Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Zatím malý náhled na Consolidated PBY Catalina. Bohužel v mořské modři, nejspíše z tichomořského bojiště. Škoda, doufal jsem v bílou kamufláž pobřežního velitelství RAF.

Obrázek

Jako dvanáctý letoun vyjde v Polsku "ruský AWACS" Beriev A-50 Mainstay.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 27/4/2012, 07:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Tohle je pro Catalinu asi nejobvyklejší kamufláž, dle mého názoru je správné, že zvolili právě ji.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

fightavi píše:Ahoj! Tak jsem si dneska přinesl z Dráčika jenom jako perlu do regálku (novou sbírku zakládat nemíním ) docela pěknou P-40N v barvách Létajících tygrů z Číny v 1:72,ve dvoudílným blistru, dolepil jsem kola a ostruhu, anténu a přídavnou nádrž a trochu dofestoval vrtuli a je to fešanda. Na obalu je jako distributor pro Dráčika fa ATLAS. Ještě jsem tam zahlídnul Mesouna Bf-109 E v zajímavém markingu, toho jsem nebral, mám jich plný regál. Jo a cena je 199,- Kč.
Tak jsem včara taky navštívil Dráčik. Ten Curtiss P-40N Warhawk od Atlasu je přebalenej model od Altaya / IXO Junior, katalogová čísla AY13 / PIXJ000021. Mezka jsem sice neviděl, ale bude nejspíše taktéž z nabídky Altaya / IXO (možná AY03 / PIXJ000013 ???).
Hans S. píše:Tohle je pro Catalinu asi nejobvyklejší kamufláž, dle mého názoru je správné, že zvolili právě ji.
To máš pravdu, tahle je asi "nejklasičtější". Ale já jsem tak trochu ujetej na RAF, takže bych v bílých barvách Coastal Command rád viděl klidně i Liberatora nebo B-17 :wink: . Jako svátečnímu modelářovi se mi do nich nikdy nechtělo, protože bez pistole je dělat čistý bílý nátěr pěkný opruz.

EDIT: Na miniwojně už jsou Sea Knight i Catalina
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Dominik píše:Já jsem se také lekl . Myslím , že první model takové kolekce by měl být reprezentativní , ale tento model nejenže je malý , ale je i nedopracovaný (např. křivý hřbet trupu) . Hrozný (i když se mi trochu líbí) . Nevím jak Vy , ale kolekci (až na pár vyjímek) kupovat nebudu .
Tak jsem celkem mile překvapen. Můj kus byl naprosto v pořádku. Je to malé, to jo. Ale je to taková "roztomile miniaturní" série. Ještě kdyby byla i taková technika. To už jsem někde tady psal (Takara apod.).
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Po bližším ohledání jsem zjistil , že kromě chyb které jsem popsal (zapomněl jsem na úplně pokřivené levé kolo) , levá motorová gondola směřuje nahoru , zatímco ta pravá je udělaná ,,normálně" , dále mám také vážné pochybnosti , co se týče kulometu , který vyčuhuje z ,,bombometčíkova prosklení" . Špatně namontovaný kulomet u pilotova sedadla sai nemusím zmiňovat . Celou sérii bych hodnotil jako ,,Sérii hraček do kapsy" . Ale myslím že za tu cenu 49 Kč to stojí zato si ,,Ju 88" pořídit . Jinak cena od 2. čísla bude 149 Kč , což se mi jeví jako přemrštěné u některých dalších modelů (např. Dornier Do 17) .
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Dominik píše:Po bližším ohledání jsem zjistil , že kromě chyb které jsem popsal (zapomněl jsem na úplně pokřivené levé kolo) , levá motorová gondola směřuje nahoru , zatímco ta pravá je udělaná ,,normálně" , dále mám také vážné pochybnosti , co se týče kulometu , který vyčuhuje z ,,bombometčíkova prosklení" . Špatně namontovaný kulomet u pilotova sedadla sai nemusím zmiňovat . Celou sérii bych hodnotil jako ,,Sérii hraček do kapsy" . Ale myslím že za tu cenu 49 Kč to stojí zato si ,,Ju 88" pořídit . Jinak cena od 2. čísla bude 149 Kč , což se mi jeví jako přemrštěné u některých dalších modelů (např. Dornier Do 17) .
Přesně, taky mi přijde, že to s bombardérama distributor s cenou trošku přestřelil. Když si vezmu, že stojí skoro (a v Polsku úplně) stejně jako vrtulníky, tak se velikostí a nejspíše ani zpracováním nedají srovnávat. Nakonec jich bude dost i menších než jsou "bojová letadla" v 1:100, neřknu-li 1:72. A jelikož mají plno titěrných detailů (kulomety, podvozky, vrtule...), určitě bude i podstatně větší počet poškozených kusů na pultech. Uvidíme, jestli bude tahle kolekce životaschopná, nebo jí po pár číslech "zaříznou".

