Kamov Ka-50 a Ka-52

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

No jo, utahujou si opasky, finanční možnosti tam už nejsou nejlepší....stejně mi to připadá takové, že je drží spíš zpátky...
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

To bych právě neřekl. Do 31.12.2004 jich měli od 80. let jen 6. A za r. 2005 jich přibylo 10.
Podobná situace se děje i u MI-28N.
A obecně se Rusové nějak "rozjíždí". Spolupráce s Indií a Čínou jim "svěčí".
Co jsem koukal na novinky, na poslední výstavě DEFEXPO-2006 která právě skončila v Indii, uzavřeli Rusové s i Indií zbrojní kontrakty za 10MLD US. A to je to nejnovější.
Již jsem zde na Palbě zmiňoval,že loni v říjnu otevřeli v Číně filiálku Suchoje s exportním programem za další miliardy US. Řekl bych,že nouzí netrpí.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Rusko právě díky zvýšení cen ropy a zemního plynu vráži poměrně solidní prachy do armády. Taky jsem někde četl, že prý zamázli dluh co měli v Německu...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Já to myslel spíš jako nákup strojů pro ruskou armádu, ne peníze za prodej zbraní mimo Rusko.
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

To má souvislos - za kus na export je kus "malá domu" -aspoň to tam tak donedávna fungovalo.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Když už se to tu nakouslo ,jen pro zajímavost pár čísel – Ruský zbrojní export( v Mld US)

2001 - 3,705 Mld
2002 - 4,8 Mld
2003 - 5,568 Mld
2004 - 5,778 Mld
2005 - 6,126 Mld

Momentálně jsou nasmlouvány kontrakty ve výši 22Mld, na exportu se z 45% podílí vojenské námořní technologie(lodě a vybavení). Ze 70% se na zmiňovaných číslech podílí obchody s Čínou a Indií. Zbytek jsou obchody s dalšímy 80. zeměmi světa.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
kragh
desátník
desátník
Příspěvky: 57
Registrován: 6/1/2006, 11:47
Bydliště: Boiomeium

Příspěvek od kragh »

Tak to video už na Rapidshare není.Pokud to někdo máte,nešlo by to mrsknout na Palbu ? Pěkně prosím,smutně koukám...
Lidi jsou někdy prapodivná podívaná
Uživatelský avatar
kragh
desátník
desátník
Příspěvky: 57
Registrován: 6/1/2006, 11:47
Bydliště: Boiomeium

Příspěvek od kragh »

A ještě jen tak pro osvěžení: Hokum se dostává do módy-objevila se hra pro mobilní telefony "Blach Shark",ve které coby obsluha Hokuma zachraňujete svět :D ...
Lidi jsou někdy prapodivná podívaná
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Další radikální změnou je chybějící zadní vyrovnávací motor který je kompenzován nahradou a to dalším hlavním rotorem
Jo jen tak mimochodem, dva rotory nad sebou nejsou u Kamova žádnou novinkou.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Viete niekto niečo bližšie o týchto nových kontajneroch, respekt. strelách v nich?
http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... 7d1295.jpg
http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... 7d1296.jpg
http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... 7d1297.jpg
http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... 7d3067.jpg

Mohlo by ísť o typ Hermes? Zatiaľ jeho letecká verzia nebola nikde zverejnená / aj na ofic. stránke je len Ka-52 so strelou typu Vichr / Podľa veľkosti a ráže, sa dá predpokladať, že sú minimálne raz tak veľké / ráž, hmotnosť / ako pôvodné Vichry.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Sice vařím z vody, protože sem "živej" Hermes - Germes (Гермес-A) ještě neviděl, ale ten má mít délku 3,5mn a ráž 170mm. Když vememe, že 9K121 Vichr má délku 2,75m a ráž cca 130mm a podíváme se na fotku:

Obrázek

tak bych řek, že ten vystavený systém není o moc delší, jestli vůbec (spíš ne). Takže moje vysvětlení, pokud má nějakou váhu. Jde o nějakou verzi 9K120 Ataka (délka 2,1m ( v kontejneru 1,85) a ráž 130mm) a nebo je letecká verze Germes-A kratší jak pozemní, což je dost možné a pak je to Germes-A. Přikláním se k tomu druhému.

Germes je práce Tulského KB Priborostrojenija, přímo A.G.Šipunova.

Dvojstupňová raketa, koncepčně podobná 9M311 z Tungusky. Dosah 15-20km, Max. rychlost 1300m/s, Inerciální nebo povelové navádění, v koncové části letu (asi) radiolokační samonavedení. Předpokládá se vývoj několika verzí.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Keď sa pozrieš na túto fotku http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... 7d1297.jpg a porovnáš ráž 80mm na raketnici s rážou " tohto" tak by to mohlo byť tých 170mm.

A aj dĺžka je viditeľne väčšia, ako u Vichr http://www.machtres.com/ka-52-001.jpg , ale na druhej strane na tejto fotke to vyzerá na dĺžku rovnakú, alebo aspoň nie výrazne rozdielnu http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... dxz473.jpg , len tá šírka je viditeľný rozdiel.

Je až prekvapivé, že viacero vecí predstavených/ukázaných na MAKSe, bolo prejdených bez povšimnutia, dokonca aj odbornou verejnosťou. Všetko sa zameriavalo na SU-35 a SKAT .

napr. http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... 7d1258.jpg
vieme niečo bližšie ? Alebo http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... d5p029.jpg to je úplne nová kombinéza a aj prilba.

