Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka

Galerie, Album, výroky o válce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka

Příspěvek od Zemakt »

502627557_3128615410628439_1095578785439640662_n.jpg
Pozná někdo místo?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka

Příspěvek od Zemakt »

Přidám tedy ještě jednu a rovnou i nápovědu. Doss Aldo.
503471058_3128621803961133_8020986962764289166_n.jpg
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka

Příspěvek od Zemakt »

V obou případech se jedná o Gardu, respektive severní břeh Lago di Garda. Na prvním snímku se do dolního levého rohu nevešla Riva, následuje "chleba" s fortem Garda na hřbetu a za ním je vidět Torbole. Ten strmý hřbet nad Torbole, tak ten vede ze sedla (Nago) nahoru na Altissimo/Monte Baldo. Zrovna v těchto místech, respektive kousek za ním byl veden onen rakousko-uherský a pro čs. legionáře nešťastný průzkum bojem. V našich moderních dějinách poněkud kuriózně označován jako Bitva o Doss Alto. viewtopic.php?p=203944#p203944
699046928_26787947630862440_7739332731650509081_n.jpg
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka

Příspěvek od Koba »

V severním cípu Lago di Garda je městečko Arco, znémé hlavně ferratami a horolezeckými terény v okolí. Ale pro nás zajímavé jsou dvě věci:
Ulice Československých legionářů
dHvDlg.jpeg
A památník
HIG6c0121_07.jpg
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka

Příspěvek od Zemakt »

V Arcu je ještě moc pěkný hrad. Z Torbole kolem řeky tam vede cyklostezka. Kolem a kolem, Garda na jaře a na podzim nemá chybu. Jinak v zimě je tam zima a v létě lidí jak .... Nejdříve se dá už koncem dubna a nejpozději listopad, ale to už je brzy tma (teploty cca 20). Jo a v Roveretu je muzeum, ale to už tady někde bylo.

Léto před námi, tak malá motivačka nezaškodí :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka

Příspěvek od Koba »

Západní stranu Lago di Garda jsem jednou projížděl v prosinci. Ty zavřené a zabedněné hotely a trattorie, to bylo jako Fellini - Darmošlapové a ještě je to myslím v Amarcordu. V jednom tunelu je tam vprostřed stanice autobusu (a schody ven, dneska už asi výtah :D)
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka

Příspěvek od Zemakt »

Jj na zimu se všichni přesouvají výš do hor.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“