L-410 Turbolet

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od Zemakt »

Maximálně tak, že to možná bude hornoplošník. To je asi tak vše. Už je to bratru téměř 40 let. Svět je jinde, tak jako tato grafika :D


phpBB [video]
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Matesaax
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 18/10/2019, 11:08

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od Matesaax »

V minulém čísle časopisu Letectví byla zajímavá zmínka,že belgické letectvo plánuje nákup pěti letadel velikosti L-410 pro speciální síly.Zminovaný je třeba polský M28 či kanadský DHC-6.Docela pěkná možnost nabídnout jim L-410...
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od NagyAttila »

Matesaax píše: 12/11/2025, 21:11 V minulém čísle časopisu Letectví byla zajímavá zmínka,že belgické letectvo plánuje nákup pěti letadel velikosti L-410 pro speciální síly.Zminovaný je třeba polský M28 či kanadský DHC-6.Docela pěkná možnost nabídnout jim L-410...
Alebo Dornier 328
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od skelet »

328 IMHO neumí přistávat mimo ranvej
ObrázekObrázekObrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od NagyAttila »

NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od Zemakt »

Vypíchnuto
Podařilo se vám tedy tu firmu dostat ze ztrát?
Ano. Let Kunovice v dnešní podobě už není jenom nos vykukující z bažiny, ale řekl bych, že už se vynořuje. A už dokonce plánujeme nové letadlo.

A jak by mělo vypadat? Je to dopravní letadlo?
Určitě, bude to ale víceúčelové letadlo, které bude schopné zabezpečovat souběžně v různých variantách potřeby i pro cargo. Bude to pasažérská verze, zhruba 30místná. Bude to takový ten náš malý AWACS, jak tomu říkáme, to znamená letadlo plné elektroniky, aktivních i pasivních čidel. Chtěli bychom na 650, možná 700 kilometrů vidět, slyšet a přenášet ty informace do příslušných center, kde by byly zpracovávány.

A kdy by mělo být tohle letadlo na světě?
To je relativně složitá otázka. Záleží na všech vztazích, taky s Aerem Vodochody, a na možné koncentraci výroby do obou fabrik. Ale já bych byl velmi rád, abych se toho ještě samozřejmě dožil, takže jim dávám pět let. I když oni chtějí osm.
Rozhovor s majitelem Omnipolu, stojí za přečtení.
Richard Háva: V Kunovicích plánujeme nové letadlo, větší propojení s Aerem Vodochody by byla výhoda
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/richa ... 240700_jaf
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od Lord »

Odkaz jsi zkopíroval, asi z jiného tématu na Palbě, tak nebyl celý, upravil jsem ho.

Prolinkuji na Aero L-39NG Skyfox
viewtopic.php?p=487789#p487789

Ale zní to celé velmi zajímavě. Peníze už nejsou problém.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od Zemakt »

Ne, jenom jsem vypíchnul věci týkající se Kunovic, ať se to neztratí v překladu. Ale to neva. Každopádně je to zajímavé a vypadá to že s tím národním AWACSEM to myslí fakt vážně. Asi ve spojení s ERA produkty jim to dává smysl. Proč ne.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: L-410 Turbolet

Příspěvek od Nesher »

CLV LOM v krátké době (několik týdnů) uzavře smlouvu na nákup jednoho letounu L 410 NG pro potřebu výcviku nových dopravních pilotů. Nahradí tak stávající dva L 410 UVP-E. https://zdopravy.cz/dopravni-piloti-arm ... .sznhp.box
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“