Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sego13 »

Trismegistos píše: 1. Buď tak prosím hodný a dej si tu práci a z toho videa, navíc v angličtině, ty údajné chyby prosím přelož a vypiš. Nemyslím si, že bych byl člověk, který rád slovíčkaří, ale to video je podle mne zbytečně rychle sestříhané. Děkuji.
2. Učiň tak možná raději do PM (nechávám na tobě) ať toto téma zbytečně nezasereme jedním filmem.
3. Nelogičnosti ohledně chování "vědců" můžeš vynechat, tam se asi vetšinou shodneme, ale to nechávám opět na tobě.
4. Děkuji.

Vysvetlene cez SS.
Musim uznat, ze Trismegistosove vysvetlenie maju logiku.

Subjektivny dojem "Velmi slabucky film" mi napriek tomu ostava :razz:
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Sego13 děkuji. :lej:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Něco, z čeho by se mohl nakonec vyklubat slušný válečný film: Pegasus Bridge.

http://pegasusbridgethemovie.com
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Guderian píše:
Trismegistos píše:A pokud si tu někdo myslí, že je to blbost, či, že jsou ve filmu nelogičnosti, či chyby, tak prosím vypište je. Rád je jednu po druhé proberu. :)
Tak já si z dovolením jeden dotaz dovolím. Když už se teda rozhodne o provedení naprosto nevídané, zásadní a přelomové misi za nalezením inteligentního mimozemského života a postaví se za tím účelem našláplá vesmírná loď za pár bilionů, proč ji pak osadí partou nevídaných retardů? Už je to dlouho, co jsem to viděl a viděl jsem to jen jednou, ale hned si vybavuji:

1) Vzduch ok, tak si sundáme helmy, co říkáte? To bych od vědce na tak důležité misi nečekal. Ostatní to berou v pohodě, však o co jde.
2) Další vědec se div nemazlí s hrozivě vypadajícím hadem, o kterém nic neví.
3) Kapitánovi je fuk, že mu dva členové z posádky uvízli venku, jde si radši zap....
4) Dalšímu vědci rejdí mimozemšťan v oku. Vyděsí se, dál neřeší, nikomu neřekne, je mu to fuk a taky si jde zap...
5) Celkově je biologické hrozby moc netrápí, tuším, že i tu mimozemskou hlavu si vzali jen tak a jediná ochrana byly rukavice a sklo.

Všichni se ale samozřejmě tvářili hrozně hustě. Ono tohle není nic, zač bych Promethea kritizoval, ono se to ve filmech objevuje naprosto běžně, ale na druhou stranu už jen to bohatě stačí k tomu, abych Promethea nevychvaloval. Pro mě film zcela průměrný. Z novějších sci-fi se mi daleko víc líbil třeba Marťan, toho můžu směle doporučit. Akční to sice není, ale napínavé ano.
Ještě jednou se k tomu vrátím, protože jsem se donutil a ten blábol viděl celý v TV.
Přidám dva body:
6) Teprve po probuzení asi tak kdovíkolikion kilometrů od Země se posádka (a to jak vědecká tak i letová) seznamuje jak mezi sebou, tak i s předmětem mise. To se neznají před letem??? To je napřed zmrazili, pak šoupli do lodě, a teprve nakonec je seznamují s misí???
7) Teprve poté, jak se ukáže, se ustavují posloupnosti velení - nikdo netuší že mezi sebou mají nějakou ženskou která tvrdí že je vlastně velitelkou výpravy - asi ani jeden z nich netušil že něco jako nadřízení a podřízení existují od školy celej život...

