Propaganda KLDR

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Destroyman »

No a co? I kdyby miniponorek vyráběli 50 kvartálně, s maximálkou 9 uzlů stejně nikomu neutečou a samy nedohoní ani frachťák s rejží. Jedinou šanci maj v přepadu ze zálohy když to nikdo nečeká, ale i v tom případě hraje hlavní roli trojka "klika - štěstí - náhoda".
Oni soudruzi rejžožrouti ty svoje miniponorky stejně začli dělat jen jako náhradu za vysloužilé sovětské maljutky z třicátých let (pár omlácených milostivě dostali v 50. letech) a - maljutky byly k ničemu už v době vzniku. Což se mimochodem ukázalo za WW2.
Takže co? Takže nic. Řečeno parafrází na slova poručíka Franka Drebina: "Každej jsme ňákej. Někdo háčkuje dečky a někdo už je tuhej. Někdo se živí myškováním zvířat a někdo dělá zbytečný ponorky." :eek:
さようなら。
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Polarfox »

Mirek58 píše:Dneka jsem si přečetl , že KLDR zvýšílo výrobu miniponorek před třemi roky na 16ks ročně.
Přičemž s tím začali letos, takže za necelý rok jich už budou mít 16 :D

Ne, teď vážně...jde o to jakých miniponorek (je to opravdová pidiponorka o výtlaku několik set tun nebo řiditelné torpédo pro žabáky?) a jestli je to tak úplně pravda. A za předpokladu že ano, tak jestli jim to nějak zvláště pomůže.

PS: netvrdím, že na tom musí být úplně stejně jako Íránci, kteří už ty svoje tři stejný miniponorky uvedli do služby asi 10x, ale už jsme tu měli rakety zasahující USA atd. že? :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Destroyman »

Asi maj na mysli tyhle křápy. V jižní Koreji jeden kořistní kus maj a veřejnost si ten zázrak techniky může prohlídnout asi jako u nás Karlštejn.

さようなら。
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Scrat »

Když tak koukám na parametry těchto žraloků svatého Kima III tak si říkám že toto je ta síla která zažene 7. flotilu zpět do přístavu v Yokosuce (možná až do San Diega).
Až mně jímá hrůza z toho jaké jsou ty třídy Yugo a Sang-O technologický zázrak.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od kacermiroslav »

Mě kromě toho řinčení zbraní docela zaujal ten společný průmyslový areál v Kesongu. V Kesongu pracuje na 53 000 Severokorejců a 800 lidí z Jižní Koreje. Továrny v Kesongu vydělávají severokorejské ekonomice ročně kolem dvou miliard dolarů. To není vůbec zanedbatelný státní příjem. Kde jsou pak ty tolik ohlašované blokace severokorejské ekonomiky.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od CAT »

Kačer: Tak Kesong je zavřenej, KLDR do něj nepustila už ani své dělníky.

Jinak Japonsko rozmístilo Patrioty, čeká se, že zítra KLDR vyzkouší svou raketu a Japonci prohlásili, že pokud byť jen zamíří k Japonským břehům, tak jí sestřelí...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Lord »

Kačermíro, ale drhli je tam možná víc než je zdrávo. Na druhou stranu měl lidi aspoň někdo na triko. A holt se to nějak přerozdělovalo. Každopádně, kdo může tak utíkejte pryč z KLDR, zetra to spustěj :D No a uvídí se zda nemluví jen tak do větru.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Mirek58 »

Podle -DAILY NK byly za 2012 pro 50 000 pracovníků mzdové náklady v Kaesongu v průměru 134 dol/ prac. / obnášely -přesčasy, poj., odměny// mzda?// .
Daně -15+30%, zbytek vyplacen v kuponech a část ve wonech.
Naposledy upravil(a) Mirek58 dne 9/4/2013, 20:56, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Bax »

http://www.youtube.com/watch?v=nQSIEAz3rws
North Korea: A day in the life

V prvních minutách je záběr do bytu. Dokonce tam i jedí. Ke konci na chvilku taky a je fakt, že tam TV v tu chvíli nechytli.
Neposílám to sem kvůli tomu abychom se dívali na předváděčky typu "šičky dnes splnily plán na 150%" a "učíme se dnes anglicky, protože přijela kamera", když se stejně normálně učíme Rusky.
Ale jsou tam záběry, které nejsou normálně na novinkách cz vidět...
Je tam samozřejmě zase metro odesílané plácačkou.
A dokonce jezdící schody.
Ke konci mluví nějaký veterán. (bohužel to video jsem dost přeskákal, tedy nevšiml jsem si všeho).
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Polarfox »

