REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

popiš to komplet, podle mě nemá smysl udělat něco jenom napůl :idea:
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Tak záleží na tom, jak to chce pojmout. Třeba je jen část pro nějaké netradiční téma vhodnější.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Nechci pořád opakovat to, čeho je na internetu fůra, ale - to se ví - nevyhnu se tomu a musím to psát tak, aby to mělo smysl i pro toho, kdo o tom nic neví. Ale budu se snažit přidat něco "stukovského" :D navíc.
Jen mi potom nenadávejte :D , že jsem vás navnadila a skutek utek. (stuka utek) :D Plán jsem měla původně hezkej, jen jsem zjistila, že zdrojů je málo, tak lepím co se dá.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

jak chceš, nerad bych tu někoho do něčeho nutil
já jsem sice nikdy nic nenapsal, protože mi to vždy hrozivě narůstá :D, ale kdybys chtěla můžeme se o tom poradit - můžu něco vyhrabat 8-)
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Tak se pustím do fyziky. Jen musím najít nějaký vojenský pozadí (aspoň kousek :D ), aby to nebylo úplně mimo od zaměření fóra. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Tak se pustím do fyziky.
Škoda že o fyzice toho moc nevím :D...a nechtěl by někdo udělat zvířátka? Nebo se toho nedejbože budu muset ujmout sám :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Nechtěl by se někdo z loďařů ujmout "Shatlandského autobusu"? Jsa aktivním nejen leteckým, ale i lodním modelářem se pro mne pochopitelně stala ikonou norská rybářská loď jménem Artur jejíž stavebnice byla u nás velmi populární. Pravda je že skutečnému Arturu se příliš nepodobala, ale to nevadí. Otázka zní zda má k této jistě zajímavé kapitole válečných dějin některý z lodních autorů rozsáhlejší podklady nebo zda se mám pokusit vyplodit něco krátkého sám?
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Polarfox - jaký zvířátka? Myslíš použití zvířat ve WW2? Napsala jsem článek o psech. Ale koně, holuby atd. to by také bylo zajímavé.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Polarfox - jaký zvířátka?
Jsem myslel třeba všechny a nejen WW2, ale celé dějiny :D..by mohlo být zajímavé.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

jersey.se píše:Nechtěl by se někdo z loďařů ujmout "Shatlandského autobusu"? Otázka zní zda má k této jistě zajímavé kapitole válečných dějin některý z lodních autorů rozsáhlejší podklady nebo zda se mám pokusit vyplodit něco krátkého sám?
Radši to zkus sám. Já mám práce už tak dost, Jarl si pořád ještě libuje v Rusácích a Japoncích, Scrat (snad) ještě pořád maká na německejch bitevních lodích z WW1, Tkuh dělá bitvu u Otranta a americký korzáry a Polarfox vyjíždí ty svoje exoty. Takže když to uděláš sám, bude to asi nejrychlejší a zcela podle tvých představ. :wink:
Mno a když už budeš dělat Shetlandskej autobus, můžeš do toho vrazit i takovou tu operaci (teď z hlavy nevím jak se jmenovala), jak Angláni ve Švédsku koupili továrnu na kuličkový ložiska, nakládali ji do člunů a postupně ji převezli přes všechny minový pole někam do Skotska nebo kam.
さようなら。
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Njn. Sice pořád nemám dodělanýho Viggena a píšu ještě něco o aerodynamice švédských kachen, ale snad abych začal shánět materiál i na tohle ;) Ty rybářské čluny za to ovšem stojí, jsou krásné, zrovna teď dodělávám jeden metrový RC modýlek něčeho podobného...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Vážení kolegové,
pokračováním, které dám na Palbu zřejmě 31. ledna 2011, nebo max. to další pondělí bude delší historický popis - XI. Operace Husky, útok na Sicili 1943.
Studuji ještě další a další podklady.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Blížím se k závěru I.části (ještě nevím kolik dalších částí bude) cyklu, který jsem nazvala "Dlouhá cesta k výrobě atomové bomby." Části cyklu zde budu vkládat postupně, možná i s větší časovou prodlevou, protože není v mých silách napsat to celé najednou. Každá část se ale bude dát číst samostatně. Tohle vysvětlení podávám jen kvůli tomu, abyste se nedivili, když uveřejním I.část a bude o něčem jiném :D , ale základní směr mého psaní je v souladu se zaměřením Palby. Jenom se mi to rozbruslilo nějak doširoka. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Stuka: To se mi před pár lety taky stalo :) A tak jsem se vlastně dostal na Palbu. Btw: to, co máš v podpisu je hodně dobrý :)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Na seriály pozor. Lehce se může stát, že do toho člověku vlezou jiné povinnosti a přestane držet krok. Následné dotáhnutí pak dá vcelku fušku.
(taky osobní zkušenost).
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Tempik - části budou samostatné, jak jsem už řekla, takže i kdybych někde v půlce cesty odpadla :D tak pro někoho to snad bude zajímavé čtení tak jako tak. Jenom jsem ty články musela strčit pod nějaký honosný název, který je v souladu se zaměřením Palby a ke kterému se snad pomalu doplazím.

Hans S. - chápu dobře, že se Ti moje heslo líbí, nebo proboha si to myslel nějak ironicky? :)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Jak kolegu Hanse znám, tak se mu to jen líbí, mě ostaně také.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Ano, líbí se mu to a pochopil to skvěle - snad líp než já. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Collombo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 205
Registrován: 1/3/2009, 12:18
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Collombo »

Tak jsem si říkal že bych měl Palbě něco oplatit, neobjevím nic obrovskýho, ale co takhle Bolevecká katastrofa? Tady to není.
Zajímalo by to někoho?
Díky za připomínky.
In hoc signo vinces.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Tak jsem si říkal že bych měl Palbě něco oplatit, neobjevím nic obrovskýho, ale co takhle Bolevecká katastrofa? Tady to není.
Zajímalo by to někoho?
Díky za připomínky.
Předpokládám, že vítáno je vše zajímavé co tu není obsaženo. Takže vzhůru do toho. A já osobně bych už taky mohl překonat lenoru a dokončit chudáky Nikaraguice, kteří mi tam už skoro 14 dnů leží :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“