niko píše: ↑7/10/2023, 14:59
Presne tak Shania, pogooglil si si a naco su ti odbornici. By ma zaujimalo, kde pracujes ty. Ale co. Staci dookola tocit to iste, kym tu druhu stranu neprestane bavit argumentovat. Toto sme tu zazili pocas covidu, kde jaky vychytralek presne vedel vsetko o mikrobiologii, lebo si to na zachode vygoogloval. Takze asi tak. Ver si, ze solarne panely na slnku zblknu, ze ta moze 30 Voltov jednosmerneho napätia zabit, ze si mozes regulovat atomove elektrarne ako chces, ze ich postavis za 5 rokov, no a ze patent na celu energetiku je jadro. Kludne ti na tieto infantilne hluposti budem reagovat dalej.
v prvni rade bych rek, ze za to muze ztrata duvery v ty "odborniky" ( ne ze by vsichni rikali to stejne) ale hlavne v tom, ze statni narizeni se vedou vubec neridila a cela vec se zpolitizovala... tohle akorat vygenerovalo miliony lidi, co v ramci zpochybnovani tehle autorit prosli do alternativni reality za vydatne pomoci medii a influenceru.
Ale zpet k tobe:
tvrdis ze JE neumi load-following a jeste ze me delas debila, jak ze si to pletu s odstavenim - dodal jsem hned nekolik realnych prikladu, ze umi..
realne priklady z haseni solarnich panelu, bezpecnostni predpisy hasicu, a ze poskozene muzou zpusobit pozar.. to neznamena, ze si das panel na strechu a vyhoris... ale ze je treba s nimi zachazet jako s nebezpenym elektricky zarizenim, aka cistim panely tak
provedu doporucovany postup..
A ano reseni na to existuji, jenze jak vidis, vsechny to nemaji...
http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/c ... zeni--9837
Aby mohlo fotovoltaické zařízení pracovat bezpečně, spolehlivě a ziskově po dvacet a více let, je třeba věnovat pozornost nejen hlavním komponentám, kam patří např. panely*) nebo měniče (invertory, resp. střídače), jakož i odborná montáž, ale i dalším neméně důležitým částem. Jde především o komponenty na stejnosměrné straně (např. ochranné a oddělovací prvky – obr. 1), které ovlivňují rentabilitu, bezpečnost a dobu životnosti fotovoltaického zařízení. Odborníci se shodují v tom, že mnoho závad má svůj zdroj právě na stejnosměrné straně fotovoltaického zařízení.
Bezpečná odpojitelnost hraje u fotovoltaických (FV) zařízení důležitou roli ať již při údržbě, čištění nebo opravách. Ještě důležitější – avšak u mnoha současných fotovoltaických zařízení se prozatím nevyskytující – je možnost odpojení FV zařízení v případě požáru. Právě zvláště pro hasiče jsou FV zařízení značně nevypočitatelná, a tak se velmi často řídí heslem „Hrát na jistotu, udržovat odstup a eventuálně kontrolovat požár“. Tento postup je sice z hlediska hasičů pochopitelný, avšak pro provozovatele FV zařízení to jistě není uspokojivé řešení.
graf vsech postavenyh jadernych elektraren na svete.. s tim ze by se to dalo stavet za 5 let, pokud se zacnou stavet seriove.. SMR maji byt jeste mnohem rychlejsi, hudba budoucnosti... ale jen ti pripomenu, ze to potrva 20 let...
A nikdy to nebylo o tom, ze celou energetiku (ideal tak 70%) muzeme postavit na jadru, ale o tom, ze by jsme meli 4GW vykonu pridat. V soucasnosti se mluvi o 2GW.
Ale reknu ti to asi takto, ja si z diskuze s tebou neco odnesl, otazka je, jestli to plati i pro tebe..