Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

p3tris píše: Zbavím se nějakých CD, abych vyšetřil další poličku ;-)
To dlouho nevydrží :) Je třeba si přiznat "prohru" :) "Boj s místem" nelze vyhrát :) Tedy většinou,...
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Zdravím!
Já tedy dostal dárek ještě dnes, manželka mi objednala F-117 od IXO...je skvělá, tedy stíhačka (myslím F-117...a manželka pochopitelně taky, jak mi v mém hobby fandí :-) ). Ohledně "skladování", osobně se mí líbí a pokládám za ideální, když jsou vidět hlavně vystavené kusy a nábytek člověk nevnímá. Moc pěkně to vypadá na druhé straně z tohoto topicu našeho kolegy sběratele zde (včetně krásného starfightera): http://forums.diecast-aviation.eu/showt ... hp?t=18580

...je to úžasná sbírka, a tak nějak, jak psal Zved, jeho děti budou patrně tou leteckou armádou jednou zajištěni :D
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

Opitz píše:Zdravím!
Já tedy dostal dárek ještě dnes, manželka mi objednala F-117 od IXO...je skvělá, tedy stíhačka (myslím F-117...a manželka pochopitelně taky, jak mi v mém hobby fandí :-) ). Ohledně "skladování", osobně se mí líbí a pokládám za ideální, když jsou vidět hlavně vystavené kusy a nábytek člověk nevnímá. Moc pěkně to vypadá na druhé straně z tohoto topicu našeho kolegy sběratele zde (včetně krásného starfightera): http://forums.diecast-aviation.eu/showt ... hp?t=18580

...je to úžasná sbírka, a tak nějak, jak psal Zved, jeho děti budou patrně tou leteckou armádou jednou zajištěni :D
pěkné sbírečky; jen i když tu z 1. stránky závidim, už je to na můj vkus moc nahňácaný. a k druhý stránce - 1:200 se přeci jen skladuje líp než 1:72, ještě že má jen jeden 1:18, s vícero kouskama by ty fotky vypadaly asi jinak :D (a asi by byl i vystěhovanej, jestli nežije sám :) )
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na únor 2014:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Hans S. »

Pánové,

můj dobrej kamarád prodává svou obsáhlou sbírku kovových modelů (cca 40 ks, WarBirdy). Většina jsou značkové (Corgi...), řada z nich v limitovaných edicích. Moc rád by ji prodal jako celek a ne po kouscích. Měl byste někdo zájem, případně nevěděl byste o někom, kdo by zájem mohl mít? Cenu si moc netroufá odhadnout.

Odkaz zde: http://www.panzerkampfwagen.cz/forum/vi ... ad_id=4760

Obrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Platí obecné pravidlo, že prodejem částí celku se dojde k většímu zisku, než prodejem onoho celku (tržní praxe). Dá to samozřejmě více práce. Často je to ale také jediné možné řešení. Prodej sbírek (ve všech oborech) jako celků je většinou velký, až neřešitelný problém. Osobně bych doporučil prodej na portálech typu Aukro či eBay po částech.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

zved píše:Platí obecné pravidlo, že prodejem částí celku se dojde k většímu zisku, než prodejem onoho celku (tržní praxe). Dá to samozřejmě více práce. Často je to ale také jediné možné řešení. Prodej sbírek (ve všech oborech) jako celků je většinou velký, až neřešitelný problém. Osobně bych doporučil prodej na portálech typu Aukro či eBay po částech.
A taky jde o to, jestli má dotyčný originální kompletní krabice, včetně kartiček s čísly od Corgi. Pokud ano, tak po kusech na e bay může dojít k docela závratným cenám. Není to tak dávno co vyšla od Corgi B-17 Memphis Belle, v prodeji okolo 3 tis CZK a dneska na e bay klidně i 400,- USD a prodá se. Nebo jedny z prvních Phantomů od HM - tenkrát 1 200,- CZK a dnešní ceny se pohybují rovněž ve stovkách dolarů. Atd.
Samozřejmě to ovšem neplatí pro všechny modely.
Pokud nemá krabice, tak doporučuji Aukro, za pár stovek to tam někdo koupí.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hélicoptères de Combat

Příspěvek od p3tris »

Ve Francii začala Altaya přebalovat vrtulníky od IXO do trafikového prodeje. Série se jmenuje Hélicoptères de Combat a jako první v ní vychází Aerospatiale AS332 Super Puma, která byla možná zakoupit i u nás v různých e-shopech.
Obrázek
Fotky některých z modelů jsou k vidění na tomto fóru.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 16/1/2014, 06:27, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Gustav

Příspěvek od p3tris »

Kdyby měl někdo zájem o Gustava, Wildcat nebo Hellcat of Easy Model po 130,- Kč, může si je objednat tady. Poštovné je zdarma. Už jsem odtud objednával a všechno přišlo bez problémů.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na březen 2014:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše: Měl bych jednu otázku pro Velitele: Před rokem jsi sem nahazoval katalog Easy Model a ještě jsem z něj nikde nic neviděl. Některé modely jsou už dávno venku jako Easy Assembly "čokolády", a dokonce v čokoládách vyšly už i další novinky jako Tu-2, Il-2, Saetta, Me-110 nebo Gladiátor. Neviděl jsi je už někde po svých obchodních cestách, nebo alespoň referenční modely někde po výstavách? Nebo nemáš "od zdroje" nějaké informace, kdy by se mohly objevit?

