Přípravy na rekonstrukci roku 1938

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přípravy na rekonstrukci roku 1938

Příspěvek od vencour »

Abych neplevelil v tématu ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?, zakládám téma k probírání souvisejících záležitostí.

Předpokládá se nasazení celkem až 100 strojů v celém dění. Bude nějak zajištěna mírná početní převaha strojů Luftwaffe? Tak, aby byla zachována historická věrnost dané akce a smyslu rekonstrukce?

Prý lítá většina lidí na joysticku ... tedy na kniplu. Používá někdo pedály? Má smysl je používat? Pamatuju, že citlivost joysticku oproti myši byla nižší, platí to stále? Jelikož mám stále asi větší cit v myši a rukou.

Bude známo obsazení obou štábů a znění cílů, při kterých bude považováno za prokázané, že výsledek je jednoznačný a tedy "fakt nemělo na Čechoslováky cenu vsázet ani zlámanou grešli", například?

Doplněno: link na UltraPack 2.01 torrent, instalační poznámky v angličtině, postup na zprovoznění Ila od virtualgrimreapers.cz

Zjištění: Il-2 1946 je verze 4.07m (ohledně patchování)

Doplnění, ať je to pohromadě, odkazy (ať je z čeho studovat):

Letecká taktika: Horizontální nůžky
Letecká taktika: Střelecká magie
Letecká taktika: Stíhací křivky
Letecká taktika: Energy Merge
Letecká taktika: TnB
Letecká taktika: BnZ
Taktika československého stíhacího letectva k roku 1930
Luftwaffe experten
Taktika vzdušného boje 1.část
Taktika vzdušného boje 2.část
Taktika vzdušného boje 3.část
Taktika vzdušného boje 4.část
Letecké boje na východní frontě
FAC - Předsunuté letecké navádění
Letecká esa na východě - hodnosti - diskuze
Avia B-534
Letov Š-328
Iljušin IL-2
Messerschmitt Bf 109
Messerschmitt Bf 109
Letecka ESA ve WW1
Německé představy a možnosti při útoku na čs. opevnění 1938

Zdroje pro hru:
servery pro připojení
94.112.229.129:21000 + heslo PALBA, mapa: 01_Zuti_MDS_v1.13_UP
147.32.50.52:21150, mapa: 00_Stock_4.09m

Server war-clouds.com ... 204.80.88.43:21000 ... když nic jiného nejede

server pro teamspeak ... gz1.lbfree.net:8767
heslo do teamspeaku ... viz icq 232096569 nebo standuvmail zavinac seznam bodka cz

kontakty ... trénink bombardování ... kouta91 zavinac centrum bodka cz (ochrana proti robotům)

Něco o online lítání - Letiště Pardubice a Il-2 online

Poznámky ke zprovoznění Il-2 v linuxu: v gentoo 64-bit nutno mít wine 32-bit. v il-2 jsem musel nastavit zvukovku sb-live, abych slyšel zvuk. Jelikož se používá TS v2, který v linuxu na 99% umí jen OSS, tak používam i TS přes wine a alsu. Nastavení joye např. následující příkaz (lze nastavit ovládání všech tlačítek ...) "joy2key "Il2-Sturmovik Forgotten Battles" -X -buttons XK_Return i m 0xff08 t p 0xffe3 -dev /dev/input/js0", aneb joy2key názevOknaHry parametrProXka Nastaveni postupne všech tlačítek a device ... (viz man joy2key a /usr/include/X11/keysymdef.h)

Doplnění další ... gc3normandie a Stalinovi sokoli aneb zřejmě další zajímavé veby (po SVK)
Naposledy upravil(a) vencour dne 24/10/2010, 22:54, celkem upraveno 18 x.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

- Větší početní převaha u Luftwaffe téměř určitě nebude. O účast v ČSL je velký zájem a Luftwaffe bude mít co dělat, aby naplnila (srovnala) stavy.
Pokud by ale měl být poměr pro LW výrazněji nevýhodný, aktivujeme početní restrikce pro max. povolený počet ČS. letců na serveru. Ona ta celková čísla při těhle taktických bojích úplně extra význam mít nebudou. Někde bude mít převahu ČSL, jinde Luftwaffe a na mnoha místech se to bude v průběhu dne vyvíjet.

