Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Hans S. píše:Když ono to na tom Fw 190 moc nelícuje a na čtvrtce už je to až moc znát ... ou ou :) Já si fakt budu muset od někoho nechat složit pěknej model na zakázku :)
A viděl jsi je někdy "naživo"? Já si myslím, že zrovínka tyhle Fw-190 patří k těm povedenějším.
Samozřejmě, plastikový, perfektně postavený a navíc třeba tmelený kit to být nemůže, ale myslím, že poměr cena/výkon je ucházející.
Za kit na zakázku dáš minimálně dvojnásobek, ne-li víc.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

No mám kamarády modeláře, kteří mi tu zakázku vyřídí jen za cenu materiálu, tak to nebude snad tak zlý. Ve čtvrtce, nebo dvaatřicetině si to plánuji dlouho :) Ale dvaasedmdesátinu bych rád co nejlevnější, abych ji mohl položit na stůl a nebát se, že, až ji vzteky rozmlátím, budu moc naštvanej :)
Uživatelský avatar
lachim1
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 22/11/2010, 17:30

Re: F-104S

Příspěvek od lachim1 »

Nalivaj píše:K F-104 Starfighter: nechtělo se mi věřit že takhle barevnej stroj někde létal a ejhle, po kratším pátrání jsem našel pár fotek. Dle popisu jde o "červenou Ducati" od 9°stormo/10°gruppo ze základny Grazzanise.
Škoda, že na modelu nejsou ty nádrže na koncích křídel. Bez nich to prostě není Starfighter!
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Hmm, tak teď jsem měl (bohužel) v ruce MiG-21 z této série. Za darmo drahý.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

jersey.se píše:Hmm, tak teď jsem měl (bohužel) v ruce MiG-21 z této série. Za darmo drahý.
Děkuji Ti za vyčerpávající recenzi, :) je mi jasné, že nejen tato kolekce nepatří do kategorie kvalitních modelů.
Už jsem požádal velení o vyčlenění těchto témat z "Modelařiny" a vytvoření zvláštní sekce "Hotové modely".
Pokud jde o mne, po ukončení kolekce (Vojenská letadla) nemám zájem pokračovat, pokud bude vycházet další kolekce letadel.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Pokud se týče popisu, prohlídl jsem si MiG-21 s jistou nadějí že mne třeba překvapí. Nepřekvapil. Bohužel vypadá ještě mnohem hůř než MiG-29 který mám na stole v práci. Pominu tvarové nepřesnosti a nepřirozeně tlusté detaily a přejdu k tomu nestrašnějšímu a nejneodpustitelnějšímu. Zaflákaný překryt kabiny je drobností ve srovnání s děleným trupem jehož poloviny vzájemně nelícují a je mezi nimi místy víc jak milimetrová fuka. Další pokračování recenze snad netřeba...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Možná se to bude někomu zdát jako protimluva z mojí strany, který se zabývá kovovými modely renomovaných firem a proti těmto paskvilům, ne snad přímo bojuje, ale považuje je, za svým způsobem nedůstojné, ale pořád zastávám názor, že i když jsou to sr..., tak si svoje místo na trhu našly a každý kdo ji koupí, musí počítat s tím, že prostě z prdu kuličku nelze udělat.
Vysoce kvalitní jiskřená forma na kovové modely stojí cca 40 tis USD, v českých podmínkách i 1 mega. A pokud chcete rozumně cenu formy rozpustit do ceny finálního výrobku, tak musíte odlít děsná kvanta modelů. Což v tomto případě, myslím tím výslednou cenu modelu na pultě obchodu, resp. trafiky, prostě nelze docílit. Takže výsledkem jsou paskvily, které pocházejí z levných a tím pádem nekvalitních forem. takže se prostě nedivte.
Já osobně vidím ale problém jinde a to, že se kazí trh. Drtivá většina lidí nevidí rozdíl v kvalitě, ale dívá se jen na cenu a pak se diví, že kvalitní model stojí i 10x více nežli tyto shity. A co musím kolikrát poslouchat na různých akcích, zejména letecké dny, to bych snad ani nikomu nepřál. A máme tady i jeden příklad z praxe. První kolekce těchto jednodušších modelů pocházela od firmy IXO, kterou to ( resp. její výrobu letadel ) následně stálo "život", protože nikdo pak nechtěl kupovat modely, lepší, lépe vybavené a zabalené za normální ceny.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Velitel: Přiznejme si, že vyrábět kvalitní modely letadel ve velkých sériích není v silách prakticky žádného výrobce. Kvalitní model bude vyžadovat vždy značný podíl ruční práce a ta je dnes drahá. A kdo si to pak koupí, když adekvátní cena se bude pohybovat v několika desítkách tisíc? Hotové a sehnatelné modely jež by do jisté míry mohly splnit alespoň některé z mých nároků se cenově pohybují okolo 5000,- CZK a navíc si mezi nimi nevyberu typ který mne zajímá. Takové cena je pro mne za něco co není vlastně dodělané naprosto neakceptovatelná a radši obětuji svůj čas na stavbu. Předražené jsou ovšem i "modely" na opačné straně spektra. Inkriminovaní série se prodává nuším za 140,- CZK. Adekvátní cenu bych videl i s dostatečným ziskem pro výrobce i distributory na úrovni 20 - 25 CZK.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

