Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Galerie, Album, výroky o válce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6299
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Polarfox »

Zemakt píše: 8/3/2026, 23:46 Kuk neznamená k.u.k ale normálně česky kuk, hleď. OMG
Včera mě to pak napadlo taky, ale říkal jsem si že to přeci nebude ono...ehm :lol:
Ataman píše: 8/3/2026, 22:56 Hele, Kuku, kde sou ty jachty, cos mi chtěl naordinovat, až mi z nich bude šoufl?
V přístavu :) Musím na tobě střídat přežrání a hladovění...jak v pravěku :eek:
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Zemakt »

Tak ještě tedy zbývá prásknout ten trawler. V tomto případě jde o typ Castle
Třída Castle vznikla s komerčním trawlerem Raglan Castle z roku 1915, [ 1 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] který byl přijat do služby Královského námořnictva . Návrh byl společností Smith's Dock Company Ltd upraven podle požadavků admirality na výrobu ve velkém množství.

Během první světové války bylo ve Spojeném království postaveno 145 lodí pro admirality. Názvy plavidel byly odvozeny z oficiálních seznamů posádek lodí v bitvě u Trafalgaru . [ 5 ]
https://en.wikipedia.org/wiki/Castle-class_trawler

Na snímku je jeho novozelandská varianta, jedna z osmi za druhé světové postavených plavidel. HMNZS Waiho (označený jako T340), sloužící v úloze minolovky a hlídkového plavidla.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Ataman »

Zemakt píše: 10/3/2026, 07:32 Tak ještě tedy zbývá prásknout ten trawler. V tomto případě jde o typ Castle
Tos měl ještě počkat, on by se Polar nakonec rozdejchal a dal by to.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Zemakt »

649890372_3166931603478647_2098650027011911742_n.jpg
Známe idiota, jenž tomuto dal zelenou?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
bheid
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 904
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od bheid »

Gunther Lutjens? Blucher?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Zemakt »

Tak samozřejmě, že ta odpověď bude dost subjektivní. Já bych se i spokojil s tím, kdo to podškráb.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
bheid
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 904
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od bheid »

Tak Raeder?
bat
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1101
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od bat »

Bych řekl, že to bylo součástí plánu (a na tom dělalo spousta lidí a konečný rozkaz dal Hitler) a ne vlastní iniciativa nějakého kapitána či admirála, že tam teda vjede mezi prvními. Prostě tam měli přijet jak na přehlídku. Spousta věcí jim vyšla a tohle zrovna ne. Ale pokud by to vyšlo, tak by možná dneska Norsko nebylo království a bylo by ušetřeno těch nechutných skandálů a v učebnicích by se psalo o vychytralém psychologickém triku. Takže ta hranice mezi genialitou a idiotstvím je v tomto případě dost tenká.
Třeba mně přijde větší pitomost, že vůbec tyhle lodě stavěli a mrhali zdroje (strategická chyba). Stejně by skončil na dně dříve nebo později.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Ataman »

Zemakt píše: 11/3/2026, 22:46 Tak samozřejmě, že ta odpověď bude dost subjektivní.
Tak absolutně objetivně - jů, to je ale hezký!
bat píše: 11/3/2026, 23:48 Ale pokud by to vyšlo, tak by možná dneska Norsko nebylo království a bylo by ušetřeno těch nechutných skandálů a v učebnicích by se psalo o vychytralém psychologickém triku
Kamarát chce cesnekofej, pude manefr, ty hajtla:
phpBB [video]
bat píše: 11/3/2026, 23:48 Takže ta hranice mezi genialitou a idiotstvím je v tomto případě dost tenká.
Ta hranice je tlustá jak mlha, coby se dala krájet, Rákosníček by moh vyprávět.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Zemakt »

bheid píše: 11/3/2026, 22:49Tak Raeder?
Jo, toho jsem myslel. Řekl bych že operační plán podepisoval/schvaloval on, popřípadě náčelník štábu. On měl tu pravomoc z něj tuhle blbost vyškrtnout.

Hitler, no. Jestli to signoval i on, nevím. Zdali to bylo na jeho výslovné přání, vyslat křižník do fjordu, taktéž.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Zemakt »

kuk Polare.jpg
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Ataman »

Vodit frachťáky přes Atlantik a odhánět oprudentský popelníčkářský untrmenšbóty nebyl žádnej med, nicméně konečně zas slušná loď :up:
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6299
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Polarfox »

Zemakt píše: 12/3/2026, 07:42 Hitler, no. Jestli to signoval i on, nevím. Zdali to bylo na jeho výslovné přání, vyslat křižník do fjordu, taktéž.
Tam se mohlo podělat takových věcí (a dost se jich i podělalo, přes finální výsledek), že to byla klasická německá z prd*le klika jako se vším na začátku války (=Československo hodilo ručník do ringu, ve Francii to nemělo vůbec dopadnout jak dopadlo a Němci tam také mohli strávit dalších pár let v zákopech za jen trošku jiných okolností, Norsko...). Při provedené mobilizaci a bez toho prvku zmatení je mohli Norové i se svými omezenými prostředky zaříznout na místě jak kuřata.
Ataman píše: 10/3/2026, 09:46 Tos měl ještě počkat, on by se Polar nakonec rozdejchal a dal by to.
Na mě je to moc trawlerovitý/jachtovitý, abych to vůbec zkoušel (až na výjimky) :) Tady máte nějaké krmivo:
K11-07.jpg
K11-08.png
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Raiden
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1893
Registrován: 10/5/2023, 20:47
Bydliště: Praha

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Raiden »

Zemakt píše: 11/3/2026, 22:05 649890372_3166931603478647_2098650027011911742_n.jpg
Známe idiota, jenž tomuto dal zelenou?
V té kolorované verzi to vypadá nádherně :up:
雷電
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Zemakt »

653714865_4436106690042433_528768711183395969_n.jpg
653068778_4436106760042426_6924184335352969152_n.jpg
Umíme rozklíčovat ten dokument, co to vlastně je a tak?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Ataman »

Je to klasifikační report, aby odporný smrdutý popelníček mohl začít nový život jako slušnej tanker.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie - námořnictví

Příspěvek od Zemakt »

kuku.jpg
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Příspěvek od Ataman »

To je jedna z těch zmrzlinářskejch zrůdností, ne? Polar určitě bude vědět která konkrétně.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Příspěvek od Zemakt »

Tobě se to nelíbí?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - námořnictví

Příspěvek od Ataman »

No, ne. Ani s přimhouřením obou očí se tomu nedá říkat lodě. Svůj účel to plnilo, to zase jo, ale byly to jen pouhé plouvoucí dělostřelecké plošiny, dyť spousta z nich se nemohla ani samostatně hejbat.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Odpovědět

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“