Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Včera jsem viděl Norimberk (25, s Russellem Crowem jako Goeringem). Doporučuju. Vřele.
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Viděl jsem ten Norimberk a nejsem si moc jistý, zda se má o takových lidech točit filmy. Nakonec totiž působí jako sympaťák. Po filmu se ale tleskalo (což se v Prostějově vidí jednou za mnoho let), tak asi dobré.
Včera jsem byl na filmu 28 let poté: Chrám z kostí a musím říct že jsem si ho moc užil a šlo o velmi příjemné překvapení. Ani není potřeba znát předchozí díly.
https://www.csfd.cz/film/1611153-28-let ... i/prehled/
Včera jsem byl na filmu 28 let poté: Chrám z kostí a musím říct že jsem si ho moc užil a šlo o velmi příjemné překvapení. Ani není potřeba znát předchozí díly.
https://www.csfd.cz/film/1611153-28-let ... i/prehled/

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Myslím, že proto tam dali nakonec tu scénu s britským žalobcem (byl to žalobce, ne?), který se ho zeptal, jestli by následoval Hitlera i kdyby věděl o všech jeho zločinech a zvěrstvech jeho režimu. Když jsem ji viděl poprvé, nebylo mi moc jasné, k čemu tam vlastně byla – samo o sobě to přiznání nestačí k uznání vinným, ale nejspíš to byl pokus divákům připomenout, že Göring nebyl až takový sympaťák, jak by se mohlo zdát ze zbytku filmu.Viděl jsem ten Norimberk a nejsem si moc jistý, zda se má o takových lidech točit filmy. Nakonec totiž působí jako sympaťák. Po filmu se ale tleskalo (což se v Prostějově vidí jednou za mnoho let), tak asi dobré.
Já jsem byl docela spokojený; líbilo se mi, jak ten film dokázal nenápadně vysvětlit v čem přesně byly hlavní problémy Norimberku (byrokratizace zločinů a absence právního rámce nebo precedentu pro podobný tribunál). Zajímavé tam byly odkazy na to, že ani Spojenci nebyli rytíři na bílých koních, což se ve filmech objevuje tuším snad jenom v Hartově válce.
Zajímavá postava byla i ta paní, která byla pořád v blízkosti soudce Jacksona. Sice jsem na začátku nepostřehl, kdo přesně to je, ale celý film ji kamera zabírala přesně v takových chvílích, abych měl pocit, že je strašně důležitá.
Trochu překvapivé pak byly i titulky (v sále rozsvítili až když skončili, takže jsem viděl i je): bylo v nich obrovské množství maďarských jmen. Připomnělo mi to Ranhojiče, který šel do kin před dvěma třemi týdny a na kterém pracovalo také mnoho Maďarů. V poslední době prý začínají vytlačovat česká studia, která umí udělat hodně muziky za málo peněz a sbírají zkušenosti i na vlastní velké projekty.
Slovanologie.cz – Když se válka změní ve hru aneb Poučení ze dvou Kriegsspielů
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Ale o tom to je, ten film chce ukázat nebezpečí takových lidí.
Nejde jen o nacismus, tento typ lidí se usazuje na podobných místech (nejen politika) a škodí právě proto, že "nakonec působí jako sympaťák".
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Já mám teď rozkoukané 28 let poté, došla mi v boudě baterka, a taktéž dobré.Včera jsem byl na filmu 28 let poté: Chrám z kostí a musím říct že jsem si ho moc užil a šlo o velmi příjemné překvapení. Ani není potřeba znát předchozí díly.
https://www.csfd.cz/film/1481241-28-let-pote/prehled/

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
- jarl
- 3. Generálmajor

- Příspěvky: 4599
- Registrován: 19/2/2009, 15:45
- Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
28 let poté bylo fajn a těším se na pokračování.


Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Tak ono aj vo filme Der Untergang o páde Berlína pôsobili niektoré postavy ako sympaťáci.
Ani chladné oči rakúskeho maliara sa nedajú hercami len tak napodobiť.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
- jarl
- 3. Generálmajor

- Příspěvky: 4599
- Registrován: 19/2/2009, 15:45
- Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Musím přiznat, že současný stav kosmonautiky pro mě představuje značné zklamání. Když jsem v osmdesátých letech chodil na základní školu, byl jsem přesvědčen, že v r. 2026 už budou zástupci lidstva dávno na Marsu, ale zatím jsme se za mého života nevrátili ani na blbý Měsíc. Proto se mi moc líbí seriál For All Mankind (Pro celé lidstvo) z alternativního světa, kde na Měsíci jako první přistáli Sověti. Zatímco v našem světě prvním přistáním na Měsíci vesmírné závody mezi USA a SSSR de facto skončily, v tomto seriálu se Američané rozhodli své ponížení odčinit a kosmonautika i celý vědecký pokrok akcelerovaly takovým způsobem, že obě velmoci měly už v sedmdesátých letech na Měsíci stálé základny a v devadesátých letech vypukl naplno závod o Mars s věru nečekaným vítězem. Minulý týden začala na Apple TV pátá řada, ve které dojde k rozporu mezí Zemí a kolonií na Marsu, která se pokusí osamostatnit. Za mě je to zdaleka nejlepší seriál žánru alternativní historie a možná vůbec nejlepší současný sci-fi seriál vůbec.


Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Já teď sleduju odpočet Artemis 2 a říkám si zhruba to samé. Apollo 8 bylo WOW, ale tohle je takové ... má to dnes smysl v době AI, robotů? Poslat chytrou sondu vyjde levněji a to i pro případnou "kolonizaci" Měsíce.
Kdyby... kdyby se v US rozhodli pokračovat v plánu NASA dokončit mise Apollo (20 misí) a pokračovat s projektem přistání člověka na Marsu jak ho představil von Braun, tak zhruba v první polovině 80. let by k tomu zřejmě došlo a sledovali bychom to společně v barevné TV
BTW. seriál detailně neznám resp. viděl jsem asi 10 minut z první série a přišlo mi to úplně mimo. Spíš bych uvítal nějaký seriál, který to zmapuje jak to bylo a proč (Mercury, Gemini, Apollo).
Kdyby... kdyby se v US rozhodli pokračovat v plánu NASA dokončit mise Apollo (20 misí) a pokračovat s projektem přistání člověka na Marsu jak ho představil von Braun, tak zhruba v první polovině 80. let by k tomu zřejmě došlo a sledovali bychom to společně v barevné TV
BTW. seriál detailně neznám resp. viděl jsem asi 10 minut z první série a přišlo mi to úplně mimo. Spíš bych uvítal nějaký seriál, který to zmapuje jak to bylo a proč (Mercury, Gemini, Apollo).

-
stronger.p
- štábní rotmistr

- Příspěvky: 222
- Registrován: 10/6/2020, 14:46
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Je to seriál What if.. Dej tomu šanci, myslím, že konkrétně první sezóna je TOP a z celé série je dle mě nejlepší.
Víme, jak to asi bylo, ale tohle je "pohled" na alternativní historii světa, kdyby se SSSR povedlo na měsíci přistát před Apolem
- jarl
- 3. Generálmajor

- Příspěvky: 4599
- Registrován: 19/2/2009, 15:45
- Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Pomalu se blíží premiéra třetí řady seriálu Rod draka:


Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
- vencour
- štábní praporčík

