Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od K4M1L »

Obrázek
Vyřešeno. Jak závorky tak obrázky
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

A co dál?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od K4M1L »

Teď ty avatary. A večer snad ta nová témata na portál. Pege mi vnuknul takový nápad, nevím jestli to bude fungovat, ale mělo by.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

Pege něco vymyslel? Tak to měl dát do štábu. Avatary dejte a na výběr uživatelů template avatar right, ať si můžou vybrat, jedna třetina není zanedbatelná.

Ve Firefoxu se mi vpravo v integrované čtečce zobrazuju logo phpBB … bylo by tam možné dát naše?
http://www.palba.cz/rss.php

V meníčku je přidán odkaz na Aktivní témata i pro neregistrované
http://www.palba.cz/search.php?search_id=active_topics

Co ještě ten sidebar s výpisem posledních příspěvků na frontpage jako na starý Palbě? Uvidíme večer, tedy OK.
Tím by měla mít Palba všechny podstatné funkcionality jak bylo zvykem.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od TonyHazard »

K4M1L píše:.....Vyřešeno. Jak závorky tak obrázky
Ano, funguje to, moc děkuji, ale co původní odkazy, (align=center](/align], ty si bude muset v příspěvcích autor opravit sám, že? Není to rýpání, ale pouze dotaz.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

Teď jím to Tony jako globál můžeš opravit, taky jsem dával návrh, aby se neobjevovala editace u příspěvků, protože tohle není chyba autorů, když to na starý bylo OK.
Je možné, aby i sami autoři nahlásili problémové články, i když nejlepší by bylo i ošetření programově, pokud to jde.
A někde napsat jak se má správně formátovat a co všechno je možný. Hlavně taky, aby pak nebyl zase problém při přechodu na phpBB4.
Už to chce mít košér standardy.
Jo a taky Tony, Kacermiroslav, Pátrač, Jarl, a někteří další ... jejich články do CMS.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od K4M1L »

S tím je problém. Teoreticky to není problém, prostě to nahradím, už jsem to měl i zapnuté, ale bohužel, když je nějaká chyba v tom formátování, tak to může rozhodit celý layout diskuse a to je samozřejmě blbě. Takže jsou tyto tři možnosti:
1) Globálně nahodím to staré centrování, ale chybové články budete muset ručně v co nejkratším termínu opravit, protože jinak budou v podstatě nepoužitelné.
2) Postupně budete články editovat a upravovat to komplet ručně. To už nemusí být hned, protože články jsou čitelné i při zarovnání vlevo.
3) Je v podstatě stejná jak 2), ale upravovalo by se to při nahazování článků do CMS. Taktika dvou much jednou ranou.

Když se tohle udělá, tak bude vše ok a nebude se čeho bát ani u bb4.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od TonyHazard »

Já osobně s tím problém nemám, jsem za 2) variantu. Netřeba Vám přidělávat práci. A všechny články či příspěvky se upravit nemusí.
Lord píše:Teď jím to Tony jako globál můžeš opravit, taky jsem dával návrh, aby se neobjevovala editace u příspěvků, protože tohle není chyba autorů, když to na starý bylo OK. .........
Jako vtip to bylo dobré, jen aby se toho někdo nechytil. :mrgreen: Samozřejmě, pokud toho nebude moc, pomohu.
Dále, to zrušení editace není špatné (navíc řádek v příspěvku), na druhou stranu, byl přehled, když tam někdo opětovně vlezl.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

Já už články pomalu opravuji, je to opruz ale což, s tím se musí počítat. Takže jsem též za variantu 2. Jen to HR by to chtělo nějak dořešit, ať je to univerzálně použitelné...zatím z toho důvodu na většinu částí článků s HR nešahám (a že jich tam mám požehnaně), protože jinak si to momentálně akorát všechno rozhodím :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od K4M1L »

tag hr se musí používat jen prázdný <hr></hr>
Protože je nepárový. Problém je ten, že lidi ho prostě nedávají na samostatný řádek. A to je špatně. Proto tam je přidané <br /> které ten problém řeší.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

A jde tu teď o staré příspěvky a nebo o nové? Protože staré se budou muset předělat tak jako tak a u nových se to prostě lidi naučí. Jako preventivní blbuvzdorný prvek bych to nenechával, pokud je to jen proto.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od K4M1L »

no předělat se musí ty staré ano.

