Mi-24 Hind

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Pop
poručík
poručík
Příspěvky: 777
Registrován: 1/2/2009, 22:56
Bydliště: ČR

Příspěvek od Pop »

Zdar Mike!

Jeden zdroj je také zde.
Najdi si v tomto tématu Skeletův příspěvek ze dne 9. 6. 2010, čas 19:49. Klikni na druhé video, zastav je a na bočním výběru zvol druhě nebo třetí video s názvem "Udarnaya Sila - Mi-24, Mi-28, Mi-35 ( ...) part 4/4". Informace je hneed na začátku, ale zajímavé je celé video.
Mike
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 105
Registrován: 2/1/2010, 07:40

Příspěvek od Mike »

Zajímavé, v jiné části tohoto seriálu o Mi-8 se zase trdí, že v období afgánské války skupina těchto strojů sestřelila F-4 phantom v průběhu tajné operace na iránském území.

http://www.youtube.com/watch?v=f0tF3bO2F2U&NR=1
Pop
poručík
poručík
Příspěvky: 777
Registrován: 1/2/2009, 22:56
Bydliště: ČR

Příspěvek od Pop »

Skupina Mi-8 se natočila celá proti roji F-4 a odpálila plnou salvu, ve které zůstal jeden Phantom. Posádka syrského Mi-24 docílila úspěchu jednotlivým výstřelem PTŘS.
Tehdy ještě protitankové řízené střely nebyly konstruovány jako multifunkční.

Dnes používané ruské PTŘS "Šturm" jsou již z výroby určeny nejen proti pancéřovým cílům, ale také proti manévrujícím bojovým vrtulníkům a nemanévrujícím bojovým letounům letícím podzvukovou rychlostí. S novým typem střel je takový úder pro vrtulník jistě o poznání snadnější.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

V oboch prípadoch hral celkom iste nemalú rolu aj moment prekvapenia, nesprávne ohodnotenie situácie a podcenenie protivníka zo strany zostrelených posádok.
"Sliepka predsa nemá zuby..."
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Pop
poručík
poručík
Příspěvky: 777
Registrován: 1/2/2009, 22:56
Bydliště: ČR

Příspěvek od Pop »

Irčitě svou roli sehrála pomalost vrtulníku. Ta je v případě boje nadzvukového stíhače zbraní vrtulníku. Nezkušenost v souboji s takovým cílem také měla svou váhu. Navíc se vrtulníky pohybují těsně nad zemí a jsou pro stíhače velmi těžko zjistitelné.
Vzpomínámsi, že piloti naší PVOS cvičili přepady nízkoletících cílů a pěkně na to nadávali. Obyčejně taková činnost vyžadovala jistou praxi - vrtulník býval velmi často odhalován podle vrhaného stínu v porovnání s polohou slunce.
peter85
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 31/1/2010, 11:05

Příspěvek od peter85 »

Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

Mi-28N,Mi-1, 4, 8....
Udarnaya Sila - Mi-24, Mi-28, Mi-35(ударная сила) 1/4 (RUS) :
http://www.youtube.com/watch?v=usAM_QmK_vU&NR=1

Udarnaya Sila - Mi-24, Mi-28, Mi-35 (ударная сила) 2/4 (RUS) :
http://www.youtube.com/watch?v=oDucAcCKG6I&NR=1
linky na Mi-24A až Mi-35

Udarnaya Sila - Mi-24, Mi-28, Mi-35(ударная сила) 3/4 (RUS) :
http://www.youtube.com/watch?v=XcJT4T96 ... re=related

Udarnaya Sila - Mi-24, Mi-28, Mi-35 (ударная сила) 4/4 (RUS) :
http://www.youtube.com/watch?v=KkS6aW3W ... re=related

Sloučil Skelet
Uživatelský avatar
Odplata
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 12/9/2010, 11:16

Příspěvek od Odplata »

skoda ze je tento skvely srial len v Rustine (prisnam sa pisal som aj do televizie ci by nekupili prava na vysielanie ale marne).
Stale nas v TV krmia iba americkymi "kravinami".
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

Ak je záujem môžem napísať krátky výcuc z každej časti v slovenčine alebo češtine....

OT: žial politici a ich prisluhovači trpia na mantinely, predtým sme hrali na červený, teraz povinne na modrý....
Uživatelský avatar
Odplata
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 12/9/2010, 11:16

Příspěvek od Odplata »

vycuc by bol dobry :)

OT: Presne ako pises a oboje je zle, mali by sme byt na obe farby a nie sa upinat na jednu alebo druhu stranu.
Uz len ked kukam to Discovery tak mi je zle :D kazdy rok sa opakuje to iste dokola.
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od burkut »

OT: Souhlasím, že seriál Udarnaya Sila je velmi zajímavý a je velká škoda, že se u nás nevysílá z politických důvodů. Chtělo by to, aby někdo udělal české titulky (nebo aspoň anglické), bohužel ani na youtube nejsou videa otitulkována.
Studená válka, současné konflikty, tanky, vojenská letadla a lodě na mém blogu:
http://militaryrange.blogspot.com/
N_Eser
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 127
Registrován: 2/12/2005, 23:13
Bydliště: Praha

Příspěvek od N_Eser »

