Petrz
To je len Vaša fabulácia, v ossr zavedené T72m1 určite nemajú väčšiu hodnotu /akúkoĺvek/ako leo 2a4. Tank východnej koncepcie /nas mnogo/ v malých armádach nemá zmysel pretože k stovkám tankov ktoré sme mali sa už nedostaneme.
Vo vojne sa na "pokud" nehrá.
Nalezeno 201 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 24/5/2026, 21:41
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 202643
- 23/5/2026, 19:19
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Budoucnost tanků OSSR
- Odpovědi: 2348
- Zobrazení: 165283
Re: Budoucnost tanků OSSR
Na korbu existujúceho podvozka s otvorom pre vežu je posadená hotová veža ktorej ložisko má iný priemer ako otvor na korbe takže je to zrejme spojené nejakým medzikusom čo odolnosti výsledného stroja zrejme nepridá.
- 17/5/2026, 19:33
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 202643
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Wao, to je "logika" tak členovia NATO podľa NOTNA ako Poľsko, Bulharsko, SR a ČR udržiavajú a zrejme udržiavali nehovoriac o bojovníkoch ZSU infraštruktúru pre Vašich priateľov z východu/RF/ lebo mali, majú tanky T-72. Ja viem, že je sobotná noc, ale možno by to chcelo menej :razz: ... a ...
- 16/5/2026, 22:27
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 202643
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Preto je zbytočné takúto techniku v OSSr vôbec udržovať /armáda spôsobilostí - robíme všetko ale nič poriadne/ nie to ešte do toho vrážať peniaze dańových poplatníkov za takzvané modernizácie. Prísť s nápadom vymeniť naše najlepšie tanky za šrot môže len kolaborant s cielóm udržať infraštruktúru pre...
- 16/5/2026, 22:18
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 202643
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Pokud se máme bavit o teoreticky vypuštěném odpadním teple, tak pokud neuvidíme oba tanky v termovizi, tak je to hodně akademická úvaha. Uznávám to že nevím s jistotou jak moc se to projeví. Ale pokud oba motory ( MTU MB 873 Ka-501 a V-46-6) pracují na stejné procento svého výkonu - pak motor Leopa...
- 8/5/2026, 21:03
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 202643
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Načo tá vata okolo. Tjs. budují nové mobilizační jednotky na tankoch PT-91 Twardy :up: :roll: To sa to buduje keď nemajú kolaborantov ktorý sa sa z 980 tankov preprecovali k 30 TABULKOVÝM a zastaralým črepom bez náhradných dielov a akýchkoĺvek záloh. Kolaborant= nýmant ktorý si do T72m1 vliezol a v...
- 27/4/2026, 19:08
- Fórum: Letecká technika
- Téma: OSSR - viacúčelové vrtuľníky UH-60L Armed Black Hawk
- Odpovědi: 571
- Zobrazení: 61623
Re: OSSR - viacúčelové vrtuľníky UH-60L Armed Black Hawk
Ale prosim Ta, zase nezmyselne tvrdenia - ze logisticky nezmysel - jeden kus aw189 pre policiu to nie je logisticky nezmysel? Alebo 2ks c27j, to je ako podla tvojej logiky? Alebo 5ks Mi17.. Pre rychly presun jednotiek napr z Trebisova do Nitry, Levic je nieco ako ch47 na nezaplatenie - kapacita 1ks...
- 16/4/2026, 21:14
- Fórum: Aktuality
- Téma: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
- Odpovědi: 583
- Zobrazení: 74477
Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Tak to se jako fakt mimo prostředí ozbrojených sil nedělá. Při takových zkouškách se například ověřuje integrace do armádních sistémů velení a řízení a sousta dalších věcí které fakt v Izraeli neuděláte.V Izraeli mohli být samotní operátoři systémů, ale určitě se tam nesecvičovalo celé logistické z...
- 10/3/2026, 20:39
- Fórum: Letadla
- Téma: Grumman F-14 Tomcat
- Odpovědi: 208
- Zobrazení: 90045
- 27/2/2026, 22:14
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 202643
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Celé to bolo len nepodarený pokus o predĺženie života T72 s ním spojenych výrobných príp. opravárenských kapacít na slovensku. 2a42 bol určený hlavne na postrelovanie pozemných cieĺov a na ochranu pred vrtákmi. Pri situačnom povedomí tanku ktoré ponúkal spolu s obmedzením v rýchlosti otáčania veže ...
