Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

M1A2 Abrams píše: Pokud budou knihy drahe tak je lidi nebudou kupovat a dlouhodobe tak prave weby typu valka nebo palba prichazeji o perspektivni pisatele, kteri nebudou mit z ceho cerpat.
Krome toho mnozi autori typu J. Fidler, Michan, Destroyman a dalsi, take publikujou knizne, cize zdrazeni knih se dotkne take jejich publikacni cinnosti. Ale zrejme to delaji pro svuj financni prospech a za vydelky z prodeje knih se vozej na Mercedesech, ze jo? No jo, jen at tem vydavatelum zatnou tipec, kapitalistum nenazranym, my je stejne nepotrebujem - knihy, pche,takovej prezitek ...
Omlouvám se za následující odstavec, ale prostě si nemohu pomoci a nereagovat už jenom proto, abych vysvětlil co se mi na Palbě líbí a co mi na ní naopak vadí, čímž se dostaneme zpět k původnímu tématu.

Abramsi, já přece Destroymana a spol nechci připravit o jejich mercedesy, ale opravdu mě ten článek na Valce dost vytočil, protože schazovat penzijní reformu jenom proto, že přinutí nakladatele podnikat za stejných podmínek jako ostatní subjekty na našem trhu je demagogie, stejně jako tvrzení, že zdražení knih uvrhe národ do doby temna a stanou se z nás nevzdělanci odsouzeni jenom ke sledovaní stupidních seriálů. Vydávání knih, novin a časopisů je byznys jako každý jiný a kdo tvrdí něco jiného lže sám sobě. Jsem velký milovník knih, který jich má doma skoro tisícovku a to že jsou drahé a já si nemohu dovolit koupit každý titul, který se mi zalíbí je prostě realita a zvýšení DPH na tom nic nezmění. Nevidím žádný důvod, aby vydavatelé novin jako je třeba Blesk, nebo knih typu Babicovy dobroty měli platit nižší DPH než podnikatel prodávající pivo nebo textil. Samozřejmě jsou i knihy, které nakladatelé vydají prostě proto, aby si udělali radost, ale v tom případě se z nich stávají dobrovolní sponzoři takové publikace, což je neopravňuje k tomu, aby na zbytek své produkce požadovali nějaké daňové zvýhodnění.

A teď zpět k Palbě. Zdejší komunitu pokládám za největší plus, ale i mínus tohoto webu, čímž vzniká bludný kruh ze kterého vlastně není úniku. Je úžasné, že dokážeme vytvořit spoustu cených článku, které svou informační hodnotou mnohdy vysoce převyšují i většinu knižní produkce, ale na druhou stranu prostě nedokážeme normálně diskutovat. Když jsem byl na Palbě první rok, tak jsem byl přesvědčen, že zdejší komunita se k sobě navzájem chová mnohem slušnějí, nežli je tomu na ostatních diskusních webech, ale to už si dávno nemyslím. Bohužel na Palbě se dá nyní normálně debatovat pouze na technická témata, protože jinak se diskuse pravidelně zvrhává ve směs prázdných tlachů, vzájemného osočování a osobních útoků. To Palbu opravdu citelně poškozuje, protože zbytečně přichází o lidi, kteří by jí obohatili svými znalostmi a mohli by jí posunout někám dál.

Prostě by jsme se měli navzájem respektovat, nechat si od cesty ironické poznámky a snahu shodit každého, kdo se nám nelíbí. Nepoužvat osobní výpady a nezapomínat na základní lidskou slušnost. Bohužel právě ta slušnost a vzájemný respekt mi tu mnohdy dost chybí a opravdu mě zaráží to, že často si takhle zbytečně otevírají hubu právě ti uživatelé, kteří pro Palbu ještě nenapsali ani čárku a k jejímu rozvoji tedy nijak nepřispěli (to není myšleno na nikoho konkrétního, ale jako obecný fakt).
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Každej má právo vyjádřit svůj názor a ne vždy se to bude všem líbit, kdo souhlasí podepíše petici, kdo ne tak ne. Lidi jsou lidi a vždy se budou přít :)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

A Abramse bych bral s rezervou :)...já bych otočil zas téma k nějaké konstruktivní činnosti.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
buko1
vojín
vojín
Příspěvky: 19
Registrován: 26/10/2006, 08:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buko1 »

