OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2041
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Pressburger »

Návrat do napätého regiónu. Do Kosova pošleme až 150 vojakov a americké obrnené vozidlá
zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Hall
praporčík
praporčík
Příspěvky: 326
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Hall »

Už prišli prvé JLTV. Spomenul to dnes Kaliňk na TK po rokovaní vlády.
https://www.youtube.com/watch?v=MsX8FX3Ikvk
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od mikojan29 »

Neverííím :shock: :mrgreen:
Už to zistil aj on? :rotuj:

Tie stroje sú tu už nejaký ten piatok, on o tom dobre vie, ale úmyselne sa robí, že o ničom nevie. Aj reakcia na tú otázku je taká, ako keď niekoho vyplašíte a povie Vám aj to, čo nechce. Ešte sa robí, že nevie, čo má armáda dostať od fy Oshkosh... Tak isto sú tu už niektoré radary, len sa o nich opäť mlčí. Patrie sa rozbiehajú, tam to dosť dlho brzdilo MO a potom sa vyhovárali na Patriu, že sú nespoľahlivý partner, z čoho si nakoniec vymysleli tie regionálne 4x4, lebo kšefty...
A naposledy CV90, tam sa už 3x odložilo ofic. predstavenie prvého stroja vo výrobnom podniku, tak BAe Hägglunds zverejnili, že už testujú. Nový termín je v druhej polovici februára, ktovie, či sa kokaíňák uráči.
A neviem, či si predtým nedal nejaký matroš, je nejaký rozhádzaný. :-?
Naposledy upravil(a) mikojan29 dne 29/1/2026, 15:09, celkem upraveno 2 x.
"Alea iacta est"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od pjaro77 »

Za toto by mal odstúpiť, je to sabotér armády.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Zemakt »

Tie stroje sú tu už nejaký ten piatok, on o tom dobre vie, ale úmyselne sa robí, že o ničom nevie. Aj reakcia na tú otázku je taká, ako keď niekoho vyplašíte a povie Vám aj to, čo nechce. Ešte sa robí, že nevie, čo má armáda dostať od fy Oshkosh... Tak isto sú tu už niektoré radary, len sa o nich opäť mlčí.
:shock: uff A jednotky se na ně začnou přeškolovat na Sv. Dyndy?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od NagyAttila »

Zemakt píše: 29/1/2026, 13:12
Tie stroje sú tu už nejaký ten piatok, on o tom dobre vie, ale úmyselne sa robí, že o ničom nevie. Aj reakcia na tú otázku je taká, ako keď niekoho vyplašíte a povie Vám aj to, čo nechce. Ešte sa robí, že nevie, čo má armáda dostať od fy Oshkosh... Tak isto sú tu už niektoré radary, len sa o nich opäť mlčí.
:shock: uff A jednotky se na ně začnou přeškolovat na Sv. Dyndy?
Ako vies ze sa neskolia? Maju byt nasadene na misii v Kosove.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od pjaro77 »

Najprv musí Fico pred voličmi - kotianovcami (kasta kovaných súdruhov - dôchodcov podľa putovného deda Kotiana) oprskať tie vozidlá drístaním o amerických imperialistoch.
Potom pôjde za Trumpom a povie mu - skvelé vozidlá ste nám darovali.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Zemakt »

NagyAttila píše: 29/1/2026, 13:18
Zemakt píše: 29/1/2026, 13:12
Tie stroje sú tu už nejaký ten piatok, on o tom dobre vie, ale úmyselne sa robí, že o ničom nevie. Aj reakcia na tú otázku je taká, ako keď niekoho vyplašíte a povie Vám aj to, čo nechce. Ešte sa robí, že nevie, čo má armáda dostať od fy Oshkosh... Tak isto sú tu už niektoré radary, len sa o nich opäť mlčí.
:shock: uff A jednotky se na ně začnou přeškolovat na Sv. Dyndy?
Ako vies ze sa neskolia? Maju byt nasadene na misii v Kosove.
Protože tohle by se profláklo a už by z toho bylo hafo fotek.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od NagyAttila »