- 27/2/2026, 22:09
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 202643
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Celé to bolo len nepodarený pokus o predĺženie života T72 s ním spojenych výrobných príp. opravárenských kapacít na slovensku. 2a42 bol určený hlavne na postrelovanie pozemných cieĺov a na ochranu pred vrtákmi. Pri situačnom povedomí tanku ktoré ponúkal spolu s obmedzením v rýchlosti otáčania veže s...
- 24/2/2026, 19:11
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Budoucnost tanků OSSR
- Odpovědi: 2348
- Zobrazení: 165283
Re: Budoucnost tanků OSSR
Otázka takto položená nebola, zastaralý tank som rozhodne s ničím neporovnával, držme sa faktov.
- 24/2/2026, 18:54
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Budoucnost tanků OSSR
- Odpovědi: 2348
- Zobrazení: 165283
Re: Budoucnost tanků OSSR
Otázka ale nieje či je lepší 70 t moderný tank ako BVP s 120kanónom ale či je lepšie mať 30 ks cv90/120 ktoré nie sú tank alebo 16 pojazdných T72 akože tankov./tankof/
- 24/2/2026, 18:44
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1831385
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Pri rozlohe Slovenska si dosť dobre neviem predstaviť kde by sa ten stroj pohyboval /bombardier/ ak by teda vôbec stihol vzlietnuť.
- 19/2/2026, 18:54
- Fórum: Letectvo
- Téma: Ukrajinské stíhačky F-16
- Odpovědi: 75
- Zobrazení: 18029
Re: Ukrajinské stíhačky F-16
Rád by som vedel ako zameriavajú a označujú ciele. Predpokladám - jedna stíhačka označuje, druhá páli. Na foto zrejme nieje Ukraj inská F16.? Pod kabínou je zavesený kontajner, može to byť laser-značkovač? Sú verzie F16 dodané na Ukrajinu schopné používať takýto kontajner? Majú podves na trupe pod ...
- 13/2/2026, 19:33
- Fórum: Letecká technika
- Téma: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70
- Odpovědi: 4217
- Zobrazení: 536099
Re: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70
Nieje tých schopností pri tak malom počte lietadiel aź priveĺa?
- 5/2/2026, 20:17
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1831385
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Za vsetko moze konsolidacia , aj za tie meskania inej techniky. Btw. to iste caka teraz CR. To je akože pokus o humor alebo sa chystáte uviesť najaké konkrétne informácie, údaje? Nie raz bolo spomenute, ze v ramci setrenia bolo dodanie techniky posunute na neskor s tym, ze aj posledna splatka odide...
- 4/2/2026, 19:49
- Fórum: Aktuality
- Téma: OSSR, kampak kráčíte?
- Odpovědi: 14206
- Zobrazení: 1831385
Re: OSSR, kampak kráčíte?
To je akože pokus o humor alebo sa chystáte uviesť najaké konkrétne informácie, údaje?NagyAttila píše: ↑3/2/2026, 21:22 Za vsetko moze konsolidacia , aj za tie meskania inej techniky.
Btw. to iste caka teraz CR.
- 11/1/2026, 21:05
- Fórum: Tanky
- Téma: Střední tank T-34 / 76
- Odpovědi: 179
- Zobrazení: 131273
Re: Střední tank T-34 / 76
Aký to malo pre rusov zmysel?
- 26/12/2025, 20:32
- Fórum: Pěchotní výzbroj
- Téma: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
- Odpovědi: 1282
- Zobrazení: 110131
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
V čom bude M4 od GP iná ako M4 zavedená v inej armáde /nemám prehlad/ napr. USA? Bude jina .OSSR ma ve vyzbroji jiz Colt M4A1 v poctu 360 ks a Heckler&Koch 416 v poctu 240 ks jenz jsou 5. pluku špeciálneho určenia Žilina a SCKM Dale maji prislibene Colt M4A1(LoR) z americkeho programu FMF v poc...