Aniž bych chtěl dělat reklamu, musím pochválit send.cz. Stačilo napsat, jaká čísla Vrtulníků došla poškozená, a oni je v dalším balíčku, bez jakéhokoliv dalšího řešení, poslali znova i s omluvným dopisem. Čekal bych, že budou chtít v mailu třeba aspoň fotku toho poškozenýho kusu. Pro mě celkem překvapivý krok, když si uvědomím, kolik "čecháčků" by toho mohlo využít. Klobouk dolů.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

p3tris píše:
Aniž bych chtěl dělat reklamu, musím pochválit send.cz. Stačilo napsat, jaká čísla Vrtulníků došla poškozená, a oni je v dalším balíčku, bez jakéhokoliv dalšího řešení, poslali znova i s omluvným dopisem.
Dotaz k send.cz - tato firma zařizuje pro Amercom distribuci předplatitelům? Pokud to funguje takhle dobře, tak by nebyl problém si u Amercomu něco objednat. Jinak se ale prý Amercom chová k reklamacím hrozně. Prodavačky v novinových stáncích říkaly, že je problém i něco objednat. Amercom jim klidně přestane rozesílat nějakou sérii a když by to chtěli obnovit, tak na ně prdí. Telefony berou nepříjemný mladý husy, který si je "předávají",... S reklamacema čísla déle než po 14 dnech mají také problém. Já jednou psal kvůli reklamaci i email a ani neodpověděli.

To že se send.cz chová lépe by dávalo smysl, neboť je to najatá služba, tak se snaží,... A ty poškozené kusy ani nechtěli zpět??
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Send zajišťuje předplatné, ale asi jen na vrtulníky. A přesně jak jsem psal, nejenže ty poškozený nechtěli zpět, ale ani nechtěli nijakej důkaz, že poškozený opravdu byly a poslali i omluvný dopis. Předplatitel je zkrátka zákazník, kterýho nehodlají prudit s nějakým odesíláním balíčků a dalším placením za poštu...
Ono to fakt asi trochu zavání reklamou, ale už nějakých 15 let u nich mám předplacený časopis Score a když se mi stalo, že bylo poškozený cover DVD (za tu dobu asi dvakrát), taky ihned poslali nový číslo a starý vrátit nechtěli.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Samozřejmě nevím jak to u SENDu funguje, nicméně bych to viděl na nějakou obchodní dohodu s Amercomem, protože ten opruz s reklamacemi je obecně neskutečný. Takže si myslím, že mají nějaký limit na množství, které prostě bez řečí mění. Obecně existuje remitenda, která je u jakéhokoliv periodika s "dárkem" nebo přídavkem tvrdě vyžadována zpět. Ono pak vrácené časopisy a modely nějak ručně "předělávat" je tak drahé, že je lepší to řešit takto. Bez vytáček vyměnit. Třeba už to právě Amercom pochopil, resp. SEND si to takto vydupal.
Ale jsou to jen moje dohady.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

V Itálii vydává De Agostini podobnou kolekci bombardérů, taktéž v měřítku 1:144, ale čistě jen 2. světovou válku. Docela by mě zajímalo, od jaké firmy přebaluje modely, protože podle fotek vypadají nepoměrně kvalitnější než ty od Amercomu. Třeba ten Lancaster se mi líbí opravdu moc.

