Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

pet píše: V tvrzení nemají/nefunkční bych neviděl rozpor, to se klidně "ztratí v překladu"... mají, ale nefunkční = nemají
Mohl být nefunkční a sloužit jako zástěrka pro dodání funkčního z Ruska.
Důkaz, že separatisté měli BUK sice novina není, ale vzhledem k tomu, jak rychle to začali s ruskou stranou popírat a odvádět pozornost jinam, je celkem důležitý.

Vyvozovat můžeš co chceš, jiná věc je získat i přímé důkazy... nicméně:
- trasa může být nesmyslná na první pohled, ale s tímhle nákladem asi nepojede po libovolné silnici, pro přechod do RF už díky ofenzivě UA armády nebylo moc možností a trasu Krasnodon-Luhansk-Doneck používají/-li
pro přísun techniky a lidí i jindy
- "někdy" asi nebude tak široký pojem, vzhledem k tomu, že majitel ten tahač začal postrádat v první půlce července, a fotkám z dalších míst na území separatistů (pokud se tam netoulaly kolony tahačů Strojmechanizacije s BUKy)
To ale nepopírá můj závěr... Tedy že Vyvozovat z toho, že MH17 sestřelili separatisté tímto BUKem, či dokonce že je za tím RF, protože BUK jede (absolutně nesmyslnou trasou) do RF je jenom zoufalé přání něčím podložit něčí osobní názor na to, kdo je viníkem...
Je-li vše výše uvedené pro tebe dostačující, a o vinících máš jasno, budiž ti přáno... Já jasno nemám a výše uvedené jsou pro mě sice indicie, ale nikoliv důkaz.. Měl-li to být pokus přesvědčit o "své pravdě" i někoho dalšího, přeji hodně štěstí...

Já zatím zůstanu u toho, že je prokázáno, že MH17 spadl a že experti nevylučují, že byl sestřelen... (zase mi tu chybí ten smailík s krčícími rameny - poradím si sám.. :-)) Obrázek
Naposledy upravil(a) Aaron Goldstein dne 31/7/2014, 18:08, celkem upraveno 3 x.
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

skelet píše:co zde je nebo není uzavřeno určují moderátoři a administrátoři. A to ty pokud vím nejsi.
Na téma převozu již, přispívat nebudu, byť by bylo čím. Čas ukáže. Děkuji.
PS.: původně jsem žádal, zdali je o to zájem, stáhněte si moje zpomalené video (tedy BUK zde http://www.youtube.com/watch?v=8O9nS1Utqog) , zatím bez reakce - jen upozorňuji že příští úterý účet zruším.
celsius
Příspěvky: 0
Registrován: 31/7/2014, 16:54

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od celsius »

elspec21 píše:
Alchymista píše:Je vôbec zostrelený 9M-MRD skutočne 9M-MRD?
Autor na stránke http://www.jimstonefreelance.com/ dokazuje, že trosky pochádzajú z 9M-MRO - strateného pri lete MH370.
Obrázek
Zdravím osazenstvo Palby. Sleduju tady od počátku dění na Ukrajině, nemusim obíhat všechny ruské a ukrajinské weby, tady je to všechno pěkně pohromadě :up:

Co mě ale donutilo k registraci, je množství "spikleneckých" teorií, třeba tahle se záměnou letadel. Když se podívám na jejich fotografie na Airliners.net, žádné chybějící okýnko nevidim:
http://www.airliners.net/photo/Malaysia ... a46e114b1c
http://www.airliners.net/photo/Malaysia ... 5749f5a6df

V roce 2005 ale okénko ještě nebylo zakryté:
http://www.airliners.net/photo/Malaysia ... 5749f5a6df

Docela by mě zajímalo, kdo a s jakým záměrem tyhle Fejky vymýšlí ...
Já bych se s dovolením vrátil ještě k tomu ztracenýmu "spikleneckýmu" okýnku.
1) To že tam nevidíš ztracené okénko bude nejspíš tím, že si poslal dva odkazy, v domění, že se jedná o fotografie MH-17 (tedy 9M-MRD), ale na obrázku je ztracené MH-370 (9M-MRO), U toho prvního je to na 100 procent a u toho druhého odkazu tak na 99, protože poslední dvě písmena identifikátoru jsou v obrázku poškozená, ale podle mě je to MRO a vpředu na podvozku je také RO.
2) na fotce od AFP to okénko opravdu není. Originál je na http://www.imageforum-diffusion.afp.com ... numPage=31 Fotka je z 20.7 a mluvím o Ref. Par7934900. Na AFP nemám přístup, abych získal originál, ale tady je v lepší kvalitě http://2.bp.blogspot.com/-HMxzAQmFjnk/U ... +mh370.jpg.
3) na fotce od Reuters to okénko je. http://www.reuters.com/news/pictures/sl ... R3Z2GM#a=3
4) na fotce Wall Street Jornal je taky http://graphics.wsj.com/mh17-crash-map/ ... G_0696.jpg

Pak bych tedy rád viděl nějakou fotku letadla se zřetelnou identifikací 9M-MRD s chybějícím okénkem.