to Jersey.se: no, vzhledem k tomu, že o výrobě kovových modelů něco vím, tak jsem přesvědčený, že to není o ruční práci, ale o kvalitní formě se všemi detaily - různé výstupky, technologické otvory, naznačení šroubů nebo nýtů a jejich správném počtu , správném slícováním, přesných úhlech nalepení např. směrovek atd. Stejně jsou všechny tyto modely kompletovány ručně. I tady může být samozřejmě nekvalitní práce dělníků, ale jak jsem psal prvotní je forma a za tím si stojím. Když bude blbá forma, tak dva kusy k sobě prostě správně neslícuješ.
Které modely, konkrétně v uváděných cenových relacích máš na mysli? Takové snad ani neznám, ale nemusím znát všechno samozřejmě. :-)
Cena 20 - 25 Kč vzhledem k výrobním nákladům, dopravě, distribuci atd. je bbost.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Evidentně se neshodneme. S výrobou kovových modelů sice konkrétní zkušenost nemám, zato vím kolik činí prvotní cena něčeho podobného jako je zmíněný MiG-21 v Číně.

Sériové kovové modely jsou značně limitovány vlastnostmi forem, takže jejich rytí a ztvárnění detailů je prakticky vždy neakceptovatelné. Proto již jsem viděl modely poskládané jako skutečné letadlo. Jejich cena byla astronomická, vše bylo o ruční práci a o sériovosti nemohla být řeč.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Shodnout se nemusíme, jen diskutujeme. :-) Byl jsem tam i přímo ve výrobě, vím jaké tam mají platy, zhruba ceny energií, materiálu atd., takže výrobní cenu inkriminovaného modelu MiG-21 ( i když jsem ho naživo neviděl, ale dokážu to odhadnout) se započtením ceny formy, protože je to, jestli se nepletu 1:100 a ten se standardně nedělá) tipuju tak na 1,- USD. Samozřejmě bez zapoštení ceny dopravy, cla (je-li), marží, DPH. A proto tvrdím, že Tvoje uvažovaná cena je nereálná.
Zkus být konktétní ohledně těch zmiňovaných letadlech. Značka, výrobce apod. Děkuji.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

To by mě taky zajímalo. Já totiž snad nikdy neviděl skutečně dostatečně (pro mě) kvalitní sériově produkovanej kovovej model.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Hans S. píše:To by mě taky zajímalo. Já totiž snad nikdy neviděl skutečně dostatečně (pro mě) kvalitní sériově produkovanej kovovej model.
No snad se dočkáme odpovědi. Nicméně viděl jsi někdy modely od Century Wings? Těm snad nelze co vytknout, snad až na ty ceny. HM s etaky lepší model od modelu, Corgi je kvalitní atd.
Uživatelský avatar
lachim1
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 22/11/2010, 17:30

Příspěvek od lachim1 »

Pánové, jestli jste fajnšmekři, tak je možná i trochu pod vaší úroveň rozvádět téma o tom, jak jsou čínské levné modely nekvalitní. Prostě takové jsou. Pro lidi, co se nezajímají o tuto oblast do hloubky ale mají k letadlům pozitivní vztah, je série zcela vyhovující.

Já jsem asi na té úrovni, že nepřekousnu pouze pokud celkový vzhled letadýlka (jak si ho vybavuju já) nějak deformuje výrazně nepovedený na první pohled viditelný prvek. Ale počty nýtů jsou mi už ukradené. Takže asi půlku letadel jsem si koupil a mám z nich radost a půlka se mi nelíbila. Na stavbu se mi nechce věnovat čas ani úsilí a dražší hotové modely bych neocenil.

