Nové zbraně nejen pro AČR (ČZ 805, G 805, SAG 30)

Odpovědět
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Je otázkou, kolik by to ve skutečnosti stálo. Samotný Sa 58 byl poměrně náročný na výrobu. Možná by se to pak až tolik cenově nelišilo...
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Rozhodne podstatne levneji.
1)Vyrobni naklady:
-samotne pouzdro ma mene obrabeciho casu, nez horni a dolni pouzdro AR15.
-značný počet skladových zásob dílů ( puska Z70 ma maximalni pocet soucastek zhodnych se Sa vz.58)
-jeste mensi naklady pri pouhe "repasi" skladovanych zbrani.

2)Druhotni naklady:
-minimalni zmena logistiky
-jen castecna zmena skladovych zasob
-jen minimalni nutnost preskoleni zbrojiru
-stejne ovladani zbrani

Naklady bych odhadoval na Maximalne polovicni oproti zavedeni noveho typu. Zasadni vliv ma i podstne kratsi doba nutna k zavedeni ale hlavne preskoleni.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Alibabo upřímně divil by ses zakoupení AR15 do NAŠÍ armády?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Bojím se, že to dopadne......."Dovolil jsem si pár švestiček z naší zahrádky" a bude rozhodnuto.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Skelet píše:Alibabo upřímně divil by ses zakoupení AR15 do NAŠÍ armády?
Po pravde, ani ne. Mozna jsem paranoidni, ale nebyl nedavno u nas americky ministr obrany?
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak nějak. Navíc modernizace "58" je tak logickým a pragmatickým krokem, že ji v ČR můžeme jisto jistě zavrhnout jako čirou fantasii.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11759
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

můžu se optat na bližší info či odkaz na tu modernizované 58 viz výše alibaba, díky.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Je to bohužel pravda. Zavedení AR-15, bych se vůbec nedivil. Evidentně jsme odkladiště nepotřebných věcí :-x
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Thór píše:Je to bohužel pravda. Zavedení AR-15, bych se vůbec nedivil. Evidentně jsme odkladiště nepotřebných věcí :-x
Pánové, přece víte jak je to s úředníky ministerstev? Dnes jsi, zítra nejsi a rodina je třeba zabezpečit. Navíc politická zodpovědnost u nás neexistuje.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

alibaba píše:Střela je biogivální ( HPBT ) terčová s expanzní dutinou ( open tip ). Střely jsou buď od firmy NOSLER nebo SIERRA Match king.
Tím chceš naznačit, že Američani používají do vojenských zbraní střely s expanzní dutinou??? :sad:
Nevíš jak to zdůvodňují? To by mě opravdu zajímalo...

Pokud jde o sa.vz.58, tak tady je jedna zajímavá...

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Johny
svobodník
svobodník
Příspěvky: 26
Registrován: 26/11/2009, 19:42

Příspěvek od Johny »

S tím, že kulomety typu MINIMI jsou použe pro náboje střední balisické výkonnosti nesouhlasím. Vem si takovou verzi Mk. 46 (5,56mm) a z ní je odvozena verze Mk. 48 už v ráži 7,62 NATO.

Nové kulomety armáda nepotřebuje. Vz. 59 úplně stačí. A pokud by armáda chtěla kulomet 7,62 NATO, tak by stačila verze "Rachot". No možná by nebylo na škodu zvážit kvality FN MAG.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

To Zemakt:
Ta puska ( na rozdil od kopapaky ) je od Photoshopu. :wink:
Je to jen pro ilustraci - co je mozne udelat.
Proc, mel bys zajem?

