Financování armády

Odpovědět
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Financování armády

Příspěvek od Alfik »

Scotty87 píše: 7/3/2026, 08:12
Nesher píše: 5/3/2026, 18:45 Navíc chce v klidu "vládnout", takže musí brát ohledně i na koaliční partnery a ti to mají jednoznačně, obrana není důležitá. Navíc Doník po něm nechce 30 mld, ale 3,5 % HDP.
Koaliční partneři jako Motoristi jsou tak hluboko v Donaldově zadku že stačí aby Merrick zvýšil na Macinku hlas a zaleze. v SPD jsou zase rádi že jsou rádi. Chápu že Babiše je pro ně jediná možnost jak se dostat k lizu.
Vyber si. Buď lízt do řiti Šimu a Putinovi, nebo Doníkovi.
Nic jiného nezbývá. Velmoc z nás fakt nebude.
:mrgreen:
Btw za mě raději Doníka. Furt je mi líp "pod americkou knutou" než jak mi bylo "pod sovětskou knutou".
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Financování armády

Příspěvek od skelet »

vláda premiéra Andreje Babiše začala 5.3.2026.
ObrázekObrázekObrázek
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Financování armády

Příspěvek od Koba »

skelet píše: 7/3/2026, 10:47 vláda premiéra Andreje Babiše začala 5.3.2026.
A to je kondolence, nebo vítězný pokřik? :D :D :D
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Financování armády

Příspěvek od skelet »

Jen realita
ObrázekObrázekObrázek
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Financování armády

Příspěvek od Koba »

„Dočasná stabilizační fáze.“ Miliardové škrty v obraně padnou i na Strnadovy zakázky
Návrh rozpočtu, se kterým pro letošek pracuje ministerstvo obrany, je o 21 miliard korun nižší, než se plánovalo ještě na konci roku 2025. Ministr Jaromír Zůna a jeho úředníci tak mimo jiné omezili řadu modernizačních kontraktů. Několik miliard škrtli i v zakázkách důležitých pro firmy miliardáře Michala Strnada. Právě s ním má premiér Andrej Babiš dlouhodobě velmi vyhrocené vztahy.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/docas ... 262941ae9/

Všichni víme, že jednotkou dočasnosti je jeden FURT

"Někdo vydělává obrovské peníze." Babiš naznačil, kdo mu vadí na muniční iniciativě
bheid
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 904
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Financování armády

Příspěvek od bheid »

Babiš o výdajích na obranu v Německu, Merz na něj kouká jak na ufona.
https://x.com/jura_haczek/status/2031362455503282342
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Zůna: Výdaje na obranu budeme zvyšovat každý rok. Závazek předchozí vlády ctíme
Vraťme se k penězům. Když říkáte, že rozpočet na obranu nebude v příštím roce vyšší o 60 miliard, jaký by měl podle vás být?

Už se vede prvotní jednání a bylo přijato zajímavé opatření. Rozhodlo se, že se předsune zpracování Koncepce výstavby Armády ČR do roku 2040 do května letošního roku. Díky tomu bude nová koncepce projednávána ve stejné době jako rozpočet na rok 2027 a výhled na roky 2028 a 2029. Aby spolu oba dokumenty korespondovaly.
Rozpočet na obranu se adekvátně posílí v dalších letech přesně v souladu s tím, co bude naplánováno ve výstavbě armády.
Všimněte si, že náčelník generálního štábu a různí komentátoři sice říkají, že jsme oproti původní projekci snížili rozpočet o 20 miliard, ale proč nikdo nikdy neřekl, jaké to bude mít dopady na akvizice? Rozpočtem na rok 2026 jsou všechny strategické a zvlášť významné projekty nedotčeny a běží.

Chápu správně, že výdaje na obranu v příštím roce porostou, jen není jasné o kolik, to se určí podle koncepce?

Ano. Určující bude diskuze o koncepci výstavby Armády České republiky. Finanční prostředky z rozpočtu budou odpovídat tomu, co realisticky, věcně, z hlediska našich bezpečnostních potřeb, bude odsouhlaseno.
Rok 2026 je přechodový rok, pro nás jsou kritické roky 2027 až 2031. V tomto období vrcholí naprostá většina projektů vyzbrojování, které se váží na požadované schopnosti armády. Ty klíčové, páteřní, nejdůležitější. Tam potřebujeme zachovat trend, aby výdaje na obranu odpovídaly tomu, co je zavázané. To je všechno už podepsané.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
bheid
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 904
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Financování armády

Příspěvek od bheid »

Máme nejvyšší výdaje na obranu, nikdy jsme nebyli v tak luxusní situaci, říká ministr obrany Zůna
https://www.e15.cz/rozhovory/mame-nejvy ... na-1431795
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Tak Babiš konečně kápl božskou a snad se definitivně uzavře debata o tom jestli se dá jako obranný výdaj uznat trať do Karlštejna.
Česko letos podle NATO nesplní závazek výdajů na obranu. Podle Babiše tak nedělala ani minulá vláda
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Financování armády

Příspěvek od Koba »

Scotty87 píše: 26/4/2026, 12:30 Tak Babiš konečně kápl božskou. Česko letos podle NATO nesplní závazek výdajů na obranu. Podle Babiše tak nedělala ani minulá vláda[/url]
Koba píše: 29/3/2026, 21:39 NATO vyhodnotilo příspěvky svých členů na obranou politiku v roce 2025. List Politicoo to hodnotí takto:

Česká republika (2%) a Maďarsko (2,1%) - sice splnili, ale s poklesem proti předchozímu roku. Maďarský obranný rozpočet klesl o 6.0%, český o 0,3%

https://www.politico.eu/article/nato-re ... detention/
A svět:
Podle institutu SIPRI vzrostly vojenské výdaje ve světě v roce 2025 o 14% na 864 miliard USD.
https://www.sipri.org/sites/default/fil ... x_2025.pdf
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Financování armády

Příspěvek od Nesher »

Jj. A proto náš premiér z dovozu, dle příkladu své vlasti, chce v Letňanech stavět vojenskou nemocnici.
Zřejmě, aby měli kde ty rekruty testovat.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Upřímně řečeno než se začne něco stavět tak uběhnou dva nebo spíš tři roky a kdo ví jestli se vůbec někdy začne.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Landovský bude vládním zmocněncem pro plnění závazků vůči NATO, oznámil Babiš
Jak se v téhle vládě říká "každý zmocněnec má ve své tornistře ministerskou hůl". :lol:
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Financování armády

Příspěvek od Scotty87 »

Vláda přidá peníze na obranu. Stihneme to ještě před summitem NATO, říká Zůna
Až tedy na to že Havlíček dnes řekl že zvýšení schodku se neplánuje. Tak jsem zvědav jak to chtějí borci zařídit.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Financování armády

Příspěvek od skelet »

Však výdaje na obranu se do schodku počítat nebudou. Takže naší lidi budou spokojeni a po Babišovi nebudou řvát jak po malém děcku.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „ČSSR, ČR, SR“