Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Pátrač »

Zemakt a kenavf- já jsem na člověka nestřílel, ale střílelo se na mě a to ze samopalu plný zásobník. Sám jsem v době kdy střelci došly v zásobníku náboje a začal přebíjet už měl v ruce pistoli, nabitou a nataženou a byl jsem připraven ho zastřelit. Díky přebíjení jsem mohl překonat potřebných 12 kroků - byl sám polomrtvý strachem a tak se mu přebití nedařilo, sapík mu vyrazit z ruky a krátkým hákem ho složit.

Pocit? Nevím, ale vím jediné. Byl jsem rozhodnutý ho zabít a to naprosto neodvolatelně, protože jsem za sebou měl další dva lidi a všem třem nám hrozila smrt. Občas se mi o tom, jak moc jsem se bál zdá. A to jde o věc starou 27 let.

Kdykoliv se stane něco takového, jako se nyní stalo několikrát v USA, vždy to vyvolá obrovské emoce, hlavně když to jsou Afroameričané. Kdyby zabitý delikvent byl jiného původu, nic moc by se nestalo. Prostě o většinu se nestará nikdo, o menšiny kde kdo. To je jako u nás, kde se o menšinu se stará cca 87 státem placených institucí a organizací, o nás většinu nikdo. Prý to není nutné.

Za podstatně horší exces než střelbu považuji, když - jak se stalo pár policajtů hromotluků ve společné akci zruší mladýho kluka, zlomí mu páteř a nechají ho chcípnout jak psa. To je problém, to je o svévoli a policejní brutalitě. Ostatní je potřeba posuzovat s odstupem a ne u nás, víme jen to, co nám média předhodí. A o objektivitě médií se nemusíme bavit.

I u nás když někdo popadne legální zbraň a někoho odbouchne, okamžitě vypukne hysterie a hledají s cesty jak tomu zabráni vždy je na pořadu dne zákaz, omezování a perzekuce těch co nic nedělali a si nikdy nic neudělají. To je jak za starého režimu. Když se něco stalo, následovala plošná perzekuce. Zažil jsem to dvakrát, kdy lidem - myslivcům byly nařízením odebírány myslivecké zbraně - hlavně kulové, - prý je jich mezi lidmi moc.

Právo mít zbraň považuji za důležité a za určitých podmínek uplatnitelné. Jednotlivé excesy by tím neměli otřásat a neměly by bránit jeho uplatnění.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Alfik »

Pátrač píše:Zažil jsem to dvakrát, kdy lidem - myslivcům byly nařízením odebírány myslivecké zbraně - hlavně kulové, - prý je jich mezi lidmi moc.
Přesně. Taky. Asi jsme stejně staří :)
A mch, jediné, k čemu to bylo "dobré", bylo to, že pytlákům zbraně zůstaly. K tomutéž vede odebrání legálních zbraní nemysliveckého obyvatelstva - zločincům zůstanou.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Narazil jsem na vcelku sofistikovaný kit, který umožní udělat z pistole "dlouhou" zbraň... Rád bych se zeptal, těch co znají a vědí, jak by se na toto "udělátko" dívala naše legislativa...

http://www.caa-il.com/viewCategory.asp?catID=376

A jedna z variant

Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

Aaron Goldstein: nijak, je to vlastně "pažba" - není v tom žádná hlavní část zbraně...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od cover72 »

Aaron: tohle je u nás úplně legální, na každém srazu MujGlock jich pár je. Ekvivalent vyrábí i CZUB pro své P-07/09 Duty.
Nijak to neprodlužuje hlaveň, jen to přidá pažbu. A občas jsou s tím fest problémy s přesností, protože ti mířidla na tom "obalu s pažbou" nekorespondují s nástřelem Glocku uvnitř.

