Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

A ještě jedna taková malinká poznámečka. Až na tý palubě budeš fotit, otoč si jí obráceně, katapultem k sobě. Takhle ti totiž chybí půlka paluby. Ten tvůj kus je cca ten červený čtverec, takže celý ten modrý jaksi schází a je místo něj moře. Pokud to otočíš, je to pak víceméně v pořádku.
Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

A ještě jedna taková malinká poznámečka. Až na tý palubě budeš fotit, otoč si jí obráceně, katapultem k sobě. Takhle ti totiž chybí půlka paluby. Ten tvůj kus je cca ten červený čtverec, takže celý ten modrý jaksi schází a je místo něj moře. Pokud to otočíš, je to pak víceméně v pořádku.
Pravdu díš milý Watsone :wink: ......to co jsem fotil potom s letadlem bylo foceno přesně takhle. :)

A teď z jiného soudku - poslední přírůstek před cca. 3 týdny na konec května avízovaný McDonnell Douglas, F-4B Phantom US Navy, VF-111 Sundowners od Century Wings. Kvalita dobrá, spokojenost s detaily taky. Jediná věc co by se dala u tohoto modelu pánům od X-plus(Century Wings) vytknout (a docela to nasere) je kabina předního kokpitu, která nejde naplno otevřít, ale musíte se spokojit pouze s s pár mm velkou mezerou (pak je problém tam vůbec umístit pilota). Navíc ani v tomhle pootevřeném stavu nedrží - škoda u tak propracovaného modelu. Kvůli kabině *********/ z 10. (kdo má dobré oči hvězdičky si spočítá :mrgreen: )

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 26/6/2013, 14:45, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

A jako samostatný bonus, přistání :shock: :shock: ................. :mrgreen:

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 26/6/2013, 14:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Chtěl jsem Tě pochválit už při stavbě desek, ale tušil jsem, že přijdeš s něčím parádním. A je to tady, fakt úžasné. :shock: :up:
Ale jednoho je mi líto, těch údržbářů na Tvé "letadlové lodi", že musí neustále natírat přistávací plochu, neuděláš ji trochu provozní? :) Neber to vážně, to já jen tak blbnu.

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Ale jednoho je mi líto, těch údržbářů na Tvé "letadlové lodi", že musí neustále natírat přistávací plochu, neuděláš ji trochu provozní? :) Neber to vážně, to já jen tak blbnu.
Máš naprostou pravdu už jsem nad tím taky přemýšlel a mám tak trochu strach, abych to nez*urvil, nikdy jsem nedělal provozní patinu na tak ohromné ploše a hodně udělá i ten blbej blesk, bude to chtít i jiné světlo :???: .........zatím to beru tak, že je čerstvě po dešti na zcela nové letadlové lodi co právě opustila dok a svítí ostré tichomořské slunce. :eek: :eek: :eek:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak tady je paluba č.2 .........dvojice Ling-Temco-Vought A-7E CORSAIR II připravující se na vzlet.

Obrázek Obrázek

.........příprava a rozjezd

Obrázek Obrázek

........a vzlet

Obrázek Obrázek

...........nezbývá než popřát dobrý let :up:
Naposledy upravil(a) spider74 dne 28/6/2013, 18:31, celkem upraveno 1 x.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Hele, že ty zase nemáš doma manželku? :-)

Apropo, tak mě napadlo, že kdyby nebylo škoda těch modelů, tak bys mohl dodělat i funkční katapulty.
Já bych ti ty modely vždycky zase sehnal. :-)
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Hele, že ty zase nemáš doma manželku?
dobrej odhad :rotuj:
tak bys mohl dodělat i funkční katapulty.
Není problém, ale musíš mi ty letadla dodávat s funkčními motory :eek: :up:..........ještě mě napadlo použít zvlhčovač vzduchu jako imitaci páry z katapultu. :idea: (budu muset zapřáhnout manželku - bude neskonale ráda :mrgreen: :mrgreen: ).
Naposledy upravil(a) spider74 dne 28/6/2013, 20:31, celkem upraveno 2 x.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Přestože se zabývám převážně technikou WWII, musím Spidera také pochválit. Ty fotky jsou fakt perfektní! :up: :lej:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Dík zvede.....i když to byli vlastně takové první pokusy a dělal jsem to hlavně proto, že mě to bavilo, jsem opravdu rád, že se to aspoň trochu líbí. :D

Mimochodem p3tris, co ty a tvoje plány.........
Já jsem takovej puntíčkář. Na focení se chystám už hroznou dobu, jenže bych to chtěl mít nějak "special". Chci si udělat takovej fotokoutek s předpřipraveným pozadím, jako maj třeba na Flying Mule.
jak jsi daleko s tím "specialem" :?: .....
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

spider74: viz ostatní - fotky bombový! ale jak nemám problém s čistejma letadlama, tak ta ultra čistá paluba mě taky praštila do očí :)

edit: teď se možná totálně znemožnim jako neználek (nebo jako puntičkář v případě že mám pravdu :) ), ale neměly by ty corsairy bejt otočený na druhou stranu? Vzhledem k plavbě těch letadlovek v pozadí...

