Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Souhlasím s tím že jsou zde lepší autoři , palba je v ČR podle mě nejlepší co do komplexnosti informací.
Má neutrální design, je apolitická, no je prostě v pohodě.
Chodím sem rád.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Přesto mám Palbu raději Je osobitější a má obecně mnohem mnohem lepší autory.
Možná je to jen můj osobní dojem, ale přijde mi, že palba je techničtějšího rázu. A Válka.cz má sice dost obsáhlou databázi, ale často je to jen předlinkováno bez obsahu a nebo to povídání o daném stroji/zbrani není moc obsáhlé, je to případ od případu.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

skelet píše:Tož programátora, který by se popral s modernizací Portálu a phpbb by potřebovala i palba. Ale všichni oslovení od toho dávají ruce pryč.
Problém je, že zadarmo ani kuře nehrabe. Pokud se podaří Palbu sponzorsky kvalitně zaštítit, pak není problém zaplatit programátory jednorázovou částkou. Prostě vypsat požadavky, stanovit rozpočet a hodit do jámy lvové. Ale všechny tyhle procesy jsou už dost složité a organizátorsky náročné. Pochybuji, že by to tady dnes někdo chtěl až takhle moc řídit a věnovat tomu enormní množství času i zodpovědnost, ale kdyby sem přišel někdo s Lordovou vizí a s aktivitou, kterou měl před pěti roky :)

Polarfox: To byl přesně ten důvod, proč jsem se před X lety rozhodl publikovat na Palbě a ne na Válce :)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

pokud víš o někom, kdo by to udělal i za úplatu tak na něj dej kontakt Sapíkovi :wink:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Takových lidí jsou stovky, jejich nabídek je plný internet. Dokud na to ale nebude přesně určený rozpočet a rozsah prací, pak nemá smysl tím potenciální programátory obtěžovat.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Takže se dostáváme k otázce letošního sponzoringu na provoz Palby:-) už jsem celý netrpělivý až budu moct něco odeslat:-)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Hans má pravdu, nejdřív je potřeba nějaká jasná vize co chceme, dále odhodlání vedení s tím něco udělat. Já jsem nabízel ve štábu a v doupěti už různé možnosti řešení. Teoreticky to zmáklí je, ale holt realizace je vždy porod. Hlavně se musí vůbec nějak začít, nějaké testovací pokusy nového redakčního systému už prováděl Pege. Možnosti RS jsou různé, ale zatím všechny počítají s převodem phpbb na novější verzi, to by měl být první krok.
buko1
vojín
vojín
Příspěvky: 19
Registrován: 26/10/2006, 08:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buko1 »

Polarfox píše: Jinak valka.cz je fajn, ale strááášně jednostraně politicky zaměřená.
Môžeš definovať na ktorú stranu politického spektra je podľa teba zameraná? Dik.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Môžeš definovať na ktorú stranu politického spektra je podľa teba zameraná? Dik.
Na tu inklinující k USA. Alespoň jeden čas to bylo hodně znát na skladbě a zaměření článků (hlavně těch politicko-historicky laděných).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Nezáleží skladba článků spíš na chuti autorů? :)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Nevím, jaký je tam schvalovací proces, ale vždy jsem si myslel (možná mylně, co já vím), že to někdo napíše a pak mu to tam vyvěsí...něco jako tady portál. A ať už je to jak chce, tak když do toho tolik investovali a bylo to i napojené na Z1 atd., tak předpokládám, že tam alespoň minimální tlak na dodržování určité linie a politické korektnosti článků existuje. Ale je to čistě můj dojem, nikomu to nevnucuji :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

To, že jsou stránky zaměřené na USA, SSSR, nebo Říši podle mě nemá absolutně nic společného s politickou korektností jakéhokoliv podobného webu..
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Proč by ne? Vyloženě nezávislý si můžeš dovolit být jen pokud ti o nic moc nejde. Pokud ti přes to tečou peníze (nemyslím teď výdělek), máš ambice a potřebuješ se zaháčkovat, tak se prostě názorově trošku zkonsoliduješ.

