Tank T 90(S)

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Prierez T-90 s odlievanou vežou.
Obrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Obdobne ako pri fotke obj.195 - bývalý redaktor z TiVu Tarasenko, sa rozhliadal po soc. sieťach a objavil tieto fotky upravenej T-90, respekt. podvozku z T-90 osadeného novou vežou. Najčastejšie sa skloňuje "Burlak". Žiadne bližšie info len dohady.

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Veža je obrovská. Evidentne zadný muničný box. Niečo na strope, asi radar. Prekvapivé sú však rozmery čelného prídavného pancierovania. Ak by išlo o časti dynam. pancier, tak ich obranný protivýbuch musí zlikvidovať nie len projektil, ale všetko pred tankom do takých 15 metrov.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Druhá fotka "mestskej" T-90. Na streche pribudol, vedľa datčika vetra, nejaký nový snímač, ale vo co gou ja dont nou.

Obrázek

ten nový snímač bolo vidno aj na prvej snímke, ale vďaka "kvalite" fotky sa tým nikto špeciálne nezaoberal.

Obrázek
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

Rabo: Díky,zajímavé. Jen si říkám proč s tím dělají takové tajnosti.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Rabo, to něco na stropě u těch zaplachtovaných by mohlo být senzorové vybavení systému ARENA. Pohledám fotky k porovnání.
Obrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Komisár, anténa radaru Areny je o dosť väčšia. Okrem toho tank postráda, odpaľovacie zariadenia jej projektilov. A posledné, na T-90 nebola Arena nikdy testovaná. To to skôr vyzerá na nejaké "čidlo", alebo prijímač, alebo...
Uživatelský avatar
Spandau
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 123
Registrován: 17/10/2009, 19:49

Příspěvek od Spandau »

A nebude to náhodou detektor výstrelov? V meste je pre tank celkom fajn vedieť odkiaľ sa na neho strieľa...
A: "Počul som, že internetové diskusie spôsobujú degeneráciu. Je to pravda???"
B: "IMHO LOL"
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Máte pravdu, porovnal jsem velikosti ARÉNY s tímto a nevychází to. Jediné, co jsem našel na nezaplachtovaném T90S tak velkého, je 12,7 mm PL kulomet před pravým poklopem po směru jízdy. Ale je možné, že byl později nahrazen jinou výbavou.
Obrázek
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

A nebude to náhodou detektor výstrelov? V meste je pre tank celkom fajn vedieť odkiaľ sa na neho strieľa...
To mne napadlo též a přijde mi to dost pravděpodobné. Podle mne akustický detektor-vyhledávač snajperů.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

T-90AK Tamanskej brigády

Obrázek


a miesto veliteľa

Obrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Za obj.199 / BMPT / je zachytený jeden z exemplárov obj.188M. / fotka urobená minulý rok, počas predstavenia tohto tanku úzkemu okruhu ľudí z MO a vlády /

http://ib1.keep4u.ru/b/2011/01/05/6a/6a ... 2a24af.jpg
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Zásobník vo veži by bol fajn, neohlásila už vláda nákup?
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

dávám dohromady průřezy tanků od T-54, 55, 62, 72, 80. Tak se dopředu ptám, kam by to bylo nejlepší umístit. K Chtěl bych, aby to bylo pohromadě k lepšímu porovnání.
Obrázek
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

K hodnocení pancéřové ochrany. Oněch 800-830mm a 1350mm vychází pravděpodobně wikipedie
Na této stránce se udává jak jich bylo dosaženo: http://www.globalsecurity.org/military/ ... -specs.htm

Bez DO je uvedena odolnost 550mm vůči KE a 650mm vůči Heat. Musím říci že tyto hodnoty-tedy 550mm a 650mm-platí pravděpodobně pro úhel 30°-35° od podélné osy (pokud ne byl by na tom T-90 stejně jako T-72M1)

Navíc asi platí pro odlévanou věž, neb u T-72B se udává 540mm/900mm +-30° s DO Kontakt 1.

U svařované věže se udává u T-90 1,1 až 1,15 krát vyšší odolnost tedy cca. 630mm (APFSDS) a 750mm vůči Heat(při 30°, bez ERA)

Podle průřezu jež mám k dispozici potom kolmo čelně vycházejí hodnoty daleko vyšší(střela musí projít čelem pod větším sklonem)-vůči APFSDS 670-880mm, vůči Heat 740-1024mm. Obojí bez DO. Více ukazuje obrázek.


Obrázek

Vím, že se jedná o odhad ,průřez nemusí být přesný,údaje o odlonosti též, nicméně jsem vycházel spíš z nižších hodnot.Také je možné že oněch 550-650mm platí kolmo čelně,jak udává fofanov, to je však podle mne krajně nepravděpodobné ( vzhledem ke geometrii průřezů všech ruských tanků a odolnosti T-90 dosahované v testu)



Pokud jsou tyto hodnoty pravdivé pak kromě slabých míst-střechy věže,oblasti kolem kanónu-byl T-90 schopen odolat 120mm DM53 i bez DO.