a po vzoru někoho odtud (že by to byl taky spider?) sem se jal amputovat nohy pilotovi do crusadera, tak už se mi tam taky vleze :) takže díky za tip
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Moje loď je již natočena proti větru a zbývající dvě ve svazu se na to teprve chystají a manévr zrovna započali 8-) . Jinak jak tak koukám jsem velice rád, že mohu svými chybami přispět všem budoucím majitelům vlastních palub letadlových lodí a tito se s námi ve velice brzké době podělí o své jistě velice realistické a skutečnosti odpovídající fotografie :razz: :razz: :razz:

......jinak není zač, piloty mrzačím stabilně a velice často (trénink z mládí - trhání křídel mouchám :mrgreen: ). Teď ale začínám přecházet na své vlastní, které maluji od Hasegawi a ti vypadají už opravdu nesrovnatelněji líp a detailněji než ti od HM a CW ( mimochodem i zde to šlo od kontíků dolů pryč, jinak by se také nevlezli) :up:
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

to sem si zasloužil :)
ale opravdu, všechna čest - já bych se nedostal ani za uříznutí desky...
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

spider74 píše:Moje loď je již natočena proti větru a zbývající dvě ve svazu se na to teprve chystají a manévr zrovna započali 8-)
Předpokládal jsem to, proto mě to neudivuje, co mě však překvapuje, jsou Tvoje nápady, opakuji se, moc se mi to líbí. :up:
spider74 píše:..Jinak jak tak koukám jsem velice rád, že mohu svými chybami přispět všem budoucím majitelům vlastních palub letadlových lodí a tito se s námi ve velice brzké době podělí o své jistě velice realistické a skutečnosti odpovídající fotografie :razz: :razz: :razz: ...
Se mnou s palubou letadlovky nepočítej. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

to sem si zasloužil
Nebylo to myšleno ve zlém, přípomínky spíše uvítám :oops: . A opravdu rád bych viděl něco podobného i od jiných. Taky se rád kouknu na něco nového a nemusí to být zrovna paluba lodi :wink: :wink:
Jinak pánové jednoho faux pas jsem na těch fotkách opravdu dopustil a toho si nikdo z Vás nevšiml (teda čekal jsem, že zrovna tohle mi někdo omlátí o hlavu)......jedna A-7 je z letadlové lodi USS Nimitz a ta druhá A-7 z USS Midway - je to na nich dobře čitelné :eek:
Se mnou s palubou letadlovky nepočítej. :)
.....nevadí uvítám i pozemní letiště :razz:

Jinak v sobotu jsem obětoval odpoledne trochu času a dolepil a namaloval jsem žebřík a montážní plošinu.............není to sice nic moc, ale ty malé černé a bílé čáry jsem líp nezvládl (svi*ě mrňavý) :-? :-?

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Avions de combat à réaction"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Aktuální model: Saab J-35F Draken

Obrázek
Naposledy upravil(a) p3tris dne 7/8/2013, 11:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

8. 7. 2013 - Informace o zpoždění dodávky titulu HELIKOPTÉRY SVĚTA č. 45

Vážení čtenáři,
z důvodu požáru nákladní lodi došlo k výraznému a neočekávanému zpoždění dodávky příloh k titulu HELIKOPTÉRY SVĚTA č. 45.

Abychom zkrátili Vaše čekání na dodávku nového čísla, rozhodli jsme se zavést s předstihem na prodejní místa HELIKOPTÉRY SVĚTA č. 46. Číslo 46 tak bude v prodeji již od pondělí 15. 7. 2013.

O 45-té číslo HELIKOPTÉR SVĚTA ale rozhodně nepřijdete.
Titul se na stáncích objeví na přelomu července a srpna 2013 (pravděpodobně od pondělí 29. 7. 2013). Čísla 47 a 48 pak vyjdou vždy s dvoutýdenním rozestupem.

Děkujeme Vám za pochopení.
Oficiální informace ze stránek českého Amercomu. Který model bude tím číslem 46 není nikde uvedeno. Bohužel to vypadá, že u nás vyjde opravdu jen těch 48 kusů, tekže o 4 méně než v Polsku.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak syn je na táboře :rotuj: , manželka v práci :rotuj: a já si mohl slepit a domalovat pinčlíky od Hasegawi do kokpitu SuperHorneta a Phantoma.........takové setkání generací VF 84 a VFA 103 na palubě jedné letadlové lodi. :razz:

malá poznámka - ten pilot FA/18 se nevzdává, pouze si upravuje přílbu a pilot Phantomu neukazuje faká*, ale zdvižený palec (operátor zbraní je původní od HM a přijde také vyměnit) :eek: .......jo a všechny letadlové lodi jsou již otočeny stejným směrem proti větru - konečně dokončili manévr :lej:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Helikoptéry světa

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 15. července 2013 vyšel časopis číslo 46 s modelem helikoptéry Hughes OH-6A Cayuse

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 31/7/2013, 10:59, celkem upraveno 1 x.
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

to jsem zvědavý co ti odepíšou. určitě to bude ve stylu, že u nás prodávají jenom to co jim poskytnou poláci
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“