Zemakt píše: 29/1/2026, 13:25
NagyAttila píše: 29/1/2026, 13:18
Zemakt píše: 29/1/2026, 13:12
:shock: uff A jednotky se na ně začnou přeškolovat na Sv. Dyndy?
Ako vies ze sa neskolia? Maju byt nasadene na misii v Kosove.
Protože tohle by se profláklo a už by z toho bylo hafo fotek.
To je ten rozdiel medzi OSSR a ACR, v tom proflaknuti...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Zemakt »

:D evidentně.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od mikojan29 »

SK JLTV v jednej nemenovanej stanici. Sú na SK už nejaký ten piatok odparkované, dúfam, že už v nejakom útvare. :wink:
FB_IMG_1769706314216.jpg
Zdroj: internet
Naposledy upravil(a) mikojan29 dne 30/1/2026, 23:41, celkem upraveno 2 x.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Zemakt »

Jako že tam stojí na vlečce jo?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od mikojan29 »

Zemakt píše: 29/1/2026, 19:55 Jako že tam stojí na vlečce jo?
Text opravený. :wink:
"Alea iacta est"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od niko »

Na posádkovom cvičisku Veľké Ozorovce sa dňa 13.apríla 2026 začalo školenie vodičov a operátorov JLTV 4x4 (Joint Light Tactical Vehlice)

https://www.mil.sk/skolenie-vodicov-jltv-4x4/
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od mikojan29 »

niko píše: 21/4/2026, 14:33 Na posádkovom cvičisku Veľké Ozorovce sa dňa 13.apríla 2026 začalo školenie vodičov a operátorov JLTV 4x4 (Joint Light Tactical Vehlice)

https://www.mil.sk/skolenie-vodicov-jltv-4x4/
:up:
"Alea iacta est"
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1605
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Flader »

Inak v článku spomínaný 25. motorizovaný prápor je aktuálne ako pani Columbová. Občas sa niekde spomenie, ale oficiálne o ňom nikto nič nevie.
Hall
praporčík
praporčík
Příspěvky: 326
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Hall »

Z Výročnej správy VTSU za rok 2025:
V roku 2025 začali Kontrolné skúšky viacúčelového taktického vozidla 4x4. Do skúšok boli dodané vozidlá VTV 4x4 Gerlach, Patriot a Wolf. Dňa 19.3.2025 bol termín začatia skúšok VTV 4x4, ktoré však boli na základe procesných nedostatkov prerušené. Reálne skúšky začali 22.4.2025. Počas skúšok boli zistené nedostatky, ktoré spôsobili prerušenie skúšok konkrétneho vozidla a skúšky pokračovali v operatívne upravenom harmonograme. Keďže vznikli prioritné požiadavky pre predmet skúšok zo strany OS SR a 11. SAMOP (neplánované požiadavky na odsuny vozidiel k určeným činnostiam: školenia, prezentácie, výstavy, výcvik a pod.) neboli kontrolné skúšky ukončené. Skúšky pokračovali v mesiaci august 2025. Vzhľadom na aktivity OS SR, pri ktorých boli vozidlá využívané neboli kontrolné skúšky do konca roka 2025 ukončené.
Zdroj:
https://www.mosr.sk/data/att/165759.pdf
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od pjaro77 »

JJ, ako povedal Arthuro, nekupujme čo vieme spraviť doma. Že sa skúšky a tender povlečú 4 roky a dovtedy musia vojaci drať nanajvýš staré Defendery a Aligatory, je v pohode. Hlavne klídek, tabáček, meditačné tempo.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 29/4/2026, 16:23, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od Zemakt »

A výsledky zkoušek zřejmě zveřejněny nebyly, že?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Příspěvek od NagyAttila »

Zemakt píše: 29/4/2026, 10:11 A výsledky zkoušek zřejmě zveřejněny nebyly, že?
Este som nikdy nevidel zverejnene vysledky skusiek.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“