Je ještě vůbec AČR k něčemu dobrá?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Pátrač: Jak bychom vypadali my, to netuším :) Ale pro vojáky dané jednotky by to muselo být neskutečně ponižující. Neumím si představit snad nic víc ponižujícího, než opovržení vlastních spojenců kvůli řekněme "zbabělosti".
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Já také ne a proto doufám že to není tak jak je psáno. A osobně jako daňový poplatník bych se vyděsil. Když nejsou ochotni pomoci spojencům jak asi budou nedej bože bojovat za nás?
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 22/4/2009, 17:11, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Však tam snad bojují za nás, ne? Tedy je to tak presentováno...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Tak nevím k čemu je česká armáda,když "elitní" SOG opustí v boji Britské spolubojovníky.S tím že je to nebezpečné.

asi bude nejlepší, tu grupu co si říká armáda rozpustit.
Je to k blití.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Hele, tyhle komentáře a zprávy jsou jen "vaření z vody", protože nikdo z nás - a "experti" z novinek pravidelně prezentující houfnici jako Izraelský tank nejméně - netuší, co se tam ve skutečnosti stalo. Netušíme ani, odkud pišel ten rozkaz se stáhnout...

Takže můj osobní tip je, že ten rozkaz nepřišel od veltiele bojové formace (toho by za to asi zrušili), ale od nějakého byrokrata ze základny, který nechtěl riskovat své teplé místečko při vysvětlování ztrát, pro které neměl "papírový" podklad. Ale stejně, do vyšetření a oznámení výsledků bych se opravdu zdržel jakýchkoli soudů. Kromě jednoho - a to sice že takto dopadá vláda úřednictva, tedy byrokracie.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Hans S. píše:
Pátrač píše:To je zpráva které se ani nechce věřit. Jestli je to pravda a já tak trošku doufám že není, tak je ta armáda už opravdu nanic. Co je to za nesmysl že akce je příliš nebezpečná? Copak ve válce kam se dobrovolně přihlásili a za což berou plat je něco co nebezpečné není?

Co dělá gen štáb? Co dělá MO? Jestli velitel odmítne v bojové situaci pomoci kolegům - spolubojovníkům, co je to za vojáka.
Domnívám se, že je to senzace chtivými médii pokřivený pohled na věc. To mi přijde jako mnohem více pravděpodobné. Ostatně podobně jako ta nedostatečně výkonná vozidla či nevhodná nafta..
Chlapci to je mandát našich jednotek. A všechny strany to dělají stejně. Co mám z doslechu tak třeba naši speciálové měli za úkol pouze označit cíl a útočili na něj američani, protože naši nemohli. Nikdo z nás neví jaký je mandát té konkrétení jednotky, ale věc je jistá - to je koule na noze, kterou nelze obejít a když tak na vlastní triko. A to s naším právním řádem si nikdo nelajzne.

K těm Dingům, dobře jsi to načal, sami němci ví, že auto bylo vyvinuto moc rychle a má špatné brzdy, podvozek není stavěn na tak těžké vozidlo a motor je poddimenzován.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

reddog - moc rychlé odsouzení. Mě to napřed překvapilo ale když jsem si to přečetl znovu, tak v tom cítím ty samé kličky co v jiných podobně senzačních článcích na téma naše armáda.

Jak jsem uvedl počkáme a uvidíme, uslyšíme a přečteme.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Haness píše: Jako příslušník AČR jsem rád že slyším i něco jiného než cosi o "žoldácích a vrazích"
Chlape, víš jak mě zvedlo náladu, když jsem si v Haló novinách přečetl, že jako imperialistický žoldák držím svými bodáky vládnoucí buržuazní kliku u moci proti spravedlivému hněvu vykořisťované dělnickorolnické třídy? Hned mi bylo hej, že má moje služba nějaký smysl. :D :D :D
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Zdeněk píše:považuji ji za jednu z mála našich institucí, které dělá dobře to, co spadá do její sféry.
To považuješ docela mylně. Možná existují případy, kdy se něco dělá dobře, ale obecně vzato je to špatně fungující organizace, která nemá snahu systémově něco měnit a rozhodně se oproti branecké armádě moc nezměnilo.
Zdeněk píše:Máme teď profesionální armádu - měla by být levnější a efektivnější, snad to tak je.
To také není pravda. Naopak, profesionální armáda je vždy dražší než branecká. Ostatně při jejím zavádění to bylo jejími odpůrci dostatečně zdůrazňováno. Sám Štefka tehdy docela neochotně pro BBC připustil, že profesionál je asi osmkrát dražší než branec. Co se týká efektivnosti, záleží na výcviku a organizaci. Ani jedno není obecně lepší, než za branců. Opět, mohou existovat vyjímky, ale bavíme se o obecné úrovni.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Dzin píše:Chlape, víš jak mě zvedlo náladu, když jsem si v Haló novinách přečetl, že jako imperialistický žoldák držím svými bodáky vládnoucí buržuazní kliku u moci proti spravedlivému hněvu vykořisťované dělnickorolnické třídy? Hned mi bylo hej, že má moje služba nějaký smysl. :D :D :D
Až potkám Jindru Starýho tak se ho zeptám jak utužil vládu buržoazní kliky. Omdlí.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Takže můj osobní tip je, že ten rozkaz nepřišel od veltiele bojové formace (toho by za to asi zrušili), ale od nějakého byrokrata ze základny, který nechtěl riskovat své teplé místečko při vysvětlování ztrát, pro které neměl "papírový" podklad
Takhle tom taky vidím, ale přidal bych ještě jednu možnost, co když přišla z ministerstva směrnice a pak tomu dotyčnému nic jiného ani nezbývalo...