Závěr:
Film NENÍ sci-fi, protože není sci- (věda v něm se vleze do náprstku a mnohem více je tam náboženského blouznění, kdy se autoři snaží "nějak" se vlézt do kreacionismu).
Film je horror na motivy sci-fi, ponejvíc prvního Aliena. Má být prequelem k němu - budiž.
Jako většina hororů a thrilerů, funguje jedině za podmínek, kdy se lidé v něm chovají naprosto jinak než v reálu, nefunkčně a proti instinktům vč. sebeochranného, sebezáchovného, apod.
Bohužel, já mám rád sci-fi. Horrory mě neberou. Nebaví mě. Protože jsou "blbé" (rozuměj nelogické i v rámci zdánlivé nelogičnosti běžné pro chování člověka, a "fungují" jedině při zachování nepřirozených a nelogických jednání - jakýkoli "normální" postup je zcela rozhodí - jako ti vědci, co se napřed bojí i stínu a okamžitě poté se bratříčkují s neznámým hadem...), nemůže mě bavit ani tenhle blábol.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Už sa to blíži. 6.séria Hra o tróny. :up:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

hmm, takže zabijou další oblíbené postavy, z padouchů se vyklubou nové oblíbené postavy a budou kozy. Za mě dobrý :razz:
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

A možná také nějaké "zabité" postavy oživí. Už se vážně těším.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

:D já se těším na knížku
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

ovšem pokud se jí vůbec dočkáme. To čekání je děsný
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Obľúbené postavy?
Moje - okrem zlovlkov a drakov :) Tyrion Lannister a Brienne z Tarthu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od kozlustechnykus »

Ja sem hlavne zvedavej, jak ozivi Jona Sneha :)
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

Kněží toho ohnivého pámbíčka to umí. Podle knihy byla takto oživená panímáma Starková (tedy pokud si to dobře pamatuji)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Pamatuješ si to velmi dobře.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od kozlustechnykus »

Jo, u ni to puzili, ale tady jsme u Zdi, takze cert vi, co muzeme cekat. Divoci asi nic podobnyho nemaji a ze by se k nemu dostali nejak rychle taky pochybuju. A ze by z nej za cas byl Bilej chodec?
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

a není ta kněžka stejného vyznání? Já už jsem tolik věcí zapomněl :D a do 35cm tlustýho čtení se teď nechce :D
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

danny1691 píše:a není ta kněžka stejného vyznání? Já už jsem tolik věcí zapomněl :D a do 35cm tlustýho čtení se teď nechce :D
Náhodou je. A taky "náhodou" se vrátila na Zeď zrovna když Sněha krocli.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek

Ach jo.
6) Teprve po probuzení asi tak kdovíkolikion kilometrů od Země se posádka (a to jak vědecká tak i letová) seznamuje jak mezi sebou, tak i s předmětem mise. To se neznají před letem??? To je napřed zmrazili, pak šoupli do lodě, a teprve nakonec je seznamují s misí???
Říká se tomu utajení. Každý věděl, co potřeboval vědět. Ve chvíli, kdy se potvrdilo, že místo kam letí, není jenom hvězda ale kompletní planetární systém, se dozvěděli více. A ano, sice to ve filmu není vidět, ale pravděpodobně se před letem neviděli (jen ta civilní část. posádka lodi a vojenský personál se znají).

Děj se odehrává před prvním Vetřelcem a neznáme postupy předcházející hibernaci. Mám na mysli, zda se cestuje na lačno a s prázdnými střevy apod. Jak v Prometheovi tak Vetřelci není vidět, že by hibernovaní byli připojení k zařízení, které odstraňuje odpad z těla jinak než z krevního oběhu. Nemluvě o tom, že co alespoň vyplynulo ze skutečných pokusu o hibernaci živých organismu, bude samotnému procesu předcházet delší období přípravy. Tím je myšleno, jiné složení stravy apod. Je možné, že dotyčné "experty" sehnali na poslední chvýli, a přednost měl proces hibernace místo seznamovacího večírku.