Jinak tohle opatření - dohodněte se, až dostanu autorizovaný pokyn, tak to předělám
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

Přehled o editaci byl, je to možné zrušit jen přechodně, kdyby si to autoři chtěli opravovat sami. Nebo můžou dát onen seznam, odkazy …
Podle toho se to udělá, a admin nebo globál to může opravit. Pokud toho nebude moc, nemusel by to být až takovej problém.

Teď je to stejně vše zarovnáno doleva a v poho ne? Nebo kvůli tomu nepůjde nové centrování? Jak to je? Co to je za kouzla, bude se to hádat?

A do Drupalu bb code, nebo html?
http://drupal.org/project/bbcode
Asi si to bude chtít vošahat. Nejméně práce i vzhledem k obrázkům. Nebo pak ten váš html postup se zdrojáku.

Jinak dvě varianty centrování, dvě varianty HR asi by to možné bylo, ale dělalo by to zmatky. A já si říkal proč je za HR taková mezera, vona se tam dává dvakrát.

Stejně furt nechápu, že stará Palba to brala a nová to kurví :) Jako chápu, že to lidi konili, ale nějak se to vzalo.

Jinak má zase problém s časem a hlavně normální čtenáři, jednu chvíli to bylo OK, ale nyní to je zase o dvě hodiny jinak, už jen resp. hodinu.
Co s tím furt kverlujete??
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od TonyHazard »

Lord píše:......Teď je to stejně vše zarovnáno doleva a v poho ne? Nebo kvůli tomu nepůjde nové centrování? Jak to je? Co to je za kouzla, bude se to hádat?
Jinak dvě varianty centrování, dvě varianty HR asi by to možné bylo, ale dělalo by to zmatky. A já si říkal proč je za HR taková mezera, vona se tam dává dvakrát.
Centrování textu (spolu s obrázky) byl neřešil, protože funguje. To, že se nevztahuje na původní články nijak nevadí. Spíše bych potřeboval to "kolečko" pro posun dolů (tak jak je zde pro posun nahoru). Vím, že jsem na to již upozornil, jsou důležitější věci, ale pro rychlejší pohyb ve fóru je nutná a dost používaná pomůcka.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

Už jsem o tom taky psal, i v souvislosti s předěláváním avatarů na druhou stranu, a pokud zůstane i tento styl tak i pro něj.
Jinak Tony jdou ti dávat jako globálovi články na portál ... když dáš editaci, tak dole pod textem jsou čudlíky, opuntíkovat Oznámení a je to tam.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od TonyHazard »

Nikdy jsem to předtím nedělal, neboť jsem neměl pravomoce, takže co obnáší "dát editaci"?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

Někdo napíše článek ... jako nový téma, najedeš na něj a vpravo nahoře je lišta s tlačítkami UPRAVIT to zmákčneš a seš tam, pak sjedeš níž a tam dáš puntík.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kruan
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 293
Registrován: 30/11/2009, 17:20

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Kruan »

Lorde: jeden si vezme pár týdnů dovolené záměrně bez přístupu k síti a taková změna člověk najednou neví kam má hrábnout, ale to se rychle podalo. Hodnotit změnu budu až za pár hodin dopíšu Vindicator, jak se z Wordu a fotek bude vytvářet článek.

Dovolená byla na ostrově Kasos, Dodekanes, v roce 1824 zažil něco jako Thermopyly, 800 chlapů tam několik měsíců vzdorovalo Turecké a Egyptské flotile. Tady bych poprosil Kačera Míru, jestli by něco nenašel.

Zaznamenal jsem, že jste vybírali prašule, je to ještě aktuální? Když tak PM...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

Kruane doufám, že příjemné překvapení, ano financovalo se. Peníze nyní už vyloženě nepotřebujeme, ale pokud chce sem tam někdo přispět tak může.
Více informací a číslo účtu v tomto tématu http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=1&t=5294
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

Ještě k HR - já už opravil u všech svých článků centrování a ostatní věci a už jen čekám, jak se vyvrbí HR. Momentálně to vypadá blbě, protože jsou tam všude znaky navíc, ale s novým HR s mezerou to bude vypadat zase blbě, jen jiným způsobem :) Takže vyčkám.

Ale pokud by mělo zůstat v současném vzezření, tak na opravy peču a nechám to ve stylu "vrabčí hnízdo". Navíc tu nejde jen o staré, ale i nové články, kdy člověk musí už při psaní počítat s tímhle nelogickým prvkem a křivit dle toho text, což snižuje přehlednost (to samé platí ale i u starých, což znamená různé otravné srážení textu atp.).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“