Přípravy na rekonstrukci roku 1938

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Vencour řekl už vše, co mohl. Ještě mam něco připravené, chtěl jsem citovat několik pasáží se souhlasem ... který ještě nemám. To jsem plánoval nechat v blogu tak týden až dva dny před akcí.
Snad jsem nic nezkazil, doufam.

(Malé vysvětlení: nejsem pro zavedení Žab v mlíku mezi povinnou četbu, abych tím všem neotrávil chuť je přečíst. To spíš je zakázat, aby je sháněl každý.)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Jak tak procházím historii speciálek - Operace Cerberus a Sado Maso, tak mi přijde zajímavé, kdyby někdo povolaný zhodnotil tyto akce několika větami ... když je v pravidlech citováno "pilot stíhačky sestřelem končí" ... tedy zda by bylo nějaké doložení - ať nemusí všichni číst ty desítky stránek a mohou si představit, co je tak TEĎ (tedy 6.11.2010) může čekat.

EDIT z potopení Scharnhorstu je k mání track
EDIT něco ze zákulisí tohoto typu akcí
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

jednoduché - pilot stíhačky je sestřelen, hráč vypíná hru a nechává boj na ostatních. Prostě pro něj hra zkončila, je mrtev a nemůže dál zasahovat. Co k tomu chceš víc rozvést?
SadoNaso jsem se neúčastnil, ale Kerberus bude dost možná 1938 velmi podobný. Chceš vědět jak probíhal? Ti hodní s dvojplošníky každý nálet dostali přes držku, ikdyž něco udělali. Každým náletem jich bylo čím dál míň až nakonec podlehli, byť některé důležité úkoly splnili.
V Palba 1938 mají ti hodní nejspíš lepší pozice se prosadit, tak uvidíme.
Naposledy upravil(a) Tempik dne 10/9/2010, 23:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Já právě viděl pravidla, aspoň ty už neaktuální, podle kterých se dělají pravidla pro "naši" akci. Možná to ještě nebude konec, po sestřelu.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Ne, nebude to na jeden život. Ani SM mise nebyla na jeden život. Cerberus ano, ale ten trval cca 3 hodiny, ne 18 :)
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Hansi, ono by to až tak nevadilo, kdyby to bylo na jeden život, kdyby bylo třeba 200 pilotů, co by chtěli letět za RČS. Jejich kvalita by nebyla pravděpodobně vyrovnaná, je na šéfech, jak by je namíchali, že by pak nasedali do náhradních letadel ... a ti sestřelení by třeba chodili za Tebou do bytu nebo někam na "čumendu", jak by kdo chtěl ... do "tiskového centra" čekat na výsledky. To by už možná stálo za to pronajmout salónek v hospodě a sledovat tam třeba ty radary nebo co to bude, monitor s tím, kdo je buď nebojová postava nebo z jiného důvodu přežívá.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Zatím je za naše přihlášeno cca 40 lidí. To už je počet se kterým to půjde hezky rozjet. Určitě to ale ještě naroste.

Hansi, už jsou i nějaké nástřely pravidel, počty strojů, organizace zásobování?
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Přípravy na rekonstrukci roku 1938

Příspěvek od Johan »

Domnívám se, že v potaz by měly být brány i seskoky nad vl.územím. Tedy: pilot stihačky je sestřelen, ale může vyskočit a vyskočí. Pak cca.za 30min.(jsme v nevelkých rozlohách ČSR) může jít znovu na start.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Trpělivost, Hans S. určitě zveřejní pravidla ASAP. Nemá moc cenu nad nima spekulovat.

pro Johana - obvyklá praxe je taková, že pilot vyskočí a někdo tam musí letět a vyzvednout ho (přistát od něj max. 10 km a odletět na základnu). Luftwaffe na to bude mít určitě Storcha, ČSL asi Š-328.

pro Vencoura - neblázni, 200 lidí na každé straně je naprostá utopie. 400 lidí snad ani v ČR aktivně šturma nelítá. Žádný "radar" taky určitě nebude. A k průběhu - taky se ti může stát, že tvoje jednotka nepotká nepřítele celý odpoledne. Takže můžeš klidně letět na 3-4 hlídky v trvání 60 min a nevystřelíš si, protože nepřítel bude lítat někde jinde. Tak to bylo (třeba za WWII) v reálu a stejný to bude předpokládám i teď. Bude jen a jen na Rosomákovi a jeho štábu aby nám to udělali "akční".
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Johan: škoda, že jsi tam nebyl, na poradě. Viděl jsem poprvé Jiříčka a Rosomáka. Člověku občas dojde pozdě, že vidí velikány ... a i to jsem slyšel zmiňovat, "recyklaci" pilotů. Ale závěr ne, už jsem mazal dom.
Farky: mne zajímá hlavně posilování "naší" strany. Aby bylo z čeho/koho vybírat, pokud to bude nutné. Čili pokud bude 200 přihlášek, aspoň bude z koho vybírat ... nebo fakt se dá hrát na více serverech. Doufam, že u takovéto akce lidi zapomenou na ješitnost.