Polarfox píše:Nevím, jaký je tam schvalovací proces, ale vždy jsem si myslel (možná mylně, co já vím), že to někdo napíše a pak mu to tam vyvěsí...něco jako tady portál. A ať už je to jak chce, tak když do toho tolik investovali a bylo to i napojené na Z1 atd., tak předpokládám, že tam alespoň minimální tlak na dodržování určité linie a politické korektnosti článků existuje. Ale je to čistě můj dojem, nikomu to nevnucuji :)

Tu je postup - http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/114083 , ak by to ešte niekoho zaujímalo. Sorry za off topic.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

INFO:

Promazal jsem dle požadavku Lorda Rychlá oznámení od "spamu" (normálně se mažou automaticky po 30dnech).
Záležitost tímto lze považovat za uzavřenou, tj následná debata na toto téma zde bude považována za spam s "mazacími" důsledky.

Dále. S Michanem jsem osobně mluvil a udělil mu "budliky" aby respektoval moderátory diskuzí bez ohledu zda je jim 10 nebo 90. Jako v armádě - nejde o respekt k osobě ale k funkci.

Dále. Chtěl bych požádat všechny účastníky diskuzí, aby RESPEKTOVALI názory druhých, i když s nimi nemusí souhlasit. Diskuze je o ARGUMENTACI na NÁZORY a nikoliv o napadání "nositele" těchto názorů.

Jinak bych SNAD mohl mít od zítra konečně rozumnější net než je ten "slavný" od UPC. Resp. měl by mít slušný upload(ne 256k) a bude možné se lépe věnovat Adminování Palby.

Také doufám,že ukecám Lorda aby se čas od času odtrhnul od jeho "novomanželky" a zkusíme zase udělat nějaké větší změny po zeefeklivnění Palby.

Osobně bych "oprášil" projekt DEBATY,tentokrát ale na bázi BB3, kam bude možno přenést různé PLKÁRNY, po kterých se průběžně volá a Palbu pouze zatěžují.
Ale již dnes mohu zmínit 2 podmínky, za kterých jsem ochoten ten nový DS nainstalovat:
1: Chci 2-3 jména zájemců o Moderování tohoto nového "plkacího" DS,kteří dohlédnou aby nebyl porušován zákon,pravidla slušnosti,či podmínky hostingu.
2: Chci ještě nejméně jednoho zájemce na post ADMINA tohoto DS,co tam bude moc chodit častěji než 1x denně a sledovat případné spamové aktivity, pokud ten DS necháme i pro neregistrované.

Jedná se zatím jen o návrh,takže to prosím neberte jako hotovou věc. Pokud se splní ty 2 podmínky, můžemene následně debatovat o tom, jakou kdo má představu o fungování tohoto DS. Bez jejich naplnění je debata na toto téma bezpředmětná a nemá smysl s ní zatěžovat DB Palby.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

INFO:
Tak jsme zase zpět. Jak si mnozí všimli,dopadlo to lépe než původní prognoza. Ztráta dat je minimální a "ztratili" se pouze tyto uploady obrázků:

deleting forumfoto/albums/userpics/11736/x37-whiteknight.jpg
deleting forumfoto/albums/userpics/11736/eole_5.jpg
deleting forumfoto/albums/userpics/11736/Orbital_L1011_Pegasus.jpg


Takže se za vedení Palby omlouváme, tato nepříjemnost se občas stane. A k naší cti lze připočíst i to. že toto už se nestalo cca 2 roky.


PS: Pokud narazíte na nějakou chybu po této opravě, tak jí sem prosím oznamte, ať jí můžeme co nejrychleji odstranit (než se vytvoří nová "chybová" záloha).
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17927
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Nic se neděje.. to jsou moje fotky :lol:
Jsem rád, že Sapík měl ještě tvé aktuální číslo
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13732
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Rase »

Koukal sem že u nahrátých fotek nejde zobrazit kód - hodí to vždycky nějakou chybu. Obrázky co nahraju podle zkopírování adresy, jsou sice zmenšené, ale nejdou rozkliknout (na plnou velikost).
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od K4M1L »

ano vím o tom, mám připravený generátor linků, nahodím ho v noci - musím testnout jestli jsem v něm nevytvořil nějakou díru.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od michan »

Čekám na to samé.
Prosím kolegu K4M1L, aby až bude fungovat správně v Album - kód pro nahrání - aby to oznámil buď zde, nebo v Chatu.
ObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od K4M1L »

už to funguje....už tak +- pár hodin ;)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od michan »

ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od michan »

Pane kolego K4M1L, nahoře je kód , jako zkouška - vlastně je to jen odkaz, který jsem u příslušné mapy nalezl - a takto když jej dám do článku, tak se mě zase jen jako odkaz ukázal, jak spolu vidíme.
Nic jiného - kód - dříve Odkazy - , který by se mě po dosazení do článku a poslání na palbu - již jako příslušná mapa napřímo ukázal - nevím kde hledat....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od p3tris »

Co se týče týče Alba/Forum fota, trošičku jsem experimentoval. Ve starým Forum fota byl "thumb" náhled velký 100x100 pixelů, kdežto u nového Alba je to teď (pokud se nepletu) 128x128 pixelů. Nešlo by to sjednotit? Já vím, že je to malichernost, ale naše "modelářské přehledy" měly celkem ucelenou štábní kulturu a teď tam nové obrázky velikostně trošku straší.

Btw: Už rozumím tomu rozhození textu v menu: Java scripty sice zakázané nemáme, ale ty se nacházejí na cestě palba.cz/megamenu/..... No a v práci máme zakázaný jakékoliv adresy obsahující "GAME".
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

p3tris píše:Už rozumím tomu rozhození textu v menu: Java scripty sice zakázané nemáme, ale ty se nacházejí na cestě palba.cz/megamenu/..... No a v práci máme zakázaný jakékoliv adresy obsahující "GAME".
To snad není možný, když jsem tohle viděl, tak jsem myslel, že mě budou vomejvat. :shock:
Má ještě někdo tento problém, možná by to šlo rychle předělat.

Co se týče nadhledů galerií, tak by se měly určitě sjednotit. Petris napiš Pegemu soukromovu zprávu, tohle má pod patronací on.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od p3tris »

Lord píše:
p3tris píše:Už rozumím tomu rozhození textu v menu: Java scripty sice zakázané nemáme, ale ty se nacházejí na cestě palba.cz/megamenu/..... No a v práci máme zakázaný jakékoliv adresy obsahující "GAME".
To snad není možný, když jsem tohle viděl, tak jsem myslel, že mě budou vomejvat. :shock:
Má ještě někdo tento problém, možná by to šlo rychle předělat.

Co se týče nadhledů galerií, tak by se měly určitě sjednotit. Petris napiš Pegemu soukromovu zprávu, tohle má pod patronací on.
No asi s tím bude mít problém každý, kdo dělá ve státní správě. Zas na druhou stranu, státní úředník nemá v pracovní době co koukat na Palbu, že ano. :wink:
Ale upřímě, já bych za tím zas tak velký problém neviděl, nakonec se v tom orientovat normálně dá. Jen kvůli mě bych to určitě nepředělával. :)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od michan »

OK veliteli,
již jsem s Pege mluvil a večer se na to mrkne.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

Petris, to sem schválně dej screenshot, rád bych viděl ten "rozsypanej čaj".
Prej někde dvorní ajťáci zakazují i javascript. :roll:

Michane to je dobře, musíš mladou pušku trochu propérovat :D
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od p3tris »

Lord píše:Petris, to sem schválně dej screenshot, rád bych viděl ten "rozsypanej čaj".
Prej někde dvorní ajťáci zakazují i javascript. :roll:
Nahrál jsem ti to do
Album > Domů > LIDÉ, MILITÁRIE, A JINÉ > Různé

Nemůžu na to před schválením hodit odkaz a teď budu do příští soboty mimo net, takže aspoň takhle.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od K4M1L »

michan píše:Pane kolego K4M1L, nahoře je kód , jako zkouška - vlastně je to jen odkaz, který jsem u příslušné mapy nalezl - a takto když jej dám do článku, tak se mě zase jen jako odkaz ukázal, jak spolu vidíme.
Nic jiného - kód - dříve Odkazy - , který by se mě po dosazení do článku a poslání na palbu - již jako příslušná mapa napřímo ukázal - nevím kde hledat....
Obrázek

musíte si pod drobečkovým menu - například u tohohle Domů > BOJIŠTĚ WW2 > Západní fronta kliknout na ikonu "zobrazit informace o obrázku". To vám pod obrázkem zobrazí tři kódy pro forum.

Jakmile jednou použijete tuto ikonu, tak se vám budou tyto kódy rovnou zobrazovat u všech obrázků.
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“