P.S. A ano, mám rád konspirační teorie. Moje nejoblíbenější je ta o tom, kterak pomocí 2 letadel shodit 3 mrakodrapy. :-)
P:S.2: V případě MH-17 se zatím zdráhám uvěřit, že je to ztracený MH-370.
sorexus
Příspěvky: 0
Registrován: 18/7/2014, 17:25

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od sorexus »

Nekamenujte mne pokud to tu již proběhlo.
Může si operátor protiletadlového systému jako BUK splést turbovrtulový an 26 s dvakrát větším a dvakrát rychlejším Boeingem?
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kopapaka »

sorexus píše:Nekamenujte mne pokud to tu již proběhlo.
Může si operátor protiletadlového systému jako BUK splést turbovrtulový an 26 s dvakrát větším a dvakrát rychlejším Boeingem?
Záleží kolik má zkušeností a kolik času. Lze si třeba představit, že komplet obsluhoval třeba jen jedinný člověk, dostal alespoň přibližnou polohu cíle a okamžitě po zjištění a uzamčení odpálil raketu. Čistě teoreticky tak vůbec nemusel vědět na co vlastně střílí...

Ale podotýkám, že toho víme hrozně málo - třeba jako ta poškození na zříceném letadle - víme (z řezu hlavice KUBu) jakou hlavici používá o generaci starší systém s úplně jinou raketou a někdo tu chce podle toho tvrdit, že důvod pádu musel být způsobený něčím jiným. Mohl, ale nemusel a to je dost velký rozdíl...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skelet »

Celsius: http://img.planespotters.net/photo/3710 ... 371287.jpg
celá záhada okolo chybějícího okénka je v tom, že jej zřejmě Malajsijské aerolinie nechali zaslepit u všech letadel. Pokud si chvilku zagoogluješ, tak jak 9M-MRD, ale i 9M-MRO mají fotky s, ale i bez okýnka.
(a tím bych tohle spiknutí zde uzavřel jednou pro vždy. Děkuji)
ObrázekObrázekObrázek
sorexus
Příspěvky: 0
Registrován: 18/7/2014, 17:25

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od sorexus »

kopapaka píše:
sorexus píše:Nekamenujte mne pokud to tu již proběhlo.
Může si operátor protiletadlového systému jako BUK splést turbovrtulový an 26 s dvakrát větším a dvakrát rychlejším Boeingem?
Záleží kolik má zkušeností a kolik času. Lze si třeba představit, že komplet obsluhoval třeba jen jedinný člověk, dostal alespoň přibližnou polohu cíle a okamžitě po zjištění a uzamčení odpálil raketu. Čistě teoreticky tak vůbec nemusel vědět na co vlastně střílí...

Ale podotýkám, že toho víme hrozně málo - třeba jako ta poškození na zříceném letadle - víme (z řezu hlavice KUBu) jakou hlavici používá o generaci starší systém s úplně jinou raketou a někdo tu chce podle toho tvrdit, že důvod pádu musel být způsobený něčím jiným. Mohl, ale nemusel a to je dost velký rozdíl...
Myslel jsem že ten střelecký radar má větší dosah než je dostřel toho systému a že je schopen zjistit kromě vzdálenosti i rychlost
Po odpalu již obsluha nezasahuje a raketu řídí ten systém automaticky?
Naposledy upravil(a) sorexus dne 31/7/2014, 19:36, celkem upraveno 1 x.
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

V časopise Epoch Times Europe letecký kapitán tvrdí, že k sestřelení došlo protipancéřovými střelami, zejména po té co viděl ve vysokém rozlišení snímky kokpitu pod oknem prvého pilota zde http://www.epochtimes.de/Ex-Flugkapitae ... 71326.html
Naposledy upravil(a) m63 dne 31/7/2014, 19:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kopapaka »

sorexus: větší dostřel samozřejmě má, ale pokud je ten systém takříkajíc "v první linii", tak nějaké delší svícení znamená říci si o raketový či dělostřelecký pozdrav. BUK(stejně jako KUB, S-75/125) může navíc navádět raketu bez zapnutí RL, opticky - kamera je nad krytem radaru - v tom případě by operátor měl ještě menší šanci zjistit co postřeluje.

