, clearly above controlled airspace. In a cool, professional voice, the controller replied, "Aspen 20, I show you at 1,982 knots on the ground." We did not hear another transmission on that frequency all the way to the coast.
Opravdu desna bzunda. A pro lingvisty tu ja mam dalsi dzouk, nemene vtipny:
V tehle sekci se uz jeden clen realizoval anglickejma pseudovtipma a moderator (nejen) tehle sekce andresoval (nejen) jemu tenhle citat:
[highlight=red]Já si chci zde na českém diskusním fóru přečíst český text.[/highlight]
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

Bojuješ-li za češtinu, nač potom joke?
Obrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

vodouch píše:Bojuješ-li za češtinu, nač potom joke?
Možná že jsem prostější než syn obecního pasáčka vepřů a televizní rosničky, ale mě to přijde jako učebnicový příklad povedené ironie...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Lallen
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 18/1/2011, 19:54

Příspěvek od Lallen »

Slusnym citatelom tohoto fora sa ospravedlnujem, s tou anglictinou je to moja chyba. poprosim moderatora, aby moj prispevok teda zmazal. dakujem :)
Naposledy upravil(a) Lallen dne 19/1/2011, 19:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

V tehle sekci se uz jeden clen realizoval anglickejma pseudovtipma a moderator (nejen) tehle sekce andresoval (nejen) jemu tenhle citat:
Já si chci zde na českém diskusním fóru přečíst český text.
Na to jsou jen 3 možná řešení :D
1) nebudou s sem psát
2) zřídí se cizojazyčná sekce
3) a nejjednodušší...ti co nechtějí číst cizojazyčné vtipy, tak nemusí číst cizojazyčné vtipy. Ostatně to že je v češtině často také nezaručuje kvalitu.

Toť můj velmi skromný názor :)

Přičemž podotýkám, že lepší je ho nechat bez překladu, protože ve většině případů se to akorát zkomolí.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Zrovna tenhle poslední by překlad snesl a není příliš vtipný ani v originále (holt každý ho má nějak velkého, ale pilot SR-71 ho má největšího...). Jako zářný příklad vtipu který sem patří a rozhodně nemá být překládán opět musím uvést "fokry". Ale jak říkám, třeba s nimi zacházet jako se šafránem. Tedy ne s Fokkery, ale s anglickými vtipy.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Horny
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 263
Registrován: 31/12/2010, 23:17
Bydliště: terra ignorata

Příspěvek od Horny »

A nyní opět nějaký ten "srozumitelný" vtip..
Tohle se váže k tomu, že stavba Charles de Gaulle (R91) byla zahájena v roce 1989, spuštění na vodu se konalo roku 1994, zkoušky proběhly v roce 2000 a do operační služby loď vstoupila roku 2001.
Jak tak o tom přemýšlím, můžeme být rádi, že ČR nemá námořnictvo, ostatně nám stačí ty problémy s výstavbou dálnic...

Obrázek

(znamená to přibližně - Zpomalte - práce na palubě)
TOm.a.s.h. píše:
Hans S. píše: znám jen tuhle:

http://www.vsechny-autoskoly.cz/dopravn ... a/letadla/

Pokud je ta kulatá značka skutečně používaná, pak se bude jednat o zákaz vjezdu kvůli letovému (možná i leteckému) provozu. Předpokládám, že by byla doplněna nějakou informační tabulí.
No tahle značka (ze zkušenosti) se vyskytuje v okolí letiště. Třeba u sportovního letiště u Olomouce ve směru na Šumperk kde dráha začíná/končí cca 100m od cesty. Takže je tam dost slušná šance potkat něco přistávajícího docela blízko nad hlavou (zažil jsem malý vrtulník - vypadal jako Robinson).

Panejo, nečekal jsem, že to někdo vezme vážně. Zkombinovat značku uvedenou Hansem se zákazem vjezdu mi trvalo (v programu malování) cca 6 minut (jsem holt hračička :lol: ).
Značka "zákaz vjezdu letadlům" (která jak známo nejezdí ale létají) zřejmě nebude tak vtipná, jak se mi v záchvatu škodolibosti zdálo.
Nevím jistě, ale řekl bych, že v reálu neexistuje. Stejný smysl by totiž mělo umisťovat značku "sněhové řetězy" doprostřed severního Atlantiku. Nebo požadovat po mechanikovi, aby opravil ruční brzdu na ponorce...
Obrázek

Star Trek
* 1965
+ 2009
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Obrázek
Pisoáry ve Vatikánu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Polarfox píše: 2) zřídí se cizojazyčná sekce
3) a nejjednodušší...ti co nechtějí číst cizojazyčné vtipy, tak nemusí číst cizojazyčné vtipy. Ostatně to že je v češtině často také nezaručuje kvalitu.

Toť můj velmi skromný názor :)
Ja k tomu muzu rici jedine - at jdou podobne vychytrali multikulturni jedinci na anglicke forum a at do anglicke sekce zacnou psat po cesky - a at jim tam jeste napisou, ze anglicani nemusi cist neanglicke texty pokud nechteji. A pak at sledujou jak jim zatnou tipec...
V civilizovanem svete, je to totiz tak, ze kdyz chci nekde neco rict, tak to reknu v mistnim jazyce. Ale to asi moc nejde pod nos pseudoborcum, co si anglickejma psuedovtipma chteji dokazat, ze maji take neco pod cepici...

Tot muj velmi skromny nazor.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Odpovědět

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“