Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Takže uvažované GOC a SAMOC od Aliteru tiež nebude , tak ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Alterego
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 24/3/2021, 09:17

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od Alterego »

Suger píše: 8/4/2026, 12:33
Alterego píše: 8/4/2026, 10:54 Slovenské systémy riadenia PVO (Tatrapan PVO a ASTRA PVO) sú "mŕtve"?
ASTRA PVO je myslím si už značne zastaralý systém (má viac ako 25 rokov). Predpokladám, že neposkytuje také možnosti s PVO vrstvami a prepojeniami s prostriedkami NATO. Predpokladám, že MOSR a OSSR zvolili súčasný a zabehnutý systém, ktorý ponúka možnosti s prepojením v súčasnosti obstarávanými modernými PVO prostriedkami... Samozrejme ASTRA PVO je stále funkčný v OSSR...
V úplne prvom príspevku tohto vláklna sa tomu podrobne venoval Juraj Tichý viewtopic.php?t=9595
Dik za odpoveď. ;)
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Slovensko dostalo prvú dodávku izraelského systému protivzdušnej obrany Barak MX. Prvá batéria je podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste.
https://dennikn.sk/minuta/5280336/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

NagyAttila píše: 16/4/2026, 16:02 Prvá batéria je podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste.
Pohádky ovčí babičky.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Čo máš proti tomu ? Kaliňák rád utajuje a čaká do poslednej chvíle.
Znamená to , že máme aj jeden, či dva nové radary.

Mohli sme mať už dva systémy, keby Kali celý proces nezdržoval.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

Mám proti tomu že pokud už je neutajuje na Slovensku minimálně půl roku, tak je absolutně nemyslitelné že jsou nasazené bez minimálně vykonání vojskových zkoušek a výcviku obsluhy. Prý je na Slovensku deset dní... Tomu prostě nemůže věřit nikdo soudný.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od niko »

Vzhladom na pocet letov lietadiel z a do Izraela ma vobec neprekvapuje, ze system je uz tu aj s vycvicenou posadkou.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od palo satko »

Vojenské skúšky? Aloe veď v Izraeli je vynikajúci a reálny polygon. Stačí len poslať chlapov. Strieľať môžu zadarmo. :D
Obrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

Tak to se jako fakt mimo prostředí ozbrojených sil nedělá. Při takových zkouškách se například ověřuje integrace do armádních sistémů velení a řízení a sousta dalších věcí které fakt v Izraeli neuděláte.V Izraeli mohli být samotní operátoři systémů, ale určitě se tam nesecvičovalo celé logistické zabezpečení nebo jednotky ochrany. Prostě to že to dovezli a za deset dní to hlídá elektrárny v ostrém nasazení je řádný nesmyl.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Scotty, ty svojimi dojmami spochybnujes fakty.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

:roll:
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
NOTNA
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 185
Registrován: 5/1/2021, 22:11

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od NOTNA »

Scotty87 píše: 16/4/2026, 20:29 Tak to se jako fakt mimo prostředí ozbrojených sil nedělá. Při takových zkouškách se například ověřuje integrace do armádních sistémů velení a řízení a sousta dalších věcí které fakt v Izraeli neuděláte.V Izraeli mohli být samotní operátoři systémů, ale určitě se tam nesecvičovalo celé logistické zabezpečení nebo jednotky ochrany. Prostě to že to dovezli a za deset dní to hlídá elektrárny v ostrém nasazení je řádný nesmyl.
S300 ležal z časti nefunkčný v sklade a predsa chránil naše jadrové elektrárne - to tvrdí ten istý minister obrany.
To je Slovensko, to sú OSSR.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od Danik »

pjaro77 píše: 16/4/2026, 17:55 Čo máš proti tomu ? Kaliňák rád utajuje a čaká do poslednej chvíle.
Znamená to , že máme aj jeden, či dva nové radary.

Mohli sme mať už dva systémy, keby Kali celý proces nezdržoval.
A je tedy jasné že jsou součástí baterií i radary?
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Mali by byť, pretože radary čo sme nakúpili zvlášť -17ks nezávisia na zakázke PVO Barak.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

Práveže pôvodné radary meškali, aby do nich dali softvér, ktorý by bol kompatibilný s Barakom a boli by aj streleckými. Takto chceli ušetriť, či to tak napokon urobili, vedia len vojaci a "experti" na MO.
"Alea iacta est"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Aj tie malé radary kvôli tomu meškali ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

Skúsim zistiť.
"Alea iacta est"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od niko »

Najväčší skok od vstupu do NATO: Barak prepisuje obranu Slovenska

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
Suger
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Příspěvek od Suger »

Odpovědět

Zpět na „Aktuality“