Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:
TonyHazard píše:P3tris, nepojedeš náhodou do Francie? Mohl bys nám tam nakoupit všechny ty ruské samohybky. :) Moc se mi ty stroje líbí.
No asi ne. Ale tuhle kolekci jsem viděl i v Itálii. Tak kdyby nějaký našinec vyrazil na dovolenou do Bibione, třeba nám něco přiveze... :D :D :D
....
P3trisi, jak tak brousím po "burzách" a výprodeji, zjišťuji, že není třeba nikam jezdit. Veškeré modely uvedené ve francouzské kolekci Blindés de Combat se dají sehnat na celosvětové eBay.
Samozřejmě za různé ceny. :) Převážně nepřípustné na naše poměry.

Malý náhled :
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Nojo Tony, to je známá věc, že na eBayi seženeš téměř vše. Ale bohužel (jak správně píšeš), většinou za ty pro nás "nepřípustné" ceny :)
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Pro mě známá nedávno, když jsem sháněl určité vláčky pro vnuka, nakonec, za rozumnou cenu jsem vlakový set sehnal v Japonsku, vagónky na doplnění v Británii. To chce ale čekat na příhodnou cenu, neboť tam byly ceny i trojnásobné.
Uvedené modely jsou na hranici cenové přípustnosti. To však neznamená, že si je hned zítra objednám.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

Co to je za terminus technikus "nepřípustná cena".
Buď to chci a žádná cena mě nezastaví nebo mě to nezajímá nebo je to shit a když to bude za korunu, tak si to přeci nebudu kupovat.

Nebo si samozřejmě můžu počkat. jestli to nepůjde dolů, ale na to bych u těchto sérií, které vychází jen někde moc nespoléhal.

Na konrkétní modely jsem se nedíval, ale obecně na e bay jsou ceny vcelku slušné. Horší je to s poštovným. To docela bývá rána.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

velitel píše:Co to je za terminus technikus "nepřípustná cena".
Buď to chci a žádná cena mě nezastaví nebo mě to nezajímá nebo je to shit a když to bude za korunu, tak si to přeci nebudu kupovat.
Nebo si samozřejmě můžu počkat. jestli to nepůjde dolů, ale na to bych u těchto sérií, které vychází jen někde moc nespoléhal.
Na konkrétní modely jsem se nedíval, ale obecně na e bay jsou ceny vcelku slušné. Horší je to s poštovným. To docela bývá rána.
Jak jsem zde příspěvek dával, bylo mi hned jasné, že budeš reagovat. :) Máš pravdu, že na eBay jsou slušné ceny. Záleží však zda-li jsem ochoten dát za konkrétní model určitou sumu, také pokud určitý model chci, na cenu se nedívám. Ale nejsem ochoten dát za model od IXO/Altaya třeba 900,- nebo 700,- Kč.
Terminus technikus "nepřípustná cena" je třeba model IXO/Altaya STRV 013B za 400,- + 500,- poštovné nebo za stejnou cenu MCV-80 WARRIOR, který se moc neliší od licenčního Amercomu. Jako nepřístupnou cenu mohu také považovat 750,- Kč za model M163 A1 Vulcan nebo M7 Priest od IXO/Altaya a takových je tam více a také by se mi hodily do sbírky.
Samozřejmě jsou tam i nižší ceny, ale modely se dost podobají těm od Amercomu (ty se tam dají také koupit).

Obrázek
Naopak třeba za tento model jsem ochoten dát 500,- +250,- Kč
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

Inu, to je věc názoru.
Poštovné vynechme, to je holt jiná věc. Ostatně, ono z Čech kamkoliv do světa bývá mnohdy dražší než z téže země k nám.
Já osobně to vidím tak, že kde je poptávka, tam je nabídka. Když to někdo prodá za ty peníze, tak by byl blbej, kdyby to prodával levněji.
Můžeme nadávat, můžeme nesouhlasit, ale to je tak všechno, co můžeme dělat.
Když to neprodá za nabídnuté ceny, jde s cenou dolů.
Takže proto nesouhlasím s tím termínem nepřípustná cena, protože v tomto kontextu to vyznívá jinak.
Je to cena, kterou nejsem ochoten akceptovat, ale protože se najde dost jiných lidí, kterým nevadí, tak mám smůlu.
A víc se asi nemá cenu v tom pitvat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

velitel píše:Inu, to je věc názoru....Takže proto nesouhlasím s tím termínem nepřípustná cena, protože v tomto kontextu to vyznívá jinak.
Je to cena, kterou nejsem ochoten akceptovat, ale protože se najde dost jiných lidí, kterým nevadí, tak mám smůlu.
A víc se asi nemá cenu v tom pitvat.
Máš pravdu, termín nepřípustná cena je zavádějící, ale použil jsem to, protože je to slovně kratší než "Je to cena, kterou nejsem ochoten akceptovat". :)
Jinak na Aukru je to obdobné jak na eBay, také se tam někteří jedinci pokoušejí prodat amercomácké modely téměř za původní cenu, přičemž tam s nimi soupeří shodné položky řádově o desítky korun nižší.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1382
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Při svým brouzdání po Humanartu jsem narazil na docela pěkné malůvky obrněné techniky Jana Klimeckého:
http://www.humanart.cz/portfolio/RegularJohn
a z diskuzí pod nima jsem chytnul odkaz na fotky z určitě hezkého výletu po muzeích v Německu, Holandsku a Francii od Tomáše Krákory. Já se celkem pokochal, tak vám sem házím taky odkaz, stojí to za to:
https://picasaweb.google.com/1114204392 ... rancie2011#
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Pár novinek od firmy Hobby Master pro tento rok.

