Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Stuka píše: než do chřstánu např. filmových hvězd.
Jakych filmovych hvezd?
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Fimových (a jiných, mediálně známých) hvězd jako takových. Jenže nacpat hromadu peněz do brazilského pralesa se nedá tak dobře zviditelnit, jako něco, o čem se bude všude mluvit. Bohužel, tento svět (rozuměj "západní civilizace") někde přehodil špatně výhybku a nenávratně(?) se žene pryč od správného směru. Selský rozum není v kursu a poučení nás bude hodně a dlouho bolet. Snad se toho nedožiju. Kolik mám ještě času? :lol:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Pláčeme nad deštnými pralesy se kterými my toho za současné situace asi mnoho nenaděláme (nebo máme vojensky zaútočit na země latinské Ameriky?) a neuvědomujeme si, že do Evropy se vrací fašismus, tedy věc se kterou můžeme, ale nechceme nic dělat.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Knezdub - mám stejný pocit. Důležité věci se opomíjejí pro prchavý požitek. Deštní prales mizí v nenávratnu, protože většina lidí si myslí, že - co nás po něm. Ta krátkozrakost lidstva je děsivá.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

jersey: a co jiného se s multikulti šílenstvím dalo čekat?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Fašismus zmizí za pár let (desetiletí), stejně jako jiné -ismy, ale ekologická rovnováha se po zhroucení bude napravovat staletí a ztráty budou nesrovnatelně větší. Pro odvrácení této cesty ale není vůle mocných ani obyčejných lidí. Paradoxně na tom nejlíp budou zase ti pasáci ovcí v horách, protože se pro ně nic nezmění. Civilizovaný svět dostane zpět i s úroky svoji hamižnost
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Já vím. Jenže pořád nevíme co způsobíme zásahy do ekosystému. Západní civilizace, jíž už dávno nedominuje to co jsme se naučili nazývat "demokracií", se nás snaží udržet ve strachu ze zítřka abychom zavírali oči před problémy dneška a ztrátou svobodné vůle. Před pětadvaceti lety se proslýchalo že se svět katastrofálně ochlazuje, před dvaceti lety nás strašili chemickým znečištěním, které dodnes celosvětově příliš nekleslo. Dnes se zase otepluje. Jediné správné opatření se týkalo snad ozonové díry a freonů, ale protože dnes už se na tom asi nic vytřískat nedá (finančně ani politicky), už o ní asi moc neuslyšíte. Naopak nám leží na srdci deštné pralesy v Jižní Americe jejichž vliv na klima v Evropě je možná měřitelný, ale zřejmě menší než erupce sopek na Islandu. Klima se na světě mění a měnilo se vždycky. Například v době Vikingů se ve Skandinávii pěstovala vinná réva a Grónsko bylo obyvatelné způsobem života běžným v tehdejší západní Evropě. Dnes se tam dá žít spíše díky moderní technice. Je tam zkrátka zima. Zaměřme se raději nejdřív na věci které sami umíme a můžeme ovlivnit a nenechme ze sebe dělat ovce.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Skelet: multikulti- naprostej souhlas.
Demokracie? Jenom šaškárna na zavření hub pár aktivistům!
Nejsem extremista, ale třeba u nás už žádnou nemáme...,chtě, nechtě musím říct že tady je kapitalismus a ne demokracie.
Nebo je, ale asi ta původní, iluzorní, Athenská.
Kdo chce mít dojem, že to není tak zlé, nebo že to může být i lepší (horší), at to dělá jako já, a čte a píše Sci-fi, kdo ne, zůstává u Hellera (Nemalujte si to,)
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Mě šlo hlavně o způsob života, jaký vedeme. Bezohledná spotřeba čehokoliv, konzum. A kdo nekonzumuje, je out a je jedno, jestli jsem to já, nebo třeba celé státy na blízkém východě. Ať je demagogie vládnoucích jakákoliv, suroviny jednou dojdou a náš způsob života bude vážně ohrožen. Vždyť EU už jede jen ze setrvačnosti. Už neumíme vyrobit konkurenceschopné výrobky, protože se dělají v Číně a ten zbytek se tam bude dělat za chvíli. Věda a vývoj se pomalu zastavují a zase se výsledky zadarmo předávají jinam (Asie), už je neumíme neumíme ani využít.
Vadí mi, že se vytrácí obyčejný selský rozum, nejsme schopni vidět dál, než na to, abych se měl dobře dnes, zítřek nás nezajímá. Pod honosnými slovy se zase jen skrývá snaha nahrabat si na úkor zítřka, viz "ekologie" a pod praporem záchrany světa se dějí hnusy typu biopaliva, solární elektrárny atd
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

