Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od rabo »

S takto formulovaným tvrzením se může jen souhlasit, ikdyž v případě bývaleho Sovětského Svazu jsme to měli jako šampon z lídlu, :D dva v jednom :D . Prezident Novotný s nimi chtěl férové spojenectví a chlapci mu při první příležitosti podrazili nohy :( a nasáčkovali k nám svoje vojsko, které ..... no škoda řeči. :lol:
Ja kašlem na to čo spravilo ZSSR, lebo ZSSR je už dávno mŕtve. Za hlavného vinníka toho, čo sa u nás dialo po roku 45. v 50. rokoch, po 68. a v 70. rokoch pokladám našich ľudí. Zároveň si neodpustím, že za to môžu aj západné veľmoci. Súčasné Rusko je produkt Európy a USA. Pomohli sme ho postaviť do úrovne veľmoci , ale zároveň aj postaviť proti nám.
Možná by to chtělo nějaký jiný horor. A navíc tady platí, že když se nebudeme v první řadě bránit sami, nebude nás bránit nikdo a nikdo nám nebude ani pomáhat.
No keď sa teraz vo všetkých hlavnoprúdových médiách píše o tom, ako ide Rusko po Kryme zabrať, celú východnú Ukrajinu, Pobalt, atď. čo mi príde, ako dosť veľký horor , tak prečo by po obsadení Ruska Čínou , čo kopec prispievateľov na Idnes pokladá za hotovú vec nemali byť páve Rusi tými čo budú brániť ich pochodu na Európu ?
Je pravda, že se s tím jidášstvím Rusové snaží něco dělat, minimálně tím že ty hrůzy prodejnosti publikují a tak posilují prevenci a aspoň v armádě nějaké úspěchy mají, ale být s nimi spojenec? Raděj jen obchodní partner. Minimálně dokud nedospějí :(
Problém je, že oni dospeli ,ale my sme zo zostarli a trpíme nemocami dôchodcov. Len poučujeme, žijeme v slávnej minulosti, sme vnútorne chorí a tím blízkym od ktorých sme závislí robíme zle. Ja nechcem mať silnejúce Rusko s ktorým má EU obrat cca 600mld za nepriateľa. Prečo ? Je mi bližšia Čína ? Rusko nás nechce obsadiť, má nás v zatku, ale začnime sa aj mi k nemu správať korektne a už konečne ako suverénne EU a nie prívesok USA.
No to cos napsal se dá podepsat, ale jak říká klasik českého humoru : "milostivá pláčete dobře, ale na špatném hrobě" Nikde jsem netvrdil, že Turky a ostatní které jsi jmenoval bych měl radši za spojence ikdyž zrovna Turci mi jako spojenci připadají dost seriozní, na rozdíl od Rusů, budu přesnější Sovětů, aspoň nevím že by své spojence prodali když se jim to zdá být dobrým kšeftem. Rusové, vysocí státní a vojenští funkcionáři však minimálně v čečenských válkách prodávali životy svých občanů a vojáků, v Osetii to taky bylo takové pochybné, když začaly boje bylo na GŠ zrovna zavřeno, protože malovali :lol: , Medvěděv byl někde na dovolené a nebral telefony, Putin byl na olympiádě a reagoval snad až druhý nebo třetí den, nechce se mi to hledat, a to opakuji jen o sobě sami říkají. (pokud bys to ty, nebo kdokoli chtěl zpochybňovat doložím odkazy.


Ako priami potomok toho rodu čo spolupracoval s Turkami proti Monarchii sú Turci naozaj dobrí spojenci ,ale to bolo v 17. storočí, ale teraz... O zvyšku nemám čo riešiť. To ideme hádzať špinu a odvodzovať hodnotenia na USA, alebo NATO za to čo spravili, alebo nespravili správne ? Ohrozilo Rusko za posledných 25 rokov ČR ? Prinútili Vašich vojakov nikde cestovať ? Obmedzili Vám obchod ?
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Polarfox »

rabo píše:No keď sa teraz vo všetkých hlavnoprúdových médiách píše o tom, ako ide Rusko po Kryme zabrať, celú východnú Ukrajinu, Pobalt, atď. čo mi príde, ako dosť veľký horor , tak prečo by po obsadení Ruska Čínou , čo kopec prispievateľov na Idnes pokladá za hotovú vec nemali byť páve Rusi tými čo budú brániť ich pochodu na Európu ?
Popravdě otázka Pobaltí atp. se mne jako občana ČR dotýká mnohem více než případné spory Ruska a Číny na Dálném východě. A třeba Krym má na mě mnohem větší vliv, než kdyby třeba Číňané obsadili Sachalin.

