L-410 Turbolet
Re: L-410 Turbolet
Maximálně tak, že to možná bude hornoplošník. To je asi tak vše. Už je to bratru téměř 40 let. Svět je jinde, tak jako tato grafika

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: L-410 Turbolet
V minulém čísle časopisu Letectví byla zajímavá zmínka,že belgické letectvo plánuje nákup pěti letadel velikosti L-410 pro speciální síly.Zminovaný je třeba polský M28 či kanadský DHC-6.Docela pěkná možnost nabídnout jim L-410...
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: L-410 Turbolet
Celkom pekne zabery PL L410
https://x.com/marek_reszka/status/20232 ... 2vjIQ&s=19
https://x.com/marek_reszka/status/20232 ... 2vjIQ&s=19
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: L-410 Turbolet
Vypíchnuto
Richard Háva: V Kunovicích plánujeme nové letadlo, větší propojení s Aerem Vodochody by byla výhoda
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/richa ... 240700_jaf
Rozhovor s majitelem Omnipolu, stojí za přečtení.Podařilo se vám tedy tu firmu dostat ze ztrát?
Ano. Let Kunovice v dnešní podobě už není jenom nos vykukující z bažiny, ale řekl bych, že už se vynořuje. A už dokonce plánujeme nové letadlo.
A jak by mělo vypadat? Je to dopravní letadlo?
Určitě, bude to ale víceúčelové letadlo, které bude schopné zabezpečovat souběžně v různých variantách potřeby i pro cargo. Bude to pasažérská verze, zhruba 30místná. Bude to takový ten náš malý AWACS, jak tomu říkáme, to znamená letadlo plné elektroniky, aktivních i pasivních čidel. Chtěli bychom na 650, možná 700 kilometrů vidět, slyšet a přenášet ty informace do příslušných center, kde by byly zpracovávány.
A kdy by mělo být tohle letadlo na světě?
To je relativně složitá otázka. Záleží na všech vztazích, taky s Aerem Vodochody, a na možné koncentraci výroby do obou fabrik. Ale já bych byl velmi rád, abych se toho ještě samozřejmě dožil, takže jim dávám pět let. I když oni chtějí osm.
Richard Háva: V Kunovicích plánujeme nové letadlo, větší propojení s Aerem Vodochody by byla výhoda
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/richa ... 240700_jaf

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: L-410 Turbolet
Odkaz jsi zkopíroval, asi z jiného tématu na Palbě, tak nebyl celý, upravil jsem ho.
Prolinkuji na Aero L-39NG Skyfox
viewtopic.php?p=487789#p487789
Ale zní to celé velmi zajímavě. Peníze už nejsou problém.
Prolinkuji na Aero L-39NG Skyfox
viewtopic.php?p=487789#p487789
Ale zní to celé velmi zajímavě. Peníze už nejsou problém.





Re: L-410 Turbolet
Ne, jenom jsem vypíchnul věci týkající se Kunovic, ať se to neztratí v překladu. Ale to neva. Každopádně je to zajímavé a vypadá to že s tím národním AWACSEM to myslí fakt vážně. Asi ve spojení s ERA produkty jim to dává smysl. Proč ne.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: L-410 Turbolet
CLV LOM v krátké době (několik týdnů) uzavře smlouvu na nákup jednoho letounu L 410 NG pro potřebu výcviku nových dopravních pilotů. Nahradí tak stávající dva L 410 UVP-E. https://zdopravy.cz/dopravni-piloti-arm ... .sznhp.box