Česká legislativa to bere jako doplněk a je jí to úplně jedno, protože vychází z rakouského principu "čím delší zbraň, tím hůře se skrývá a tím méně nebezpečná je" (proto byly v Rakousku donedávna malorážky a brokovnice s dlouhou hlavní úplně bez registrace na občanku a proto jsou v ČR takové zbraně kategorie C - jen ohlašovací povinnost -, nikoli B - na povolení.)

V Americe je to jinak z jednoho prostého důvodu jménem "SBR": když skončila prohibice, Roosevelt potřeboval najít náhradní náplň práce pro desetitisíce fízlů, které nabral aby trestali lidi za držení zakázaného chlastu, a zároveň vylepšit rozpočet. Takže si roku 1934 vytřel pozadí s Ústavou a šikovným zneužitím Interstate Commerce klauzule zavedl arbitrární limit, že se zbraně s délkou hlavně menší jak 16 palců musí v návaznosti na pohyb bezi státy federace "okolkovat" speciálním kolkem v hodnotě $200, což odpovídá $3500 v dnešním kurzu.

Takže si američan mohl koupit pušku s hlavní delší 16''. Mohl si koupit libovolně krátkou pistoli bez pažby. Ale jakmile měl palnou zbraň s pažbou, která měla hlaveň kratší 16'', měl najednou zatracený problém se zákonem a platil jako mourovatý nebo o zbraň přišel.

Federální fízlové přitom neváhali okolo SBR dělat hodně husté prasárny. Legendární je případ puškaře, kterého se ATF rozhodlo zničit; dotyčný prodával civilní AR-15 s původně 14'' hlavní a aby dostál legislativě, tvrdým svárem navařil na konec hlavně 2'' úsťové zařízení.
Agenti ATF nakoupili jednu takovouto pušku a pokusili se úsťové zařízení odšroubovat. To samozřejmě nešlo.
Pokusili se je tedy odšroubovat hasákem na dvoumetrové tyči. Celá zbraň se protočila.
Takže na hlavni vyfrézovali drážky pro svěrák, zabrali dvoumnetrovou pákou a úsťové zařízení konečně urvali. Tím získali "důkaz", že dotyčný puškař nelegálně prodává SBR, a napálili mu za to úhradu oné $200 známky plus pokutu za každou takovou pušku, kterou měl na skladě (což byla asi stovka zbraní) - a tím ho účinně zruinovali.

V reakci na tyto a jiné prasárny a excesy včetně útoků na těhotné ženy a dupání po domácích mazlíčcích v průběhu zátahů ATF na puškaře a obchodníky pak vznikl 1986 Firearm Owners Protection Act, který prasárny ATF omezil, ale kategorie SBR zůstala a proto se různě obchází dodnes.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ale zákaz kolimátoru, laseru etc by se na to předpokládám vztahoval....

Jinak děkuji za odpověď... :wink:
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od cover72 »

Laserové zaměřovače a noktovizory jsou explicitně jmenovány jako "zakázané doplňky", to ano.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

cover: teď si nejsem jistý, ale negyly před nějakým časem povolené lasery pro sportovní zbraně? Tedy k použití jen na střelnici? Tam jsou sice naprosto zbytečné, ale...

To samo u noktovizorů - zas si nejsem jistý, ale mám pocit, že jsou zakázány jen zaměřovací noktovizory, tj. ty se záměrnou osnovou...

Ale možná se vážně pletu....
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Přímo v zákoně je "zaměřovače zbraní konstruované na principu noktovizorů", což evokuje nutnost záměrné osnovy... Otázkou je jaký je výklad....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od CAT »

Aaron: Pokud si dobře pamatuji, tak kolimátory u nás zakázané nejsou...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

CAT píše:Aaron: Pokud si dobře pamatuji, tak kolimátory u nás zakázané nejsou...
Já vím... Vloudilo se mi to tam ještě ze zákona 288/1995 Sb. (předchozí zákon o zbraních) a docvaklo mi to až když mi chlapi odpověděli... :oops:
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od CAT »

Aaron: já jen na upřesnění... Pokud si dobře pamatuju, tak jsou zakázaný zaměřovače, které aktivně ozařují cíl...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
dase
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 31/7/2014, 12:37

