Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Takže uvažované GOC a SAMOC od Aliteru tiež nebude , tak ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Dik za odpoveď. ;)Suger píše: ↑8/4/2026, 12:33ASTRA PVO je myslím si už značne zastaralý systém (má viac ako 25 rokov). Predpokladám, že neposkytuje také možnosti s PVO vrstvami a prepojeniami s prostriedkami NATO. Predpokladám, že MOSR a OSSR zvolili súčasný a zabehnutý systém, ktorý ponúka možnosti s prepojením v súčasnosti obstarávanými modernými PVO prostriedkami... Samozrejme ASTRA PVO je stále funkčný v OSSR...
V úplne prvom príspevku tohto vláklna sa tomu podrobne venoval Juraj Tichý viewtopic.php?t=9595
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Slovensko dostalo prvú dodávku izraelského systému protivzdušnej obrany Barak MX. Prvá batéria je podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste.
https://dennikn.sk/minuta/5280336/
https://dennikn.sk/minuta/5280336/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Pohádky ovčí babičky.NagyAttila píše: ↑16/4/2026, 16:02 Prvá batéria je podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Čo máš proti tomu ? Kaliňák rád utajuje a čaká do poslednej chvíle.
Znamená to , že máme aj jeden, či dva nové radary.
Mohli sme mať už dva systémy, keby Kali celý proces nezdržoval.
Znamená to , že máme aj jeden, či dva nové radary.
Mohli sme mať už dva systémy, keby Kali celý proces nezdržoval.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Mám proti tomu že pokud už je neutajuje na Slovensku minimálně půl roku, tak je absolutně nemyslitelné že jsou nasazené bez minimálně vykonání vojskových zkoušek a výcviku obsluhy. Prý je na Slovensku deset dní... Tomu prostě nemůže věřit nikdo soudný.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Vzhladom na pocet letov lietadiel z a do Izraela ma vobec neprekvapuje, ze system je uz tu aj s vycvicenou posadkou.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Vojenské skúšky? Aloe veď v Izraeli je vynikajúci a reálny polygon. Stačí len poslať chlapov. Strieľať môžu zadarmo. 

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Tak to se jako fakt mimo prostředí ozbrojených sil nedělá. Při takových zkouškách se například ověřuje integrace do armádních sistémů velení a řízení a sousta dalších věcí které fakt v Izraeli neuděláte.V Izraeli mohli být samotní operátoři systémů, ale určitě se tam nesecvičovalo celé logistické zabezpečení nebo jednotky ochrany. Prostě to že to dovezli a za deset dní to hlídá elektrárny v ostrém nasazení je řádný nesmyl.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Scotty, ty svojimi dojmami spochybnujes fakty.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
S300 ležal z časti nefunkčný v sklade a predsa chránil naše jadrové elektrárne - to tvrdí ten istý minister obrany.Scotty87 píše: ↑16/4/2026, 20:29 Tak to se jako fakt mimo prostředí ozbrojených sil nedělá. Při takových zkouškách se například ověřuje integrace do armádních sistémů velení a řízení a sousta dalších věcí které fakt v Izraeli neuděláte.V Izraeli mohli být samotní operátoři systémů, ale určitě se tam nesecvičovalo celé logistické zabezpečení nebo jednotky ochrany. Prostě to že to dovezli a za deset dní to hlídá elektrárny v ostrém nasazení je řádný nesmyl.
To je Slovensko, to sú OSSR.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Mali by byť, pretože radary čo sme nakúpili zvlášť -17ks nezávisia na zakázke PVO Barak.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Práveže pôvodné radary meškali, aby do nich dali softvér, ktorý by bol kompatibilný s Barakom a boli by aj streleckými. Takto chceli ušetriť, či to tak napokon urobili, vedia len vojaci a "experti" na MO.
"Alea iacta est"
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Aj tie malé radary kvôli tomu meškali ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Najväčší skok od vstupu do NATO: Barak prepisuje obranu Slovenska
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Zapožičaný Barak MX:
https://www.facebook.com/share/r/1Apw6oaUnw/
https://www.facebook.com/share/r/1DifQAkjmc/
https://www.facebook.com/share/r/1Apw6oaUnw/
https://www.facebook.com/share/r/1DifQAkjmc/
"Alea iacta est"



