Stránka 29 z 30

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 8/4/2026, 19:32
od pjaro77
Takže uvažované GOC a SAMOC od Aliteru tiež nebude , tak ?

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 9/4/2026, 09:35
od Alterego
Suger píše: 8/4/2026, 12:33
Alterego píše: 8/4/2026, 10:54 Slovenské systémy riadenia PVO (Tatrapan PVO a ASTRA PVO) sú "mŕtve"?
ASTRA PVO je myslím si už značne zastaralý systém (má viac ako 25 rokov). Predpokladám, že neposkytuje také možnosti s PVO vrstvami a prepojeniami s prostriedkami NATO. Predpokladám, že MOSR a OSSR zvolili súčasný a zabehnutý systém, ktorý ponúka možnosti s prepojením v súčasnosti obstarávanými modernými PVO prostriedkami... Samozrejme ASTRA PVO je stále funkčný v OSSR...
V úplne prvom príspevku tohto vláklna sa tomu podrobne venoval Juraj Tichý viewtopic.php?t=9595
Dik za odpoveď. ;)

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 16:02
od NagyAttila
Slovensko dostalo prvú dodávku izraelského systému protivzdušnej obrany Barak MX. Prvá batéria je podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste.
https://dennikn.sk/minuta/5280336/

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 16:19
od Scotty87
NagyAttila píše: 16/4/2026, 16:02 Prvá batéria je podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste.
Pohádky ovčí babičky.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 17:55
od pjaro77
Čo máš proti tomu ? Kaliňák rád utajuje a čaká do poslednej chvíle.
Znamená to , že máme aj jeden, či dva nové radary.

Mohli sme mať už dva systémy, keby Kali celý proces nezdržoval.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 18:32
od Scotty87
Mám proti tomu že pokud už je neutajuje na Slovensku minimálně půl roku, tak je absolutně nemyslitelné že jsou nasazené bez minimálně vykonání vojskových zkoušek a výcviku obsluhy. Prý je na Slovensku deset dní... Tomu prostě nemůže věřit nikdo soudný.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 19:53
od niko
Vzhladom na pocet letov lietadiel z a do Izraela ma vobec neprekvapuje, ze system je uz tu aj s vycvicenou posadkou.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 20:21
od palo satko
Vojenské skúšky? Aloe veď v Izraeli je vynikajúci a reálny polygon. Stačí len poslať chlapov. Strieľať môžu zadarmo. :D

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 20:29
od Scotty87
Tak to se jako fakt mimo prostředí ozbrojených sil nedělá. Při takových zkouškách se například ověřuje integrace do armádních sistémů velení a řízení a sousta dalších věcí které fakt v Izraeli neuděláte.V Izraeli mohli být samotní operátoři systémů, ale určitě se tam nesecvičovalo celé logistické zabezpečení nebo jednotky ochrany. Prostě to že to dovezli a za deset dní to hlídá elektrárny v ostrém nasazení je řádný nesmyl.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 20:33
od NagyAttila
Scotty, ty svojimi dojmami spochybnujes fakty.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 20:38
od Scotty87
:roll:

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 16/4/2026, 21:14
od NOTNA
Scotty87 píše: 16/4/2026, 20:29 Tak to se jako fakt mimo prostředí ozbrojených sil nedělá. Při takových zkouškách se například ověřuje integrace do armádních sistémů velení a řízení a sousta dalších věcí které fakt v Izraeli neuděláte.V Izraeli mohli být samotní operátoři systémů, ale určitě se tam nesecvičovalo celé logistické zabezpečení nebo jednotky ochrany. Prostě to že to dovezli a za deset dní to hlídá elektrárny v ostrém nasazení je řádný nesmyl.
S300 ležal z časti nefunkčný v sklade a predsa chránil naše jadrové elektrárne - to tvrdí ten istý minister obrany.
To je Slovensko, to sú OSSR.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 17/4/2026, 13:10
od Danik
pjaro77 píše: 16/4/2026, 17:55 Čo máš proti tomu ? Kaliňák rád utajuje a čaká do poslednej chvíle.
Znamená to , že máme aj jeden, či dva nové radary.

Mohli sme mať už dva systémy, keby Kali celý proces nezdržoval.
A je tedy jasné že jsou součástí baterií i radary?

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 17/4/2026, 13:28
od pjaro77
Mali by byť, pretože radary čo sme nakúpili zvlášť -17ks nezávisia na zakázke PVO Barak.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 17/4/2026, 13:45
od mikojan29
Práveže pôvodné radary meškali, aby do nich dali softvér, ktorý by bol kompatibilný s Barakom a boli by aj streleckými. Takto chceli ušetriť, či to tak napokon urobili, vedia len vojaci a "experti" na MO.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 17/4/2026, 14:02
od pjaro77
Aj tie malé radary kvôli tomu meškali ?

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 17/4/2026, 14:09
od mikojan29
Skúsim zistiť.

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 21/4/2026, 11:15
od niko
Najväčší skok od vstupu do NATO: Barak prepisuje obranu Slovenska

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 11/5/2026, 14:19
od mikojan29

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Napsal: 11/5/2026, 19:37
od Suger