A především...Rusko nebude bránit žádnou Evropu (to by nejdříve Čína musela obsadit X států a půlku kontinentu, což zaprvé nechce a zadruhé na to nemá sílu), ale vlastní zadek, území a majetek. Pokud má někdo obavy z Číny, tak by ho mělo především zajímat, aby se Čína nerozpínala od jihovýchodní Asie a podpořit kordón států jako je Japonsko, Jižní Korea, Filipíny či Vietnam. Tenhle směr je mnohem reálnější, mnohem tradičnější a opravdu by posílil kapacity Číny natolik, aby to mohlo rozkývat rovnováhu sil. A ne nějaké utopistické tažení přes Rusko na Evropu... Paradoxně tuhle část světa vyztužuje zase ty nenáviděné a poplivávané USA, ne Rusko...to maximálně dodá Číně zbraně a technologie, kterými si pak bude vynucovat vliv.
rabo píše:Problém je, že oni dospeli ,ale my sme zo zostarli a trpíme nemocami dôchodcov.
Rusové se po 25 letech teprve začali hrabat ze srabu (a to se pořád může kdykoli otočit, zas taková idyla to tam není a ta ekonomika se může stejně snadno rozložit) a už jsou dospělí a bůhvíkde?
rabo píše:Ohrozilo Rusko za posledných 25 rokov ČR ? Prinútili Vašich vojakov nikde cestovať ? Obmedzili Vám obchod ?
Dobře...a mohlo Rusko za posledních 25 let někoho ohrozit, když se celou tu dobu topilo ve sr..ách?
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Bax »

Gazprom podepsal dohodu o dodávkách zemního plynu do Číny

http://www.novinky.cz/ekonomika/336909- ... -ciny.html

Tak ložiska na Krymu můžou začít vydělávat, že jo :twisted:
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od josefg »

To "Rabo" To co napsal "Polar "klidně podepíšu, tak to prosím ber jako i mou odpověď. Dál bych se k tomu tématu už nevracel.
Obrázek

read between lines, read between lies
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Mirek58 »

Polarfox napsal:
Dobře...a mohlo Rusko za posledních 25 let někoho ohrozit, když se celou tu dobu topilo ve sr..ách?
A josefg se s tím ztotožnil.

Tak mi ted vrtá hlavou,z jakého důvodu se tedy Nato rozšířilo na východ? Když - viz citované.
Co je tedy důvod proč jsme do něj lezli?
Aby na nás nemohlo zaútočit ono samo?
Nějak tomu nerozumím.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skelet »

špatné zkušenost se SSSR? Do jisté míry politická nestabilita východních sousedů?
Je třeba rozlišovat reálnou možnost ohrožení a pocitové ohrožení. To pocitové ohrožení zde prostě bylo, je a dlouho bude, to reálné ohrožení možná nastane v blízké budoucnosti. Zdůrazňuji to slůvko "MOŽNÁ".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Polarfox »

Mirek58 píše:Tak mi ted vrtá hlavou,z jakého důvodu se tedy Nato rozšířilo na východ? Když - viz citované. Co je tedy důvod proč jsme do něj lezli? Aby na nás nemohlo zaútočit ono samo?Nějak tomu nerozumím.
A teď si vezmi, že by nově připojené státy východní a střední Evropy v NATO nebyly. Rusko už se trochu oklepalo a začíná se opětovně zajímat o svou bývalou sféru vlivu z časů Studené války...myslím, že Pobalstské státy atp. by byly radostí bez sebe, kdyby neměly žádné bezpečnostní záruky/zaštítění a Rusy s obnoveným apetitem za humny. Plánuje se dlouhodobě a dobré příležitosti se využívají, takže dost dobře nechápu, co je na rozšíření NATO tak nepochopitelné.