Baxi, za tohle video ti zcela upřímně a neskonale děkuji (bez nadsázky). Zatím jsem stačil jen asi 17 minut, ale tohle mi zatím dalo úplně nejvíc...i přes zcela zjevnou zmanipulovanost a prkenost tam je ten marast nechtěně tak krásně zachycen, že to musím skouknout celé.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od CAT »

Souhlas s Polarem, to video je ukázka toho, že totalitní režimy mají opravdu problém rozlišit, co už je skoro až satira... Autor je docela borec, protože ukázal to co bylo třeba vidět a ještě dokázal KLDR přesvědčit o tom, že je jeho dokument vlastně fajn... (Vcelku pěkný jsou záběry na šičky ve fabrice a v zrcadle je vidět hládající voják... prostě drobnosti... Už na začátku kdy jedí a nechají toho naprostou hromadu je vidět, že to takhle neni normálně, ani my evropani takhle neplejtváme, to jak zdůrazňujou slovo "jídlo" to jak vysvětlujou co jíst s čim... Když jdou teenageři do školy, tak se baví o programu v televizi, to taky přijde našinci nucené a vykroucené. Už jen ty naučený fráze "můj brat se tak moc učí na počítači, že z toho má zkažené oči" "kolik je tvému bratru?" "12". Evropan se zasměje, protože ví, že takhle malý dítě si oči zkazit počítačem ještě nestihne ani tady, kde tráví děti na počítači celej den. nebo "víte žeho je zkratka Internet" "jestli to nevíte tak musíte víc studovat počítače". V Evropě i malému děcku je jasné, že vědomost čeho je zkratka internet (a mysleim, že by to nedalo spousta evropanů) má s uměnim dělat na počítači spolčenýho opravdu málo... Škola odpovídá tomu co říkala dívka v TED talku co jsem sem dával. Děti umí číst a psát, ale jinak jsou učeny převážně o životě vůdců, znalostech Nejlepší Korei etc... Úcta k vůdcům je opravdu na úrovni náboženství, tak divné mi to nepřijde, četl jsem mnoho o SSSR a i tam vysel Stalin ve skoro každý kůče a babči se k němu skoro modlily... Ten dokument odkrývá opravdu mnohé...

Jiank zpět k aktualitám...

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/2 ... cinou.html
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od sego13 »

Vydrzal som video z prveho prispevku pozerat 10 minut ... skoda tych 10 minut z mojho zivota, mohol som nieco pekne kupit na nete za ten cas :-P
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Farky »

CAT píše:Už na začátku kdy jedí a nechají toho naprostou hromadu je vidět, že to takhle neni normálně, ani my evropani takhle neplejtváme, to jak zdůrazňujou slovo "jídlo" to jak vysvětlujou co jíst s čim...
V Asii je tohle naprosto normální. Oni tam zásadně nedojídají všechno, vždycky toho hromada zbyde (protože toho vaří nebo objednávají mnohem víc než dokážou sníst). A o jídle dokáží klidně mluvit celé hodiny, ne jen když ho konzumují. Z pohledu Evropana je tam spousta věcí nesmyslných, těžko pochopitelných nebo přinejmenším divných. Naše zvyky zase naopak přijdou nesmyslné, těžko pochopitelné a přinejmenším podivné místním.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Tempik »

Obrázek
"Jestli dostane tohle foto víc kladných reakcí, než Gungnam style, tak nezmáčknu toto tlačítko!"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Polarfox »

Farky píše:V Asii je tohle naprosto normální. Oni tam zásadně nedojídají všechno, vždycky toho hromada zbyde (protože toho vaří nebo objednávají mnohem víc než dokážou sníst). A o jídle dokáží klidně mluvit celé hodiny, ne jen když ho konzumují. Z pohledu Evropana je tam spousta věcí nesmyslných, těžko pochopitelných nebo přinejmenším divných. Naše zvyky zase naopak přijdou nesmyslné, těžko pochopitelné a přinejmenším podivné místním.
No jo, ale je to takhle i v Severní Koreji? CAT to myslel trošku jinak...je to víceméně sled nacvičených šťouchů, které mají něco ukázat:

My máme na stole spoustu jídla = jé, my se máme dobře a není pravda, že tu nemáme občas co do huby.
Dej si tohle a tohle, nezapoměň si to namočit v tom a tamtom = mrk mrk, koukejte, mrk mrk, my máme tohle a tohle, namáčíme si to v tomhle a tomhle, mrk mrk.
Nemohu dojíst, jsem celý žhavý do toho studovat = my toho máme tolik, že můžeme nechat, nějaké jídlo mě nezajímá, navíc jsem pilný student.
Baťůžek s kočičkou = hele, my máme také kočičku.

