starší ruské,české valečné filmy

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

starší ruské,české valečné filmy

Příspěvek od jeikob »

pamatujete filmy jako sokolovo,či celou sagu osvobození.serial čtyři v tanku a pes.nebo velko filmy otakara vávry.
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Jasně,na většině jsem vyrostl.Čtyři vz tanku a pes dokonce vyšlo nedávno na DVD.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

wildesau píše:Jasně,na většině jsem vyrostl.Čtyři vz tanku a pes dokonce vyšlo nedávno na DVD.
Jo, mají to ve videopůjčovnách na DVD, ale dabing je děsný. Já to viděl na TVP v originále několikrát, i původní CZ dabing byl dobrý.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

Na tehle strance http://www.plsubteam.wz.cz/nuke/index.php nejaci nadsenci davaji k dispozici vlastnorucne zrobene titulky k 4 z tanku a psovi,rekl bych ze jsou dost dobry.Jinak jsem ve videopujcovne videl i nekolik DVD s polskym serialem S nasazenim zivota - Kapitan Klos.
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

na ty čtyři v tanku se chystám až uspořím nejakou korunu.nedavno sem zkouknul na netu ukázku myslím na valka v obrazech.co si pamatuju tak to má vybornou atmosferu a autentickou techniku a uniformy.u nás v pujčovne meli na vhs i sokolovo od vávry.nemci maji zimní kamufláž a realistickou techniku i svobodova armáda je autentická mají ješte anglické battle dresy a helmy.a trešnička je utok plamenometných haklu
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

jo to bych také rád vedel:)neco je na dvd a vhs
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Zkus DC++, třeba hub: Best of all hub (je českej), dá se tam najít i kompletní sága Osvobození (všech 6 dílů).
Uživatelský avatar
Sfenkel
Příspěvky: 9
Registrován: 29/3/2006, 14:28

Příspěvek od Sfenkel »

O čom je "Horiaci sneh"? Film som nevidel, ale kedysi dávno som čítal knihu s rovnakým názvom. Išlo tam hlavne o boje na rieke Myškova v zime 1942, kde Sovieti zastavili Hothovu tankovú skupinu. Tak len chcem vedieť, či ten film nie je podľa tejto knihy.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Sfenkel @
Na vojně jsem to viděl Iks x. Téma - sníh, likvidace tanků.
Nejvyší rozkaz: ničte jim tanky.
Tak by to o tom mohlo být.
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

O čom je "Horiaci sneh"? Film som nevidel, ale kedysi dávno som čítal knihu s rovnakým názvom. Išlo tam hlavne o boje na rieke Myškova v zime 1942, kde Sovieti zastavili Hothovu tankovú skupinu. Tak len chcem vedieť, či ten film nie je podľa tejto knihy
Už je to hodně dávno, co jsem viděl film i četl knihu, ale pokud si vzpomínám, tak se scénář knižní předlohy dost držel. Tenkrát to na mne dělalo dojem, že to rozhodně není ten nejhorší sovětský válečný film.
Uživatelský avatar
Sfenkel
Příspěvky: 9
Registrován: 29/3/2006, 14:28

Příspěvek od Sfenkel »

Budem si ten film musieť niekde zohnať. Kniha na mňa vtedy celkom zapôsobila. Čakal som, že to bude zväčša len propaganda, ale bol som milo prekvapený. Rozhodne mala strhujúci dej.
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

mňa na filmoch v tomto obdobi zaujalo par veci, ohľadom maskovania techniky "zamurovania tanku" alebo jeho zalopatkovanie, teraz by to satelit asi už nedovolil prehliadnuť, ale heslo plati stále, byť videný až potom čo uvidíte prvý! :wink: niekedy to ako vieme nestačí
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

nedavno na prime beželo sokolovo.byli tam teda šilený propagandistický lapsusy z londýna bylo udelaný sídlo pučistu a ze svobodovy armady v podstate komunistická.ale doba byla doba.na druhou stranu je vávra mistr.nejdrív mne dostalo sugestivne podaný vyhlazení lidic.a bitva o sokolovo nemá chybu.jasne tanky nebyli uplne v richtiku ale blížili se panzer 4.ale treba plamenometný hakly a zimní vyzbroj i vystroj cechoslovaku byla autentická a nemecký utok a obrana sokolova byla velmi pekne ztvárnena.zrovna jak se tu píše o zadýmovaní tak tam byl i klamný utok kdy nemci jakoby nafingovali u par tanku zasah
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Dneska jsem se po delší době podíval na web vydavatelství Naše Vojsko a objevila se ta sekce DVD. Tituly jako A jitra jsou zde tichá, Blokáda asi říkají něco nám dříve narozeným. Nějaký US trhák o lásce tam neseženete :D

Co mě zarazilo, je cena za DVD 199 Kč

A ještě odkaz - FILMY NA DVD
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

Pěkné,pěkné,akorát jsem tam volal,jestli jsou ty filmy dabované nebo s titulkama a bohužel mi to tam nikdo nedokázal říct.Viděl jsem totiž jedno DVD z těch 4 z tanku a psa a je tam jen dabing,ktery se mi nijak zvlášť nelíbil.Jsem docela v dilematu,kdyby byly s titulkama tak jim tam hnedle 2litry za DVD nechám...
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Mám na dvd komplet Blokádu a i Boj o Moskvu.....
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Koukal jsem na bontonu na seznam .Rozhodne si asi pořídím komplet epopej osvobození a časem i čtyři v tanku a pes nostalgie:) Jitra jsou zde tichá sem videl pred rokem na ruské televizi. Co rozhodne doporučuju je film Jdi a dívej se. Beloruský film o klukovi ,který se dá k partyzánum a stane se svedkem řadení protipartyzanský jednotky.Velmi pusobivý filmaž na samotnou dřen ukazující hruzy války.Podobné filmy točili také jugoslavci velmi brutalní sceny ale ne samoučelné ,žadný holywod žadný patetismus.
Pamatujete serii Fronta v týlu?Hrál tam Tichonov bylo to o specialní jednotce,která likvidovala zakladny raket v2.V jednom díle se tichonov dokonce dostane do lagru Dora.
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

Teď jsem koukal že se na DVD prodává sovětskej film Torpédové bombardéry (Torpedonoscy),to můžu taky doporučit,je to dobrej film.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

Dámi a pánové,asi se budu opakovat,ale to v jiném tématu.Kupte si časopis Filmag nebo nakoukněte na ritkavideo,tam jsou skoro všechny filmy o kterých se tady mluví.Já víceméně nakupuji jen tam.(např.:Staligrad,Nebeští jezdci,Blokáda,Normandie Niemen a jiné)
Doplňuji:Ted' jsem tam koukal,je tam toho hodně,např.:17 zastavení jara,Moskevské nebe,Čtyři z tanku a pes,Klíč,Bojovali za vlast,no prostě fůra dalších.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
earms
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 26/2/2007, 20:26

Příspěvek od earms »

TonyHazard píše:Dámi a pánové,asi se budu opakovat,ale to v jiném tématu.Kupte si časopis Filmag nebo nakoukněte na ritkavideo...
:D Tony dík, skvelé stránky, naozaj tam toho majú dosť! Len škoda že tam nieje film 9.rota, už ho zháňam na DVD dlhšiu dobu. Už len zistiť či posielajú na slovensko... a ide sa :lol:
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“