Mě to trochu přijde jak záležitost s armádou...teď se nic neděje, tak ji zrušíme neee?
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Marin
Příspěvky: 6
Registrován: 29/6/2009, 14:15

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Marin »

Zemřel generál Wojciech Jaruzelski, poslední komunistický prezident Polska.

http://zpravy.idnes.cz/wojciech-jaruzel ... clanek-box

Když nad tím přemýšlím, nebyl to úplně poslední žijící vůdce komunistického státu ve východní Evropě?
rotaran
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 100
Registrován: 26/1/2014, 12:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od rotaran »

Marin píše:Zemřel generál Wojciech Jaruzelski, poslední komunistický prezident Polska.

http://zpravy.idnes.cz/wojciech-jaruzel ... clanek-box

Když nad tím přemýšlím, nebyl to úplně poslední žijící vůdce komunistického státu ve východní Evropě?
A ted se muzou historici hádat jestli byl lepší vyjímečný stav nebo invaze státu Varšavské smlouvy do Varšavy a okolí
zijte dlouho a blaze
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Skeptik »

Marin píše:Zemřel generál Wojciech Jaruzelski, poslední komunistický prezident Polska.
http://zpravy.idnes.cz/wojciech-jaruzel ... clanek-box
Když nad tím přemýšlím, nebyl to úplně poslední žijící vůdce komunistického státu ve východní Evropě?
Zapomínáš na Gorbiho.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od josefg »

skelet píše:špatné zkušenost se SSSR? Do jisté míry politická nestabilita východních sousedů?
Je třeba rozlišovat reálnou možnost ohrožení a pocitové ohrožení. To pocitové ohrožení zde prostě bylo, je a dlouho bude, to reálné ohrožení možná nastane v blízké budoucnosti. Zdůrazňuji to slůvko "MOŽNÁ".
Pocitové ohrožení? Nevím jak ostatní, ale můj pocit byl, že mne a republiku nejvíc ohrožuj blbost vlastních, umocněná nenažraností spojenců, nebo partnerů, jak kdo chce. Bez ohledu na dobu a režim.
K dobám minulým, Rusové, přesněji Sověti (proč zapomínat na Estonce, Litevce, Lotyše Ukrajince a jiné) mne "sejřili" z principu, protože tu neměli co dělat. Ale že bych se cítil ohrožený? To těžko, to jsem se cítil hůř když jsem na brífinku někdy kolem 96 cca slyšel, že se AČR v případě potřeby bude uvádět do plné pohotovost půl roku, ale že k tomu nikdy nedojde, protože peníze na obranu nejsou a nebudou :shock: A to jediné se naplňuje, přes všechny propagandistické kecy. Když k tomu připočtu nekompetentnost a neomalené řeči našich politiků, tak to mám pocit ohrožení. Až když si pak přečtu některou směrnici, pokyny či nařízení EU, teprve se uklidním :)
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Franz Trubka »

V pondeli 26. kvetna je v USA federalni svatek.Memorial Day. Americane si pripominaji obeti valek, ktera amerika vedla.President Barack Obama navstivil neocekavane americke vojaky v Afganistanu.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od rabo »