Obrázek JS-2 Russian (Soviet) heavy tank "Prey Tank" WWII

Obrázek M48A3 Patton USMC 217793, Vietnam War

Obrázek M36 Jackson US Tank Destroyer "40191415" Germany, March 1945

Obrázek German Panzer II Ausf. F 5/1 Pz. Rgt., 1st Pz. Gren. Div. Kharhov 1943

Zdroj : hobbymastercollector

Všechny jsou pěkné, myslím, že už tento rok budou k mání i u nás, že veliteli? Na tu M48, možná i na IS-2 si počkám. 8-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

Určitě všechny budou.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Ta kořistní IS 2, to je teda fakt kuriozita. Docela by mě zajímalo, jestli to vychází z nějakého faktu, nebo jen z bujné fantazie,... Ještě musím dodat - bez přiložené dobové fotky neuvěřím.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:Ta kořistní IS 2, to je teda fakt kuriozita. Docela by mě zajímalo, jestli to vychází z nějakého faktu, nebo jen z bujné fantazie,... Ještě musím dodat - bez přiložené dobové fotky neuvěřím.
Dobovou fotku jmenovaného tanku jsem zatím nesehnal, zde je však výsledek několikahodinového pátrání :

Obrázek
Sovětský těžký tank IS-2, zajat Němci. Na věži nápis v němčině: "Určeno pro RCF» (OKW, vrchní velitelství Wehrmachtu) - bronetehnika.narod.ru

Shodný obrázek byl i zde, část citace z Militaryphotos.net
„Jak to, že jsou německé nápisy na věžičce toho tanku IS-2 ?“
„To znamená, že byl zajat v bitvě a označen pro přepravu do zařízení OKW (Kummersdorf, snad?) Pro testování. Toto označení by také mělo odradit lovce suvenýrů, takže by tank být doručen co nejúplnější, a dokonce přiznávalo určitou přednost při dopravě.“


Obrázek Obrázek
(vlevo) To je IS-2 na webu Kummersdorf. Čísla určují tloušťku pancéřových desek. (vpravo) Tank M3 připravený na testy.

Část upravené citace z network54.com/Forum/Kummersdorf
Zařízení Kummersdorf nemělo muzejní smysl sběru vozidel. Všechna vozidla jsou aktivně testována. Po testování vozů byly stroje dodávány do Štětín-Altdamm, kde mělo být v budoucnu Wehrmacht Panzermuseum. Osud této kolekce je datován do konce roku 1944. Skorzeneho Panzerbrigade 150 použila řadu vozidel pro Unternehmen Greif během bojů v Ardenách. Nařízení z HQ Heeresgruppe Weichsel ze dne 9.3.1945 stanovilo, že zbývající vozidla, pokud to půjde, měly být použity jako pevné střílny nebo zátarasy. Zbytek měl být zničen.

Obrázek Zařízení Kummersdorf, v popředí tank IS-2.

A nakonec dva obrázky z bronetehnika.narod.ru, odkud asi čerpali kamarádi z Hobby Master.

Obrázek Obrázek

Zdroje : jsou uvedeny v příspěvku.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

Dobrá práce Tony, díky.
Jsem se včera taky snažil, ale neměl jsem na to takový čas, takže jsem to prozatím odložil, resp. napsal jsem rovnou do HM odkud vzali inspiraci. na odpověď zatím čekám.
Myslím, že jsem to tady už psal několikrát. V žádném případě se výrobců nechci zastávat, občas jim něco ulítne, ale že by udělali něco jen tak, že se podívají z okna a řeknou si, že to by mohlo být zajímavé, on to stejně nikdo nepozná nebo nebude prověřovat. Tak to zase ne.
Každý model má vždycky nějaký reálný základ.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