- Na joysticku létá 100% účastníků takovýchto akcí. Myš k ovládání použít nelze a s klávesnicí (při nastavení maximálního realismu) nejde téměř vzlétnout, natožpak bojovat. A to ani nemusím naznačovat, že na obou stranách se budou nacházet stíhači, kteří dokázali sestřelit i desítky nepřátelských strojů, aniž by sami byli virtuálně zabiti či zajati. Pro tyto orly nebes by človíček s klávesnicí nepředstavoval nic víc, než jen zcela bezbrannou kořist. Pedály používá odhadem 5 - 10% virtuálních pilotů (já osobně je používám), ti ostatní mají v naprosté většině joysticky s tzv. twistem, otočnou rukojetí, která simuluje pohyb pedálů.

- Obsazení štábů ve smyslu "kdo tam reálně velí", nebo virtuální lokalita? Část cílů bude známa před akcí, část bude oznámena během akce a část zůstane čistě na průzkumu.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

v poště se mi začínají hromadit dotazy ohledně zfunkčnění Il2, takže to hodím i sem, ať mají zájemci trochu přehled.


Čau,
potřeba je mít hru Il2:1946 (žádná jiná verze il2 není kompatibilní). Jestli si ji seženete originál, nebo neoriginál je vaše věc.
Pak je potřeba ji napatchovat těmito patchi
patch 4.08
a
patch 4.09
taky by se myslím mělo stáhnout tohle
skiny pro 4.09
nakonec největší balík a tím je ultrapack 2.1.
Pokud zvládáte torrentové stahování, tak torrent UP2.1
pokud dáváte přednost klasickému stahování, tak zavítejte
SEM a najděte si UP 2.01 Full web downloads at Filefront *FIXED-UPDATED!*. a tam pod sebou devět souborů s názvy part 1 až pat 9 a stáhněte.

Instalovat se musí v tomhle pořadí a je vhodné po každém patchi zkusit jesstli to jede, aby se dalo případně zjistit který patch se nainstaloval špatně.

team speak si stáhnete například zde teamspeak2
Naposledy upravil(a) Tempik dne 18/8/2010, 09:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vocko
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 1/12/2009, 16:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vocko »

Já přidávám návod na zprovoznění teamspeaku 2.
Taky je možné, že si koupíte/stáhnete hru ve verzi 4.08. Při spouštění hry je verze napsána červeně vlevo dole.
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Tempe, k těm patchům 4.08 a 4.09. Po instalaci hry a spuštění, se mrkněte vlevo dole, co vám to píše za verzi. Je možné, že už tam 4.08 budete mít. Tak patch 4.08 odpadá.
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Dotaz na zkušenější: gl-117 je taky nějaká lítačka ... na učení by mohla stačit, pokud neni tak náročná? Může někdo posoudit?
Linky jsou gl-117 homepage a stahuj.cz/gl-117. (V linuxu ji mam v repozitáři a zabere "kus místa")
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

To bude nějaká arkáda (~ hodně zjednodušený simulátor), raději co nejdříve nainstaluj Šturmovika, každá natrénovaná hodina se bohatě vyplatí..
Uživatelský avatar
Werner
Příspěvky: 7
Registrován: 11/8/2010, 01:06

Příspěvek od Werner »

Ahoj, hned jak jsem viděl tenhle nápad musel jsem se regnout :D .
Moc rád bych se taky zapojil, i když celý den to asi nevydržím.
Pokud by to šlo tak Luftwaffe a nejlépe He-111 (co bych dal za Do-17 :lol: ).
Nějaký ten rok už lítám, začínal jsem ještě na Forgotten battles.
Nemůžu garantovat 100% účast, ale budu se snažit skloubit volný čas.

Ještě jsem se chtěl zeptat ohledně nastavení. Budou vnější pohledy, nebo plánujete jen kokpit ?
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

plná realistika. Takže i venkovní pohledy budou samozřejmě vypnuty.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Werner: ozvi se pilotovi jménem Kouty, dodá ti veškeré informace a nabídne trénink online. Projdeš si s ním formace a komunikaci, tedy přesně to, co budeš jako bombardovací pilot provádět.

Napiš mu na kouta91@centrum.cz a domluv se s ním.


