
Zajímavé na tom všem je, že tato akvizice vlastně naplňuje starou vizi genMaj Richarda Sholtese, bývalého velitele 2. obrněné divize. Ten v 80. letech navrhoval, aby u dvou BVP Bradley na rotu byla odstraněna věž, aby se našlo místo pro více pěšáků. S tím, že zbývající dvě Bradley by věž měly a poskytovaly rotě palebnou podporu:
Pan W. Blair Haworth k tomu dodává, že pan Scholtes nereflektoval, že se v 80. letech změnil účel obrněné divize, která se zaměřila více na vysokorychlostní boj s obrněnci protivníka a proto jí ubyla pěchota, zato přibyla spousta tanků.genMaj Richard Scholtes píše:naše obrněná divize o síle 1700 mužů může v poli vysadit pouze 960 pěšáků. Podíl skutečných střelců, kteří nejsou veliteli rot a družstev nebo radisté je ještě menší - méně, než 4% divize. Mechanizovaný prapor za WW2 měl 234 vysazovaných pěšáků oproti dnešním 180. Podruhoválečná, pre-Vietnamská divize jich na prapor měla 324 oproti dnešním 180. Zmenšila se snad potřeba pro akce sesednutých pěšáků? Nemyslím si.
(...)
Se současnou organizací roty zjišťujeme, že pěšáci nesesedaj když je pro to situace nepřítele či terén příznivý. (...) V obranných scénářích jsou až příliš často sesednutí pěšáci zakopaní poblíž svého BVP, namísto aby byli tam, kde mohou jejich ruční zbraně mít největší vliv na výsledek bitvy. (...) S mixem M2 a bezvěžových "M4" mohou být M2 umístěny tam, kde mohou rotě poskytovat největší palebnou podporu, kdežto M4 mohou doprovodit pěšáky pro rychlé sesednutí. M4 by také poskytly větší prostor pro pěšáky a vybavení.
Ale dnes, jak se zdá, se ke Scholtesovu "M4" dostáváme