To máš pravdu Veliteli. Akorát je bohužel skoro pravidlem, že výrobci na uvádění detailů moc nehledí. Mě fakt štve, že výrobci ani obchody neuvádí více informací o konkrétních kusech. Většinou mě to i odrazuje od koupě - prostě mě to jako potencionálního zákazníka vysloveně odrazuje! Když už má zákazník vysolit mnohdy i nemalou částku, má právo vědět co nejvíce. U letadel se často neuvádí jména pilotů, bojiště. Uvítal bych i období (od do), kdy konkrétní verze kamufláže existovala (pokud se to ví). Např. zmiňovaný Rudel měl těch štuk mraky (více strojů a ještě více kamufláží). Pro techniku platí to samé. A aspoň na mateřském webu toho kterého výrobce by mohli mít i dobové fotografie (fotografie předlohy),... Tomu pak říkám budování dobrého jména firmy (a konkurenční výhoda).
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:Ta kořistní IS 2, to je teda fakt kuriozita. Docela by mě zajímalo, jestli to vychází z nějakého faktu, nebo jen z bujné fantazie,... Ještě musím dodat - bez přiložené dobové fotky neuvěřím.
Zvede, stačí Ti můj příspěvek nebo mám ještě hledat? Tanky IS-2 byly nasazeny asi v dubnu 1944 (IS-122), takže se jich do pracek Němců mohlo dostat více a následné době se jim určitě hodila jakákoli schopná hlaveň, ne-li jakýkoli bojový stroj.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

zved píše:To máš pravdu Veliteli. Akorát je bohužel skoro pravidlem, že výrobci na uvádění detailů moc nehledí. Mě fakt štve, že výrobci ani obchody neuvádí více informací o konkrétních kusech. Většinou mě to i odrazuje od koupě - prostě mě to jako potencionálního zákazníka vysloveně odrazuje! Když už má zákazník vysolit mnohdy i nemalou částku, má právo vědět co nejvíce. U letadel se často neuvádí jména pilotů, bojiště. Uvítal bych i období (od do), kdy konkrétní verze kamufláže existovala (pokud se to ví). Např. zmiňovaný Rudel měl těch štuk mraky (více strojů a ještě více kamufláží). Pro techniku platí to samé. A aspoň na mateřském webu toho kterého výrobce by mohli mít i dobové fotografie (fotografie předlohy),... Tomu pak říkám budování dobrého jména firmy (a konkurenční výhoda).
Za sebe snad jen mohu říct, že já mohu publikovat jen to, co mi sdělí výrobce.
Na hledání dalších informací atd. momentálně nejsou síly.

Ale beru to jako dobrou připomínku a mohu se snažit polehoučku výrobce vychovávat. Tedy některé, kde je dobrý vliv.

Pravda je, že vím, že jen HM na krabicích uvádí nějaké info o tom kterém letadle a příslušné kamufláži. Ostatní nic takového nedělají.
Na druhou stranu, lehce na jejich obranu, je nutné podotknout, že někdy aby se prase v těch informacích vyznalo. Net je zaplevelený všemi možnými daty, jeden zdroj to přebírá od druhého a chyba je doma. Viz Tomáš Vybíral a stále uváděné jeho jméno Adolf.
A tak bych mohl pokračovat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Mě absence informací od výrobce nevadí, alespoň se můžeme my sběratelé vzdělávat. :) A o to jde, ne?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Tony - jen kvůli mně hledat nemusíš :) K životu to nepotřebuji. Zajímavé to ale je.

Velitel - však Ty nejsi výrobce. Na druhou stranu - nikdo nebrání tomu, aby prodejci žehlili špatnou práci výrobců :) To že je net zaplaven vším možným nikoho neomlouvá, že se má chovat také tak, nebo že si má data cucat z prstu. Výrobci i prodejci mají zaměstnávat odborníky a ne trouby :):):)

PS: No nelíbilo by se vám, kdyby v krabičce byly kromě modelů i ověřená data? Mně jo. To je třeba pěkné na Amercomu. K modelu (kvalitu rozebírat netřeba) mám i časopis (také s nepřesnostmi, ale,...). Jsem zvyklý na kvalitu a souvislosti. Jedno bez druhého je jako ryba bez vody.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:Tony - jen kvůli mně hledat nemusíš :) K životu to nepotřebuji. Zajímavé to ale je.

Velitel - však Ty nejsi výrobce. Na druhou stranu - nikdo nebrání tomu, aby prodejci žehlili špatnou práci výrobců :) To že je net zaplaven vším možným nikoho neomlouvá, že se má chovat také tak, nebo že si má data cucat z prstu. Výrobci i prodejci mají zaměstnávat odborníky a ne trouby :):):)

PS: No nelíbilo by se vám, kdyby v krabičce byly kromě modelů i ověřená data? Mně jo. To je třeba pěkné na Amercomu. K modelu (kvalitu rozebírat netřeba) mám i časopis (také s nepřesnostmi, ale,...). Jsem zvyklý na kvalitu a souvislosti. Jedno bez druhého je jako ryba bez vody.
Zvede, neboj, nemusíš mít výčitky :) nehledal jsem to jen kvůli Tobě. Takové věci mě dost zajímají.
Jinak k Amercomu, ty časopisy, jak jsem později zjistil, byly o hodně kvalitnější než jejich modely. Z druhé ediční řady jsem ke konci moc modelů nekoupil, ale i když šlo převážně o německé stroje, chybějící časopisy jsem si sehnal.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Trochu jiný náhled na některé modely z produkce IXO/Altaya (kvalitnější obrázky než od Bindes de Combat)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“