To kopapaka:
Neni to prvni ani posledni strela s expanzni dutinou, zavedena ve vyzbroji americke armady. Nekde jinde na PALBE sme jiz diskutovali tusim o M118LR. Naboj s touto strelou je pouzit v odstrelovacich puskach v razi 7.62NATO. Jinak Mk262 je vlastne taky urcena pro Marksmany.
Obrázek


To Johny:
Kulomet MINIMI jsem uvedl jako priklad kulometu ve stejne razi jako automaticka puska/karabina. Nepsal jsem, ze existuje pouze v teto razi ( mimochodem, je MINIMI v razi 7.62NATO primo od FN Herstal, nejen Americka verze Mk48 )
Psal jsem, ze MINIMI je pouze v lehkem provedeni. Omlouvam se, ze jsem nedodal v razi 5.56NATO. ( v celkovem kontextu jsem to nepovazoval za nutne )
Jinak FN MINIMI (5.56NATO) a jeho licencni kopie M249, F89, KSP 90, , Type 75,... jsou oznacovany jako LMG ( Light Machine Gun ) nebo jako SAW ( Squad Automatic Weapon ), tedy jako lehke kulomety, jiz v nazvu.

Jinak souhlasim s tim, ze Uk59 je prozatim dostacujici. Co ale tvrdim, ze az bude nutne prezbrojit, tak by mela byt nahrada k dispozici. Takze rozhodne neni od veci zacit s vyvojem, pokud jsou porad k dispozici lidi se skusenostma.
Co se tyce FN MAG, tak je to sice velmi dobry kulomet, ale i pres to ma svoje mouchy a taky vek. Proto by bylo vhodne vyvinout novy kulomet, ( minimalne stejnych kvalit a moderni konstrukce ) ktery by mohl nahradit i jeho. Takova zbran by znamenala velmi slusne exportni uspechy.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Tak já s tvrzením, že UK59 stačí rozhodně nesouhlasím. Zatímco Sa58 myslím stačí, tak UK59 ne. Armáda si tohle už taky uvedomila když UK59 opakoveně neporošel vševojskovými zkouškami. Je to už zastaralá zbraň a zasloužila by si obměnit.
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 369
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Příspěvek od Padouch »

Našel jsem zajímavou informaci o exportu zbraní z ČR za rok 2008. V minulém roce se vyvezlo do zahraničí přes 40 000 útočných pušek (pravděpodobně vz. 58) a jelikož se u nás momentálně žádné sériově nevyrábějí, jedná se nejspíš o zásoby ze skladů AČR. Nevíte někdo v jakých rukou ty pušky končí?

Odkaz...
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Nejsou to jen Sa 58. Paradoxně je o Sa 58 poměrně malý zájem. Spousta zbraní se překupovala.
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 369
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Příspěvek od Padouch »

to si nemyslím, pokud by se překupovali tak museli by být uvedeny v dovezených zbraních a v posledních letech se k nám tolik pušek nedovezlo (v roce 2008 - 378 pušek, 2007 - 408 pušek, 2006 - 218 pušek...) Podle mě se jedná o vyřazené SA 58 z armádních skladů.. Těch 40 000 pušek by stačilo na vyzbrojení jedné celé africké armády :)

Zjistil jsem, že nedávno putovalo z Ukrajiny do Německa a Anglie přes 3000 pušek vz 24, taky celkem zajímavá informace že i po tolika letech je to dobrý obchodní artikl..
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Ty údaje jsou nějaký divný. Jen my jsme dovezli několika násobně víc pušek za rok 2008.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Velmi divné. Problém bude v klasifikaci, ty počty budou jen zbraně určené pro použití jako útočné pušky...
Spousta ÚP byla dovežena za účelem znehodnocení, úpravy na sportovní, ...
Takže je možné, že už od začátku nebyly počítané mezi UP, ale např do sportovních.
To se asi jen tak nedozvíme, co všechno se do těch jednotlivých počtů dostalo a nedostalo...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Jo, to by sedělo. Ty počty by tak seděly na útočné pušky do výzbroje armády, Policie atd.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Asi jo...

Už se mi podařilo zjistit ( rámcově ) co je to CZ S810 HROM....
Pořád hledám, ale nic dalšího...

Obrázek

Tak si říkám, nemůže to mít něco společného s tímto:
Nebo je to zase něco jiného?

Obrázek

Ale co?

EDIT: tohle je z výroční zprávy ČZ UB za rok 2007...

EDIT2: obrázek je samozřejmě od REMOVa, a od něj pochází další info: údajně šlo o společný projekt ČZ UB a PROTOTYPY ( 2006 - 7 ) pozastavený kvůli CZ S805...
To je asi všechno...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“