Ad Udarnaya Sila, taky neumim rusky, ale spousta dilu na youtube je udelana s anglickejma titulkama, staci to tam nechat hledat ten konkretni dil a jeste pripsat subtitles
Uživatelský avatar
Odplata
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 12/9/2010, 11:16

Příspěvek od Odplata »

N_Eser píše:Ad Udarnaya Sila, taky neumim rusky, ale spousta dilu na youtube je udelana s anglickejma titulkama, staci to tam nechat hledat ten konkretni dil a jeste pripsat subtitles


Ja by som potreboval aspon CZ titulky nakolko moja anglictina aj rustina niesu moc uzasne :)
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Robiť titulky pre 175 polhodinových filmov... Práca aj na tri roky.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Mi-24

Příspěvek od absik »

No tak budem 3 roky písať ak sa nájde niekto kto si to prečíta.
Obsah 1.časti
V rámci porovnávania amerického AH-64D Apache LongBow(pozn. známy anglický dlhý luk zo stredoveku) a ruského Mi-28N Nočnoj achotnik(nočný polovník) dostali nič netušiaci operátori švédskej PVOS rozkaz zistiť a zostreliť narušiteľa. Operátori RL počas 3 hodín 3x zachytili "narušiteľa" na pár sekúnd ale nestihli naň naviesť PL rakety. Narušiteľ beztrestne dosiahol samotné Centrum PVO. Nehľadiac na psychický nátlak zo strany USA experti určili za víťaza ruský Mi-28N.... Následne sprievodca na statickej ukážke 28-čky uvádza že pri výrobe sú použité kozmické technológie, X vyrovnávací rotor zaručuje nízku hladinu hluku, unesie 3 tony sofistikovanej výzbroje, keramický pancier s kovovou mriežkou odoláva strelám z 20 mm kanóna. Pri zranení osádky umelá inteligencia navedie vrtuľník na vlastné územie a pristane s ním v automatickom režime(viz. http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=75005#75005).
Predchodcu tohto vrtuľníka pre 3. tisícročie ako aj Mi-24 Demon pustiny(púštny postrach) treba hľadať 40 rokov dozadu:
15.9.1950 USA mohutne zaútočili na pozície vojsk Severnej Kórey. Moment prekvapenia dokonale využil vrtuľníkový 2000-vý výsadok námornej pechoty za použitia vrtuľníkov S-55. Iróniou osudu je že S-55 zostrojil ruský emigrant Igor Sikorski..
Už o 10 dní dostal Stalin tajnú správu o úspechu am. vrtuľníkov v ktorej sa hovorilo o hroziacej katastrofe pre udržanie obrany KĽDR. Od totálnej porážky KĽDR zachránili len rýchle dodávky ruských zbraní a čínska posila 200 000 vojakov. Stalin(ako bolo jemu vlastné) následne obvinil z neúspechu ruských konštruktérov že podcenili kvalitatívne možnosti vrtuľníkov. Následne vydal rozkaz do rokaz zostrojiť ruskú protiváhu pre S-55. Úloha to bola veľmi ťažká, vtedajší ruský vrtuľník Mi-1 bol len 3-miestny.. Úlohy sa ujala konštrukčná kancelária Mila - OKB Mi. Konštruktéri pracovali 14 -16 hodín denne aby splnili úlohu. Do roka v Kremli pristál nový vrtuľník Mi-4, ktorý odviezol okrem 2 pilotov 1600 kg nákladu alebo 16 výsadkárov čím dosiahol prakticky 2-násobnú nosnosť voči S-55. Práce pokračovali, vtedy najväčší vrtuľník Mi-6 odviezol 90 výsadkárov, Mi-10 dostal označenie lietajúci žeriav, Mi-12 prepravoval balistické rakety a ich súčasti ale široko najznámejším sa stal všeúčelový vrtuľník Mi-8(priamy predchodca Mi-24)
[/I] koniec 1. časti
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Instruktážní video o vedení vzdušného boje ( proti vrtulníkům ) pomocí Mi-24.
Díl_1:
http://www.youtube.com/watch?v=jcT3Xesn ... r_embedded
Díl_2:
http://www.youtube.com/watch?v=bEvs7tmb ... r_embedded
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17876
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Mi-24K sloužící pro dělostřelecký průzkum
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

A v čem se liší?
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Heckler píše:A v čem se liší?
Mi-24K „Hind G2“ (Izdělije 201)
Speciální verze provedení vzdušného průzkumu s prioritou vyhledávání a změřování cílů pro dělostřelectvo. Součástí průzkumu bylo i následné vedení a koordinování palby. I Mi-24K je zbavena veškerých systémů souvisejících s použitím PTŘR. Na místě pravého „podbradku“ Radugy-F je otočně umístěn širokoúhlý optický senzor s laserovým dálkoměrem-značkovačem Iris. Je ovládán pilotem-operátorem a z něho získané údaje jsou speciálním spojením předávány pozemním jednotkám. V nákladovém prostoru je umístěna letecká kamera AFE-100 s objektivem o ohniskové vzdálenosti 1300 mm, a bloky průzkumného, sledovacího a rozpoznávacího systému.

http://www.mapell.cz/
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Nato, že Mi-24K so systémom "Ruta" bolo vyrobených do 170ks je dosť neznámi. Viac info by bolo fajn.
Odpovědět

Zpět na „Vrtulníky“