Nalezeno 201 výsledků hledání

od NOTNA
24/5/2026, 21:41
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 202643

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Petrz

To je len Vaša fabulácia, v ossr zavedené T72m1 určite nemajú väčšiu hodnotu /akúkoĺvek/ako leo 2a4. Tank východnej koncepcie /nas mnogo/ v malých armádach nemá zmysel pretože k stovkám tankov ktoré sme mali sa už nedostaneme.
Vo vojne sa na "pokud" nehrá.
od NOTNA
23/5/2026, 19:19
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Budoucnost tanků OSSR
Odpovědi: 2348
Zobrazení: 165283

Re: Budoucnost tanků OSSR

Na korbu existujúceho podvozka s otvorom pre vežu je posadená hotová veža ktorej ložisko má iný priemer ako otvor na korbe takže je to zrejme spojené nejakým medzikusom čo odolnosti výsledného stroja zrejme nepridá.
od NOTNA
17/5/2026, 19:33
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 202643

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Wao, to je "logika" tak členovia NATO podľa NOTNA ako Poľsko, Bulharsko, SR a ČR udržiavajú a zrejme udržiavali nehovoriac o bojovníkoch ZSU infraštruktúru pre Vašich priateľov z východu/RF/ lebo mali, majú tanky T-72. Ja viem, že je sobotná noc, ale možno by to chcelo menej :razz: ... a ...
od NOTNA
16/5/2026, 22:27
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 202643

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Preto je zbytočné takúto techniku v OSSr vôbec udržovať /armáda spôsobilostí - robíme všetko ale nič poriadne/ nie to ešte do toho vrážať peniaze dańových poplatníkov za takzvané modernizácie. Prísť s nápadom vymeniť naše najlepšie tanky za šrot môže len kolaborant s cielóm udržať infraštruktúru pre...
od NOTNA
16/5/2026, 22:18
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 202643

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Pokud se máme bavit o teoreticky vypuštěném odpadním teple, tak pokud neuvidíme oba tanky v termovizi, tak je to hodně akademická úvaha. Uznávám to že nevím s jistotou jak moc se to projeví. Ale pokud oba motory ( MTU MB 873 Ka-501 a V-46-6) pracují na stejné procento svého výkonu - pak motor Leopa...
od NOTNA
8/5/2026, 21:03
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 202643

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Načo tá vata okolo. Tjs. budují nové mobilizační jednotky na tankoch PT-91 Twardy :up: :roll: To sa to buduje keď nemajú kolaborantov ktorý sa sa z 980 tankov preprecovali k 30 TABULKOVÝM a zastaralým črepom bez náhradných dielov a akýchkoĺvek záloh. Kolaborant= nýmant ktorý si do T72m1 vliezol a v...
od NOTNA
27/4/2026, 19:08
Fórum: Letecká technika
Téma: OSSR - viacúčelové vrtuľníky UH-60L Armed Black Hawk
Odpovědi: 571
Zobrazení: 61623

Re: OSSR - viacúčelové vrtuľníky UH-60L Armed Black Hawk

Ale prosim Ta, zase nezmyselne tvrdenia - ze logisticky nezmysel - jeden kus aw189 pre policiu to nie je logisticky nezmysel? Alebo 2ks c27j, to je ako podla tvojej logiky? Alebo 5ks Mi17.. Pre rychly presun jednotiek napr z Trebisova do Nitry, Levic je nieco ako ch47 na nezaplatenie - kapacita 1ks...
od NOTNA
16/4/2026, 21:14
Fórum: Aktuality
Téma: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR
Odpovědi: 583
Zobrazení: 74477

Re: Projekt akvizície palebných prostriedkov PVO OSSR

Tak to se jako fakt mimo prostředí ozbrojených sil nedělá. Při takových zkouškách se například ověřuje integrace do armádních sistémů velení a řízení a sousta dalších věcí které fakt v Izraeli neuděláte.V Izraeli mohli být samotní operátoři systémů, ale určitě se tam nesecvičovalo celé logistické z...
od NOTNA
10/3/2026, 20:39
Fórum: Letadla
Téma: Grumman F-14 Tomcat
Odpovědi: 208
Zobrazení: 90045

Re: Grumman F-14 Tomcat

segal7 píše: 2/5/2025, 12:27 Kocour letící s asymetrickým šípem
Gp4aTP8WIAADL37.jpeg
Je to závada alebo to má nejaky účel?
od NOTNA
27/2/2026, 22:14
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 202643

