Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka
Pozná někdo místo?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka
Přidám tedy ještě jednu a rovnou i nápovědu. Doss Aldo.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka
V obou případech se jedná o Gardu, respektive severní břeh Lago di Garda. Na prvním snímku se do dolního levého rohu nevešla Riva, následuje "chleba" s fortem Garda na hřbetu a za ním je vidět Torbole. Ten strmý hřbet nad Torbole, tak ten vede ze sedla (Nago) nahoru na Altissimo/Monte Baldo. Zrovna v těchto místech, respektive kousek za ním byl veden onen rakousko-uherský a pro čs. legionáře nešťastný průzkum bojem. V našich moderních dějinách poněkud kuriózně označován jako Bitva o Doss Alto. viewtopic.php?p=203944#p203944

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka
V severním cípu Lago di Garda je městečko Arco, znémé hlavně ferratami a horolezeckými terény v okolí. Ale pro nás zajímavé jsou dvě věci:
Ulice Československých legionářů A památník
Ulice Československých legionářů A památník
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka
V Arcu je ještě moc pěkný hrad. Z Torbole kolem řeky tam vede cyklostezka. Kolem a kolem, Garda na jaře a na podzim nemá chybu. Jinak v zimě je tam zima a v létě lidí jak .... Nejdříve se dá už koncem dubna a nejpozději listopad, ale to už je brzy tma (teploty cca 20). Jo a v Roveretu je muzeum, ale to už tady někde bylo.
Léto před námi, tak malá motivačka nezaškodí
Léto před námi, tak malá motivačka nezaškodí

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka
Západní stranu Lago di Garda jsem jednou projížděl v prosinci. Ty zavřené a zabedněné hotely a trattorie, to bylo jako Fellini - Darmošlapové a ještě je to myslím v Amarcordu. V jednom tunelu je tam vprostřed stanice autobusu (a schody ven, dneska už asi výtah
)
Re: Raritní a zajímavé fotografie, filmy, články - První světová válka
Jj na zimu se všichni přesouvají výš do hor.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"

