Je ještě vůbec AČR k něčemu dobrá?

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Není cena 15 139,18 za jeden Glock 17 poněkud vysoká? Při tisícovce kusů by snad měla jít cena trochu dolů? I když proč se vůbec divím, 15 mega je pro naše MO jen plivnutí, z toho nebude mít MPI CZ moc velký vývar... To Dingo, to už je jiná káva...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Glocka 17 jsem měl a je fakt, že je to špičková zbraň. Kdybych si měl kupovat pistoli, tak asi opět vyberu Glocka, ale asi spíš 10 Auto. Ovšem je to dost málo rozšířená munice...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

sa58 píše:Není cena 15 139,18 za jeden Glock 17 poněkud vysoká? Při tisícovce kusů by snad měla jít cena trochu dolů? I když proč se vůbec divím, 15 mega je pro naše MO jen plivnutí, z toho nebude mít MPI CZ moc velký vývar... To Dingo, to už je jiná káva...
Nezapomínej na 10% navýšení pro prodejce. A máš pravdu v rozpočtu MO je to opravdu nic, jenom rozpočet pro jeden útvar na rok........ale nic proti, když chtěj mít vojáky po světě tak ať se starají.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Jak jsem už někde psal - vezměte si takitcké rukavice a pak manipulujte s ČZetou a s Glockem. Hned poznáte rozdíl. Třeba ČZ75 je pak pro takovéto jednotky naprosto nevhodná. Pro běžnou službu stačí.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak nám prý nabízejí Silent Eagle ...
http://zpravy.idnes.cz/biden-cesku-zrej ... anicni_abr
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Heckler píše:Jak jsem už někde psal - vezměte si takitcké rukavice a pak manipulujte s ČZetou a s Glockem. Hned poznáte rozdíl. Třeba ČZ75 je pak pro takovéto jednotky naprosto nevhodná. Pro běžnou službu stačí.
...a nebude to nahodou rukama? :lol:
sa58 píše:Není cena 15 139,18 za jeden Glock 17 poněkud vysoká?
Mne byzajimalo, odkud vzali ceny obou.
Jinak uz nam chybi v armade jenom AR15, a budeme stejny ocasek jako napriklad Filipiny. :sad:
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Já myslím, že rukama to není. Ono všeobecně se v rukavicích špatně manipuluje se zbraní, ale s Glockem to ještě jde. A Glock a AR15 bych vůbec nesrovnával. Na rozdíl od zastaralé AR15 jde o moderní zbraň, která je schpná vystřelit pod vodou a při testech ve ztížených podmínkách dopadla velmi dobře. Otazkou je, jestli je ta cena přiměřená. Přemrštěná mi nepřijde, nízká taky ne.
Uživatelský avatar
Spandau
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 123
Registrován: 17/10/2009, 19:49

Příspěvek od Spandau »

Heckler píše:Na rozdíl od zastaralé AR15 jde o moderní zbraň, která je schpná vystřelit pod vodou a při testech ve ztížených podmínkách dopadla velmi dobře.
Obávam sa že aj keby zbraň streľbu pod vodou prežila, zápästné kosti strelca asi nie :roll: Niekde tu už bola riešená streľba z normálnej strelnej zbrane pod vodou....
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

To Heckler:
Problem, na ktery poukazuju tady a i jinde je, ze se jinde preferuje domaci vyrobce i kdyz konkurence tu domaci v necem prevysuje.
T.j. ty chyby se hledaji u konkurencnich zbrani. U nas je to naopak.
Brodske pistole, i kdyz se Ti to moc nelibi patri ke spicce.
Neexistuje zadna zbran, ktera ma jen vyhody oproti kokurenci. Problem je, ze panuje nazor, ze pokud je to vyrobene u nas, tak to nebude takove dobre. Je fakt, ze ten marketing jinde je o necem jinem.
Taky mne neco na CZ stve, ale jako vyrobce zbrani pro Nasi polici a Nasi Armadu jako domaciho vyrobce budu vzdy obhajovat.