Navádění je možné provádět několika tpůsoby a jedním z nich je i plně automatické vedení cíle, BUK by to snad měl dokázat i na optice a automatické vedení jre v případě nezkušenosti obsluhy nebo v časovém presu nejprravděpodobnější.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
k42
Příspěvky: 8
Registrován: 29/7/2014, 15:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od k42 »

Dočasný závěr zkoumání fotografií trosek:

Prohlédl jsem všechny archívy fotografií, které jsem k troskám MH17 našel. A jediné kusy, poškozené "něčím" jsou ten levý bok kabiny pilotů, strop kabiny, a s otazníkem koncová část levého křídla. Poškozené nejsou ani ostatní části levého boku.

Vypadá to, že se to omezilo na bok kabiny pilotů (jeden nalezený vnější plech ze stropu kabiny mohl být poškozen sekundárně střepinami ze zásahu levého boku kabiny pilotů).

Pokud by to letadlo takhle fušersky trefila hlavice rakety Buk, tak bych žádal od výrobce slevu. A další raketu bych si už nekoupil. :-)

Jelikož další data nejsou pro zběžný průzkum k dispozici, dokud se něco neobjeví, zbývají jen podložené hypotézy:

- téměř jistě to nebyl Buk
- téměř jistě byl letoun zasažen kanonem 30 mm do levého boku kabiny, velmi přesně a koncentrovaně, cca > 30 střelami, pravděpodobně protipancéřovými nebo se zpožděnou explozí, schopnými prostřelit bok letounu.
- velmi pravděpodobně bylo stříleno z dvojhlavňového kanonu (pokud ne, tak 2x) - protože jsou dva střední body zásahu


Více se nedá z fotek poznat (nebo to neumím - šla by udělat virtuální mechanoskopická analýza průstřelů; či na to nemám vybavení a čas - šel by udělat simulátor a ten pak různě trefovat, virtuálně)

Nezbývá tedy nic jiného než čekat. Dnes by k troskám poprvé !!! po 14 dnech !!! měli dorazit ICAO experti.
Naposledy upravil(a) k42 dne 31/7/2014, 20:35, celkem upraveno 2 x.
k42
Příspěvky: 8
Registrován: 29/7/2014, 15:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od k42 »

m63 píše:V časopise Epoch Times Europe letecký kapitán tvrdí, že k sestřelení došlo protipancéřovými střelami, zejména po té co viděl ve vysokém rozlišení snímky kokpitu pod oknem prvého pilota zde http://www.epochtimes.de/Ex-Flugkapitae ... 71326.html
Další, který má oči a vidí. :D
(a taky rozum, který mu řekne, že kulaté není hranaté = že se do kulaté díry nehodí hranatá střepina ... no umí to i orangutani)

Za toho orangutana si dej pauzu... Co bys řekl na den? kopapaka
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

k42 píše:Prohlédl jsem všechny archívy fotografií, které jsem k troskám MH17 našel. A jediné kusy, poškozené "něčím" jsou ten levý bok kabiny pilotů, strop kabiny, a s otazníkem koncová část levého křídla. Poškozené nejsou ani ostatní části levého boku.

Vypadá to, že se to omezilo na bok kabiny pilotů (jeden nalezený vnější plech ze stropu kabiny mohl být poškozen sekundárně střepinami ze zásahu levého boku kabiny pilotů).

Pokud by to letadlo takhle fušersky trefila hlavice rakety Buk, tak bych žádal od výrobce slevu. A další raketu bych si už nekoupil. :-)

Jelikož další data nejsou pro zběžný průzkum k dispozici, dokud se něco neobjeví, zbývají jen podložené hypotézy:

- téměř jistě to nebyl Buk
- téměř jistě byl letoun zasažen kanonem 30 mm do levého boku kabiny, velmi přesně a koncentrovaně, cca > 30 střelami, pravděpodobně protipancéřovými nebo se zpožděnou explozí, schopnými prostřelit bok letounu.
- velmi pravděpodobně bylo stříleno z dvojhlavňového kanonu (pokud ne, tak 2x) - protože jsou dva střední body zásahu

Více se nedá z fotek poznat (nebo to neumím - šla by udělat virtuální mechanoskopická analýza průstřelů; či na to nemám vybavení a čas - šel by udělat simulátor a ten pak různě trefovat, virtuálně)