Důležitá informace pro všechny potencionální piloty: ti, kteří nejprojdou základním výcvikem nebudou do akce puštěni. Jen by narušovali atmosféru ostatním.
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Hele Fuči, to jako myslíš i mě? Protože, slovo "potencionální" je takové dvojznačné. Buď to pro tuto akci, nebo všeobecně. A hned mne nekamenuj :D
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Oldo, víceméně to bude probíhat tak, že o možnosti účastnit se budou rozhodovat velitelé jednotlivých letek (ne ve smyslu, že jeden je z CL a druhý z BP, ale ve smyslu historické obdoby).

Předpokládám, že mocná Luftwaffe se bude skládat z cca 7-8 letek (Staffeln). 3 stíhací (Jagd), 1-2 bombardovací (Kampf), 1 střemhlavé (Sturzkampf), 1 bitevní (Schlacht), 1 speciální (Sonder). U ČSL to bude obdobné, jen nebudou mít střemhlavé bombardéry, letek bude méně ale přitom budou více početné (tím nasimulujeme fakt, že ČS letectvo mělo své letky o 25% větší, než LW).
O účasti jednotlivců tak bude rozhodovat 7 - 8 pilotů z čela těchto skupin, ti ostatně budou nést zodpovědnost za plnění přidělených úkolů.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Jsem jediný, kdo po dvou updatech z verze 4.07m na verzi 4.09m má s updatem přes UP201 smůlu? Ať jen s UltraPack201_Client.exe a dvěma cabama, tak i s UltraPack201_Client.exe a 8 cabama, md5 hashe souhlasí.

Update 17.8.2010 Zkoušeno ve woknech, funkční
Naposledy upravil(a) vencour dne 17/8/2010, 21:12, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Čistá verze 4.09 ti funguje korektně? Další krok: když po instalaci Ultrapacku spustíš soubor JSGME.exe a aktivuješ pouze "stock 4.09", jde to spustit?
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

No to právě ... instalace toho UltraPack201_Client.exe padá ... vere 4.09m snad funguje, nějaké mise jdou spustit.

(Spouštim to ve wine v linuxu, ne ve woknech, pro upřesnění)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

problémem bude pravděpodoně to wine :-(
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Nooo .... něco podobného mi to dělalo, když jsem přeskočil jeden update, tak to padalo stejnym způsobem. Příští týden budu instalovat Il-2 a komp jednomu budoucímu pilotovi, tak pokud to pošlape, bude ve wine ... poznam.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Takže dnes spouštím první trénink pro "piloty ČSR"
co potřebujete?
Samozřejmě hru se všemi patchi a mody viz. výše.
Na ploše windowsů se vám po instalaci UP2.1 objevila i žlutá ikona G s názvem JSGME. Poklikejte ji a vyskočí vám dvojokno. Vaším úkolem je teď najít v levém okně "01_Zuti_MDS_v1.13_UP", kliknout na něj a v prostřeední části je symbol šipky ukazující v pravo. Kliknete a máte za sebou úspěšné aktivování módu pro náš trénink.
Následně zpustíte klasicky hru a pak vlezete do sekce MULTIPLAYER.
Kliknete na JOIN SERVER a tam do okýnka SERVER ADRESS zadáte tohle číslo
94.112.229.129:21000
pokud to bude chtít heslo, tak PALBA

nutností je i teamSpeak (kde ho stáhnout a jak zptovoznit najdete výše)
adresa TeamSpeaku: gz1.lbfree.net:8767
heslo TS zveřejňovat nemůžu, takže si mi o něj napište do pošty, nebo na ICQ 232096569, či mail standuvmail@seznam.cz

tyhle tréninky bych chtěl dělat cca 2-3x do týdne a ybylo by dobré, aby se každý kdo se tu přihlásil aspoň několika účastnil.
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Tempe, bylo by dobré, kdyby jsi napsal čas. Od kolika tak do kolika.
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pane kolego Hans S. a pane kolego Tempík.

Mám vážný problém, že jsem ve svých dědkovských letech zvědavej jako kočka, které dnes 2 vlastním - úžasně zvědavá zvířata.

Otázka kolegové?

Nemohl bych se já podívat - opakuji podívat - až budete bojovat - na takové mistry, Hans S. a Tempík - já to o Vás vím - mohl bych se dívat do Vašeho počítače přímo?
Nešlo by mě někde v Praze umožnit - pivo si přinesu - se podívat?...

Jo prosím Vás budu mlčet - radit ani nemohu - a jen šťasten koukat.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“