Mimochodem, perlička, sokol prý letí až 450km v hodině ... to jsem letěl s Avií a modlil se ... ;-) (byli jsme dnes parním vlakem na Dobříši, sokolníci tam byli taky)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

200 lidí rozhodně nebude, tolik zájemců prostě nenajdeme. Také rozhodně nepoletíme na více serverech najednou. Oboje je zcela vyloučeno.

Záchrany sestřelených pilotů leteckou cestou se tentokrát dělat nebude, generálové se shodli, že to nepovolí. Budou pouze určeny časy, po kterých se bude moci sestřelený/zajatý/zraněný/zabitý pilot vrátit do boje.

Nástřely pravidel jsou, ale zatím v neuveřejnitelné podobě. Před jejich uveřejněním dojde ještě minimálně k jedné schůzce generálů.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Po inspiraci ze SVK mne napadá ... mohlo by naše velení taky rozdat úkoly na cvičení? Jako doplněk tréninku by se to určitě hodilo.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Co by sis tak představoval?
Piloti musí umět startovat a přistávat v prvé řadě.
Ve druhé musí udržet jakous takous formaci.
Musí se umět alespoň zhruba zorientovat na mapě.
To je základ bez kterého nemá cenu jít dál.
To dál je pak samostatný boj.
Umět trefit letadlo ped sebou.
Znát trochu vlastnosti nepřítele.
Znát svoje výhody.
Naučit se orientovat v boji 1 vs. 1 i skupina proti skupině.
Naučit se odhodit bomby a něco s nimi trefit.

a během toho všechno se naučit komunikovat!

Předpokládám, že tenhle rámec z 99% pokryje potřeby pro tuhle akci. Nic jako přistávání na letadlových lodích a dvouhodinové přelety moří podle kompasu nebudeme potřebovat.

Navíc pokud se budeme na tréninku scházet v pěti, tak stejně nemá moc smysl. Nevím už přesně kolik úplných nováčků projevilo zájem, ale zatím jsem jich viděl jen pár.
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Tak jsem se včera zabýval bitevničením v Šmolďasovi.
1) Nevím kdo tam namodeloval a z jakého důvodu kombinaci pum, která je dle mne dostupné literatury (Triáda, Jakab) poněkud mimo. Maximum je v ILu: 2x20kg + 6x10kg, 2x50kg, nebo 1x100kg. Maximum všech možných kombinací je tedy 100kg. Přitom maximální nosnost pum byla 500kg. Standart 400kg. Tříštivé: 5x50kg, 4x50kg + 1x100kg, 3x100kg, 4x50kg + 1x200kg, 2x100kg + 1x200kg, 2x200kg. Pod dolní křídla: 6x10kg tříštivé vz. 37 nebo 6x20kg tříštivé vz. 30 či 34, 6x20kg kazetové. Pod trupem: 1x50kg tříštivá vz. 31 nebo vz. 34, případně jedna 100kg těžká tříštivá puma vz. 25 nebo vz. 34. Závěsníky se daly snadno a rychle zaměňovat přímo u jednotek: vz. 26 pro lehké pumy na křídlech za tandemové vz. 34 pro dvojice pum a pod trupem obojí zaměňovat závěsníkem vz. 36 pro těžkou pumu. Takže v ILu jsme dost znevýhodněni proti reálu.
2) Zničit auto, hakl, nedejbože tank 10kg nebo 20kg pumou je velice obtížné, ohledně tanku přímo nemožné. A je potřeba v případě úspěchu trefit přesně. Kdo tedy chce sedlat tohoto oře, tak by si to měl zkusit a ošahat si to, pokud se Šmolďasem nemá moc zkušeností.
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Otázka je Oldo, co s tím? Vhodnou "bitevní" náhradu nemáme. Kravka má proti B-534 v bitevničení jen jedinou výhodu a tou je ta "stokilovka", s tou se tank zničit dá. Před chvílí jsem zkoušel Avii vs. Hakl a ničil jsem je jen kulomety. Když jsem střílel jen dvěma tak to bylo hodně těžké, ale jde to. Jen nevím jestli má Š-328 stejnou munici jako B-534ka.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Tempíku, vim, že kluci se Štukama cvičili dost. Předpokládam, že to výsledky mělo. Nenutim nikoho, aby hodnotil výsledky úkolů, misí, jen čekam, že by to mohlo pomoci, např. v rámci off-line tréninku. Připadně pokud v Ilovi něco takového je, pak prosím o radu, jak na to.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
jirik j
Příspěvky: 1
Registrován: 12/9/2010, 19:21
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od jirik j »