Oficiální stránky kolekce:
http://www.deagostiniedicola.it/collezi ... index.html

Seznam vydaných modelů:
http://www.deagostinipassion.com/ecm/we ... ombardieri

Mimochodem, i ten bonusový AH-64 Apache vypadá sakra dobře.
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 269
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Je ošidné hodnotit kvalitu modelů jen podle fotografií, ale do téhle téhle kolekce bych asi šel. I s tím, že jeden model vychází v přepočtu zhruba na 230,- Kč. "Naštěstí" není u nás k dostání, protože bůh suď kam bych to všechno nacpal. :???:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:...Tak jsem včara taky navštívil Dráčik. Ten Curtiss P-40N Warhawk od Atlasu je přebalenej model od Altaya / IXO Junior, katalogová čísla AY13 / PIXJ000021. Mezka jsem sice neviděl, ale bude nejspíše taktéž z nabídky Altaya / IXO (možná AY03 / PIXJ000013 ???).
Byl jsem také náhodou v Dráčiku, schválně jsem se byl podívat na ty letadla, a vážně je tam měli. Byl tam ten Curtis, pak P-38 (ta byla fakt podařená, podle váhy dobrý kus kovu) a další dva modely, na obale mimo firmu Atlas nic uvedeno, typ jsem musel luštit ze stojánku. Pak tam měli rychlostavebnice (poskládané celky- trup, křídla) od Revellu, asi 4 modely, ale ty bych nebral, na první pohled nic moc.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

P-38? Tak to je super, v Levných knihách mi utek. Pokud bych mohl poprosit, tady je seznam s fotkama prvních 33 bojových letadel od IXO. Podle všeho jsou to ty samý, jako v Dráčiku. Tak když tam nějaký z nich uvidíte, napište přesně jaký, ať víme, co lze koupit.

http://www.ixomodels.com/index.php/car/listing/16

EDIT: Co se týče bombardérů od De Agostini, už vím, od kud vítr vane. Stačilo se podívat do tohohle seznamu od IXO, Lancaster je naprosto totožnej.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:P-38? Tak to je super, v Levných knihách mi utek. Pokud bych mohl poprosit, tady je seznam s fotkama prvních 33 bojových letadel od IXO. Podle všeho jsou to ty samý, jako v Dráčiku. Tak když tam nějaký z nich uvidíte, napište přesně jaký, ať víme, co lze koupit.
http://www.ixomodels.com/index.php/car/listing/16
Pod tyto modely se mohu 100% podepsat, že je tam měli.
Lockheed P-38J Lightning
Curtiss P-40N Warhawk
Ty další dva (možná tam měli i další, moc jsem to neprohlížel), zde si nejsem jistý, jeden z nich mohl být
Messerschmitt Bf 109 G-10.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
tomcat1
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 9/12/2011, 21:11
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek od tomcat1 »

Ja som videl P-40, BF-109G-10 a Concorde na Slovensku v 4 obchodoch. Ten Concorde je asi 1:200
tomcat1
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 9/12/2011, 21:11
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek od tomcat1 »

V Bratislave v Dráčiku sú P-38J/L Lighting olivovej farby. Dostali ich včera, 5 ks. Nič iné nové.
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Ty bombardéry od DeAgostini vypadají opravdu velmi dobře a jestli jsem to dobře pochopil , tak předplatnému je navíc Arado Ar 234 s V-1 ?
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 269
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Dvě novinky z Amercomu

Příspěvek od hornet »