knezdub napsal:
Mě šlo hlavně o způsob života, jaký vedeme. Bezohledná spotřeba čehokoliv, konzum. A kdo nekonzumuje, je out a je jedno, jestli jsem to já, nebo třeba celé státy na blízkém východě. Ať je demagogie vládnoucích jakákoliv, suroviny jednou dojdou a náš způsob života bude vážně ohrožen. Vždyť EU už jede jen ze setrvačnosti. Už neumíme vyrobit konkurenceschopné výrobky, protože se dělají v Číně a ten zbytek se tam bude dělat za chvíli. Věda a vývoj se pomalu zastavují a zase se výsledky zadarmo předávají jinam (Asie), už je neumíme neumíme ani využít.
Vadí mi, že se vytrácí obyčejný selský rozum, nejsme schopni vidět dál, než na to, abych se měl dobře dnes, zítřek nás nezajímá. Pod honosnými slovy se zase jen skrývá snaha nahrabat si na úkor zítřka, viz "ekologie" a pod praporem záchrany světa se dějí hnusy typu biopaliva, solární elektrárny atd

Ne mi, ale za TO zodpovědní lidé, jinak se pod to podepíšu.

Collombo
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Ani bych naší společnost nenazval kapitalismem. Korporacionismus je to správné slovo. A jak víme z historie, korporacionismus je v v relativně úzkém vztahu s fašismem.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Nejhorší na tom je, že teprve teď se začínají po západním vzoru rozjíždět ty méně rozvinuté země světa kde je zároveň nejzachovalejší a největší přírodní bohatství (nemíněny nerosty)...a až naplno nasadí tenhle způsob konzumu a plundrování přírody, tak se můžeme jít všichni vycpat.

Na jednu stranu je hezký přát všem aby se měli dobře a jako my, ale jakmile se to stane, tak jsme totálně v háji, protože to není zadarmo.

Strašně by mě těšilo, kdyby se něco dělo, ale ty ekologické aktivity jsou z valné většiny výkřik do tmy...když se má přispět na nějaké slůňátko a pidirezervaci a podporuje to nějaká hvězdička, tak jsou všichni hrozně rozněžnělí a posílají penízky, ale když se hned vedle té pidirezervace bude denně střílet těch slonů 50, tak je to každému šumák, protože to už by stálo více úsilí a navíc kdyby se nevystříleli ti sloni, tak se tam třeba nebude moct vybudovat plantáž na biohrušky a nebudou mít svůj kompůtek.