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od dase »

Kolimátory zakázané nejsou, laserové zaměřovače ano, ale ještě nějaký ten rok zpátky nebyly zakázané (to zase byly zakázané svítilny na zbrani, a ty jsou teď ok). Noktovizory (zaměřovače) zakázané jsou, ale jednak se dá k normálnímu zaměřovači dát "noktovizorní nástavec", a druhak existují jiná technická řešení, která se prodávají a fungují na jiném principu (ale aktuálně to je ze strany MF připomínkováno v připravované novele v tom směru, aby to bylo zakázáno také ...)
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od cover72 »

Unie se rozhodla cynicky zneužít teroristický útok v Paříži a:
1) zakázat všechny zbraně "se vzhledem samočinných", tzn. vše od CZ858 až po moji malorážku ve tvaru AR-15
2) sebrat lidem deaktivované zbraně (zavařenky) a muzeím je nechat jen s tím, že je rozvrtají a tedy poničí
3) airsoftky, plynovky a repliky udělat jen na zbroják
A všechno ostatní, tzn. zbraně nynějším držitelům zbrojáků a airsfotky a plynovky nedržitelům ZP, zkonfiskovat buď bez náhrady, nebo na účet členských států.

Návrh direktivy to říká tímto právním jazykem:
(i)
Kategorie zbraní A je doplněna takto:
6. Samočinné zbraně, které byly upraveny na samonabíjecí
7. Samonabíjecí zbraně pro civilní použití, které připomínají zbraně se samočinnými mechanismy
8. zbraně podle bodů 1-8 poté, co byly deaktivovány

(ii) z kategorie B se maže bod 7 <tj. 7. Semi-automatic firearms for civilian use which resemble weapons with automatic mechanisms.>

(iii)
V kategorii C jso přidány následující body:
5. poplašné a signální zbraně, akustické a divadelní zbraně a repliky
A protlačit to chtějí za každou cenu a co nejrychleji.

Viz http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... ele-evrope

Kdybyste se chtěli přidat, je proti tomu on-line petice - právně samozřejmě nezávazná, ale EU zajímají počty lidí, kterým se to nelíbí a mohli by "čeřit vodu" a ohrožovat teplá místečka ouředníků.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Já si dovolím přiložit přímý link na mezinárodní petici Evropské komisi...

https://www.change.org/p/council-of-the ... position=1

Text petice v českém jazyce ve spoileru
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Tempik »

Jestli tohle projde, tak je to v podstatě odsouzení evropské civilizace k záhubě. A jestli to projde, dobře nám tak, protože samodestrukční civilizace by neměli zavazet těm dynamickým.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Alfik »

A co byste čekali?
To jste si ještě nevšimli že vrcholní politici EU jsou Islamisté?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

Tempik píše:Jestli tohle projde, tak je to v podstatě odsouzení evropské civilizace k záhubě.
Pročpak? Kolik procent obyvatelstva je ozbrojeno resp. kolika procent obyvatelstva se dotkne toto nařízení? Když budu brát jen zbrojní průkazy v ČR, bylo to loni necelých 300 000 osob. Přeceňuješ dopad držení zbraně na současnou kulturu, naopak většinou se jedná o výraznou populační menšinu a drtivé většiny lidí se toto zpřísnění ani nedotkne.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

300tisíc z deset milionů? V době naprostého klidu to není nijak nízké číslo. A o tom to je.. klid končí, ve svém okolí pozoruji, že stále více lidí o zbrojáku uvažuje. A pokud takto uvažují lidé v ČR, kde je klid, tak jak to asi vypadá ve Francii a Německu?
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

Pokud vím (ale není to na sto procent), tak v Německu drží legálně zbraň asi 3 miliony lidí. Stále tedy nic nedokazuje, že zpřísnění požadavků v rámci regulace držení zbraní by měl být pro Evropské civilizace nějaký dramatický negativní krok.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“