A tak je to tam do zblbnutí od "nevinného" rozhovoru o sledování televize až do alelúja. Ale to je úplně šumák, protože to jen dokresluje to dění na pozadí, které není nijak cenzurované a je to opravdu nedocenitelný naivní export vlastní blbosti a absurdity. Ten autor by opravdu zasloužil metál :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od CAT »

Farky s tím nemám problém, jen už jsem s asijci pákrát jedl a o jídle takhle nikdy nepovídali. Popravdě to byli Vietnamci a Thajci, s Koreanama zkušenost nemám... Tady je odkaz na "typické novoroční jídlo" na Jihu http://www.youtube.com/watch?v=REMyI1khxBg . Všimni si, že jídla mají tak stejně jako v tom filmu o KLDR a jej jich tam značně víc, jedná se o novoroční jídlo, obě rodiny mají hosta. Konverzace při jídle probíhá trošku jinak, je tam dost smíchu, nevím co si říkají, ale nevypadá to, že by se bavili o jídle... A ano Asijci jsou jinačí než my, ale zas o tolik se to neliší, jo třeba smrkání, krkání při jídle, úcta ke starejm etc etc. to je tam jinačí ale základní věci vypadají a dějí se podobně jako u nás a každej asijskej stát je jinačí, nejde hodnotit Korejce po setkání s Vietnamcem... Třeba já byl hodně překvapenej rozdílama mezi chovánim Vietnamců a Thaijců...

Polarfox mě předběhl, ale vidim to stejně jako on... A ten autor je pro mě hrdina :rotuj:
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od Farky »

Chlapi, já to vidím úplně stejně jako vy. Vím že tam jsou většinou hrané věci, včetně toho žvanění o jídle. A jako celek to ukazuje jak jsou šíleně indoktrinovaní a jak to do nich perou horem dolem. Na první pohled je celé to jejich blábolení úsměvné, na pohled druhý mě to spíš děsí (protože tomu opravdu upřímně věří). A autorovi se podařilo propašovat do toho videa i opravdovou Severní Koreu, což je super.

Já nevím jestli je to normální porce jídla, možná ne. Na druhou stranu, něco jíst musejí ne? Nevěřím že jsou všichni neustále vyhladovělí, určitě ne lidi z měst. Čím dál od velkých měst, tím větší chudoba (a hlad). To funguje po celé Asii, nevidím důvod proč by to mělo být v Severní Koreji jinak.
Co by jste dělali vy, kdyby u vás doma natáčeli dokument o vaší zemi? Vsadím se, že by se na stole objevilo něco speciálního, něco co nejíte každý den. A vůbec netuším o čem bych si v takové situaci povídal.

A opravdu jsem si při několika příležitostech povídal prakticky během celé večeře o jídle. A jindy třeba zase o kořalce nebo cigárech, o WWII, o Tibetu, o místních "společnicích", o hraní kulečníku nebo karet, o čaji atd. atd. Pravda, neměl jsem tu pochybnou čest s někým obědvat v Severní Koreji (byl jsem u sousedů, u těch co jim tenkrát zachránili zadek).

Osobně je mi celá Severní Korea i se svojí propagandou tak nějak ukradená, ostatně jako všichni podobní idioti co sice neobstarají základní potřeby pro lidi, zato živí armádu jako kráva a vyhrožující někomu zničením za pomocí síly.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od CAT »

Farky nemyslím si že by tam teď lidi hladověli, hladomory jsou tam naštěstí věcí minulosti a myslim, že je to jak říkáš, od měst dál je větší bída, ale to je všude i u nás, jen to není tak markantní.
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od spitfire.v »

Nedá mi to, zde je odpověď na vše: Strategie totální války Severní Koreje proti USA
http://www.ipmsnymburk.com/forum/viewte ... &show_html
Obrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Propaganda KLDR

Příspěvek od CAT »

Tak ten už zapoměl fakt jen na možnost USA zničit s použitim miniponorek... Jinak KLDR už pár dní neni v pohotovosti, mobolizovaní vojáci se už vrátili domů, u nás se o tom nepíše, stále je tu histerie...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“