Ad Glock a CZ75:
- diky mnozstvi prodanych pistoli Glock ve svete, by jejich cena by mela byt bezkokurencni. A to zrovna neni, tim padem vznika slusny "budget" na lobbing.
- nemyslim, ze porovnavat Glock 17 a CZ75B je idealni. Obe zbrane jsou tak trochu jine kategorie. CZ75B bych spis porovnaval s Berettou 92, Ruger p89, Sig P226, a pod. Porovnatelne jsou jiz Glock19 a CZ75 DUTY.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Chápu Tě alibabo. Myslím, že zbrojovka má na to dělat kvalitní zbraně. Bohužel už se ale nejedná o českou firmu. Stačí se podívat do Aresu.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Hecklere, možná už není vlastněna Českým občanem ( stejně je to jedno jeden zas... kapitalista jak druhej ), ale výrobu má pořád tady. Po pravdě, neznám moc opravdu Českých firem... bohužel...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

ohledně pistolí bude možná ještě "divoko"
http://www.novinky.cz/domaci/182116-arm ... ratka.html
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Prostě jen další podraz na domácí výrobce. Na druhou stranu je otázka zda skutečně náš výrobce dokáže vyrobit srovnatelný výrobek ve srovnatelné kvalitě. Taky to může být velkohubost.

Počkáme si na vývoj.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Tak to chodí a zbrojovka tohle nese velmi špatně. Kdoví jak by to dopadlo, kdyby bylo výběrové řízení. Podle mě Glock může nabídnout cenu, za kterou zbrojovka pistoli ani nevyrobí.
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Příspěvek od josefg »

Heckler píše:Já myslím, že rukama to není. Ono všeobecně se v rukavicích špatně manipuluje se zbraní, ale s Glockem to ještě jde. A Glock a AR15 bych vůbec nesrovnával. Na rozdíl od zastaralé AR15 jde o moderní zbraň, která je schpná vystřelit pod vodou a při testech ve ztížených podmínkách dopadla velmi dobře. Otazkou je, jestli je ta cena přiměřená. Přemrštěná mi nepřijde, nízká taky ne.
No z vyjádření ministerstva obrany a některých dalších odborníků jsem pochopil a je mi už naprosto jasné, že nejčastější druh bojové činnosti vojáků AČR v Afganistánu je střelba z pistole, obvykle v rukavicích a pod vodou. Zapomněl jsem dodat, že je to střelba přehradná na velké dálky vedená s využitím maximální kadence, jo a pudová zároveň. Tím se z pistole stává hlavní zbraní a je nad slunce jasnější, že obyčejná pistole na to není dost dobrá. Ohromné.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Taky by mě zajímalo jak často dochází k použití pistole v afghánském prostředí, že se až přehřeje? To z ní zřejmě udělali malý samopal....

Bohužel CZ má asi špatný management, nebo neuplácí naše armádní úředníky a nadruhou stranu armáda nemá odladěno s panem ministrem jaké jsou jeho zájmy a zájmy armády.

Je zajímavé že v době úspor na všech stranách má ještě armáda peníze na utrácení?!
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Vskutku střelba pod vodou je asi pro naše vojáky základní prvek střelecké přípravy a bojového použití ručních zbraní. To jsou ale voloviny- když se hledá argument tak se prostě najde.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Nevím proč mě chytáte za slovo. Já jsem chtěl jen napsat, že Glock je prostě kvalitní zbraň. A ve ztížených podmínkách jako v Afgánistánu bude fungovat spolehlivěji než CZ vz. 82 nebo CZ75. Poslední testy pistolí to dokazují.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Máš pravdu. Tyhle pistole mají dobrý zvuk. Ale pokud by zrovna tato vlastnost měla být to hlavní proč se vybere jako to nejlepší pro armádu tak mě to jen pobavilo. A trochu jsem si hloupě zašpičkoval. Omlouvám se. :oops:
Když pistoli pro naši armádu tak je mi to ve své podstatě jedno. Já z ní střílet nebudu. Pokud bych si mohl vybrat já, nechal bych vyrobit v USA potřebná počet zbraně Pistole Colt 1911. Prošla několika válakmi, bojovalo se s ní v pouštích, horách, rovinách, džunglích i na moři. U pozemáků, námořní pěchoty i výsadkářů. Lepší pistole není a nebude. A prověřena je několika válkami. A morálním zastaráváním bych se v tomto případě nezatěžoval. :rotuj:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak pokud jde o Afghánistán, tak tam je nejvíce prozkoušená pistole Tokarev...
Pokud by nevyhovoval náboj, tak existuje i Tokagypt v ráží 9mmL...
:D
Pokud jde o ČZ, myslím že ta nová policejní prošla dost tvrdými zkouškami a prokázala, že je dobrá...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“