Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Viděl někdo někde toho Comanche? Sem si chtěl po dlouhý době zas jeden vrtulník koupit a nikde nic
Jak psal nahore "zved"......podle zájmu Amercomu asi v Tescu v Jihoafrické republice 8-) .
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Viděl bych to na klasickou "taktiku" Amercomu. Pokud se minule prodalo málo kusů (což tedy nevím), tak další do dotyčné prodejny nedodali,... Ale u "běžných typů" bych se nebál, že nebudou. Ideální je jednou za čas si udělat výlet do Prahy a vybrat si perfektní kousky přímo v sídle firmy,...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

rychlik píše:Viděl někdo někde toho Comanche? Sem si chtěl po dlouhý době zas jeden vrtulník koupit a nikde nic :(
Tak to máme úplně stejný problém. Obešel jsem sedm trafik v Českých Budějovicích a všude mi řekli, že "Helikoptéry světa už přece nevycházejí". Hrozně se divili, když jsem jim tvrdil, že pořád vycházejí a zrovna vyšlo aktuální číslo. Jak píše Zvěd, naštěstí mám kamarády, kteří jezdí pravidelně do Prahy a Commanche mi koupí přímo u Amercomu.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jelikož jsem s tím, že HM tak očesalo toho F-5E, Tiger II, VFC-111 Sundowners nebyl moc spokojen tak jsem se rozhodl, že si udělám vlastní originál. Sehnal jsem stavebnici od Italeri a ty podvěsy a přídavné nádrže si dodělám a stříknu sám. Podvěsy pro nádrže a zbraně jsou hotové a na místě a teď budu stříkat nádrže a od Hasegawi mám nějaké zbraňové sety, tak uvidím co hodím do barvy a dodám. Dole pro srovnání originál HM a originál spider74 :eek: .

Obrázek Obrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Spajdře, já mám pocit, že nás brzy opustíš a začneš přispívat na modelforum.cz :D
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od jersey.se »

Spíš se divím že se už tak nestalo :D.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Na takovéto "příštipkaření" ještě mám, ale jak vidím ty modely co dělá brácha a někteří frajeři tak jsem malý v koutě. Lepení a stříkání bych zvládl, ale nějak jsem ještě nezkoušel tmelení a různé povrchcové úpravy a bez toho to nejde jinak jde vidět každý spoj a přechod. A dělat to, né na 100% to není ono - možná časem až to prubnu a dostanu ten správný grif. :smutek:.... a taky potřebuješ dvě věci, tolerantní manželku a spoustu času. To první mám a to druhé časem taky přijde :wink:
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od bary »

rychlik píše:Viděl někdo někde toho Comanche? Sem si chtěl po dlouhý době zas jeden vrtulník koupit a nikde nic :(
Viděno dnes v Berouně. Vypadá že to moc o kovu opět není :???:
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

bary píše:Viděno dnes v Berouně. Vypadá že to moc o kovu opět není :???:
Jj, už ho mám taky doma. Zřejmě to jen přesunuli na pátky...
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

spider74 píše:Na takovéto "příštipkaření" ještě mám, ale jak vidím ty modely co dělá brácha a někteří frajeři tak jsem malý v koutě. Lepení a stříkání bych zvládl, ale nějak jsem ještě nezkoušel tmelení a různé povrchcové úpravy a bez toho to nejde jinak jde vidět každý spoj a přechod. A dělat to, né na 100% to není ono - možná časem až to prubnu a dostanu ten správný grif. :smutek:.... a taky potřebuješ dvě věci, tolerantní manželku a spoustu času. To první mám a to druhé časem taky přijde :wink:
Ne dvě věci, ale nejméně tři, ta třetí jsou šikovné ruce. Takže máš první a třetí věc, já mám také dvě věci, a to první a druhou, s tou třetí si tak jistý nejsem. Za modeláře se nepovažuji, jen (jak píšeš) za příštipkáře. Mám rozdělaný obrněný vlak pro vnuka, až bude hotový, tak ho představím. Zatím mám hotovou lokomotivu a částečně dva vagony (tankový a protiletadlový) a nečekejte žádný exponát na soutěž, má to být na hraní. Celkově by měl mít sedm vagonů.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Za modeláře se nepovažuji, jen (jak píšeš) za příštipkáře.
Možná by nebylo špatné založit vlastní vlákno "Příštipkaření". To co zatím dělám, kromě té paluby s deflektorem nepatří ani do hotovek ani do kitů. :eek:

Měl jsem teď dvě naprosto odlišné zkušenosti s HM. První Sea Harrier FA. 2 -" Satan 1". Vše do sebe zapadlo bez jakýchkoliv úprav a vše bylo rovné a ve správných úhlech :up: . Druhá F4B Phantom II - VF-41 "Black Aces". Co se týče trupu dobrý, ale zbytek tragédie. Podvěsi a rakety jsem musel rozlámat - každá bomba a raketa v jiném úhlu nic nedoléhalo. Kryt na předním podvozku byl nalepený snad o 10° mimo osu vzpěry. Jedna přídavná nádrž s takovými mezerami ve středové části (myšleno dolní a spodní díl ze kterého je nádrž kompletována v továrně), že se to prostě musí vytmelit a nebo tam dám nějakou vlastní výzbroj. Tak trochu sem si připadal jako když jsem kupoval ty paragrafy od Amercomu a pak to doma rovnal. Naprosto rozdílná kvalita dvou modelů od stejného výrobce. Rákosník co to kompletoval měl buď Alzhaimera a nebo věděl, že mi udělá vyloženě "radost". :down: .