S DO pak byla věž schopna odolat DM53 až do úhlu 30°od podélné osy.(za předpokladu průbojnosti této munice 750mm na 2Km) Podle mne je tedy T-90 s DP nepřítel kterého je nutné brát velmi, velmi vážně a i bez DP je podle mne schopen ustát i několik zásahů předních APFSDS projektilů západu.



Ohledně účinku munice proti dynamickému pancíři. Jednou metodou jak snížit vliv ERA na průbojnost, je snížení její dopadové rychlosti. Při tomto je však nezbytné zvýšit průřezové zatížení střely, aby si ta zachovala dostatečnou průbojnost. Nejednodušší způsob je zvýšení štíhlosti projektilu, tedy zmenšení průřezu při současném zvětšení délky. Tento způsob však do určité míry,podle mých informací, neguje onu snahu eliminovat účinek DP. Podle ruských testů totiž, účinek naší ERA(na T-72M4) byl na projektili s vyším poměrem L/D větší, než na starší podkaliberní střely. Navíc, zachováním hmotnosti penetrátoru(pokud by se délka zvyšovala na úkor průměru)a snížením počáteční rychlosti by znamenalo nevyužití potenciálu děla. Nejlepším způsobem je tedy nárůst délky projektilu při zvětšení či zachování velikosti průřezu( tedy v podstatě zvětšení ráže).Tak tomu je např. u M829A3. Pokud jsou informace na této stránce: http://www.kotsch88.de/m_120mm_smart.htm správné, pak projektil M829A3 je v podstatě 1,19 krát zvětšený M829 A2 (odpovídá tomu i hmotnost),což by odpovídalo ráži munici A2 v ráži 140mm. I průbojnost 850mm(A3 0metrů) vs 770mm(A2) by tomu zhruba odpovídala.
Samozřejmě je možné použít hrubou sílu, extrémní štíhlost s vysokou rychlostí(DM53).

Oba dva způsoby jsou u současných kanónů ráže 120mm již v podstatě vyčerpány, jedinou další možností jak dosáhnout vyšší průbojnosti je větší ráže děla,či prodloužení nábojové komory a tedy i munice. Obojí však naráží na prostorové možnosti a znamenalo by zásahy do samotné konstrukce tanku a navíc by pravděpodbně vyvstala nutnost zavést automatický nakladač(v opačném případě by to asi vedlo k snížení rychlosti střelby).

Přitom instalace nové DO (třeba Relikt,Nož) je relativně snadnou záležitostí, která v podstatě už v rusku a ukrajině proběhla. Takto vybavené T-90,T-72B,T-84 budou podle mne tvrdým oříškem i pro střely další generace.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Něco k pancéřování versus protipancéřové střely.

Oblasti, které proráží střela APFDS DM53 LKEII Lh55 ( délka hlavně v rážích ). Na rozdíl od M829A3 má wolframový penetrátor. Zavedena v roce 1999.

Obrázek

Kontakt-5 snižuje účinnost této střely o 20% penetrační schopnosti na hodnotu 600 mm RHA tím, že ji poškodí.

M829A3 je určen k proražení K-5 a jiných těžkých ERA, je 800 mm dlouhý a má průměr větší než jiné APFSDS. Průbojnost má 780 – 800 RHA na 2000 metrů ( 90 % pravděpodobnost probití ) .Zavedena v roce 2003.

DM53 LKEII Lh55 je téměř tak dlouhý jako M829A3, ale má mnohem menší průměr. V roce 2005 vyvíjena DM63 Lh55 s průbojností 720 – 750 mm RHA.


ERA Relikt má lepší výkon než K-5 přibližně o 25 %, a to i v případě použití M829A3. To je důvod, proč v USA vyvíjí AKE (Advanced Kinetic penetrator), nebo podle některých zdrojů M829E4/A4.

http://otvaga2004.mybb.ru/viewtopic.php?id=97&p=28
Obrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

K tomu obrázku - mám pocit že T-90A a T-90S sú tam zamenené (viď Štora), resp. naľavo je to čo bolo pred cca rokom predvádzané ako T-90M, potom T-90A, potom T-80U a najviac vpravo je T-80B.
PS: tá zraniteľná zóna okolo kanóna sa mi zdá pomerne veľká (čelný profil tanku je pomerne exponované miesto), je to len môj dojem?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

Rabo, ten dodatočný snímač je kombinovaný laser +EM(?), súvisí to s vyššie popisovaným, v meste je dobré vedieť odkiaľ prichádza nebezpečenstvo a natočiť vežu tým smerom(myslím)...
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

komisař: Myslím že v onom odkazu uváděná síla(RHA ekvivalent)u T-90A je mírně podceněná. Udává se tam 520mm při úhlu 30°(a myslím že z toho autor vycházel), ale již T-72B měl 540mm pod úhlem 30°.U svařované věže pak šla odolnost oproti T-90 A T-72B výše.Ovšem o kolik přesně mi není známo. Na www.BTVT.narod.ru udávají 15%, jenže si nejsem jistý zdali se to vztahuje jen k použité oceli či k celému pancíři. Já jsem vycházel z druhé možnosti,pak by odolnost jež jsem naznačil v obrázku byla přibližně správná.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Základní pancéřování věže T-90

Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
mor
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 22/12/2010, 22:44

Příspěvek od mor »

Aký je rozdiel medzi T-80 a T-90?
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“