Kompresorem se většinou myslí spíše stálotlaké zařízení s uzavřenou skříní.
Ventilátorem se většinou myslí nestálotlaké zařízení s otevřenou skříní.
Dmychadlem se většinou myslí nestálotlaké zařízení s uzavřenou skříní.
Stálotlakým se myslí to, že na výstupu je stálý tlak, regulovaný nebo omezovaný nějakou klapkou nebo ventilem. Takové zařízení mívá na výstupu jmenovitý tlak, v rozsahu popsaném ve specifikaci. Např. tam může být: 2026,5 hPa (2 at postaru

), při teplotách -30 - +50 st. C, při p0 (vstupní tlak) nad 506,625 hPa (postaru do půl atmošky

), nebo tam bude jinou formou napsané něco podobného. Nestálotlakým se myslí, že výstupní tlak je v nějakém poměru ku vstupnímu tlaku, a že tedy kompresní poměr je třeba 1,3 apod.
Otevřenost či uzavřenost skříně lze popsat a pozorovat např. na stolním větráku - ten má (může mít) nebo nemá prstenec okolo propeleru, ale vzduch na vstupu i výstupu je volný, neuzavřený (hlavně se jedná o ten výstup), nesměřuje do nějaké trubky nebo dýzy např.
Za povšimnutí stojí, že z hl. názvů vůbec nejde o to, jestli ke stlačení dochází nějakou vrtulí nebo pístem či jiným způsobem (třeba elektronovým větrem), a dále, že komprese a stlačení jsou totožné termíny, a tudíž lze do jisté míry pojmy kompresor, ventilátor a dmychadlo použít jako synonyma. Pro technika sice ne, ale v běžném čtivu pro masy se tak děje dnes a denně. Většinou to nevadí, protože technik si domyslí co v daném stroji najspíš najde a laikovi je to buřt

Takže tam napiš co uznáš za vhodné - úplně špatně to nebudeš mít

Tak mě napadlo, že si vlastně nejsem jistý, zda slovo "dmychadlo" vůbec v ruštině je... takže je také možné, že v tom mají trošku hokej a tam, kde je na stroji toto zařízení, tak píší někdy "kompresor" a někdy "ventilátor". Popřemýšlej, podle toho co zatím vím (cos sem dal), se asi jedná právě o dmychadlo.