P.S. pokud se někomu z mých předešlých reakcí zdá, že mi vadí vojáci, dnešní profesionálové, tak to tak není .
Většině z nich bych s klidným srdcem podal ruku. To co mi vadí na armádě je její politické vedení, nikoli vojáci.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
matjka
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 222
Registrován: 21/1/2009, 21:58

Příspěvek od matjka »

Uřízli si pořádnou ostudu!!!
Podle toho co jsem slyšel.
František Škoda
vojín
vojín
Příspěvky: 11
Registrován: 15/1/2009, 20:43
Bydliště: Málkov 37

Příspěvek od František Škoda »

Pánové já jsem přesvědčen, že problémy nastaly tím nešťasným hlasováním ve sněmovně o navýšení naší účasti v Afganistanu.

Když se stane z braných záležitostí prostředek k získání volič. hlasů, vzniká zákonitě takovýto bordel. Je mi málem 62 let a dost se za ten
incident stydím. Měli by velení toho sogu rozehnat.

Franta Škoda (sapér).
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Dnes na zprávách na Nově mluvil jeden člen SOG a říkal, že je pro něj nepředstavitelné nechat kamaráda ve štychu byť jen třeba v hospodě, natožpak v boji. Prej jsou to kecy od lidí, kteří měli být z jednotky vyřazeni. Takže já bych se závěry počkal na výsledky vyšetřování a zbytečně zde neházel hovna na pověst SOG.
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

no TV Nova bych nevěřil ani slovo,ať ten týpek říkal co chtěl.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

A co čt24? :D
http://www.ct24.cz/domaci/52405-podle-m ... e/video/1/
Nezní to tak ostře...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Po přečtení tohoto článku mi je jasné, že někdo chce SOG zničit nebo nějaký zhrzený vojáček se chce pomstít
http://zpravy.idnes.cz/zastrel-si-sveho ... domaci_anv :sad:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

"Měla mimo jiné chránit české muniční sklady, které byly v té době několikrát vykradeny. SOG je však především schopna vyrazit během krátké doby kamkoliv na světě. Umí vysvobozovat rukojmí nebo třeba "vyčistit" dům, který obsadili teroristé. Má také nadstandardní a velmi drahé vybavení – moderní obrněná vozidla, vysokokadenční kulomety, ale třeba i ponorkový skútr, který umí plout pod vodou."

Otázka je jak mohou tyto úkoly plnit v Afghánistánu? Pokud si pamatuji mělo jít o vysvobozování českých vojáků a občanů unesených v misích.

Tady to je selhání našeho armádního velení, že vůbec připustilo nasazení této jednotky bez jasně daných pravidel a vůbec, že tato jednotka vznikla. Ani bych se nedivil, kdyby hlavním důvodem bylo udržet lidi od rušených útvarů v armádě.

Nechápu jak může být takováto jednotka podřízena přímo MO, kde sedí banda civilů a k tomu několik málo vojáků, kteří jsou vojáci jenom proto, že nosí uniformu. Od těch přece nikdo nemůže chtít aby přijali jakkoliv závažné rozhodnutí.

Jinak proč byla ještě založena tato SOG, k ochraně muničních skladů, když v tu samou dobu vznikly u VP tzv. "zásahové jednotky", které měly a stále mají tento úkol. Vypadá to jako by pro SOG nebyla práce na území ČR a tak je použili do misí.
Jak to dělá policejní URNA, která musí v neustálé pohotovosti?

Prostě tady to mi smrdí od hlavy, tak jako ryba.

http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=13931
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Keď vznikala VP na Slovensku, viedli sa silácke reči o ochrane muničných skladov, ostrahe vojenských objektov a objektov zvláštnej dôležitosti. Muničáky ale napokon strážili záklaďáci, pokiaľ boli, a neskôr to prebrala ostraha tvorená prevážne alebo celkom "civilnými" zamestnancami...
VP si ale veľmi rýchlo po svojom vzniku našla podstatne príjemnejšiu robotu ako je nudná strážna služba a zamerala sa okrem iného na buzerovanie vodičov armádnych vozidiel za technický stav a podobnú nesmierne "dôležitú", ale hlavne bezrizikovú prácu, ktorá sa dá robiť v teple, alebo za pekného počasia.

Čo sa týka "misionárov" - rozhodnutie vysielať do misií celé organické jednotky je výsledkom a dôsledkom neutešenej situácie okolo misií a ich účastníkov na Slovensku v predošlom období.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Alchymista píše:Keď vznikala VP na Slovensku, viedli sa silácke reči o ochrane muničných skladov, ostrahe vojenských objektov a objektov zvláštnej dôležitosti. Muničáky ale napokon strážili záklaďáci, pokiaľ boli, a neskôr to prebrala ostraha tvorená prevážne alebo celkom "civilnými" zamestnancami...
VP si ale veľmi rýchlo po svojom vzniku našla podstatne príjemnejšiu robotu ako je nudná strážna služba a zamerala sa okrem iného na buzerovanie vodičov armádnych vozidiel za technický stav a podobnú nesmierne "dôležitú", ale hlavne bezrizikovú prácu, ktorá sa dá robiť v teple, alebo za pekného počasia.
Toto jsou přesně akce našich VP. Proto je má každý rád, a nikdo jim neřekne jinak než "vepři".

To mě vede k myšlence proč se naše státy vůbec rozdělily? Všechny problémy máme stejné, vy teď máte Euro a to je asi tak největší rozdíl.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“