Ahoj, taky mě napoprvé docela překvapilo, že Šmolík v ilovi může podvěsit jen 100kg. Předpokládám, že už to asi nějakým modem vylepšeno nebude. Štve mě to zejména proto, že He-51 si dvě stovky podvěsit může, a obecně jako bitevník způsobí větší škodu.
Co jsem zatím se Šmolíkem zkoušel, tak nejefektivnější mi příjde brát tu jednu stovku. Pz. IV. to při slušném zásahu zničí a na kolony to je podobné, ne li efektivnější než pár menších pum. Hakly jsou kulometama uzobatelné, ale je to Sisyfovská práce, i náklaďáky toho dost vydrží.
Kulomety by měly být puškové ráže, předpokládám, že stejné jako u B-534.
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Farky píše:Otázka je Oldo, co s tím? Vhodnou "bitevní" náhradu nemáme. Kravka má proti B-534 v bitevničení jen jedinou výhodu a tou je ta "stokilovka", s tou se tank zničit dá. Před chvílí jsem zkoušel Avii vs. Hakl a ničil jsem je jen kulomety. Když jsem střílel jen dvěma tak to bylo hodně těžké, ale jde to. Jen nevím jestli má Š-328 stejnou munici jako B-534ka.
Jasně, ale nezapomeň, že šmolďas má o dva kuláky míň. Je to stejná ráže. Na jednu zásobu munice jsem se Šmolďasem zničil tři náklaďáky kulasama. A to si dovoluji tvrdit, že už mám něco za sebou. S těma malejma bombama způsobit větší škodu, pro toho, kdo o tom moc neví , bude setsakra problém. A to jsem chtěl hlavně říci.
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Nezapoměl jsem, střílel jsem v Avii samozřejmě jen ze dvou kulometů, ne ze čtyř. Šmolďase jsem popravdě nezkoušel, počkám si až na zveřejnění balíčku "akce 1938". Moje poznámka byla o munici, ne o ráži zbraní. Avie i Š-328 měli stejné zbraně, šmolďas by měl mít dokonce větší zásobu střeliva na zbraň. Jde mi o to, jestli má Š-328 taky průbojnou a zápalnou munici jako Avie, nebo jen normální. Já to nevím. A ptám se proto, že stejný případ je třeba u Ju 87G a podvěsu pro Bf 110 - stejný 37 mm kanón, jiná munice. Takže zatímco se Stukou se dají louskat téčka, s Bf 110 v podstatě vůbec (snad nekecám, dlouho jsem tyhle éra neletěl).

Rozhodně nechci tvrdit, že likvidovat cíle Avií nebo Š-328 je snadný a naprosto souhlasím že těma malejma bombama nenaděláš velkou škodu. Ale já myslím, že většina "bitevníků" ČSL budou zkušení borci a že s tím dokážete zázraky. Ti méně zkušení (a úplní nováčci) se předpokládám pohrnou spíš do Avií, to bude pro ně asi atraktivnější.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

vencour píše:Tempíku, vim, že kluci se Štukama cvičili dost. Předpokládam, že to výsledky mělo. Nenutim nikoho, aby hodnotil výsledky úkolů, misí, jen čekam, že by to mohlo pomoci, např. v rámci off-line tréninku. Připadně pokud v Ilovi něco takového je, pak prosím o radu, jak na to.
Hele asi tak - zkušenější piloti to umí i ve šmolďasech aniž by to museli docvičovat a ti nezkušení mají před sebou ještě důležitější věci.
Pořád mi kecáš do tréninku. Ale nejdřív musíš umět přistáávat a být schopen letět v nějaké té formaci. Až to budou všichni zvládat, tak přejdeme dále :wink:
Offline si samozřejmě můžeš podvěsit bomby a jít třeba trefovat nepřátelské letištní flaky.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“