Nezbývá tedy nic jiného než čekat. Dnes by k troskám poprvé !!! po 14 dnech !!! měli dorazit ICAO experti.
Souhlas :mrgreen: - přidal bych tu 2 obrázky ten prvý z PPRuNe
Obrázek
a jeden co už jsem dával
Obrázek
PS.: k42 - víš, že si koleduješ o BAN ? A vzpomeňme si, že za celých těchto 14 dní se nikdo oficiálně z tzv. "mezinárodních autorit" nepoptává po ukrajinských záznamech ŘLP, atd. atd. Ovšem jsou i tací, kterým to divné nepřipadá.
Naposledy upravil(a) m63 dne 31/7/2014, 20:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11903
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Zemakt »

téměř jistě byl letoun zasažen kanonem 30 mm do levého boku kabiny, velmi přesně a koncentrovaně, cca > 30 střelami, pravděpodobně protipancéřovými nebo se zpožděnou explozí,
30 ti střelami? Neblázni to by to byla minus celá kabina. Výš jak vypadá 30 mm leteckej granát? A protipancéřovej?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
nksh
Příspěvky: 6
Registrován: 31/7/2014, 19:58

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od nksh »

Zemakt píše:
téměř jistě byl letoun zasažen kanonem 30 mm do levého boku kabiny, velmi přesně a koncentrovaně, cca > 30 střelami, pravděpodobně protipancéřovými nebo se zpožděnou explozí,
30 ti střelami? Neblázni to by to byla minus celá kabina. Výš jak vypadá 30 mm leteckej granát? A protipancéřovej?
A na rozloucenou nejspis jeste pilot sucka hodil cihlu:

http://graphics8.nytimes.com/newsgraphi ... 2_crop.jpg
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

Není to on ?
Obrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

m63 píše:Není to on ?
Až na to, že tohle je náboj americké provenience, tak ano... Pro představu určitě postačující...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Mike
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 105
Registrován: 2/1/2010, 07:40

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Mike »

Zde je zmiňovaný článek Petera Heisenka
Dle mého názoru jde o pitomost myslet si, že Su-25 by mohl sestřelit Boeing v takové výšce a rychlosti. Už jen proto, že Sučko má normální dostup 7000m a dopravní letadla létají minimálně o tři kilometry výše.
Další věc je, že sůčko má maximální rychlost 975km/h (0,8M) a to ani zdaleka nestačí k dostižení Boeingu.

Jiná teorie tvrdí, že se suchoj kryl civilním dopravním letadlem v zóně efektivního dostřelu Buku. Tomu by také odpovídalo ono záhadné odklonění letu Boeingu mimo původní trasu.

Každopádně si počkám na výsledky nestranného šetření, pokud takové kdy vůbec bude zveřejněno.
k42
Příspěvky: 8
Registrován: 29/7/2014, 15:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od k42 »

Zemakt píše: 30 ti střelami? Neblázni to by to byla minus celá kabina.
Jenom v tom kousku, co se zachoval je cca 20 průstřelů 30 mm střel. Předpokládám, že 10+ dalších jich prolétlo tou částí níže, co je úplně ustřelená. Vyplývá to matematicky z radiálního rozložení distribuce zásahů, což je patrné z těch zbývajících částí.

Ano, pravděpodobně byla pryč hned celá pilotní kabina a je i možné, že se letadlo od přetlaku při výbuších protipancéřových střel celé roztrhlo, případně to mohlo vyrazit dveře mezi kabinou pilotů a prostorem cestujících a utrhnout strop kabiny cestujících. Mašina drží dohromady přes nosníky v podlaze a vespod, nahoře je jenom laminátový kompozit.

Je to sice jen hypotéza, ale možná - dopad kabiny pilotů mimo hlavní část trosek by tomu odpovídal.
Naposledy upravil(a) k42 dne 31/7/2014, 21:08, celkem upraveno 1 x.
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Mauler »

A co takhle ještě jedna teorie a to že nějaký výstřední pilot(o které malajské areolinie nemají nouzy jak to vypadá) konvertoval k islámu a chtěl potrestat RF(na radu imáma kterýmu to zas poradil kdosi komu se to hodí a trošku mu umetly cestičku aby to neměl tak komplikované) za podporu Sýrie tím že se vyhodí do vzduchu v kabině letounu a pro zvýšení ůčinku trhaviny si tam dal ocelové kuličky?Pak odpadá SU 25 i BUK a zůstává hloupá náhoda. :-?
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Mirek58 »

Aby se aspon pro tuto chvíli mohl vyloučit zásah BUKem, bylo by dobré vidět jak vypadá potah trupu za pilotní kabinou ke kořeni křídla.
( I když oba motory co jsem viděl, měly ve vzduchu lopatky kompresorů v pořádku, tedy nepoškozené výbuchem PL střely / zbytky rak. motoru/)
ObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“