Samozřejmě mi jde hlavně o kousky RAF: Buffalo (EM36383 nebo EM36384) a Lighnting (EM36433). Z těch, co nejsou ještě ani jako plastikáče pakTempesty (EM36395-99), Dautless (EM36374) a Avenger (EM36379).

A ano, vím, že se dají sehnat v kvalitnějším provedení od renomovaných výrobců, ale prozatím si hodlám v těchto případech vystačit s Easy...
Na Easy Model platí staré české "papír snese všechno". Kdybych vytahal všechny staré katalogy 3-4 roky nazpět, tak tam najdu modely, které doteď ještě nejsou vydané. A co horší, některé v tichosti zase stáhli.
Takže odpověď je jednouchá: "Vydrž Prťka, vydrž" :eek:
Tento týden se koná Norimberk, tak snad se dozvím něco bližšího.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Budu se snažit sem nějaké info napsat. I když mám obavu, že to nebude žádný zázrak. První zprávy co mám říkají, že z mého oboru celkem nic moc.
Ono se není celkem čemu divit, když Hobby Master, Witty ani Century Wings tam nejsou. Sice je prý pár věcí u několika distributorů, co tam jsou, ale nejsou to žádné extra novinky.
Navíc, jak je u těchto firem zvykem, nikdy dopředu moc nesdělují co bude.

Ad Stuka od Easy. Tady je odkaz: http://easymodel.net/index.php/Index/Search.html
Pokud by odkaz nešel, protože jsem už vyhledával, tak jen: easymodel.net a do vyhledávacího políčka si dejte Ju87 ( přesně v tomhle tvaru ), protože mají divné vyhledávání a najde to skutečně jen přesně tento tvar.
A jsou tam tři kousky.
Já jsem měl zásilku naposledy loni v půlce roku, takže je to asi novinka z druhé půlky.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:Ad Stuka od Easy. Tady je odkaz: http://easymodel.net/index.php/Index/Search.html
Pokud by odkaz nešel, protože jsem už vyhledával, tak jen: easymodel.net a do vyhledávacího políčka si dejte Ju87 ( přesně v tomhle tvaru ), protože mají divné vyhledávání a najde to skutečně jen přesně tento tvar.
A jsou tam tři kousky.
Já jsem měl zásilku naposledy loni v půlce roku, takže je to asi novinka z druhé půlky.
V tom mém minulém příspěvku jsou přeci přímé odkazy na všechny tři Štuky na easymodel.net...
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Mimochodem, myslím že mezi novinky Easy Model patří i MiG-15UTI, protože pokud si vzpomínám, v žádném katalogu jsem ho zatím neviděl. Pro našince je vedle sovětské, irácké, čínská a polské určitě nejzajímavější CS-102 (na stránkách výrobce chybně uvedený jako S-103) Pardubického pluku (EM37137).

pozn.: Vypadá to, že referenční model prošel kontrolou a jsou na něm fixou napsány poznámky a znovnu nalepeny kokardy na směrovce a křídle ve správných pozicích, takže se nestane to, co na La-7.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak zase něco (ne)hotového :wink: . Pustil jsem se do toho Drona RQ-4 Global Hawka ať mám ty bezpilotní komplet. Zatím slepeno, vytmeleno, přeryty nýty a vybroušeno.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Tak jsem si udělal radost a po dlouhé době mi brácha sehnal kousek o který jsem dost stál. Klasiku z největších, P-51D od IXO. Měl jsem doma totiž jen "Béčka" od Easy a Amercomu. Bohužel, sice to bylo za hodně slušnou cenu z Aukra, ale model je poškozený, má totiž příčně prasklou kabinku. Naštěstí mám někde doma starý model od Airfixu, kde jsou kabiny dvě (na Déčko a Káčko, který z toho stejně chci stavět), tak doufám, že na sebe budou sedět.

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

P3trisi, já myslel, že tenhle model dávno máš. Vždyť to je ten, co se prodával v Levných knihách (spolu s Me, Il 10 atd).
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše:P3trisi, já myslel, že tenhle model dávno máš. Vždyť to je ten, co se prodával v Levných knihách (spolu s Me, Il 10 atd).
Kdepak. Já ho prošvihnul kdysi dávno, když vyšel v trafice (spolu s Hurricanem, Dorou, Zerem, MiG-3 a ještě něčím dalším) a od tý doby jsem ho nikde neviděl. Ani v Levných knihách. Zavážely asi do různých krajů různě, v Budějovicích měli jen Me-109, P-40N, Lightninga, Il-10 a jednoho Dauntlessa (toho já blb nekoupil). A na jedný modelářský burze jsem narazil na Typhoona s vysačkou Levné knihy. Vím, že tam ho měli za 150,- a když ho ten týpek dával za 250,- tak mě to tak naštvalo, že jsem ho nekoupil. Holt jsem makovec, ba teď bych ho za tu cenu od IXO bral všema deseti...
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Vidíš, že byl Dauntless a Typhoon v Levných knihách jsem zase nezaznamenal já :) Musíme se kluci lépe navzájem informovat :!: Mě dodnes štve, že jsem od moduni zavčas nekoupil tu štuku s podvěš. kanónama :) To když někde uvidíte, sem s informací. A nemyslím tím tu zimní kamufláž, kterou myslím prodávají doposud.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na duben 2014:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“