Ve všech oborech je to stejné - jsou špičkoví odborníci a pak jsou masy. Např. someliérům je vcelku jedno, že většina lidí chlastá podřadná vína a oni sami nejdou do vína pod 600 Kč za sedmičku. Když někomu chutná levné víno, není co řešit. Spíš je trapné to, když tomu někdo houby rozumí a koupí si víno za 6000 Kč. Přitom by mu stačilo klidně krabicové za 30 a užil by si ho stejně.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Konkrétnější nebudu. Obchodní tajemství. Děkuji ;-)

Ad Century Wings: Ale pane kolego, asi to chce silnější brejle. Ohledně Corgi raději bez komentáře...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Nechci do toho nějak,štourat páč já jsem jen pouhopouhý hromadič modelů a chápu,že ten co si kupuje modely letadel od firmy HECO z materialu,, Perspex (plexiglas),nebo si ho pár dní až týdnů bude doma na ponku hýčkat se s usměvem bude dívat na ,,Century Wings,,. Mě osobně se C.W. zdá velmi slušné a když si kupuješ Corgi to je Historie sama.
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

To lachim1:
Naprosto s Tebou souhlasím. Kity letadel, jak se jim tenkrát říkalo, jsem stavěl od svých sedmnácti let. O svou sbírku, ve které zejména modely z posledního aktivního období snesly dost přísné měřítko, jsem po určitém životním kotrmelci přišel a ten čas a úsilí už tomu dávat nechci. (I když se říká, nikdy neříkej nikdy). Do letadel jsem fanda od dětství, rád bych nějaké modely doma měl a série Amercom mi přijde jako docela dobré řešení. Do dokonalosti má sice dost daleko, ale když si v ní, stejně jako Ty vyberu, jsem za své peníze spokojen a neřeším, kolik na tom trhne výrobce nebo obchodník. Nemluvě o tom, že model mohu vystavit ihned po zakoupení.

Teď ještě ke zbývajícím osmi modelům. Zcela určitě je tam Stuka a to ve verzi Ju-87B. Ostatně lze se toho dočíst na druhé straně časopisu Vojenská letadla až do čísla 10. O těch zbývajících bych si dovolil vyhlásit malou tipovací soutěž. Myslím, že pro ucelení série moderních amerických letounů nebude chybět F-15. Dále bych tipoval některého z japonských stíhačů, Oscar, Tony nebo Frank. Nějaký poválečný britský letoun, snad Meteor nebo Hunter, kdoví třeba i válečné Mosquito. Možná německý Fw-190, ovšem to je už spíš přání a na další si netroufám.
Uživatelský avatar
lachim1
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 22/11/2010, 17:30

Příspěvek od lachim1 »

To hornet:
Píšeš, že bude už jen 8 modelů. Tohle teda neplatí (bylo to uvedeno výše v tomto vláknu?:
19. Bf-110 G-4
20. Sopwith Camel
21. Messerschmitt Me 262A
22. SE.5a
23. P-51B Mustang
24. Douglas A-4M Skyhawk
25. de Havilland Vampire FB.9
26. Fairey Swordfish Mk I
27. Fairchild A-10A
28. BAE sea Harrier FRS. Mk1
29. Gloster Gladiator Mk1
30. F4U-1D
31. McDonnell Douglas F-4C Phantom
32. American F-100C Super Sabre
33. F6F Hellcat
34. F-14 Tomcat
35. SU-27 Flanker
36. P-40
37. Panavia Tornado GR.4
38. Eurofighter Typhoon F.2
39. Jak-3
40. Lockheed F-22 Raptor
Tady není uvedeno žádné z letadel, které tipuješ. Na druhou stranu je tam pár zajímavých. Já bych třeba rád korzára F4U, DH Vampire a jiné.
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

To je malé nedorozumění. Modely, které vypisuješ, jsou plánované nebo už v prodeji - zatím celkem 40 letadel. Celá sbírka, pokud vím, má obsahovat 48 modelů a můj tip se týká právě těch zbývajících osmi. Takže neboj, Corsaira nebo Vampira se dočkáš. :wink:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 22. ledna 2011 vyšel model číslo 19 : německý letoun Bf-110 G-4


(obrázky se nemusí shodovat s modelem)
Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com[/align]
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 5/2/2011, 10:00, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“