Pro tyhle případy si dělám nějakou výzbroj do zásoby a má to tu výhodu, že bez mezer, bez přetáhnutých čar a se všemi podrobnostmi. A navíc nabídka HM co se výzbroje týče je dost jednotvárná. :( Začal jsem stříkat základní odstíny zároveň s těmi přídavnými nádržemi pro toho Northropa F5E Tiger II . Až bude čas tak to oblepím maskovačkou a budu poračovat v krasojízdě a dodělávat další barvy. Jediná pakárna je, že veškeré Weapons set co dělá Hasegawa i ty nejmenší rakety či bomby jsou v ose dělené a sama kompletace a následná úprava, aby tyhle přechody šly do paďous a zároveň zůstaly zachovány ty správné prolisy není žádná sranda. Ale pak to stojí za to. :razz:

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 1/9/2013, 23:16, celkem upraveno 1 x.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Takový zbrojení :) Jakoby ses chystal na válku :eek: :D
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Takový zbrojení :) Jakoby ses chystal na válku :eek: :D
Nojo no.....musím sebou hodit - Obama na to čeká a ještě to musím pořádně zabalit, znáte naši poštu a do USA je to daleko. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jinak to modré AGM-78 na fotce nahoře bude ve finále vypadat takhle..........

Obrázek

příštipkář hlásí - nádrže hotovy a doplněny na (ne)hotovku Northrop F5 Tiger II - - tímto zdravím soudruhy z Hobby Masteru :razz:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jelikož tu chíp pes :sleep: :sleep: :sleep: , tak sem hodím něco pro oko. Dodělal jsem nějaké technické vozíky pro vybavení letiště a munici od Hasegawy. :shock:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Paráda. Asi to tu stejně budeš udržovat hlavně Ty, přičemž čas od času sem někdo hodí novinky,... :wink: :) S recenzema novinek se moc počítat nedá, protože tu není dostatečně šílený sběratel, co by bral vše a prodejci každou novinku komentovat nebudou. Konverze tématu do něčeho jako "stavba vlastních modelů" není ideální. Takže jako inspirace a buzení ze spánku je to skvělé. Ale napadlo mě, možná by přeci jen neškodilo vytvořit speciální téma, kam by bylo možné přispívat vlastními výtvory. Co Ty na to Tony? Udělat zde: http://www.palba.cz/viewforum.php?f=55 nové fórum s názven "Stavba modelů" (nebo tak něco).

PS: Spidere, k dokonalosti Tvých modelů již chybí jen "provozní opotřebování", alias patina. Těším se až Ti Tvůj bratr dodá "technologie" ! :lej:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:......... Ale napadlo mě, možná by přeci jen neškodilo vytvořit speciální téma, kam by bylo možné přispívat vlastními výtvory. Co Ty na to Tony? Udělat zde: http://www.palba.cz/viewforum.php?f=55 nové fórum s názvem "Stavba modelů" (nebo tak něco).
Myslím, že není potřeba založit nové téma, stačí použít stávající :
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=55&t=1624
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Tak Poláci nepřekvapili a Kaman SH-2F Seasprite nevyjde v možná trochu očekávané kamufláži polského námořnictva, ale jako stroj US NAVY trupového čísla 1327, tedy stejný, který nabízí ve formě stavebnice už nějakou dobu Airfix.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

for zved : thx za pochvalu.........
PS: brácha u nás zrovna je na týden a dovezl mi nějaké WASHe od MIGu a začal jsem s tím trošku experimentovat na té palubě letadlovky kolem šroubů a spár, tak uvidíme jak to dopadne. Ještě to bude chtít nějaké pigmenty na začouzení toho deflektoru 8-) . Jinak asi se možná rozhoupu k nějakému tomu letadlu. Na zahřátí jsem si koupil od Italeri bezpilotního drona (ale jiného než prezentovaného od bráchy). Je tam od nich docela výběr dělají 4 různé. A hlavně mám schovanou krabici od Academy - spec.edition SR-71 BlackBird. Doufám, že to potom nasoukám do nějaké vitríny je to hodně velká mrcha :D.... Academca má jako jediná na rozdíl od Hasegawy(mimochodem strašně předražené) a Italeri negativní rytí a super decály od Cartografu .

Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Helikoptéry světa

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 11. září 2013 vyšel časopis číslo 49 s modelem helikoptéry Eurocopter AS532 Cougar (Eurocopter AS332M1 Super Puma)

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 25/9/2013, 08:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak se zase budu chlubit cizím peřím :oops: .Další letadlo od bráchy Grummman F9F Panther. Je tady dobře vidět ručně dělané nýtování pomocí nýtovačky (v podstatě ozubené kolečko) - brácha si s tím docela vyhrál. :shock: :shock:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 13/9/2013, 19:18, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“