V sérii Vojenská letectva vyšel v pátek časopis s modelem amerického proudového letounu F-84G Thunderjet v barvách Taiwanského letectva (ROCAF). Model samotný řadím mezi zdařilejší, představuje běžný, vcelku slušně zpracovaný standard v dané kolekci. Osobně bych uvítal spíš marking USAF, ale taiwanský také není špatný. Dle narychlo vyhledaných fotografií soudím, že patrně chybí barevné doplňky na nádržích na koncích křídla, naopak nechybí symboly sestřelů pod kabinou. Znázorňují vítězství nad dvěma MiGy-15 v roce 1956, tedy v době, kdy se piloti Taiwanských vzdušných sil kočkovali s Mao-Cetungovými orli.
Letoun v měřítku 1:72 je poměrně velký a docela by mě zajímalo kdo a hlavně podle jakých kritérií určuje, v jakém měřítku bude konkrétní model vyráběn.

Dnes ráno jsem zakoupil další novinku, tentokrát v sérii Helikoptéry světa a to americký bitevní typ AH-1S Cobra. Přesněji řečeno Tzefa (zmije), neboť se jedná o verzi sloužící v Chel Ha Avir, tedy Izraelském letectvu. Zatímco u předchozího modelu jsem mohl konstatovat více méně spokojenost, u Cobry musím začít výčtem chyb.
Ještě v krabičce (a v trafice) mě upoutalo zbarvení rotorové hlavy i s uchycením listů. Pro jistotu jsem si nechal předložit jiný model, bylo to zbytečné. Na fotografiích jsem nalezl různá zbarvení, nikdy však popisovaná část nebyla bílá. A to dost nepřehlédnutelně. Po rozbalení jsem zjistil, že další důvod ke značné nespokojenosti představují výsostné znaky. Jsou totiž tvořeny pouze bílými kruhovými plochami, Davidovy hvězdy zcela chybí. Na některých fotografiích izraelských strojů jsou výsostné znaky zatřeny úplně, ne však tímto způsobem. Rovněž jsem nabyl dojmu, že stylizovaná zmije nastříkaná na pravé polovině trupu by neměla na levé chybět, to však není zcela prokazatelné. Špatné vzepětí pomocného křídla jsem bral jako snadno opravitelnou maličkost.

Snad nejvíce mě však mrzelo, když jsem zjistil, že model postavený na lyžiny nemá žádnou šanci se udržet ve správné poloze a přepadává na ocas. Pro ty, kteří modely nedávají na stojánek, což je i můj případ, to znamená nezbytnou úpravu. Buď bude nutné dovážit model závažím pod trupem v přední části, jenže ono není v podstatě kam ho dát, nebo opatrně odstranit překryt kabiny a závaží vložit na její podlahu. Možná, že by stálo za pokus model rozšroubovat a závaží vložit dovnitř. Dalším řešením by mohlo být vlepení tenké vzpěry, např. kousku struny pod trup, tak aby držela model v kýžené poloze. V každém případě nimravá práce navíc.
Rotor hodnotit nebudu, dokud neopravím postavení modelu, nebudu ho ani připevňovat.

Závěrem, přes uvedené chyby, jejichž odstranění považuji za naprosto nezbytné, může vzniknout celkem pohledný model. Abych jen nekritizoval, například mile mě překvapilo zpracování tříhlavňového kanónu ve věžičce.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Helikoptéry světa"

Příspěvek od p3tris »


Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek

Dne 23. ledna 2012 vyšel časopis číslo 7 s modelem helikoptéry Bell AH-1S Cobra

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A., positivo.pl[/align]
Naposledy upravil(a) p3tris dne 6/2/2012, 10:10, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek

Kolekce"Vojenská letadla"

Obrázek

Dne 20. ledna 2012 vyšel časopis číslo 45. s modelem letounu F-84 Thunderjet

(obrázky se nemusí shodovat s modelem, od čísla 32 asi ano)
Zdroj (text a foto): nakladatelství AMERCOM S.A., Pete´s Colletibles, Hobby Master, Gragon, Vojenské modely, raidentech.com, corgi.co.com, positivo.pl.
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 3/2/2012, 17:01, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“