Aj to to je zaujímavé http://maks.sukhoi.ru/media/photo/maks2 ... dxz099.jpg , ako to využíva pilot, keď je len jeden v stroji ? Podľa všetkého ide len o propagačnú ukážku " ak sa tá technika zmenšuje"
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

O tý délce se přít nebudu, nestojí mě za to se v tý fotce rejpat a počítat perspektivu, stejně by to byly odhady. Je jen otázka času, kdy se něco vyvrbí v literatuře.

Ono to prošlo bez povšimnutí u nás, ale to neznamená že jinde taky. Je to stejné jako roky předchozí a i jiné výstavy, vem si letošní Paříž. Postupně se tomu budou autoři věnovat, ale upřímě, zase je místo pro spoustu spekulací, reálné informace mají ještě spoustu a spoustu času. Šak je to čtrnást dní. Navíc ne vše je to co se zdá být.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Áno máš pravdu, tú dĺžku sa ani mene nechce preratúvať, ale tá raketa je minimálne širšia, aspoň ten kontajner.
Nakoľko som na tento MAKS dosť čakal / predvedenie SU-35 /, tak som prebŕľal / to to slovo mám rád / dosť fór a stránok a nič. Všade len o tých SU, Skate, možno troška o novej munícii, ale celkovo málo údajov vo všeobecnosti, ale aspoň dosť fotiek :D . Samozrejme "výnimkou" bol ATM, lebo reportáž z tade mala hodnotu asi ako ... V novom L+K je celkom dlhá, ale neviem kedy sa k nej dostanem v knižnici. / predsa len pôvodných 5Kčs a teraz nejakých xx Sk za málo vojenskotech. článkov sa mi veľmi nerentuje/.

Naspäť ku Ka-50/52, ten vrtuľník sa mi zdá zaujímavejší, ako Mil-28. Je originálnejší a aj jeho priebežné predvádzané upgrady / zameriavače, výzboroj atď / sú progresívnejšie. Fakt som do dnes nepochopil prečo dostal prednosť Mil-28. Ten je ďaleko konzervatívnejší a aj výzbroj / Ataka / sa mi zdá už troška zastaralá. Žeby Mil loby, asi. Píše sa, že sa zavádza do RA aj Ka-50/52, ale je to prezentované štýlom, že nevieme koľko ,ani kde, no proste celý Sovieti pardon Rusi. Neviem si predstaviť akou formou sú kombinované: prieskum a boj , ala RAH-66 a AH-64, alebo " gardové" a ostatné?

Keď sa sa spustila opona nad Ka-50kou tak boli všetci z nej unesení: jeden človek, odolnosť konštrukcie, katapultážny systém, vichr, optický vyhľadávací a zameriavací systém Škval, počítače riadiace letové operácie. Celkové dosť prepracovaný stroj. Ale niekde bola asi chyba, buď ten stroj bol prezentovaný lepšie, ako fungoval, alebo to padlo za obeť silnejšej pozícii Milu. To sa bohužiaľ nedozvieme. Ale stále ho intenzívne prezentujú na výstavách, ako rodinné striebro a úspech štátu.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Asi im(rusom) ide o 2 veci: prežitie oboch firiem -Kamova aj Mila, plus zlepšenie exportných vyhliadok - lepšia reklama ako úspešné bojové nasadenie asi neexistuje.
Čo sa týky rozmiestnenia, narazil som na nete na zprávy, že Mi-28N majú plniť úlohy bitevných vrtuľníkov, a Ka-50/52 prieskumných/úderných pre špeciálne operácie.
Warfare.ru napríklad uvádza, že prvé Mi-28N by mali byť zaradené do služby k 55.OBVP 4. leteckej armády Severokaukazského vojenského okruhu niekedy v tomto roku.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

To znamená, že obdobne, ako plánovali Američania s AH a RAH . Je to predpokladateľné, ale nakoľko v rozmeroch a hmotnosti nie je medzi nimi / Ka-52 a Mi-28 / veľký rozdiel, tak sa jedná o kompromis, ktorého jediný účel bude asi naozaj to zachovanie dvoch kancelárií.
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

Hmotnostne nie je rozdiel? Asi mi niečo uniklo..Aspoň Ka 50 je myslím na tom inak a koncepčne je Mil Mi-28 obratnejší, hoc klasickej konštrukcie, môj dojem je z priamej prezentácie na leteckom dni. Hoc už dávnejšie. Slovensko malo dostať ako vyrovnanie dlhu od ruska 12 vrtuľníkov KA-50/52 Hokum 3 z toho v cvičnej verzii mám to od kamarátovho brata čo slúži v PVO. Ale z obchodu zišlo, škoda.
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

to Foxbat:


Máš pravdu pomýlil som sa, normálna hmotnosť Ka-52 je 10.400Kg a Mil-28N 11.000Kg. Porovnával som tie to, je to tam v príspevku aj v zátvorke a je tam aj napísané " nie je medzi nimi veľký rozdiel" , nie , že nie je žiadny rozdiel. Mimochodom Ka-50 má normálnu hmotnosť 9.800kg. Tak, že hmotnostný rozdiel nie je naozaj taký markantný, ako napr. v prípade RAH a AH.

O tom obchode sa rozprávalo zhruba v 94-96 neviem, či to malo byť 6, alebo 12, lebo padali rôzne čísla. Dokonca jeden Ka-50 bol aj na Slovensku. Jedna z mála fotiek je,ako letí okolo Spišského hradu. Ako asi mohol vyzerať http://wp.scn.ru/en/ww4/v/731/74/0/1 Škoda, možno by sme boli jedna z mála krajín so špičkovým bojovým vrtuľníkom.
Odpovědět

Zpět na „Vrtulníky“