Dám příklad...když budeš chtít navázat spolupráci s Lidlem, tak nebudeš zároveň propagovat Albert či Tesco. A když budeš chtít dotaci od ministerstva kultury, tak na svých stránkách nemůžeš mít "romští spoluobčané by měli jít pracovat a neměli by demolovat přidělené byty" :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

Možná, že je válka ujetá jedním směrem, ale dovolili publikovat článek "Židovská loby a americká zahraniční politka", který je sice kvalitní, ale zcela nekompatibilní s názorovým proudem, který u nich pozoruji ve fóru. Takže tu údajnou jednostrannost minimálně v úrovni publikací článků nepozoruji.



(Sorry pátrači, ale nedalo mi to, se valky.cz nezastat)
buko1
vojín
vojín
Příspěvky: 19
Registrován: 26/10/2006, 08:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buko1 »

Polarfox: Dik za spresnenie, už mi je jasné prečo máš taký pocit.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

Hans S. píše:Nezáleží skladba článků spíš na chuti autorů? :)
To jistě, ale když jsem se dnes po dlouhé době mrkl na válku.cz a uviděl na první straně článek tvrdě kritizující chystanou penzijní reformu, tak se nemůžu ubránit dojmu, že touhu autora po jeho sepsání silně přiživila snaha kritizovat chystané zdražování všech tiskovin, což by se dotklo zájmů některých sponzorů valky.cz. Kromě toho nechápu proč by se web zaměřený na válčení a historii měl zabývat kritikou vládní koalice a obhajovat zájmy nakladatelů.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

nepropírejte nepodstatnou konkurenci :lol:
a radši napište co tady by se dalo vylepšit (pak to oddělím od oznámení)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Takže co z toho plyne? Jestli sem nalákáme sponzory, tak jsme v loji :D

Já osobně bych uvítal, kdyby to za mě vkládalo fotky samo, protože to mám vždy nejmíň rád :)...například teď bych měl doplnit nový článek a jde m ito jak psovi pastva :)..ale teď vážně..

Možná trošku reorganizace navigace..něco se mi tam úplně nepozdává, ale až setřídím myšlenku, tak se vyžvejknu. Mimochodem nějaký hromadný upload fotek by nešel?
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

jarl píše:Kromě toho nechápu proč by se web zaměřený na válčení a historii měl zabývat kritikou vládní koalice a obhajovat zájmy nakladatelů.
Ja zas nechapu jak muze byt nekdo tak kratozrakej a "vychytralej", ze za vsim dokaze videt obohacovani se druhejch. Pokud vim, tak zdrazeni knih se netyka jenom "zajmu nakladatelu" ale take vseobecne vzdelanosti naroda. A co se tyka fanousku stranek typu valka.cz alebo palba.cz, tak jsou knihy zdrojem informaci, ktere jsou cerpany buď pri tvorbe clanku na web nebo naopak weby odkazujou na knihy - prostrednictvim Pouzite literatury. Pokud budou knihy drahe tak je lidi nebudou kupovat a dlouhodobe tak prave weby typu valka nebo palba prichazeji o perspektivni pisatele, kteri nebudou mit z ceho cerpat.
Krome toho mnozi autori typu J. Fidler, Michan, Destroyman a dalsi, take publikujou knizne, cize zdrazeni knih se dotkne take jejich publikacni cinnosti. Ale zrejme to delaji pro svuj financni prospech a za vydelky z prodeje knih se vozej na Mercedesech, ze jo? No jo, jen at tem vydavatelum zatnou tipec, kapitalistum nenazranym, my je stejne nepotrebujem - knihy, pche,takovej prezitek ...
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pánové už dost toho třetřásání, jak píše Abrams nikdo z toho mít meďáka nebude. Dobře, že takové weby jako valka.cz existují, je to svým způsobem unikátní projekt! Ostatně na českém internetu může spolu koexistovat více webů a bude to jen dobře pro čtenáře a rozvoj.
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“