Obecně se vyzdvihují a řeší spíš minoritní problémy na odlákání pozornosti a semtam něco co má smysl...podstatné stojí moc potíží, moc obětí a moc přemýšlení...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Pro mě osobně je minoiritní problém i deštný prales v Amazonii. Je jistě krásný, ale nemám pro něj bezprostřední využití, obejdu se bez něj (ne že ne) a hlavně, nemám možnost v té věci COKOLIV dělat. Nebo pojďme, vyhlasme Brazílii válku, obsaďme ji a zakažme ničení pralesů...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Pro mě osobně je minoiritní problém i deštný prales v Amazonii. Je jistě krásný, ale nemám pro něj bezprostřední využití, obejdu se bez něj (ne že ne) a hlavně, nemám možnost v té věci COKOLIV dělat. Nebo pojďme, vyhlasme Brazílii válku, obsaďme ji a zakažme ničení pralesů...
Jako můžeš to tak brát, ale tvoje děti budou mít sakra velký problém. Po nás potopa...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Beru to tak:
a) Já s tím absolutně nemám možnost cokoliv udělat
b) Proč by kvůli tomu měly mít moje děti tak velký problém? Donekonečna narážíme na jakási dogmata. Jak moje děti doplatí na zmenšení plochy deštných pralesů? Ovlivní to vůbec negativně klima? Jak? Odpovědi na tyto otázky nejsou, jen je možno poukázat na to, že v 18tém století byla větší část Evropy prakticky odlesněna a v Asii poměrně nedávno na místě lesů vznikaly pouště a žádná katastrofa se nekoná. Klima jako takové se mění spíše lokálně kolem velkých měst s plochami asfaltu. Možná je na čase používat svou hlavu a ne žrát něco co nám někdo bez argumentů nabulíkuje abychom zapoměli na skutečné a řešitelné problémy.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Ono by stačilo zrušit biopaliva. Ty se totiž pěstují na odlesněných plochách.
Ale o tom se nesmí oficiálně mluvit. Mohlo by to ohrozit závazek 20% energií v EU z obnovitelných zdrojů.
U nás už to vidíme - naši zemědělci pěstují řepku.
Brambory - dovážíme z Francie a Německa
Česnek - Španělsko a Čína
Cibule - Německo, Francie
Ono je sice trochu dáno tím, že obchodní řetězce vlastní Němci, kteří s Frantíky dost pečou, Tesco při přebíraní Carrefouru se zavázalo odebírat od francouzských dodavatelů a někteří logicky po uplynutí lhůty zůstaly...
No a co si budeme říkat. Co se neprodá v Německu, tak se převeze sem...
A Poslední česká síť Žabka - dá-li se to tak říci - koupilo Tesco...
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Zrušit biopaliva kde? V Evropě? Možná by pak ten plevel nerostl na polích u nás, ale fakt si myslíte, že se odlesňují pralesy kvůli biopalivu pro Evropu? Blbost! Například ve Skandinávii se vyrábí biopaliva z norské borovice. Roste rychle, nehyzdí krajinu, ba naopak, a díky obsahu pryskyřice je dost "výhřevná". Řepku tam prakticky nepotkáte a přesto jsou s biopalivy víceméně soběstační. Takže ono to jde, ale musí se chtít.

Česnek, cibule, brambory... poptávka určuje nabídku a když lidi radši kupujou šmejdy, protože jsou levnější, nedá se jim pomoct. Já si domácí česnek seženu když potřebuju. Pravda, je to kolikrát složitější.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Jestli pěstují borovice, tak to nejsou biopaliva, ale dřevní hmota.
Módou je je takto označovat a dělit - no a brát na to dotace
Biopalivo - vzniká cílenou výrobou či přípravou z biomasy (vše co roste, tj. i my jsem součástí biomasy a některá krematoria již využívají odpadní teplo vzniklé spálením bioodpadu - sice nic moc, ale dotace se hodí).
Já jsem hovořil o kapalných biopalivech.
http://www.independent.co.uk/environmen ... 93312.html
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/169555.aspx

Ne každý člověk má čas obíhat deset obchodů či jezdit na farmářské trhy v okolí. V obchodě ale není možnost výběru mezi domácí a zahraniční produkcí.
No a s cenou prodejní si obchodníci udělají svoje.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Právě že z borovice se vyrábí ten bioethanol. Ve Skandinávii lidé dbají na životní prostředí, takže tam mnoho maloobjemových dieselů zaplať pámbu dodnes mnoho nenajdete. Co se obchodů týče - pomalu se zase objevují ty malé, kde se dají sehnat kvalitní potraviny, ale jezdit do hypermarketů kterých máme na jednoho obyvatele víc než na "západě" je snazší, žejo...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Nerad to říkám, ale plocha jihoamerických pralesů je cca o 15% větší než v první polovině dvacátého století, a kolem roku 1000 byly na valné většině dnes zapralesněného území městské státy několika kultur, po nichž dnes archeologové nalézají pozůstatky.
V jihovýchodní Asii je na zhruba 70% dnešní rozlohy pralesů druhotný porost, tedy byly tam původní druhy v minulých stoletích vykáceny a po opuštění sídel se rozšířil prales. Dělo se tak v různých datech, podle toho kdy do které oblasti došel islám. Za animistických a/nebo hinduistických časů osídleno, později opuštěno - neptejte se proč, asi to uhádnete sami...
Zelení jsou jen melouni, a dělají to co jiní marx-faš-kom-mao-isté. Lhou, zneužívají, podvádějí.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“