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Celé to bolo len nepodarený pokus o predĺženie života T72 s ním spojenych výrobných príp. opravárenských kapacít na slovensku. 2a42 bol určený hlavne na postrelovanie pozemných cieĺov a na ochranu pred vrtákmi. Pri situačnom povedomí tanku ktoré ponúkal spolu s obmedzením v rýchlosti otáčania veže ...
od NOTNA
27/2/2026, 22:09
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 202643

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Celé to bolo len nepodarený pokus o predĺženie života T72 s ním spojenych výrobných príp. opravárenských kapacít na slovensku. 2a42 bol určený hlavne na postrelovanie pozemných cieĺov a na ochranu pred vrtákmi. Pri situačnom povedomí tanku ktoré ponúkal spolu s obmedzením v rýchlosti otáčania veže s...
od NOTNA
24/2/2026, 19:11
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Budoucnost tanků OSSR
Odpovědi: 2348
Zobrazení: 165283

Re: Budoucnost tanků OSSR

Otázka takto položená nebola, zastaralý tank som rozhodne s ničím neporovnával, držme sa faktov.
od NOTNA
24/2/2026, 18:54
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Budoucnost tanků OSSR
Odpovědi: 2348
Zobrazení: 165283

Re: Budoucnost tanků OSSR

Otázka ale nieje či je lepší 70 t moderný tank ako BVP s 120kanónom ale či je lepšie mať 30 ks cv90/120 ktoré nie sú tank alebo 16 pojazdných T72 akože tankov./tankof/
od NOTNA
24/2/2026, 18:44
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831385

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Pri rozlohe Slovenska si dosť dobre neviem predstaviť kde by sa ten stroj pohyboval /bombardier/ ak by teda vôbec stihol vzlietnuť.
od NOTNA
19/2/2026, 18:54
Fórum: Letectvo
Téma: Ukrajinské stíhačky F-16
Odpovědi: 75
Zobrazení: 18029

Re: Ukrajinské stíhačky F-16

Rád by som vedel ako zameriavajú a označujú ciele. Predpokladám - jedna stíhačka označuje, druhá páli. Na foto zrejme nieje Ukraj inská F16.? Pod kabínou je zavesený kontajner, može to byť laser-značkovač? Sú verzie F16 dodané na Ukrajinu schopné používať takýto kontajner? Majú podves na trupe pod ...
od NOTNA
13/2/2026, 19:33
Fórum: Letecká technika
Téma: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70
Odpovědi: 4217
Zobrazení: 536099

Re: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70

Nieje tých schopností pri tak malom počte lietadiel aź priveĺa?
od NOTNA
5/2/2026, 20:17
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831385

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Za vsetko moze konsolidacia , aj za tie meskania inej techniky. Btw. to iste caka teraz CR. To je akože pokus o humor alebo sa chystáte uviesť najaké konkrétne informácie, údaje? Nie raz bolo spomenute, ze v ramci setrenia bolo dodanie techniky posunute na neskor s tym, ze aj posledna splatka odide...
od NOTNA
4/2/2026, 19:49
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831385

Re: OSSR, kampak kráčíte?

NagyAttila píše: 3/2/2026, 21:22 Za vsetko moze konsolidacia , aj za tie meskania inej techniky.
Btw. to iste caka teraz CR.
To je akože pokus o humor alebo sa chystáte uviesť najaké konkrétne informácie, údaje?
od NOTNA
11/1/2026, 21:05
Fórum: Tanky
Téma: Střední tank T-34 / 76
Odpovědi: 179
Zobrazení: 131273

Re: Střední tank T-34 / 76

Aký to malo pre rusov zmysel?
od NOTNA
26/12/2025, 20:32
Fórum: Pěchotní výzbroj
Téma: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Odpovědi: 1282
Zobrazení: 110131

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

V čom bude M4 od GP iná ako M4 zavedená v inej armáde /nemám prehlad/ napr. USA? Bude jina .OSSR ma ve vyzbroji jiz Colt M4A1 v poctu 360 ks a Heckler&Koch 416 v poctu 240 ks jenz jsou 5. pluku špeciálneho určenia Žilina a SCKM Dale maji prislibene Colt M4A1(LoR) z americkeho programu FMF v poc...

Přejít na rozšířené vyhledávání