Mise je sice civilní, ale financována člověkem, který nejen že vyvíjí a vyrábí zbraně, ale sám má takovou malou armádu.
7) Teprve poté, jak se ukáže, se ustavují posloupnosti velení - nikdo netuší že mezi sebou mají nějakou ženskou která tvrdí že je vlastně velitelkou výpravy - asi ani jeden z nich netušil že něco jako nadřízení a podřízení existují od školy celej život...
Ne, posloupnost velení byla dána již na začátku (Sama Wickersová při briefingu zmiňuje, že některé přijímala osobně). A sice:

Po příletu do zájmové oblasti velí ona dvojice vědců ohledně průběhu mise. Kapitán má velení ohledně bezpečnosti lodi.

Ale, dcera Waylanda, štabajzna Wickersová, převezme velení a jak jste si všimli vědci neprotestují neb nemají gule se jí postavit. Věřím, že leckdo z vás někdy v profesi zažil, ty příjemné okamžiky vyjasňovaní si kompetenci, alias mistrovství světa v disciplíně o největšího šulinka na pískovišti.

Závěr:
Film NENÍ sci-fi, protože není sci- (věda v něm se vleze do náprstku a mnohem více je tam náboženského blouznění, kdy se autoři snaží "nějak" se vlézt do kreacionismu).
Nesmysl. Nikde v celém filmu, není zpochybněna Evoluční teorie jako taková. Jediné co je zpochybněno, že moderního člověka stvořil Bůh, a že se Moderní člověk přirozeně, bez umělého zásahu vyvinul do podoby jako ho známe. Pro upřesnění: Prvotní scéna "stvoření" není datována i když rozumím tomu, že zvolené scenerie v člověku vytváří pocit planety bez života.
Mimochodem dle tvého dělení co je a co není sci-fi je evidentní, že např. Clarkovu první vesmírnou odyseu či její pokračování, kde si mimochodem zahrál i pan Tříska za sci-fi asi nepovažuješ viď? :mrgreen:
Film je horror na motivy sci-fi, ponejvíc prvního Aliena. Má být prequelem k němu - budiž.
Jako většina hororů a thrilerů, funguje jedině za podmínek, kdy se lidé v něm chovají naprosto jinak než v reálu, nefunkčně a proti instinktům vč. sebeochranného, sebezáchovného, apod.
Bohužel, já mám rád sci-fi. Horrory mě neberou. Nebaví mě. Protože jsou "blbé" (rozuměj nelogické i v rámci zdánlivé nelogičnosti běžné pro chování člověka, a "fungují" jedině při zachování nepřirozených a nelogických jednání - jakýkoli "normální" postup je zcela rozhodí - jako ti vědci, co se napřed bojí i stínu a okamžitě poté se bratříčkují s neznámým hadem...), nemůže mě bavit ani tenhle blábol.
Nevím co je tolik nepochopitelného na strachu biologa, když na cizím světě, vleze do očividně umělé stavby a a na několika místech se skoro přerazí o skafandry 3 metry vysokých mimozemšťanů (ano jsou to jen obleky, těla již zetlela a změnila se v prach). Asi sem srab, ale já bych také nebyl klidnej.

Stejně tak nerozumím tomu, proč tolika lidem přijde tak strašně nepochopitelné, že je Biolog fascinován nálezem mimozemského organismu (živého a velikosti malého psíka), měl se snad zajímat o šutry?

Edit: Přidána ochutnávka z CA na pokračování Promethea. :)
Naposledy upravil(a) Trismegistos dne 28/4/2016, 10:34, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

danny1691: ona je dokonce velekněžka, tedy šéfka onoho rudého kněze Thorose z Myru, který několikrát oživoval rytíře Beryka Dondarriona. A myslím, že to byl v knihách Beryk, který oživil Catelyn (a tím se sám zahubil).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

trailer:


Možno 6.séria zatiaľ vôbec Jona Sneh riešiť nebude. Aj to je možné.
.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od kozlustechnykus »

Na navrat te veleknezky jsem asi zapomel.
Snih tam mozna bude - herec byl prej viden na letisti v Irsku, kde by se ted melo natacet.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“