Popravdě otázka Pobaltí atp. se mne jako občana ČR dotýká mnohem více než případné spory Ruska a Číny na Dálném východě. A třeba Krym má na mě mnohem větší vliv, než kdyby třeba Číňané obsadili Sachalin.
A ako sa Ťa dotýka Pobaltie ? OK sú to naši noví bratia/ spolubojovníci. Má Rusko snahu ich obsadiť a pripojiť ? Či ?
A především...Rusko nebude bránit žádnou Evropu
To nie je o tankoch. V akej oblasti robíš ? To je v podstate jedno . Ak by sa konflikty v Líbyi , Sýrii, Iraku a aj na Ukrajine robili inak tak EU tam má zarobené krásne. Takto nám ostávajú len dlžníci a nezamestnaní. Pozor nie som socán, práve naopak pravičiar. Rusko nám často chcelo uhrať ochranu stávajúcieho režimu režimu zisk, ale mi radšej hájime zásady, ktoré nikto neocení, lebo nebude čo.
Rusové se po 25 letech teprve začali hrabat ze srabu (a to se pořád může kdykoli otočit, zas taková idyla to tam není a ta ekonomika se může stejně snadno rozložit) a už jsou dospělí a bůhvíkde?
Dospeli tam kde bolo EHS pred x rokmi. My sme ich postavili, my sme ich naučili a oni nám budú ukazovať chrbát. Máš pocit, že EU sa vzmáha ? Že dotácie sú viacej ako prímy z palív ?
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Polarfox »

rabo píše:A ako sa Ťa dotýka Pobaltie ? OK sú to naši noví bratia/ spolubojovníci. Má Rusko snahu ich obsadiť a pripojiť ? Či ?
Jak se mě týká? Třeba tím, že je blízko, tím, že je ve stejném bloku jako můj stát a co se dotkne jeho se dotkne i mne. A Rusko nemá snahu je (mluvíme teď hlavně o EST/LOT/LIT) zahrnout do své náruče právě jen díky tomu, že na ně díky zaháčkování v aliančních strukturách nemůže. Ztráta téhle oblasti Rusy dlouhodobě krká a možná si sám vzpomeneš na pár průpovídek vyšších představitelů, jak se jim jednoho dne opět dostanou na kobylku. Pobaltské státy moc dobře vědí, proč se co nejrychleji zasekly na Západě. Zkus se zeptat jejich obyvatel, jestli jsou stejně v klidu jako ty.
rabo píše:To nie je o tankoch. V akej oblasti robíš ? To je v podstate jedno . Ak by sa konflikty v Líbyi , Sýrii, Iraku a aj na Ukrajine robili inak tak EU tam má zarobené krásne. Takto nám ostávajú len dlžníci a nezamestnaní. Pozor nie som socán, práve naopak pravičiar. Rusko nám často chcelo uhrať ochranu stávajúcieho režimu režimu zisk, ale mi radšej hájime zásady, ktoré nikto neocení, lebo nebude čo.
Tohle ve spojení s probíranou ochranou Evropy před Čínou nechápu. Mám pocit, že spíše ujíždíš do oblasti toho, co se ti na EU/NATO a spol. nelíbí.
rabo píše:Dospeli tam kde bolo EHS pred x rokmi. My sme ich postavili, my sme ich naučili a oni nám budú ukazovať chrbát. Máš pocit, že EU sa vzmáha ? Že dotácie sú viacej ako prímy z palív ?
A ty máš dojem, že ekonomika stojící jen na vývozu surovin je nějaké terno? Vždyť jsou na tom jak Arabáši, jen v bledě modrém...jediný další rozdíl je jen ten, že Arabáši si zbraně kupují, zatímco Rusové vyrábějí (to je spolu s kosmickým průmyslem tak možná jediné rozvinutější odvětví co tam je).

A kulový jsme postavili a naučili...pořád ještě stavíme a učíme. Najdi si zkušenosti pár firem, co podnikají v Rusku, jak to tam mají Rusové zmáklé levou zadní. Takže nevím, jestli se EU vzmáhá, ale než Rusko začne EU dýchat na paty, natož ukazovat záda (mluvíme teď o reálném ekonomickém/společenském pokroku s pevnými základy a tendencí vydržet i otřesy, ne nějakém vnějším pozlátku síly jako nyní), tak to bude trvat ještě hodně dlouho. Zatím je to země s velkým, ale nevyužitým potenciálem...prolezlá korupcí, extrémními rozdíly mezi bohatými a chudými, systematickým oblbováním vlastní velikostí, omezenou svobodou mimo povolené mantinely a vachrlatou ekonomikou. Co je na tom za takové terno, to nevím.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od kenavf »