- Příspěvky: 522
- Registrován: 1/6/2007, 00:18
- Bydliště: Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Za mne super. Vnímáte nějakou podobu s naší dobou? Podle všeho Černobyl se nestal, Challenger nebouchl ... šestý díl za náma, čekam, zda to bude "Měsíc je drsná milenka" a samostatný Mars nebo nejarl píše: ↑1/4/2026, 17:19 Musím přiznat, že současný stav kosmonautiky pro mě představuje značné zklamání. Když jsem v osmdesátých letech chodil na základní školu, byl jsem přesvědčen, že v r. 2026 už budou zástupci lidstva dávno na Marsu, ale zatím jsme se za mého života nevrátili ani na blbý Měsíc. Proto se mi moc líbí seriál For All Mankind (Pro celé lidstvo) z alternativního světa, kde na Měsíci jako první přistáli Sověti. Zatímco v našem světě prvním přistáním na Měsíci vesmírné závody mezi USA a SSSR de facto skončily, v tomto seriálu se Američané rozhodli své ponížení odčinit a kosmonautika i celý vědecký pokrok akcelerovaly takovým způsobem, že obě velmoci měly už v sedmdesátých letech na Měsíci stálé základny a v devadesátých letech vypukl naplno závod o Mars s věru nečekaným vítězem. Minulý týden začala na Apple TV pátá řada, ve které dojde k rozporu mezí Zemí a kolonií na Marsu, která se pokusí osamostatnit. Za mě je to zdaleka nejlepší seriál žánru alternativní historie a možná vůbec nejlepší současný sci-fi seriál vůbec.
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
- jarl
- 3. Generálmajor

- Příspěvky: 4599
- Registrován: 19/2/2009, 15:45
- Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Tak já mám za sebou teprve první tři díly a zatím mi tahle série přijde o něco slabší, ale pořád je to dobré. A to jsem se nedávno dozvěděl, že Apple chystá na léto ještě seriál Hvězdné městečko že stejného světa, ale vyprávěný z pohledu Sovětů.


Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
- jarl
- 3. Generálmajor

- Příspěvky: 4599
- Registrován: 19/2/2009, 15:45
- Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Film Finch přináší dojemný příběh o přátelství umírajícího chlápka, jeho psa a robota, kteří putují postapokalyptickou Amerikou. Na konci mi i slzička ukápla.


Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
na ivysilání je momentálně k dispozici kompletní německý seriál Babylon Berlín - detektivka v kulisách Výmarské republiky
https://www.csfd.cz/film/471474-babylon ... 1/prehled/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/119 ... on-berlin/
https://www.csfd.cz/film/471474-babylon ... 1/prehled/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/119 ... on-berlin/
Audi, vide, tace.
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Fanouškům Warhammeru 40 000 začíná nová edice.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Od dnes je v amerických kinách premiéra filmu Deň odhalenia - Disclosure day.
Tak sa od majstra réžie dúfam dozvieme ako to bolo s tým UFO za posledných 80 rokov a ako sa s novou situáciou ľudstvo vyrovná.
Tak sa od majstra réžie dúfam dozvieme ako to bolo s tým UFO za posledných 80 rokov a ako sa s novou situáciou ľudstvo vyrovná.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Jo, jsem na to také zvědav a po čase do toho kina také zajdu.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Videl niekto austrálsky seriál Gallipoli ?
Na csfd má vysoké hodnotenie
https://www.csfd.cz/film/410137-gallipoli/prehled/
Na csfd má vysoké hodnotenie
https://www.csfd.cz/film/410137-gallipoli/prehled/
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 22/6/2026, 22:30, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Nekompromisní masakr Sovětů dobývá HBO. Překonal ho ale jiný krvák
Koncem minulého týdne vstoupila na obrazovky HBO akční novinka Sisu 2 a nepřekvapivě zabodovala stejně jako předchozí díl před pár lety. Terčem krvavé msty se po nacistech stali Sověti.
https://filmtoro.cz/blog/sisu-2-hbo?utm ... .sznhp.box
Pozn,: Jestli si někdo myslí, že toto je doporučení, tak ano!
Koncem minulého týdne vstoupila na obrazovky HBO akční novinka Sisu 2 a nepřekvapivě zabodovala stejně jako předchozí díl před pár lety. Terčem krvavé msty se po nacistech stali Sověti.
https://filmtoro.cz/blog/sisu-2-hbo?utm ... .sznhp.box
Pozn,: Jestli si někdo myslí, že toto je doporučení, tak ano!