Polarfox píše:...A kulový jsme postavili a naučili...pořád ještě stavíme a učíme. Najdi si zkušenosti pár firem, co podnikají v Rusku, jak to tam mají Rusové zmáklé levou zadní. Takže nevím, jestli se EU vzmáhá, ale než Rusko začne EU dýchat na paty, natož ukazovat záda (mluvíme teď o reálném ekonomickém/společenském pokroku s pevnými základy a tendencí vydržet i otřesy, ne nějakém vnějším pozlátku síly jako nyní), tak to bude trvat ještě hodně dlouho....
Ono je to už asi o tom,a to je spoločný problém Ruska,EU,USA že ekonomika funguje na určitej úrovni.Rusko má výhodu surovín,tak ju využíva(čo by sme za to dali, keby sme takú výhodu mali aj my).Všetko to teraz už naráža na to že ekonomika je zrkadlom politiky.Pozrite čo sa deje na "západe" afery typu Berlusconi,úverová kríza,hypotékarna kríza.To sú dôsledky nášho "demokratického" systému,kde v politike nefungujú spätné väzby(alebo niekto nechce aby fungovali?)Keď to nefunguje na "západe", tak čo potom u nás,a v Rusku tuplovane.Západ nedodržuje medzinárodné zmluvy,dohody a pravidlá(napr v OSN=Líbia,Sýria,Irak,Kosovo).Tak čo chceme od Rusov ,keď majú taký príklad.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Polarfox »

kenavf píše:Ono je to už asi o tom,a to je spoločný problém Ruska,EU,USA že ekonomika funguje na určitej úrovni.Rusko má výhodu surovín,tak ju využíva(čo by sme za to dali, keby sme takú výhodu mali aj my).
Na jednu stranu jo, na druhou... Vezmi si, že je to obrovská země s aspirací supervelmoci - a takovýto stát, prohlašující se (případně ho někdo prohlašuje) za vyspělý, žije jen z toho, co si vykutá ze země (a to ještě často s pomocí zahraničních firem). Kromě surovin, raket a zbraní toho moc nabídnout nemůže. Ruku na srdce, co máš doma ruského, co není alespoň 25 let staré a není to plyn, kterým doma topíš? Co ten stát reálně produkuje, tenhle moloch táhnoucí se přes dva kontinenty a s obrovskými materiálními a lidskými zdroji, vysokou rozmanitostí atd? Jak tenhle kolos využívá svůj potenciál? Dle mého dost chabě a přitom je každý prd (=většinou něco, co ostatní mají už dávno) zveličován, jako by už předehnali kompletně G7...

Arabové také dokáží tahat ropu ze země a přesto se nikde nemluví o tom, jak nám ukazují záda.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od kenavf »

Polarfox píše:....Ruku na srdce, co máš doma ruského, co není alespoň 25 let staré a není to plyn, kterým doma topíš? Co ten stát reálně produkuje, ....
Hrajem ruskú online hru Tankionline. :evil:
Ale máš pravdu,nepoznám momentálne nejakú civilnú technologiu v ktorej by vynikali, asi to potrebuje viacej času.V dobe skorumpovaných politikov a oligarchov je to problém.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od cover72 »

Je pravda, že ruští programátoři jsou hodně dobří -- nejlepší počítačové viry jsou z Ruska. Namátkou bych zmínil rodinu virů/červů Conficker, kteréžto potvory unikaly bezpečnostním expertům několik měsíců (!) a které, když se dostaly na stroj, smazaly všechny ostatní viry, aby mohly nerušeně pracovat.
Uživatelský avatar
kolja
svobodník
svobodník
Příspěvky: 25
Registrován: 15/5/2014, 13:33

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od kolja »

Já vím o jedné technologii,kterou využíváme všichni v republice-jaderné reaktory VVER.A v tom jsou docela dobří. :up: A neohánějte se Černobylem.Tam šlo o chybu lidského faktoru,jiná technologie a navíc to bylo na Ukrajině. :???:
new.imperial
Příspěvky: 0
Registrován: 9/5/2014, 22:50

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od new.imperial »

Až začnou Ukačka nakupovat palivove članky mimo RF bude Černobylů hafo...
Inter pedes puelarum magnum beneficium puerorum est!
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“